Home / Твоя краса / Догляд за волоссям / Які потрібні вітаміни для волосся ?

Які потрібні вітаміни для волосся ?

Розкішне волосся – головна прикраса будь-якої жінки. Кожен волосок на нашій голові незалежно від його довжини, живиться від волосяного фолікула. Тому для його повноцінного існування з кров’ю в фолікул повинні надходити біоорганічні з’єднання, які впливають на його ріст, здоров’я та силу. Коли настає дефіцит однієї з таких речовин, волосся починає ламатися, пропадає його блиск. Однак ми можемо вплинути на цю ситуацію і відновити здоров’я шевелюри. Для цього потрібно знати, які потрібні вітаміни для волосся, їх призначення.

Які потрібні вітаміни для волосся?

Волосся, як і кожен орган або система органів, потребують поживних речовинах, які наше тіло не може виробляти самостійно. Назва цих речовин – вітаміни.

Вітамінів, що впливають на здоров’я нашого волосся досить багато, їх 13. Проте без деяких з них волосся взагалі обійтися не може, це:

Вітамін А,

Вітамін Е,

Вітамін В5,

Вітамін Н,

Вітамін С,

Вітамін В2.

Фолієва кислота.

Вітамін А для еластичності волосся

Мабуть, головним вітаміном можна сміливо назвати вітамін А (ретинол або каротин). Також його прийнято називати еліксиром відновлення і молодості волосся. Перші ознаки дефіциту ретинолу в Вашому організмі:

шкіра лущитися,

з’являється відчуття стягнутості і роздратованості,

волосся стає ламким.

Вітамін А додасть волоссю блиск, еластичність, допоможе стати більш стійкими до впливу УФ-променів. Також це регулятор сальних залоз, відповідальний за випадання волосся. Його достатня присутність в організмі служить відмінною профілактикою себореї. Знайти цей чудо-вітамін можна в звичайних продуктах, таких як сливи, селера, щавель, шипшина, обліпиха, шпинат, морква.

Вітамін Е для живлення волосся

Важливу роль відіграє вітамін Е, який відповідає за насичення крові киснем і підтримує роботу імунної системи. Він забезпечує живлення волосяної фолікули і регулює виділення шкірного сала. Також відповідає за кількість волосяного покриву, тобто зупиняє процес випадання волосся. Його дефіцит можна заповнити, якщо вживати в їжу:

гречану і вівсяну крупи,

жовтки яєць,

рослинні олії (оливкову, кунжутну, соняшникову, лляну)

 Вітамін В5 для пігменту волосся

Вітамін В5 (пантотенова кислота) – водорозчинний вітамін, особливістю якого є те, що він може синтезуватися в організмі в присутності інших вітамінів групи В. Він утворює в волоссі пігмент:

надає шкірі здоровіший вигляд,

покращує кровообіг, живлення,

процеси обміну речовин.

Пантотенова кислота зміцнює волосся і його коріння  зсередини, відновлюючи випадання волосся. Недолік цього вітаміну може викликати дерматит, привести до ранньої сивини, волосся росте повільно і втрачає свою силу. Вітаміни В5 і В3 прискорюють ріст волосяних фолікулів, які містяться в таких продуктах, як бобові, коричневий рис, пивні дріжджі. Джерелами цього вітаміну є риба, печінка, яйця, авокадо, фініки, біле м’ясо птиці, чорнослив.

Вітамін Н впливає на красу волосся

Вітамін Н – біотин – також називають вітаміном краси, адже в його склад входить сірка, і саме завдяки їй шкіра стає гладкою, а волосся – пишним і не таким ламкии. При нестачі біотину можна спостерігати:

себорею,

появу лупи,

порушення росту нігтів.

Біотин можна отримати з яєчних жовтків, яловичої печінки, соєвого борошна, молока, меду. При його дефіциті волосся стає сальним і починає випадати.

 Нерідко можна зустріти шампуні, до складу яких входить біотин, їх рекомендують для прискорення росту волосся.

Вітамін С проти випадання волосся

Вітамін С, більш відомий як аскорбінова кислота, – це вітамін, який не синтезується в організмі людини. Саме він сприяє лікуванню хвороб волосся, шкіри голови, його застосовують проти випадання волосся. Якщо ж вітаміну С не вистачає, кровообіг і мікроциркуляція крові погіршується, волосся не отримують достатньої кількості поживних речовин і починають випадати. Всім з дитинства відомо, що аскорбінова кислота перебуває в цитрусових, червоній і чорній смородині, вишні, полуниці, картоплі, цвітній капусті. Добова норма вітаміну С – склянка апельсинового соку або плід ківі / персика на вибір.

Вітамін В2 для поліпшення мікроциркуляції крові волосяного фолікула

Для живлення волосся необхідний постійний приплив крові до волосяних фолікулів. Цей вітамін забезпечує максимальне кровопостачання і збагачує цибулину киснем. Якщо процес відбувається правильно, то запобігається процес випадання волосся. Якщо спостерігається дефіцит цього вітаміну, то волосся стає жирним біля коріння, а на кінцях ламаються.

Фолієва кислота синтезує клітини волосся

Фолієва кислота дає хороший ефект, якщо її приймати в комплексі з вітаміном В5. Ріст волосся при цьому прискорюється, а випадання волосся сповільнюється. Також кислота активує процес синтезу повноцінних клітинних структур, які замінюють старі клітини.

Вітаміни для волосся після пологів

Кожна жінка, виходячи з пологового будинку, стикається з такою проблемою як випадання волосся. У більшості випадків це пов’язано з гормональними змінами, і після нормалізації гормонального фону, яка відбувається протягом перших трьох місяців після пологів, все приходить в норму. Нерідко гормональні перебудови обтяжуються браком важливих для організму вітамінів і мінеральних речовин – особливо це актуально для жінок, що годують, навантаження на організм яких колосальне. Якщо вчасно не вжити заходів, то можна втратити не тільки чималу частину волосся, але і зубів. Цю проблему легко вирішити правильно підібраним вітамінним комплексом, який допоможе молодій мамі добре виглядати навіть в умовах необхідного обмеження в раціоні через грудне вигодовування.

Правильний вибір вітамінних комплексів

Запобігти випадання волосся після пологів не вдасться – цей процес обумовлений зміною гормонального фону. Але надати необхідну допомогу волосяним цибулинки цілком можна. Які вітаміни для волосся  буде корисно пити в цей час молодій мамі:

вітаміни групи В (В8 (біотин), В5 (пантенол), В2 (рибофлавін), В6 (піридоксин), В9 (фолієва кислота));

вітаміни групи D (D, D2, D3);

вітамін Е (токоферол);

вітамін С (аскорбінова кислота);

вітамін F.

Які вітаміни пити при випаданні локонів? На це питання можна відповісти тільки після проходження аналізів – для цього необхідно провести аналізи на гормони, зробити загальний аналіз крові, зокрема, важливо визначити рівень гемоглобіну. Швидше за все, годуючій мамі потрібні антиоксиданти, залізо і обов’язково кальцій з вітаміном D3.

Багато жінок відзначають, що прийом деяких мультивітамінних комплексів не дає ніяких результатів – шевелюра продовжує випадати. Справа в тому, що частина вітамінів і мінералів не потрібно споживати в таблетованих препаратах, оскільки вони і так в достатній кількості надходять в організм молодої мами разом з дозволеною їжею. Щоб підібрати дієвий комплекс, варто користуватися наступними рекомендаціями:

До переліку складових вітамінного комплексу повинні входити як вітаміни, так і мікроелементи – кальцій, цинк, залізо, магній;

Дорожче – не означає краще, більш того, препарати, які містять всю таблицю Менделєєва – не більше ніж рекламний трюк, який змушує споживача переплачувати. Не обов’язково вибирати брендовані спеціальні вітамінні комплекси для волосся і нігтів – вони часто містять смакові, ароматичні добавки, барвники, які можуть викликати алергію у немовляти, особливо в перший місяць життя;

Різниця між вітамінами різних виробників не є принциповою – централізовані закупівлі сировини у великих постачальників роблять якість вітамінів однаковою. Більш того, багато лікарів вважають, що продукція вітчизняних виробників адаптована до потреб місцевих жителів.

Правила прийому вітамінів для волосся від випадання

Підібравши дієвий вітамінний комплекс від випадання шевелюри, необхідно прийняти одну капсулу і оцінити реакцію немовляти. Нерідко у новонароджених може проявлятися алергія на будь-який компонент. Вітаміни потрібно змінити або почекати місяць – після 4 тижнів життя дитина менше реагує на харчові алергени. Відповідний вітамінний комплекс можна приймати постійно, заповнюючи недолік вітамінів, які в перші півроку життя малюка молода мама не може отримувати з їжею.

Якщо вітаміни представлені однією капсулою, то варто приймати їх в першій половині дня обов’язково разом з  їжею – підвищений метаболізм дозволить речовині краще засвоїтися. А ось вітаміни групи В має сенс залишити на вечір – вони відрізняються заспокійливим ефектом. Також важливо пити достатню кількість рідини протягом дня – це допоможе при необхідності вивести з клітин надлишки вітамінів і мінералів.

Що стосується певних торгових назв вітамінних комплексів, які незмінно отримують від годуючих мам позитивні відгуки, то можна відзначити «Комплівіт», «Вітрум», «Матерна», «Inneov» – їх вживання благотворно впливає на волосся. Тривалість прийому вітамінного комплексу після пологів необхідно узгодити з дитячим терапевтом. Як варіант, у продажу є спеціальні рідкі вітаміни для волосся – вони відносяться до розряду професійних  доглядаючи засобів за волоссям. Застосування таких препаратів передбачає  втирання масляних сумішів в корені волосся після миття.

Вітаміни в продуктах

Якщо після пологів жінка з якихось причин не годує малюка грудьми, то вона може вибрати як таблетовані засоби від випадання волосся, так і певний раціон, який забезпечить природне надходження вітамінів в організм, що дозволить волоссю з мінімальними втратами пережити зміну гормонального фону. Що варто включити в раціон, щоб отримувати необхідні елементи?

Лосось, тріска і інші види жирної риби. Поліненасичені жирні кислоти омега-3 є необхідним елементом для здоров’я шкіри голови. При нестачі жирних кислот спостерігається сухість та лущення епідермісу, тоді як шевелюра виглядає виснаженою. Риба крім амінокислот є джерелом легкозасвоюваного білка, заліза і вітаміну В12 – всі ці елементи також важливі для здорового вигляду зачіски. Для вегетаріанців питання отримання омега-3 вирішується вживанням лляної олії – достатньо кількох  столових ложок цього продукту в день.

Зелені овочі. Такі продукти є незмінним постачальником антиоксидантів – заліза, кальцію, вітаміну А і аскорбінової кислоти. Споживаючи шпинат, листовий  буряк і брокколі, жінка забезпечує виділення достатньої кількості шкірного сала – ця природна змазка волосся забезпечує ефект кондиціонера, гарантуючи пружність, еластичність волосся і легке розчісування. При недостатньому мастилі волосся пересушується і стає ламким, посіченим і випадає. Також не варто оминати увагою таке джерело вітаміну А (бета-каротину) як морква, але вживати коренеплоди без рослинного або тваринного жиру не варто – так що салат з моркви завжди потрібно заправляти рослинною олією або вершками.

Бобові. Для матері-годувальниці квасоля, горох, боби і сочевиця заборонені до досягнення піврічного віку, оскільки такі продукти викликають підвищене газоутворення, що болісно для ніжного кишечника новонародженого. Але це джерело рослинного білка необхідне для активного росту волосся, так що разом з бобовими в організм надходить залізо, цинк і біотин. Саме біотин надає необхідний позитивний вплив на ламке і крихке волосся. Достатньо  вживати в тиждень 3 чашки бобових, щоб локони зберігали еластичність.

Горіхи. Цей продукт в обов’язковому порядку повинен бути присутнім в раціоні молодої мами – кілька горішків в день може дозволити собі і грудна  дитина, отримуючи необхідні жирні кислоти і мікроелементи для здоров’я волосся. Бразильський горіх багатий селеном, у волоських горіхах багато альфа-ліноленової кислоти (омега-3), кешью, мигдаль і пекан – відмінні постачальники цинку. До речі, дефіцит цинку – одна з поширених причин випадання волосся, так що любительки горіхів завжди мають гарне волосся навіть після пологів.

М’ясо  птиці. Біле м’ясо курки або індички можна вживати молодій мамі незалежно від схем годування дитини. Нежирний білковий продукт забезпечує організм необхідним будівельним матеріалом, так що локони не будуть слабкими, тьмяними і ламкими через дефіцит протеїнів. Також м’ясо птиці містить біодоступність залізом, а тому цей необхідний елемент легко засвоюється клітинами.

Яйця. Курячі і перепелині яйця також є цінним джерелом біотину, легкозасвоюваного білка і вітаміну В12 – так званого б’юті-нутрієнта, так що цей продукт обов’язковий для тих жінок, які хочуть зберегти свою красу.

Цілісне зерно. Вироби сучасного хлібопекарського виробництва не є корисною їжею – високий вміст рафінованого борошна робить його джерелом вуглеводів, тоді як вміст вітамінів при такій обробці зерна знижується. Щоб отримати необхідну кількість цинку, заліза і вітамінів групи В, варто їсти цільнозерновий хліб, крупи з цільного зерна – вони забезпечують відчуття ситості і при цьому містять невелику кількість швидких вуглеводів, а тому тарілка перловки або шматок цільнозернового хліба не стане причиною відкладень на талії.

Устриці. Якщо в організмі не вистачає цинку, то справу можна поправити за рахунок устриць. Як правило, цей продукт не входить в повсякденний раціон, частіше селен надходить в організм з яловичини, м’яса молодого баранчика, горіхів.

Молочні продукти. Всілякі кисломолочні та молочні продукти містять в собі кальцій. При цьому варто враховувати індивідуальні особливості організму – якщо шлунок не сприймає свіже молоко, то йогурти і нежирний кефір будуть оптимальним джерелом кальцію, який корисний як для волосся, так і для нігтів і зубів молодої мами.


Check Also

Місячний календар стрижки на лютий 2021 року детальний

З року в рік астрологи складають гороскоп для кожного знака Зодіаку, щоб ми не тільки …

One comment

  1. Я теж вважаю, що потрібно пити вітаміни…Я навіть один час колола їх, а це взагалі не самі приємні процедури, якщо чесно( Зараз допила курс таблеток Натубiотин. Дуже задоволена, тому що волосся майже не випадають і при цьому виглядають більш здоровими.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *