Home / Здоров'я / Ячмінь на оці: Ефективні способи лікування

Ячмінь на оці: Ефективні способи лікування

Ячмінь на оці – поширене утворення. Являє собою кульку невеликого розміру, наповнену гноєм. Розмір його може бути різним, як і розташування – або на верхньому повіку, або на нижньому повіку. Утворення це має інфекційну природу і вимагає невідкладного лікування.

Лікувати ячмінь на оці можна різними способами. Щоб кожен обраний спосіб лікування був максимально ефективним, необхідно визначити причину появи ячменю на оці.

Ячмінь на оці: Основні причини

  1. Ослаблений імунітет
  2. Авітаміноз
  3. Очні інфекції
  4. Захворювання ШКТ
  5. Захворювання ендокринної системи, зокрема, цукровий діабет
  6. Переохолодження
  7. Не дотримання правил особистої гігієни
  8. Фурункульоз

Оскільки часто, ячмінь на оці можна сплутати з іншими очними хворобами, дуже важливо знати симптоми саме цього захворювання і ідентифікувати його.

Ячмінь на оці: Ефективні способи лікування

Ячмінь на оці. Основні симптоми:
  • Припухлість і набряклість повіка
  • Свербіж, відчуття різі та почервоніння повіка
  • Почервоніння слизової оболонки ока
  • Збільшення кровоносних судин білків очей
  • Підвищення температури тіла і головний біль
  • Поява характерної кульки на верхньому або нижньому повіку
  • Світлобоязнь

Таким чином, знаючи причини і симптоми, можна звернутися до лікаря і почати лікування перевіреними способами, як можна швидше. Це гарантує швидке одужання і попередить рецидив.

Ячмінь на оці: Спосіб перший: Народний

Цей спосіб являє собою набір простих дій, які легко виконуються вдома. Підходить для лікування ячменю на перших стадіях розвитку, коли немає яскраво вираженого запалення.

Народні рецепти надають протинабрякову, очищаючу й дезинфікуючу дію на поразку.

Перешкоджають поширенню інфекції, прискорюють визрівання ячменю:

Ячмінь на оці: Спиртовий компрес

Цей рецепт допоможе при назріваючому ячмені, коли відчувається свербіж, ледь вловиме почервоніння повіки і намічається «кулька».

Для цього компресу, потрібно добре змочити шматочок ватного диска і віджати його. Далі акуратно прикласти до попередньо протертої водою повіка, закривши око. Потримати хвилин п’ять, далі повторити.

Ячмінь на оці: Компрес з настоянки прополісу

Замість спирту можна взяти настоянку прополісу, яка легко готується вдома, і виконати компрес з аналогічного спиртового компресу. Також виконати кілька підходів.

Ячмінь на оці: Прогрівання сіллю

На початковій стадії, коли немає запального процесу, для якнайшвидшого розсмоктування «кульки», можна виконати прогрівання. Для цього, в чистий носок або бавовняний мішечок насипати трохи будь якої солі і покласти його на батарею. Як тільки нагріється – докласти мішечок до місця ураження і тримати, поки сіль не охолоне.

Повторити 3 – 4 рази на день.

Можна вчинити інакше. У суху чисту сковороду висипати столову ложку солі і прогріти її. Далі наповнити нею мішечок і виконати, як описано вище.

Якщо є мінімальне запалення, цей варіант лікування не допустимий, тому що тепло посилить запальний процес, що загрожує поширенням інфекції на весь очей.

Ячмінь на оці: Прогрівання лляним насінням

Цей рецепт аналогічний попередньому і ефективний на перших стадіях розвитку ячменю, коли немає запального процесу.

У суху чисту сковороду необхідно насипати столову ложку лляного насіння і прогріти його, помішуючи, кілька хвилин. Далі пересипати в чистий носок або хустинку і прикласти до ураженого місця. Залишити до повного охолодження, після чого повторити процедуру.

Ячмінь на оці: Промивання і компрес чаєм

Найпростіше і досить ефективне лікування на ячмінь (1 стадії) надає чайне промивання і компрес. Для цього потрібна свіжа міцна заварка і ватний диск.

Потрібно змочити ватний диск в чайній заварці, злегка віджати і промити око кілька разів. далі змочити чистий ватний диск в заварці і накласти компрес на кілька хвилин. Повторити пару – трійку разів на день.

Чайне промивання і компрес можна виконувати на будь-якій стадії розвитку ячменю (при сильному запаленні тільки після консультації з лікарем). Це освіжить повіки, зніме набряклість і припухлість, усуне свербіж і незначні больові відчуття.

Кисляк

Простий і популярний рецепт пом’якшення симптомів ячменю та його усунення. Для цього потрібно змочити шматочок марлі в кисляку і зробити примочку на кілька хвилин. Повторити кілька разів.

Сода

Сода – популярний домашній засіб від усіх недуг. Вона також допоможе усунути свербіж від ячменю, який тільки почав назрівати.

Для цього потрібно розчинити столову ложку соди в половині склянки гарячої води. Далі змочити марлю або ватяний диск в розчині і прикласти до повіки, як тільки відчувається свербіж.

Часник

Цей гострий овоч відомий своїми дезінфікуючими властивостями, а тому він також показаний для лікування назріваючого ячменю вдома.

Для лікування необхідно очистити кілька зубчиків часнику, пропустити їх через прес і віджати сік з отриманого пюре. Готовим соком за допомогою ватної палички, акуратно змастити уражене місце на повіці. Виконати кілька разів.

Дріжджі

Свіжі пивні дріжджі остудити в холодильнику. Перед вживанням, трохи нагріти і випити. Це допоможе зміцнити імунітет, наповнити організм вітамінами групи В і тим самим попередити розвиток ячменю.

Цей рецепт особливо гарний при рецидивуючих ячменях.

Яйце

Коли ячмінь тільки заявив про себе, добре діє тепло, сприяючи його швидкому визріванню і усуненню. І ще одним хорошим рецептом є використання гарячого відварного яйця.

Для цього, яйце вимити і зварити круто. Далі, загорнути його в хустинку і прикласти до ураженої повіки. Повільними перекочувальними рухами прогріти ячмінь. Виконувати до повного охолодження яйця.

Ячмінь на оці: Червона вовняна нитка

Про лікувальні і навіть цілющі властивості червоної нитки знає багато хто. Вона використовується для усунення м’язових і суглобових болів, для захисту від пристріту і так далі. Також її можна використовувати в лікуванні ячменю.

Для цього, червоною вовняною ниткою перев’язати середній і безіменний палець таким чином, щоб вийшов знак безкінечності. Залежно від того, на якому оці ячмінь, на тій руці і перев’язуються пальці. Так, якщо ячмінь на лівому оці – пальці перев’язати потрібно на лівій руці. Аналогічно і з правою стороною.

Щоб підсилити дію цього рецепта, необхідно додатково вживати по квіточці пижми, запиваючи водою, кожні 2 години.

Золото

Цей благородний метал активно використовується не тільки народними цілителями, а й офіційною медициною. У лікуванні ячменю також цілюща його сила.

Для якнайшвидшого усунення ячменю, необхідно акуратно потерти уражену ділянку повіки золотою прикрасою, яку ви носите. Повторювати процедуру протягом дня кілька разів.

На відміну від багатьох інших народних рецептів, цей рецепт зручний тим, що ним можна скористатися і поза домом, якщо влаштувати «лікарняний» неможливо.

Ячмінь на оці. Корисні поради:

Порада 1. Всі народні рецепти можна використовувати, тільки якщо ячмінь на оці на початковій стадії і тільки, якщо причиною його є не захворювання. В інших випадках, використовувати народні рецепти можна тільки в якості додаткової терапії і тільки за узгодженням з лікарем. Інакше можна рознести інфекцію на більш глибокі ділянки повіка і тим самим завдати значної шкоди здоров’ю.

Порада 2. Для приготування народного зілля використовувати потрібно тільки свіжі та якісні інгредієнти. Також важливо використовувати тільки чисті підручні засоби: ватні палички, диски, марлю та інше. В іншому випадку можна занести і поширити інфекцію, ніж посилити захворювання.

Порада 3. Щоб прискорити одужання необхідно особливо ретельно дотримуватися особистої гігієни, використовувати тільки одноразові рушники, серветки і хусточки. Жінкам на час лікування потрібно відмовитися від використання декоративної косметики, а надалі уважніше бути до її термінів придатності.

Спосіб другий: Фітотерапія

Цей спосіб також популярний, як і народний. По-перше це пов’язано з його ефективністю. По-друге, з м’яким впливом на організм. По-третє, з безпекою при правильному приготуванні і застосуванні засобів. Крім того, фітотерапія доступна для проведення лікувальних заходів вдома.

Також варто зазначити, що багато фітотерапевтичних рецептів не вимагають дорогої сировини, прості в приготуванні і застосуванні, а також можуть комбінуватися з іншими способами лікування ячменю. Фітотерапевтичні заходи мають протизапальну, протинабрякову та антисептичну дію на поразку.

Кетамін

Примочка з цього масла є високоефективним засобом. Вже через пару процедур можна забути про ячмені і повернутися до повноцінної діяльності.

Для примочки необхідно просочити шматочок марлі касторовою олією і зафіксувати за допомогою пластиру на ураженій ділянці повіки. Робити цю процедуру краще перед сном на очищену повіку.

Подорожник

Подорожник відомий своїми антисептичними, протизапальними і ранозагоювальними властивостями. І це одне з популярних фітотерапевтичних засобів лікування ячменю.

Для цього спочатку потрібно приготувати настій: 3 ст. л. трави подорожника залити склянкою окропу, укутати і настояти півгодини. Дапі процідити, добавити теплої води, змочити ватний диск в теплому настої прикласти до ураженої повіки. Повторити кілька разів.

Календула

Аналогічно попередньому рецепту можна використовувати квіти календули, які також ефективно знімають запалення, свербіж і знеболюють.

Для цього, потрібно приготувати настій:1 ст. л. квіток календули залити склянкою гарячої води і настояти півгодини. Процідити, добавити теплої води і зробити примочку на уражене око. Повторити кілька разів.

Ромашка

Аптечна ромашка – популярна своєю заспокійливою, антисептичною і очищуючою дією на організм. Тому фітотерапевти рекомендують використовувати цю рослину для швидкого усунення назріваючого ячменю.

Столову ложку з гіркою сухої сировини залити окропом і настояти півгодини, закутавши вовняним шарфом. Далі процідити, в отриманому настої змочити ватний диск і прикласти до ураженої ділянки. Повторити кілька разів.

Очанка

Ця трава також відомий антисептик, який ефективний у лікуванні назріваючого ячменю.

Для застосування необхідно приготувати настій аналогічно попередньому рецепту і зробити компрес на уражену ділянку ока.

Сік алое

Алое – популярний засіб, який ефективно усуває нагноєння, запалення, різні ураження шкіри. Сік з цієї рослини дуже ефективний і в лікуванні ячменю.

Для застосування необхідно приготувати розчин: один м’ясистий лист алое очистити від шкірки і віджати сік. Добавити до соку воду у співвідношенні 1:10 і з отриманої рідини робити примочки тричі на день.

Трав’яний збір

Трави – засіб номер один в лікуванні різного роду хвороб. Ячмінь на оці також «здається» перед силою трав’яних примочок і компресів.

Наприклад, можна приготувати ефективний протизапальний, заспокійливий настій з такої суміші: ромашка аптечна, звіробій і календула. Кожну траву взяти в рівних кількостях і змішати. 1 ст. л. збору залити склянкою гарячої води і поставити на водяну баню. Прокип’ятити на повільному вогні 15 хвилин, далі залишити настоюватися півгодини в теплі. Готовий настій процідити, добавити гарячої води і зробити компрес.

Компрес необхідно робити кілька разів на день. Коли є незначне запалення, компрес має бути холодним. Для холодного компресу, в остиглий настій потрібно капнути краплю спиртової настоянки прополісу, після чого змочити в розчині серветку і прикласти до ураженої повіки. Робити це краще на ніч один раз до повного одужання.

Лавровий лист

Цей лист використовується не тільки в кулінарії, а й у лікувальних заходах. Зокрема, це один з найефективніших засобів лікування ячменю.

Пару великих листів лавра опустити в киплячу воду, попередньо їх трохи подрібнивши. Далі опустіть в каструлю зім’яті шматки вати, і прокип’ятіть «суміш» 15 хвилин.

Далі, трохи остудити і прикласти по черзі шматочки «відвареної» вати до ураженої ділянки повіки.

Корисні поради:

Порада 1. Будь який фітотерапевтичний рецепт ефективний тільки при правильному приготуванні. Тому дотримуйтесь пропорції і час впливу, щоб не нашкодити своєму здоров’ю.

Порада 2. Перш ніж застосувати той чи інший фітозасіб, необхідно проконсультуватися з лікарем. Особливо це важливо при рецидивуючих ячменях.

Порада 3. Не застосовуйте фітотерапію без консультації з лікарем і тільки як самостійний засіб, якщо ячмінь сильно запалений і супроводжується хворобливими відчуттями, підвищенням температури. У цьому випадку необхідна виключно лікарська допомога і потрібна вона якомога швидше.

Спосіб третій: Фармацевтичний

Цей спосіб передбачає використання лікарських препаратів для лікування ячменю. Будь-який з запропонованих засобів має призначатися лікарем.

Даний спосіб актуальний для кожної стадії перебігу хвороби. Чим більше запущена форма перебігу недуги, тим більш сильний засіб необхідно, аж до застосування антибіотиків.

Йод

Спиртова настоянка йоду популярний засіб в лікуванні багатьох інфекційних та бактеріальних уражень шкіри. Ячмінь – не виняток. Акуратно змастити уражене місце йодом, змочивши в ньому ватяну паличку. Виконуючи цей рецепт, важливо не допустити потрапляння настоянки на слизові очі.

Даний рецепт допоможе в тому випадку, якщо ячмінь на оці закритий і тільки заявляє про себе. Якщо помітна біла головка, потрібно звернутися до лікаря.

Діамантовий зелений

Цей засіб використовується аналогічно йоду і особливо ефективний на початковій стадії ячменю. Як тільки виявили ячмінь на оці, потрібно акуратно припекти його «зеленкою» за допомогою ватної палички. Це допоможе попередити розвиток хвороби і поширення інфекції.

Мазі

Досить ефективними в лікуванні ячменю на різній стадії розвитку, є різні мазі. Наприклад, еритроміцинова, гідрокортизону і тетрациклінова.

Мазь, виписану лікарем, необхідно закладати у внутрішнє віко, на якому утворився ячмінь. Процедуру проводити перед сном.

Як правило, вже через пару сеансів ячмінь на оці розсмоктується.

Очні краплі

Альбуцид, Ципромед, Левоміцетин, Тробекс та інші, що містять антибіотики. Краплі призначаються в тому випадку, якщо є значне запалення, а також при постійних рецидивах.

Імуномодулятори та стимулятори

Оскільки ячмінь на оці, зокрема, рецидивний, утворюється через ослаблення імунної системи, разом із засобами для зовнішньої обробки і лікування ячменю, лікар призначає ліки для зміцнення організму.

Як правило, призначаються препарати, що містять екстракт ехінацеї, вітамін С. Також для зміцнення імунітету необхідні молочнокислі бактерії, які містяться в свіжих йогуртах. Звернемо увагу, що потрібні організму бактерії «живуть» не більше трьох днів, тому якщо ваш йогурт має тривалий термін придатності, він не підходить для зміцнення імунітету.

УВЧ-терапія та кварцування

Це фізіотерапевтичні методики, які призначаються лікарем. Як правило, вони доповнюють лікарське лікування, тому вони відносяться до фармацевтичного способу лікування ячменю.

Обидва види фізіотерапії призначаються тільки на першій стадії розвитку ячменю, а також для закріплення результату. Кожен з видів добре комбінується з народними, фітотерапевтичними і лікарськими способами лікування ячменю.

Корисні поради:

Порада 1. самопризначеня будь-яких лікарських препаратів для лікування ячменю – неприпустимо. Тільки лікар після огляду може виписати той чи інший препарат, призначити режим і дозування прийому. В іншому випадку можна нашкодити здоров’ю, спровокувавши більш серйозне захворювання.

Порада 2. Не перевищуйте, призначені лікарем, дозування. Тому як препарат ефективний і безпечний тільки в призначеному дозуванні.

Порада 3. Поряд із застосуванням фармацевтичних препаратів стежте за харчуванням. Збагатите раціон свіжими овочами, зеленню і фруктами, а також натуральними йогуртами. Це допоможе зміцнити захисні функції організму і швидко вилікувати ячмінь на оці, а також попередити його рецидив надалі.


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

One comment

  1. При початковій стадії виникнення ячмінь можна прибрати за допомогою компресу. Спирт розвести з водою, пропорція 1 до 1, змочити маленький шматочок стерильної вати, докласти на вогнище ураження. По можливості, накрити теплою пов’язкою (шарф, хустку) і залишити на кілька годин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *