Home / Здоров'я / Зміцнюємо зубну емаль: стоматотологічні методи, зубна паста, гель і народні засоби

Зміцнюємо зубну емаль: стоматотологічні методи, зубна паста, гель і народні засоби

Емаль зубів під дією багатьох факторів з часом стає все більш чутливою. Таке явище викликає неприємні, і навіть хворобливі відчуття, тому багато людей, зіткнувшись з цією проблемою, поспішають дізнатися, як зміцнити зубну емаль.

Чому пошкоджують зубну емаль

Найтвердішою частиною наших зубів є емаль, вона виконує захисну функцію від зовнішніх подразників.

Цей захисний поверхневий шар на різних ділянках зуба відрізняється, там, де він найтонший, часто відбувається руйнування емалі. Такий неприємний процес обов’язково вимагає відновлення пошкодженого шару.

Виснаження захисного шару найчастіше відбувається з таких причин:

спадкова схильність;

захворювання внутрішніх органів, особливо травної системи;

анатомічні особливості;

низька кількість фтору в її складі;

зміни якісного та кількісного складу слини;

надмірна жорсткість зубної щітки;

захворювання порожнини рота;

надмірне вживання цитрусових.

Зазвичай природний процес руйнування зубної поверхні спостерігається у людей похилого віку, але стикаються з нею і молоді.

Це досить неприємне явище, крім того, воно може спричинити за собою інші більш серйозні захворювання, тому обов’язково потрібно зміцнювати зубну емаль при її пошкодженні. Такий процес, що протікає в ротовій порожнині, може стати причиною розвитку карієсу і подальшого руйнування зубів.

Доступні методи зміцнення зубної емалі

Поверхневий шар на 97% складається з мінералів, серед яких кальцій складає 35%, а фтор – 17. Співвідношення всіх мінеральних речовин залежить від якості їжі, яка потрапляє в наш організм. При неякісному харчуванні найчастіше і відбувається пошкодження поверхневого шару.

Перш за все, при виявленні проблеми пошкодження зубної поверхні, потрібно відвідати кабінет стоматолога. При руйнуванні захисного шару в сучасній стоматології використовується кілька ефективних методів, спрямованих на відновлення емалі. Кожен з них використовується в певному випадку і має свої переваги.

Імплантація

Застосовується методика при підвищеній чутливості зубної емалі, виконується вона на молекулярному рівні. Імплантація застосовується не завжди, вона необхідна в тих випадках, коли потрібне відновлення великих ділянок захисного поверхневого шару. Для проведення процедури використовується спеціальний матеріал, за своїм складом та фізичними властивостями нагадує зубну тканину.

Суть процедури полягає в наступному: на поверхню зуба наноситься засіб, який замінить емаль. Після того як цей матеріал висохне, він зможе повністю замінити функції пошкодженого захисного шару.

Застосування цієї сучасної стоматологічної процедури дає можливість не тільки відновити пошкоджений шар зубної емалі, але і вирішити такі завдання:

підкоригувати форму зубів;

відбілити їх;

виправити неправильний прикус;

знизити чутливість зубів;

отриманий результат закріпити на все життя.

Фторування

Процедура дозволяє підвищити стійкість емалі до впливу кислоти при вживанні газованих напоїв, фруктів і інших продуктів. Також цей метод сприяє пригніченню хвороботворних мікроорганізмів у ротовій порожнині, які викликають розвиток багатьох захворювань.

Фторування може бути проведено двома способами. Суть першого полягає в нанесенні фторвмісних лаків і гелів для зміцнення зубної емалі. Такі сучасні засоби надійно захищають зубну поверхню від зовнішніх подразників.

При виборі другого варіанту проведення фторування на зуби накладаються спеціальні аплікатори з лікувальним складом. Для відновлення функції захисного шару такі процедури повинні проводитися щодня протягом місяця.

Встановлення вінірів

Такі сучасні засоби, які широко використовуються саме для вирівнювання зубів, можна застосовувати і з метою захисту емалі. У цьому випадку слід знати, що ніякого зміцнення насправді не відбудеться, адже на пошкоджені елементи ротової порожнини просто надягають спеціальні тонкі накладки.

Їх призначення – захистити зуби від руйнівної дії зовнішніх чинників. Захист буде спостерігатися тільки до тих пір, поки в роті знаходяться вініри. Перевагою використання таких пристосувань є поліпшення естетики ротової порожнини.

Це найпоширеніші і часто вживані методи, спрямовані на відновлення і зміцнення зубної емалі. Також поліпшити стан захисного шару можна і вдома, використовуючи доступні засоби.

Як зробити зміцнюючу зубну емаль вдома

Якщо ви тільки виявили, що елементи ротової порожнини стали більш чутливими, спробуйте зміцнити їх самостійно простими засобами. У цьому вам може допомогти зубна паста, захисний гель, також можна звернутися за допомогою до народної медицини.

Найчастіше вдома використовується фторовмісна зубна паста або гель. Її потрібно нанести на зуби і витримати так 2-3 хвилини. Мінерали, якими багата паста, вберуться і принесуть вашим зубкам користь. Добре себе зарекомендував серед усіх зубних паст для зміцнення емалі Лакалут.

Не варто недооцінювати значення продуктів харчування для захисту зубів, адже самі стоматологи рекомендують своїм пацієнтам трохи підкоригувати раціон з метою вирішення проблеми.

До народних засобів для зміцнення зубної емалі належать наступні продукти:

кунжут;

сир;

ківі;
петрушка;
селера;
хрін;

цибуля;

зелений чай;

полуниця.

Деякі народні засоби призначені не тільки для вживання всередину, але і для обробки поверхневого шару. Наприклад, зміцнюючою властивістю наділена лимонна кірка, нею потрібно потерти пошкоджені ділянки.


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *