Home / Дозвілля / Плетіння з бісеру. Корисна підбірка

Плетіння з бісеру. Корисна підбірка

Фенечки – це яскраві браслети, виконані з бісеру, ниток. Для прикраси використовуються найрізноманітніші декоративні елементи. Виготовте кілька фенечок разом зі своїми дітьми. Про плетіння з бісеру  фенечок, мозаїчне плетіння піде мова далі.

Плетіння з бісеру. Як плести фенечки з бісеру

Це тільки спочатку плетіння фенечек здається важкою справою. Однак варто трохи призвичаїтися і завершити першу фенечку, як первісна ілюзія складності зникає. Багато хто починав плести ці вироби ще в шкільні часи, а якщо самі не пробували робити це, хоча б отримували красиву фенечку в подарунок з того чи іншого випадку.

По суті, це досить простий предмет, що виконує функцію саморобного браслета, який носиться на руці. Багато років тому плетіння фенечок було популярно у хіпі, а сьогодні стало елементом масової культури. Крім того, дані вироби символізують дружбу і позитивне ставлення.

Багато хто цікавиться тим, як плести фенечки для початківців? В першу чергу, слід освоїти стандартні техніки.

Для чого потрібні фенечки?

Фенечку нерідко роблять спеціально для близького в подарунок, адже, даруючи його конкретній людині, вийде одночасно:

Висловити свою симпатію;

Побажати добро;

Продемонструвати своє прекрасне відношення.

Для плетіння зазвичай використовуються:

яскраві нитки;

бісер;

шкіряні шнурки;

тонкі дроти (допомагають отримати екзотичний виріб).

Багатьом подобаються бісерні прикраси, які плетуться на волосіні. Ці вироби здатні не втратити гарний зовнішній вигляд навіть з плином часу. Крім того, виготовляти їх зовсім нескладно.

Можна перерахувати кілька технічних прийомів плетіння з бісеру, яким без особливих зусиль можуть навчитися новачки.

Будь-які підробки з бісеру відрізняються унікальністю виконання. Бісер може бути різної форми, кольору, текстури, тому з нього можна сплести тисячі різних фенечок. Технік і схем настільки багато, що вам завжди буде чому навчитися новому. Отже, як плести фенечки з бісеру?

Інструменти і матеріали

Для дотримання будь-який з технік необхідно буде скористатися наступними інструментами і матеріалами:

0,2 міліметрова волосінь;

Голка для бісеру;

Стандартний різнокольоровий бісер;

Ємності за кольором;

Фурнітура (на кшталт замків, а також застібок);

Ножиці (бажано, щоб вони були гострі).

Працюючи з волосінню, потрібно враховувати, що тонкий матеріал буде еластичним і, отже, зможе добре тягнутися. Однак він має меншу міцність.

Діаметр бісерної нитки становить 0,12 міліметрів.

Краще не вибирати нитку, що крутиться, інакше новачок може в ній заплутатися.

Голку слід вибирати більш тонку і довшу. У магазинах, що продають товари для рукоділля, потрібно просто попросити бісерну голку.

Стандартним бісерним розміром вважається №11. Такий матеріал дозволяє:

отримати акуратний виріб;

створити цікавий візерунок;

виготовляти красиві фенечки без зайвої напруги.

Зазвичай бісер потребує калібрування перед плетінням. Йдеться про ручне сортування з вибором однакових бусинок.

Фахівці радять вибирати японський бісер, який володіє багатьма позитивними характеристиками:

Однаковими намистинками;

Бісеринки мають великі отвори (для новачків це, взагалі, великий подарунок, оскільки істотно полегшує плетіння).

Намисто потрібно висипати в якусь ємність і для цього прекрасно підходить блюдце.

Що стосується фурнітури, вона потрібна, оскільки фенечка є певним механізмом для фіксації. Значить, не обійтися без замків-гачків і замків-тогглів. Крім функції фіксації вони надають виробу більш стильний вигляд. Придбати елементи фурнітури без проблем можна все в тих же магазинах з товарами для рукоділля.

Ножиці слід вибирати гостріші, щоб зробити максимально тонким закінчення волосіні, яке втягається в голку.

Пряме плетіння

Вибравши пряме плетіння, можна виготовити красиву фенечку з яким-небудь текстом. Наприклад, написати на виробі ім’я друга, якому буде вручено цей подарунок.

Намисто можна вибудовувати різними рядами, щоб отримати, врешті-решт, довгу смужку.

Оскільки волосінь потрібна буде довга, бажано відразу відрізати 1,5 метра (а потім ще відрізати стільки ж, коли волосінь закінчиться, і з’єднати).

Намистини першого ряду набираються на волосінь разом з першою бусинкою в другому ряду.

Голка протягується в передостанню бісеринку і повертається до другого ряду, щоб вийшло кільце. При цьому остання намистинка лягає паралельно передостанній.

Після нанизування нової намистинки потрібно провести голку через передостанню бісеринку з першого ряду, вивести нитку, а згодом – нанизати наступну бісеринку, поки не закінчиться ряд.

Потім плетіння з бісеру  повертається і триває за тим же принципом.

Закріплення робочої нитки здійснюється через її протягування крізь намистинки, що знаходяться поруч.

Потім приєднуються застібки і виріб можна назвати готовим.

Плетіння хрестиком

Якщо когось цікавить, як ще плести фенечки для початківців, досить просто, виявляється, працювати хрестиком. Завдяки цій техніці плетіння вийде створювати рівномірні візерунки.

Плетіння починається з обох сторін: закінчення волосіні протягується в голки.

Нанизуються три намистинки до самого центру волосіні, а четверта намистинка пронизується  відразу двома голками (праворуч і ліворуч), щоб вийшло кільце.

По бусинці необхідно нанизати на кожну з голок, зате третя бісеринка протягується обома голками (праворуч і ліворуч). Для тугого плетіння волосінь необхідно не забувати підтягувати.

Все робиться так, поки не завершиться ряд.

До речі, коли приходить пора для плетіння останнього хрестика в ряду, на ліве закінчення волосіні надівається пара бусинок, а в третю бісеринку втягається відразу дві голки.

У другому ряду знадобитися підплітати вже пару бусинок, які знаходяться в першому ряду.

Натренувавшись, звичайні фенечки вийде плести швидко і практично без зусиль. Крім того, можна буде створювати більш складні і красиві вироби, які непогано б носити самостійно або подарувати кому-небудь близькому.

Плетіння з бісеру. Мозаїчне плетіння

Основи мозаїчного плетіння з бісеру. Щоб пояснити, як саме виконується мозаїчне плетіння з бісеру, пропонуємо вашій увазі відео майстер класу для початківців, де містяться основи цієї техніки.

Приготуємо матеріали для роботи:

Великий бісер будь-якого кольору;

Бісерна нитка або волосінь;

Голка;

Ножиці.

Набираємо на нитку з голкою сім намистин, і закріплюємо один кінець нитки на столі за допомогою клейкої стрічки. Потім потрібно пройти голкою в третю намистину з кінця, і затягнути нитку. Наступний етап полягає в наборі восьмої бісерини. Нанизуємо її на голку, потім пропускаємо четверту намистину в наборі, і проводимо голку в п’яту по порядку. Це і є принцип мозаїчного плетіння, коли набір проводиться через одну деталь бісеру. Після цього знову набираємо намистину, і проходимо голкою через останню сьому деталь першого набору.

Продовжуємо нанизувати в цій же техніці один ряд за іншим, туго затягуючи при цьому нитку. Майстер клас містить фото схеми, відповідно до якого виконують з’єднання окремих деталей мозаїчного  плетіння, а також кріплення застібки для оформлення в сережку. Після того, як ви освоїте основні прийоми мозаїчного плетіння з бісеру, можна переходити до більш складних виробів.

Відео: Вчимося плести мозаїку

Набір початкових рядів мозаїчного плетіння

Пропонуємо вам ще один майстер клас з наявністю схеми і покроковими фото для кращого засвоєння матеріалу по мозаїчному плетінню бісером. Нам знадобляться:

Бісер;

Бісерна нитка;

Голка;

Тонкий дріт.

Для початку необхідно виконати нанизування яке закріплює намистини. Після цього набираємо потрібну кількість бісеру. У нашому випадку це двадцять чотири деталі. Потім беремо наш приготований шматочок дроту, і нанизуємо на нього через одну намистини нашого набраного ряду. Набір починаємо з другої деталі від закріпленої бісерини. Отже, ті намистини, які опинилися на дроті, стануть першим рядом нашого плетіння, з якого ми і почнемо плести своїми руками нашу бісерні мозаїку.

Перший ряд на дроті, а другий знаходиться від нього окремо, як би зависає. Бісер третього ряду необхідно додавати до другого ряду, приплітаючи на нитці. Ті намистини, які знаходяться на дроті, чіпати не потрібно. На одному з покрокових фото дуже добре видно перші три ряди мозаїчного плетіння. Плести такі ряди вам буде дуже просто.

Мозаїчна смужка зі стеклярусом

А  зараз спробуємо практично застосувати наші початкові знання по мозаїчному плетінні бісером. Наступний майстер клас ми присвятимо виготовленню своїми руками витонченого браслета з бісеру і стеклярусу. Плести цей браслет ми будемо з наступних матеріалів:

Чеський бісер №10;

Чеський стеклярус;

Голка;

Волосінь.

Перша операція складається з набору чотирьох деталей стеклярусу і п’яти намистин. Після цього потрібно пройти голкою зворотним ходом в той стеклярус, який знаходиться перед останніми набраними. Друга операція виконується так: проводимо набір п’яти деталей бісеру, потім пройдемо зворотним ходом через найперший стеклярус.

Щоб продовжувати плести, нам потрібно повернутися в зворотному напрямку, і нанизати наступні п’ять штук. Потім проходимо голкою в тому, що знаходиться поруч і набраному раніше бісері. Продовжуємо рухатися, додаючи намистини в цьому ряду. Наступний ряд складається з додавання стеклярусу. Саме так ми будемо плести браслет до того моменту, поки довжина не досягне норми.

Ми завершуємо майстер клас по виготовленню своїми руками браслета в техніці мозаїчного плетіння з бісеру. Зробити такий браслет при наявності нескладної схеми може кожен з вас, навіть якщо він не має великого досвіду в бісероплетінні.

Майстер-клас створення брошки мозаїчним плетінням

Наступний майстер клас містить навчальний матеріал по виготовленню брошки у формі квітки, з використанням техніки мозаїчного плетіння. Для того щоб плести квітку, нам потрібні такі матеріали:

Бісер білий, зелений і рожевий;

Кабошон скляний;

Волосінь;

Бісерна голка.

Робимо набір в кількості тридцяти шести бісерин, і виконаємо з них кільце. На основі цього кола потрібно виконати своїми руками п’ять рядів, використовуючи білий бісер. Шостий ряд будемо плести рожевим кольором. Потім слід сьомий і останній ряд, коли ми будемо додавати по три рожевих намистини, роблячи це через одну деталь бісеру.

Весь процес ви можете розглянути на покрокових фото. Після цього стягуємо волосінню весь набір, який ми зробили раніше. У центр роботи потрібно помістити заготовлений кабошон. Виворіт ми повинні заплести мозаїчним плетінням, поступово зменшуючи кількість деталей.

 

Наступна операція полягає в створенні пелюсток. Звернемо увагу на фото, де ви побачите, як волосінь виходить з білої намистини, зверху над рожевою деталлю, і на неї набрані ще дві рожевих намистини. На цьому етапі потрібно плести по черзі пелюстки великого і маленького розміру, відповідно до вказівок схеми і покроковим фото.

Закінчивши роботу над різновеликими пелюстками, об’єднуємо їх за допомогою містка з трьох намистин. Верхній ряд утворюють тільки маленькі пелюстки, а нижній складається з великих пелюсток. Це і буде центральною частиною брошки.

А зараз ми плетемо нижні широкі листочки. Звернемося до фото, де видно, як волосінь виводиться з бісеру. Потім за схемою першою, другою і третьою з покрокових фото, виконуємо широку пелюстку. Саме таким ось способом, керуючись зазначеними на схемі намистинами, потрібно приплітати інші пелюстки. Потім пришиваємо містки з намистин між усіма широкими листочками, поки не обплетете їх всі.

На закінчення нашої роботи необхідно виготовити зелені листочки, за допомогою мозаїчної техніки і схеми. Пришиваємо їх, і кріпимо застібку. Брошку можна надягати.

Плетемо листя

Мозаїчне плетіння є дуже щільним, а на виході виходить справжнє полотно. З цієї причини мозаїчне плетіння з бісеру часто використовують для того, щоб плести справжні картини. Для цього необхідна наявність схеми того візерунка, який ви будете зображувати. Всі ми звикли до того, що бісерні картини і ікони виконуються на канві за допомогою вишивки. Але картину можна плести, користуючись тільки волосінню і голкою, без канви.

Бісерні картини своїми руками виконують, використовуючи різні техніки і схеми для роботи. Найчастіше картини з бісеру тчуть на верстаті, плетуть за допомогою цегляної або мозаїчної техніки. Процес роботи над таким полотном може мати складнощі з застосуванням нитки або волосіні.

Коли волосінь дуже довга, то до кінця роботи вона починає часто рватися, і може пошкодити зовнішнійм вигляд картини. Найзручніше користуватися волосінню тієї довжини, яка вам буде зручна. При цьому час від часу доводиться пов’язувати вузликами додані відрізки, закріплюючи кінці за допомогою спеціального клею.

При виборі техніки ткацтва вам буде потрібна велика кількість волосіні, кінці якої необхідно ховати в кінці роботи. Зате процес підбору схеми не завдасть жодного клопоту, бо для ткацтва картин бісером підходять будь-які схеми.

Плетіння бісерної картини з використанням технік мозаїчної і цегляної є більш складним. Причина ускладненості полягає в тому, що ряди бісеру ховаються один за одним. Але останнім часом для технік мозаїки і цегляної існує багато різних схем, що робить виконання роботи доступною. Вашій увазі пропонується кілька красивих і легких схем для створення картин бісером.

Відео: Вчимося плести листочок з бісеру мозаїкою


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *