Home / Здоров'я / Золотий вус – застосування, лікування

Золотий вус – застосування, лікування

Цю чудову рослину не даремно називають золотим вусом або живим волоссям. Величезна кількість людей переконалася на своєму особистому досвіді, що лікувальні властивості золотого вуса справді унікальні. Наукова назва цієї рослинки Каллізія запашна (Callīsia Fragrance), а батьківщиною є Південна Америка. Як застосовувати золотий вус  розберемо далі.

Золотий вус – лікувальні властивості

zolotuj-vus-zastosuvannja-likuvanna

Всенародне визнання привернуло увагу вчених, і викликало інтерес до лікувальних властивостей і протипоказань цієї рослинки.

Завдяки своїм корисним властивостям золотий вус  широко використовується в народній медицині. З соку стебелець і листочків виготовляють настояночки, мазі та олійки. Застосовують і свіженькі розім’яті листочки і стовбурці бічних пагінців рослинки.

Якщо немає можливості приготувати самостійно сік золотого вуса, купити його можна в аптеці або одному з інтернет-магазинів. Продаються також і мазі, настої для ванн, гелі з екстрактами цієї рослини. Важливо використовувати препарати, що містять концентрат соку з листя і інших частин золотого вуса, строго по призначенню і в певному дозуванні.

Перш за все, стероїди і біофлавоноїди, додайте сюди глікозиди, нікотинову кислоту, плюс дубильні речовини, пектини і каротиноїди. Доповнюють користь рослини такі речовини, як мідь, натрій, нікель, калій, ванадій, магній, кобальт і марганець.

Завдяки цьому золотий вус  – сильний біогенний стимулятор, омолоджуючий наш організм. Чим же корисний золотий вус?

Його лікувальні властивості:

Допоможуть прискорити обмінні процеси.

Нададуть протизапальну, спазмолітичну, жовчогінну та відхаркувальну дію.

Приводять у норму роботу травної системи.

Поліпшують діяльність кровоносної системи.

Засоби з вусом надають лікувальну дію на підшлункову залозу.

Допомагають при захворюванні дихальних органів.

Лікують рани, гнійні і грибкові захворювання, лишай, фурункул і екзему.

При поганому зорі лікувальні властивості золотого вуса також вам допоможуть.

Використовується при стресі, неврозі.

Крім цього ви допоможете собі при лікуванні цукрового діабету, геморою, туберкульозу, пневмонії, пародонтозу. Фіто терапевти застосовують його для лікування міоми або фіброми матки, і навіть онкологічних хвороб.

Серед корисних властивостей – навіть уповільнення процесів старіння

Вміст в соці золотого вуса вітамінчиків і таких флавоноїдів, як кемферол і кварцетин, що надає лікам на його основі підвищену ефективність при боротьбі з запальними захворюваннями і при появі шкірних хвороб. Сік може бути використаний в якості протинабряклого, протизапального, протиалергічного і антиоксидантного засобу. Завдяки його унікальним властивостям, гальмуються процеси старіння в організмі.

Золотий вус  (сік це чи мазь, настій, відвар або олія) може застосовуватися і для зниження ступеня проникності капілярів, уповільнення старіння рогівки, профілактики хвороб міокарда. Соком рекомендується доповнювати медикаментозне лікування артриту, артрозу, бронхіальної астми, атеросклерозу. Чи під силу йому нормалізувати роботу сечовивідних органів, а також вилікувати рак шкіри, лишай, виразку. У косметології його використовують для видалення бородавок і проявів герпесу.

Золотий вус: застосування соку в народній медицині

Для зняття симптомів ангіни, прискорення процесу лікування можна приготувати суміш з часникового настою з медом (1/2 ложечки чайної), В яку потрібно добавити чайну ложечку соку, віджатого з золотого вуса. Для настою 2 зубчики часничку треба подрібнити і залити на 2 години парою склянок підігрітої водички, далі процідити через марлю. Отриманою сумішшю необхідно полоскати горло до 6 разів на добу.

Додаючи сік золотого вуса в маски для обличчя, можна швидко позбутися від вугрового висипу і вогнищ запалення на шкірі. Для цих цілей потрібен свіжовичавлений сік, розведений теплою водичкою (на 1 ложечку чайну сока потрібно склянку рідини). Розведений водичкою сік можна використовувати як засіб для полоскання при появі вогнищ запалення в порожнині рота. Полоскання в даному випадку необхідно повторювати тричі на день.

Накладання компресів або ватних тампонів, змочених у суміші соку і водички (пропорція 1 до 3), або в складі з соку і рослинної олії (пропорція 1: 5), допоможе позбутися від грибкових захворювань шкірних покривів. Сік листочків золотого вуса, розбавлений водичкою, рекомендується закапувати в очі при лікуванні глаукоми. Разова норма – 2 краплі на одне око, курс складається з 10 днів. Між курсами лікування слід робити перерви як мінімум на 21 день.

При жовчнокам’яній хворобі дієвою буде суміш з соку золотого вуса (до 30 крапельок) і соку редьки (50 мл). Пити такі ліки треба перед їжею (за 40 хвилинок) раз на добу протягом трьох місяців курсами по 10 днів з п’ятиденними перервами. Для лікування стенокардії та аритмії двічі в день незадовго до їжі треба приймати суміш з 1\4 л меду, лимонного соку (3 ложечки столових) і соку, віджатого з трьох листочків дорослої квітки золотого вуса. Кожен курс складається з 10 днів.

Золотий вус. Як зберегти сік золотого вуса?

Приготувати сік самостійно досить просто. Необхідно зірвати листя і стебла, добре промити їх і подрібнити, після чого скласти в чисту скляну тару, залити перевареною водичкою на ніч. Вранці отриманий склад треба профільтрувати через марлевий відріз, а макух віджати руками. Відпрацьовану сировину викидати зовсім необов’язково, з неї вийде корисний відвар.

Важливо знати як зберегти отриманий сік

Сок із золотого вуса в такому вигляді зберігається не більше 24 годинок. Для більш тривалого зберігання сік необхідно змішати з медом в пропорції 1: 1 і проварити протягом півгодини. Якщо сік змішати зі спиртом, то тривалість зберігання буде досягати ще більших значень – до 10 днів. Застосування соку золотого вуса зі спиртом можливе тільки для обробки шкіри.

Сік, куплений або приготований з листочків рослинки дуже концентрований, тому всередину в чистенькому вигляді його вживати не можна. Препарати з його участю протипоказані вагітним жінкам, дітям, тим, у кого діагностовано аденома простати, є захворювання нирок. Якщо не дотримуватися точного дозування для кожного конкретного випадку, то можуть з’явитися сильні головні болі, алергія і втрата голосу.

Золотий вус. Олія  для лікування шкірних захворювань і артрозу

 З золотого вуса готують олію, яка успішно виліковує різні шкірні захворювання. Застосовують її і при артриті, артрозі, втираючи в хворі місця. Готують її таким чином: з листя, стебла і вусів рослини віджимають сік, макух сушать, подрібнюють. Сік і подрібнений макух заливають олією, краще всього оливковою. Масу настоюють в темненькому місці 3-4 тижні. Далі олію необхідно процідити. Зберігати лікувальну олію краще в холодильнику в скляній темній тарі.

Золотий вус. Мазь від ударів, різних захворювань шкіри, виразок, мастопатії та інших жіночих захворювань грудей і гінекології

Мазь можна приготувати двома способами.

Перший: віджимаємо сік, як для приготування олії. Потім в сік з макухом додаємо жирний крем, вазелін або жир, співвідношення 1: 2. Перекладають в скляний темний посуд, зберігають в холодильнику.

Другий спосіб: подрібнити і розтерти листочки і стебла, змішати з жирним кремчиком, вазеліном або жиром в співвідношенні 1: 3. Перекладають в скляний темний посуд, зберігають в холодильнику.

Спиртова настояночка із золотого вуса для лікування раку

Для лікування і очищення організму, від остеохондрозу, при захворюванні органів дихання, при деяких формах раку застосовують спиртову настояночку із золотого вуса. Для її приготування потрібно взяти до 45-50 «розеточок» рослини, поміщають в скляну баночку і заливають 70% горілкою або спиртом. Настоюють до півмісяця в темному, прохолодному місці, періодично струшуючи і перемішуючи. Коли настояночка набуває бузковий колір – вона готова. Процідіть, перелийте в темну скляну пляшечку, зберігайте в холодильнику. При виготовленні спиртової настоянки можна використовувати і великі листя рослини.

Водні настояночки і відвари використовують для лікування різних органів

Зокрема, ШКТ, печінки, нирок, для профілактики простудних захворювань, лікування серцево – судинної системи, деяких форм раку. Береться 1 великий зрілий (немолодий) свіжий лист рослини, заливається 1 склянкою окропчику і настоюється 3-4 годинки. Випити як чай (можна добавити трохи меду).

Настій для загального оздоровлення організму і профілактики раку

При приготуванні настоянок і відварів використовуються всі частини рослинки – листочки, вусики, стебло. Все подрібнюють, укладають в емальовану каструльку, заливають не гарячою водичкою і доводять суміш до кипіння, але не кип’ятять. Далі 8 годин настоюється. Процідіть, перелийте в темну скляну пляшечку, зберігайте в холодильнику. Пити по 100 грам 3 рази на день через годинку після їжі.

Настій для відновлення організму після операцій, хіміотерапії, при лікуванні туберкульозу

Візьміть до 30 «розеточок» з стебел, де їх не менше 9 штук, подрібніть, потім залийте окропчиком і настоюйте до 10 годин. Процідіть, перелийте в темну скляну пляшечку, зберігайте в холодильнику.

Золотий вус для очей

Золотий вус  для очей – дуже сильний лікувальний засіб, який допомагає при різних їх захворюваннях. Ним успішно лікують кон’юнктивіт, катаракту, глаукому. Золотий вус  допомагає при запаленні очей, будь-якому почервонінні, появі нагноєнь на повіках, ячменю.

Золотим вусом лікують блізорукость.Прі почервонінні, запаленні очей, появі нагноєнь на повіках, кон’юнктивіті:

візьміть один листочок золотого вуса, залийте окропчиком і проваріть потім п’ять хвилинок на слабкому вогні, остудіть до тепленького стану. Промивайте очі отриманим настоєм з допомогою ватного тампона. Якщо у вас гостра форма кон’юнктивіту, то промивайте очі щогодини.

Дозрілий ячмінь лікуєте так: змочіть в терпимо гарячому настої ватку, прикладіть до ячменю і тримайте до охолодження. Потім знову змочити ватку в гарячому настої і прикладіть до хворого ока. І так робіть постійно протягом дня.

Ще кон’юнктивіт можна лікувати ваннами:

налийте в ванночку (продаються спеціальні ванночки для очей в аптеці) тепленької кип’яченої водиці і додайте в неї 3-5 крапельок свіжого соку золотого вуса, опустіть відкриті очі в ванночку, щоб очі вмилися водичкою, і потримайте деякий час.

При короткозорості: середній лист золотого вуса залийте двома склянками водички, у другій настоюйте, потім додайте дві ложечки чайних травневого меду, добре розмішайте. Двічі в день прикладайте до очей на кілька хвилинок ватку, змочену в отриманій суміші.

Настоянка з золотим вусом: візьміть 39 бічних пагонів («розточок») золотого вуса, подрібніть їх, помістіть в скляну пляшку і залийте півлітра горілки, двадцять днів настоюйте, процідіть. Для поліпшення зору настоянку приймайте всередину за годину до їжі по 1 ложечі столовій і зовнішньо робіть примочки на очі.

При різі і болях в очах: розбавте настоянку з золотим вусом (рецепт вище) водичкою (1: 2), змочіть тампони і ввечері перед сном, лежачи в ліжку, прикладіть їх на 10 хвилинок до закритих очей, а потім промийте очі водною настояночкою золотого вуса (найперший рецепт).

Золотий вус. Протипоказання

Хоча золотий вус  і є унікальним засобом від багатьох хвороб, він строго протипоказаний дітям до 12 років. Астматичним хворим краще утриматися від застосування препаратів золотого вуса. Передозування може призвести до набряків, пошкодження голосових зв’язок  і відновлюється дуже важко, висипу.

Курцям протипоказаний золотий вус, так як при суміщенні з нікотином можливе виникнення сильної алергічної реакції. Дана рослинка  протипоказана при захворюваннях нирок і аденомі простати, в період очікування дитинки і в дитячому віці, а також при індивідуальній непереносимості.

Золотий вус. Протипоказання для застосування при вагітності, годуванні груддю

До складу золотого вуса входить кілька біологічно активних речовин, які суттєво впливають на організм. Крім того, не можна виключити, що в цій рослині є і невивчені речовини, дію яких важко передбачити. Коли  його  застосовують дорослі люди, дія таких речовин з’являється незначною, так як вони, швидше за все, знаходяться в рослині в невеликих кількостях.

Але при деяких станах рівновага в організмі порушується, і він стає вразливим для дії навіть незначних доз різних речовин. До таких станів відноситься вагітність, особливо, в перші 12 тижнів, коли зростаючий ембріон не захищений від зовнішніх впливів плацентою.

Вивчення дії золотого вуса на вагітних жінок офіційно не проводилося і ніхто не може дати гарантію того, що ця рослина не володіє тератогенною (здатністю викликати аномалії розвитку плода) або мутагенною (здатністю викликати пошкодження спадкового апарату клітин різних тканин плода) дією. Тому застосовувати лікарські препарати на його основі при вагітності протипоказано.

Також невідомо, як діє золотий вус  на організм дитини і чи виділяються вхідні  до його складу речовини з молочком матері – такі дослідження досі не проводилися. Його застосування не можна поєднувати з годуванням грудьми дитини.


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *