Home / Дозвілля / Плетіння бісером. Корисна підбірка

Плетіння бісером. Корисна підбірка

Плетіння бісером  настільки різноманітне в виконанні, що може бути застосоване у виготовленні будь-яких прикрас (сережки, кольє, браслети і іншого). Бісероплетіння є видом діяльності при якому відбувається нанизування на волосінь або нитку бісеру в певній послідовності. Слід відразу сказати, що плетіння бісером  вимагатиме від вас крім бажання, ще й терпіння, а також наявності спеціальних матеріалів та інструментів, про які ми сьогодні і поговоримо.

Що таке плетіння бісером?

Плетіння бісером, це не тільки хобі, це ще й мистецтво. Завдяки такому матеріалу, як бісер можна створювати вишукані, яскраві і красиві вироби та вишивки. Безпосередньо бісер являє собою величезну кількість всілякого роду деталей з наскрізними отворами, що дозволяють з’єднувати їх за допомогою волосіні, дроту або нитки. Деталі великого розміру прийнято називати намистинами, а дрібні деталі – бісером.

Раніше бісер виготовляли з бурштину, дерева, каменю та інших матеріалів. Але після того, як людство винайшло скло, дуже багато що змінилося. Завдяки появі скла, майстри отримали можливість створювати різнокольорові бісерини різної форми. Сьогодні ж ви можете зустріти не тільки бісер зі скла, а й кераміки, пластику, кістки, металу та інших матеріалів.

У наш час існує велика кількість всіляких технік, що  дозволяють займатися бісероплетінням, але всі вони вимагають ретельного підбору кольору, розміру та інших особливостей бісерин. Тому ми сьогодні поговоримо про основні інструменти і матеріали, без яких такий вид хобі, як плетіння бісером, буде неможливий.

Плетіння бісером – необхідні інструменти

Щоб займатися бісероплетінням під рукою обов’язково повинні бути зігнуті тонкогубці, круглогубці, в’язальний гачок, кусачки, бісерні голки і гладкі плоскогубці (без насічок). Для чого ж все це призначається?

Наприклад, щоб одягнути на шпильку намистину, слід кусачками відкусити зайвий шматочок, пін відігнути плоскогубцями, а потім круглогубцями закриття кінця у вигляді петельки. Знову ж за допомогою плоскогубців і вигнутих тонкогубців дуже зручно розгинати колечка для того щоб одягати їх на петельки.

В’язальний гачок необхідний для зв’язування ниток. Товщина його залежить від товщини безпосередньо використовуваної нитки, але фахівці рекомендують вибирати для роботи тоненький гачок (від 1 до 1,5 мм). Хоча підбирати інструмент для плетіння бісером, можна і по ходу процесу плетіння. Бісерні голки відрізняються своєю товщиною, які позначаються номерами. Найкраще використовувати голки № 11 і № 12 (чим менший номер голки, тим більша її товщина).

Плетіння бісером – матеріали

Плетіння бісером  передбачає використання двох видів матеріалу – бісеру і намистини. Бісер різниться, як за кольором, розмірами, формою, так і за якістю. Наприклад, чеський бісер може бути різного розміру (№8, №9, №10, №11 та ін.) І відрізнятися за кольором і якістю, а ось японський бісер «Міюкі» може бути тільки одного розміру, який відповідає чеському № 10 , зате він має найвищу якість.

Для того щоб красиво оформити ваш виріб – знадобитися використовувати намистини. Як правило в бісероплетінні використовуються 6-ти і 8-міліметрові намистини, все залежить від товщини джгута. Якщо, наприклад, ви використовуєте 10-міліметровий джгут, то і намистини необхідно брати відповідні, тобто 10-міліметрові. А ось для плетіння грон краще використовувати намистини маленьких розмірів. Іншими словами намагайтеся підбирати матеріали для плетіння бісером  по факту.

Намистини для бісероплетіння, так само як і бісеріни відрізняються за якістю. Знову ж таки, якщо брати чеські скляні намистини, то їх якість значно відрізняється в кращу сторону в порівнянні з іншими виробниками. Також відзначимо, що всіляке перламутрове і райдужне покриття, як на бісеринах, так і на бусинах має властивість стиратися, тому краще вибрати звичайний глянсовий матеріал високої якості.

Щоб вашому пристрою надати найбільш витончений вид, фахівці рекомендують використовувати для оформлення прикрас матеріали з природного (натурального) каменю. Такі намистини і бісерини відрізняються практичністю, глибиною тону, блиском і довговічністю.

Плетіння бісером – фурнітура

Плетіння бісером  передбачає використання певної обов’язкової для цього виду хобі фурнітури. До її основних елементів відносяться: шпильки з вушками, гвоздики, з’єднувальні кільця, застібки, ковпачки та обіймач.

Щоб скріплювати намистини вам знадобиться використовувати гвіздки з плоскою головкою або з капелюшком-кулькою (виглядає набагато гарніше). А шпильки з вушками необхідні для з’єднання між собою елементів, а також прикріплення до джгута ковпачків. Сполучні кільця, як правило, діаметром від 4 до 6 мм, використовують для з’єднання основних частин елементів.

Ковпачки та обіймач використовуються або для прикраси безпосередньо намистин, або для притягнення решти джгута. Такого роду фурнітура для бісероплетіння відрізняється по діаметру і формі. Ковпачки, як ви здогадалися мають круглу форму, а обіймач, як правило, плоску.

Говорячи про застібки, необхідно відзначити, що для виробів, які прикрашають шию, краще використовувати тоггли, що складаються з двох частин. Для браслетів найкращим варіантом буде використання магнітних застібок або карабінів.

Плетіння бісером. Троянда з бісеру

Квіти були і залишаються найпопулярнішим декоративним елементом. Ними прикрашають будинки, одяг, аксесуари і зачіски. Звичайно ж, ні що не зрівняється за красою з живими рослинами. Але їх використання не завжди можливо. Тому придумано безліч надзвичайних  способів створення штучних квітів. Один з них – це плетіння бісером. Створені з сотень переливних намистин бутони захоплюють своєю вишуканістю. Здається, що таке диво може створити тільки чарівник. Насправді навчитися плести троянди з бісеру не так вже й складно.

Як зробити троянду з бісеру

Троянда, що може ще більше підняти настрій, ніж ця гарна, ніжна і ароматна квітка. А якщо це не одна троянда, а цілий букет, який ніколи не в’яне, так це взагалі казка! Троянда, зроблена з бісеру, буде вам дарувати радість щодня.

Щоб створити троянду знадобиться:

Дріт срібний;

Стрижні зі сталевого дроту;

Бісер світло-рожевий;

Бісер перламутрово-рожевий;

Бісер зелений;

Бісер сріблясто-білий;

Зелена стрічка або муліне;

Ваза або декоративний вазон.

Беремо дріт, довільної довжини і нанизуємо на нього світло-рожевий бісер. Робимо однакові петельки з бісеру і закручуємо кожну біля самої основи.

Кожну петельку з бісером приплющуємо, так, щоб вийшли подвійні перпендикуляри.

Починаємо нанизувати перламутрово-рожевий окантовочний бісер. Для цього нанизуємо бісеринки по довжині, що відповідають довжині світло-рожевого бісеру.

Протягуємо волосінь в основу першого перпендикуляра, потім нанизуємо ще три окантовочні бісерини і протягуємо в наступний перпендикуляр.

 Таким чином, обплітаємо по колу всю пелюстику майбутньої троянди.

Отриману пелюстку скріплюємо біля основи, закрутивши два кінці дроту.

Тепер надаємо пелюстці об’ємну форму, придавлюючи її  в середині великим пальцем. Подібним чином робимо для однієї троянди п’ять пелюсточок однакового розміру.

Найменшу з усіх пелюсток скручуємо щільно трубочкою.

Приступаємо до виготовлення чашолистиків. Сплести їх можна будь-яким способом, або окремо із зелених пелюсток, або єдиною чашкою.

Листя робимо в техніці плетіння бісером  дугами. На одній гілочці плетемо по три листочка. Для кожної троянди робимо по дві такі гілочки. Для декору можна сплести кілька гілочок з світлих намистин.

Коли всі компоненти букета готові, приступаємо до складання троянди.

Беремо пелюстку, скручену трубочкою, прикладаємо до неї пелюстку більшого розміру і так далі. Обмотувальним дротом щільно скріплюємо пелюстки біля основи, вставивши в середину троянди стрижень для стебла. Далі, одягаємо на нашу троянду чашолистик і знову все кріпимо дротом. Дріт на стеблі декоруємо, обмотуючи його стрічкою або нитками.

Троянда з бісеру готова! Виготовляємо інші троянди точно так, декоруємо їх і збираємо в букет.

Троянда, виконана в техніці паралельного плетіння бісером

Інструменти і матеріали:

Зелений бісер.

Рожевий бісер.

Дріт діаметром 0,3 мм.

Дерев’яна шпажка.

Зелені нитки.

Ножиці.

Троянда буде складатися з чотирьох великих і п’яти маленьких пелюсток, шести чашолистиків і трьох листочків. Кожен елемент створюється окремо в техніці паралельного плетіння.

 Чашолистик:

Відріжте 30 см дроту. Зігніть його навпіл. Одягніть на дріт одну зелену бісеринку і помістіть її в центрі.

Одягніть на дріт дві бісеринки. Простягніть через їх отвори другий кінець дроту, направляючи його назустріч першому кінцю. Підтягніть дві бісеринки до найпершої. У вас повинно вийти два щільно прилеглих паралельних ряди і два вільних однакових кінця дроту.

Таким же чином сплетіть ще чотири ряди за наступною схемою: 3-й ряд – 3 намистинки, 4-й – 4, 5-й – 3, 6-й – 2.

Кінці дроту зв’яжіть звичайним вузлом. Зробіть ще п’ять таких листочків.

Пелюстки:

Відріжте 60 см дроту. Сплетіть маленьку пелюстку з рожевого бісеру, використовуючи описану вище техніку. Пелюстка складається з восьми рядів: в першому ряді  розташована одна намистина, а в кожному наступному їх кількість збільшується на дві одиниці. В останньому ряду – чотирнадцять намистин.

Закінчивши восьмий ряд, надягніть на кожен кінець дроту по дев’ять намистин, опустіть дріт до основи пелюстки і протягніть кінці в найперший ряд. Затягніть дріт і зробіть вузол. Так ви зробите окантовку пелюстки. Сплетіть ще п’ять таких пелюсток.

Чотири великих пелюстки робляться таким же чином. Вони відрізняються лише кількістю рядів.

У кожній пелюстці дев’ять рядів: в першому – одна намистинка, а в кожному наступному на дві більше. В останньому ряді – шістнадцять намистин. В окантовці по десять намистин з кожної сторони.

Листочки:

Зелені листочки плетуться так само, як і чашолистики, але з іншою кількістю намистин. Схема наступна: 1-й ряд – 1 намистинка, 2-й – 2, 3-й – 3, 4-й – 4, 5-й – 5, 6-й- 6, 7-й – 6, 8-й – 5, 9-й – 4, 10-й – 3, 11-й – 2. Необхідно три таких листочка.

Формування троянди:

За допомогою круглого маркера надайте пелюсткам опуклу форму.

Візьміть дві  маленьких пелюстки, закруглюватимете кожну з них ще сильніше. З’єднайте їх між собою так, щоб вони нагадували серцевину троянди. Перекрутіть кінці дроту між собою.

Додаючи по одній пелюстці до серцевини, сформуйте розпущений бутон троянди.

Закріпіть чашолистики по колу біля основи квітки.

Вставте шпажку в середину бутона.

Візьміть дріт і обмотайте ним стебло з самого верху. У міру обмотування стебла прикріпіть до нього зелені листочки. Троянда готова!

Троянда, виконана в техніці французького плетіння бісером

Інструменти і матеріали:

Червоний бісер.

Зелений бісер.

Дріт діаметром 0,3 мм.

Товстий дріт для стебла.

Ножиці.

Клей.

Гофрований папір зеленого кольору.

Троянда буде складатися з шести овальних і чотирьох круглих пелюсток, п’яти чашолистків і шести листочків. Кожен елемент створюється окремо в техніці французького плетіння бісером.

Овальні елементи:

Відріжте від мотка 1 м дроту. Скрутіть дріт так, щоб вийшла петля довжиною 20 см (основа пелюстки), короткий кінець дроту довжиною 10 см (вісь) і довгий кінець (робочий дріт).

На осьовий дріт надіньте вісім червоних бісеринок, на його  кінці зробіть невелику петельку.

На робочий дріт надіньте 30 см бісеру.

Робочий дріт з бісером підійміть до осі і обкрутіть два рази навколо нього. Потім опустіть робочий дріт вниз і знову обкрутіть два рази навколо основи. Таким чином у вас вийде дві дуги або один ряд бісеринок. Сплетіть ще п’ять таких рядів. Кількість намистин в кожному ряді буде збільшуватися. Точне число визначайте самі. Важливо, щоб бісеринки лежали дуже щільно.

Осьовий дріт обріжте і сховайте його кінець в верхню дугу бісеру. Нижній кінець дроту обмотайте навколо петлі. У вас повинна вийти пелюстка овальної форми. Зробіть ще п’ять таких пелюсток.

За таким же принципом зробіть шість зелених листочків. У кожному з них повинно бути вісім рядів. Після завершення сьомого ряду додайте на вісь ще дві намистинки. Плетучи восьмий ряд, зробіть кінчик пелюстки гострим.

Круглі пелюстки:

Скрутіть дріт так само, як і для плетіння овальної пелюстки. Візьміть ще один відрізок дроту довжиною 15 см і прикрутіть його до цієї заготівлі так, щоб вийшла ще одна вісь.

Одягніть на осі по дві бусинки, а на робочий дріт – 30 см бісеру. Робіть ряди по вищеописаному принципу, обмотуючи при цьому по черзі дві осі. Над третім рядом додайте на осі ще по одній бусинці. Зробіть всього вісім рядів.

Обріжте і сховайте короткі кінці дроту, а довгий скрутіть разом з петлею. Сплетіть ще три таких пелюстки.

Чашолистики:

Відріжте 30 см дроту. Скрутіть його так, щоб проходила петля, вісь і робочий дріт.

На вісь надіньте шість намистин, а на робочий дріт – 15 см бісеру. Зробіть один ряд.

Одягніть на вісь ще шість намистин. Зробіть ряд. Сховайте верхній кінець дроту, а нижній скрутіть з петлею. Сплетіть ще чотири таких же чашолистика.

Надайте всім елементам природну форму. Сформуйте троянду. Стебло і гілочки з листочками оберніть смужками гофрованого паперу. Квітка готова!


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *