Home / Здоров'я / Зміцнити здоров’я і оздоровитись допоможуть східіні техніки масажу

Зміцнити здоров’я і оздоровитись допоможуть східіні техніки масажу

Цілителі різних народів знали про те, що грамотний вплив на особливі точки на людському тілі здатний налагодити і відновити роботу будь-якого органу, будь то кишечник, серце, шлунок або легені. Найбільша кількість цих важливих точок знаходиться на ступнях, долонях і в вушних раковинах.

Однак під час проведення сеансу традиційного масажу обробці цих ділянок тіла приділяється дуже мало часу, а вушні раковини і зовсім залишаються без уваги. Чого не можна сказати про східні техніки, які просто неможливо собі уявити бет точкового впливу.

Омолодження за східною методикою

Пробудження внутрішніх процесів, яке відбувається в результаті впливу на особливі точки, благотворно впливає на здоров’я організму і сприяє його омолодженню.

Використовуються в даний час стародавні методики, такі як східний масаж, поєднують в собі різні види впливу і виконують такі функції:

Лімфодренажну – стимулюють обіг лімфи і крові в організмі, що сприяє звільненню тканин від зайвої рідини і зняттю набряклості;

Остеопатичну – активний вплив на тіло сприяє зміцненню мускулатури і її тонізації;

Пластичну – відновлює контури обличчя, тіла і правильне положення хрящів і кісток.

Важливу роль в якісному виконанні східного масажу і в повноті позитивного ефекту грають використовувані в ході процедури ароматичні масла. Так, масло авокадо відмінно справляється з в’ялістю шкіри, зморшками, сприяє виробленню еластину і колагену. «Масло Клеопатри» або кокосове масло заспокоює шкіру і має протизапальний ефект.

Масло кунжуту – знахідка для в’ялої і обвислої шкіри, воно надає омолоджуючий ефект і відмінно зволожує шкіру. Відновити клітини шкіри, наповнити її свіжістю й молодістю, наситити вологою допоможе масло абрикосових кісточок.

Крім використання різних композицій корисних ароматичних масел в якості додаткового засобу для масажу використовується східна музика.

Основні прийоми

Східний масляний масаж проводиться з використанням тих чи інших прийомів, в число основних входять:

погладжування – вони бувають площинними, круговими, спіралевиднимиі, виконуються розкритою долонею. Всі рухи «Туй», так називаються погладжування, повинні бути легкими, м’якими, але інтенсивними, точно впливають на точки меридіан, тонізуючими і приводять весь організм до стану гармонії;

розтирання – покликані пересувати, зміщувати і розтягувати тканини тіла, щоб зробити максимальний їх розігрів і підготувати до розминання. Прекрасні результати дають такі прийоми як перетин долонею, кулачками або фалангами пальців, штрихування і пиляння;

розминка – основний прийом, при його виконанні тканини захоплюються, відтягуються, стискаються і розкочуються. Чим більш інтенсивними будуть розминання, тим швидше будуть циркулювати лімфа і кров.

Східні техніки масажу передбачають рухи рук майстра, як по ходу лімфи, так і назад, тобто не тільки від периферії до центру, а й від центру до периферії. Примітно, що різними школами східної акупресури використовуються різні методики виконання вібрацій.

Так, школа цьзюо закликає виконувати вібрації постукуванням пальців, школа шуй рекомендує це робити кулаками, а за методикою школи пай вібрації необхідно виконувати відкритою долонею. Навчання секретам і методикам східного масажу – процес дуже копіткий і досить тривалий, адже від правильності його виконання залежить здоров’я і життя пацієнтів.

Основні відмінності

Відмінності східних технік масажу полягає в наявності викручуючих і обертаючих рухів суглобів, які роблять їх наближеними до мануальної терапії та дозволяють відновлювати рухливість суглобів і кісток.

У разі виконання маніпуляцій в особливо болючих місцях використовується східний еліксир для масажу, який наноситься точковими рухами і енергійно з натисканням втирається. При цьому натискання можуть вироблятися як одним пальцем, так і опорною частиною долоні і кісточками пальців.

Крім цього дуже часто в ході навчання технікам східного масажу крім традиційних маніпуляцій і прийомів, виконуваних руками, вивчаються методи виконання масажу ногами.

Такий точковий масаж вимагає особливого професіоналізму майстра, тому у разі неправильного його виконання велика ймовірність отримання травм хребта. Досить специфічною є техніка східного масажу обличчя за допомогою ніг.

Протипоказання

При всій своїй корисності та унікальності масаж по східній методиці має ряд протипоказань, в число яких входять:

онкологічні захворювання;
тромбоз;
варикозне розширення вен;
захворювання шкіри;
кровотечі.

Точковий східний масаж надає позитивний вплив на весь організм, допомагає відновити і налагодити багато найважливіших функцій, попереджає розвиток хвороб.


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *