Home / Твоя краса / Обличчя / Відбілюючий пілінг

Відбілюючий пілінг

Щоб ліквідувати пігментні плями, веснянки і сліди від вугрового висипу, знизити інтенсивність засмаги, в салоні або вдома проводять відбілюючий пілінг. Це можуть бути локальні, і навіть точкові процедури або маніпуляції загального типу, в яких відбілювання тільки один з результатів. Максимального ефекту можна досягти шляхом застосування комбінованих пілінгів, але навіть окремі чистки здатні гарантувати позитивний результат. У більшості випадків, щоб позбутися від вираженого естетичного дефекту, необхідно провести курс сеансів. Радикальні процедури для вирівнювання кольору обличчя проводять досить рідко.

Хімічні варіанти відбілюючого пілінгу

Для ретельного відбілювання верхніх і серединних шарів епідермісу використовують хімічні чистки. У рідкісних випадках, по вираженим показанням, застосовують токсичний феноловий пілінг. Процедура буквально випалює епідерміс, усуваючи тканини разом з пігментними плямами. Утворені нові клітинні колонії відрізняються нормальним вмістом пігменту.

Більшість хімічних пілінгів відбілюють шкіру обличчя, але наступні маніпуляції відрізняються підвищеною ефективністю в даному плані:

Кротоновий пілінг. Крім цілого ряду позитивних впливів на стан епідермісу, основний компонент здатний руйнувати меланоцити. Це призводить до поступового освітлення пігментних плям і вирівнюванню кольору обличчя.

Досить агресивний АБР-пілінг, до складу якого входить відразу кілька кислот, добре підходить для освітлення епідермісу після го висипу, нейтралізації виражених наслідків застійних явищ.

Фруктові кислоти. Один з найпопулярніших методів усунення поверхневих пігментних плям. Це щадна альтернатива більш агресивним процедурам. Найчастіше призначають відбілюючий пілінг на основі лимонної, молочної або гліколевої кислоти. В результаті процедур відбувається відлущування ороговілих клітин і поступове руйнування пігментних плям.

Проведення ТСА-пілінгу поверхневого або серединного типу здатне позбавити від гіперпігментації різного ступеня вираженості. В силу особливостей токсичних хімічних складів процес лікування пігментних плям відбувається точково. Тільки після істотного освітлення новоутворень призначаються загальні пілінги, спрямовані на вирівнювання кольору обличчя.

Жовтий ретиноєвий пілінг впливає на правильний розподіл меланіну в товщі тканин. З цієї причини процедуру нерідко призначають з метою вирівнювання кольору обличчя.

Крім перерахованих маніпуляцій досить активно в салонних умовах застосовуються препарати на основі гідрохінону. Це досить токсична речовина, яка нерідко викликає алергію. Але залежно від його концентрації можна отримати як легке відбілювання епідермісу, так і позбавлення від вираженої пігментації.

Позитивний ефект дають продукти з екстрактом толокнянки і койєвою кислотою. Нерідко у складах для відбілювання веснянок і пігментних плям присутні аскорбінова і азелаїнова кислоти.

Відбілюєючий пілінг апаратного типу

У разі формування глибоких або сильно виражених пігментних плям нерідко призначають апаратні відбілюючі чистки. Крім цього, подібні маніпуляції проводяться при неможливості здійснення хімічного пілінгу, наприклад, у разі підвищеної реактивності тканин.

Лазерна дермабразія. Дана процедура полягає в лазерній шліфовці епідермісу і видаленні верхнього шару шкіри. Маніпуляція проводиться точково, що дозволяє уникнути пошкодження значної площі обличчя. У результаті руйнування старого шару шкіри, відбувається стимулювання природних механізмів відновлення тканин. При утворенні нових клітинних колоній меланін та інші речовини в шкірі розподіляються рівномірно, що забезпечує формування тканин нормального рівня пігментації. Відбілюючий пілінг на основі лазера вважається одним з передових методів лікування гіперпігментації. Можна позбутися не тільки від веснянок, але і вікових плям, постзапальних проявів, порушень пігментації, спровокованих патологічними процесами в організмі (хлоазми під час вагітності). Незручність методу в тому, що відбувається значне порушення цілісності шкіри, відновлення після маніпуляції займає тривалий час.

Відбілюючий пілінг на основі рідкого азоту діє за типом лазера. Маніпуляція спрямована на стимулювання регенерації клітин. В результаті короткочасного впливу струменем рідкого азоту на область пігментної плями відбувається руйнування старих клітин та інтенсифікація відновних процесів. В якійсь мірі відбувається пригнічення вироблення меланіну, але якщо причина виникнення плям полягає в порушенні обмінних або гормональних процесів в організмі, кріопілінг лише на час позбавить від ненависного естетичного дефекту.

Мікродермабразія – універсальна і вже дуже поширена косметологічна маніпуляція, дія якої спрямована на омолодження тканин і, в деякій мірі, лікування гіперпігментації. Це звичайна механічна чистка, в ході якої мікроскопічні кристали видаляють верхній шар епідермісу. Процедура ефективна тільки при порушеннях пігментації поверхневого типу. Одиночні сеанси практично не дають відчутного результату, необхідно пройти курс від 4 до 8 процедур. Кількість маніпуляцій залежить від розміру та інтенсивності пігментних плям, індивідуальних особливостей епідермісу. Одним з незаперечних плюсів даного варіанту підходу до проблеми пігментних плям є короткий відбудовний період внаслідок незначного порушення цілісності шкіри.

Відбілюючий пілінг в дмашніх умовах

Відбілююча терапія може будуватися на застосуванні професійних продуктів або засобів народної медицини та косметології. Фахівці не можуть дати однозначної відповіді на питання: «Який відбілюючий пілінг в даному випадку ефективніший?». З одного боку, склад готових продуктів збалансований і рекомендований професіоналами. З іншого боку – хімія є хімія, натуральні продукти завжди краще. Але от готувати засоби професійного догляду не потрібно, що, в умовах сучасної завантаженості, пояснює їх зростаючу популярність.

Професійні продукти представлені тонікамі, масками та кремами. Вони ідеально підходять для усунення незначних вікових пігментних плям і веснянок, які стали інтенсивніше проявлятися під впливом ультрафіолету. Дія даних препаратів направлена на освітлення темніших ділянок і вирівнювання кольору обличчя. При самостійному виборі відповідного препарату варто звернути увагу на його склад. Якщо в переліку компонентів значаться гідрохінон або арбутин, можна бути впевненим, що засіб дійсно володіє отбеливающими властивостями. Якщо виробник запевняє, що усунення плям відбувається за рахунок впливу натуральних інгредієнтів рослинного походження, то, швидше за все, вираженого ефекту від його застосування не буде. Натуральні інгредієнти не здатні тривалий час зберігати свої терапевтичні властивості при наявності барвників та консервантів.

Натуральний відбілюючий пілінг самостійного приготуваний повинен містити один або декілька продуктів, що володіють вираженою відбілюючою дією. Це може бути сік цитрусових (найкраще лимон), недозрілі смородина, петрушка, молоко, огірок, біла глина. Перед застосуванням подібного пілінгу рекомендується використовувати інтенсивний відлущуючий скраб, це підвищить ефективність маніпуляції.

Відбілююче чищення необхідно проводити регулярно, до отримання стійкого позитивного результату. Після чого маніпуляції можна зрідка повторювати в якості підтримуючої терапії.


Check Also

Міцелярна вода – користь та шкода застосування

Багато жінок зранку наносять на обличчя макіяж, в результаті чого весь день шкірі доводиться бути …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *