Home / Дозвілля / Схеми плетіння бісером. Підбірка

Схеми плетіння бісером. Підбірка

Бісероплетіння – цікавий вид рукоділля. Бісером називаються невеликі намистини зі скла та інших матеріалів, просвердлені наскрізь. З бісеру можна створити цікаві сяючі аксесуари або витончено прикрасити одяг. Маленькі скляні намистини різних кольорів, форм і розмірів також можна з’єднати в унікальний елемент декору. Про схеми плетіння бісером  піде мова далі.

Схеми плетіння бісером

Бісероплетіння може виконуватися в різних техніках: плоске, мозаїчне плетіння, цегляне плетіння, ажурне плетиво, монастирське, спіральне плетіння, повітряне плетіння, сітчасте плетіння, петельне і паралельне плетиво і ін.

При виборі бісеру для рукоділля необхідно подивитися на якість матеріалу і його калібрування (розмір). Красиві і акуратні прикраси виходять з бісеру стійкого до зовнішніх впливів, який не стирається, не втрачає колір і має правильну форму.

Щоб надати прикрасі родзинку разом з бісером, можна використовувати і інші матеріали: великі намистини, стеклярус і ін.

Для роботи з бісером необхідно мати такі інструменти: голки для бісеру, капронові нитки, маленькі гострі ножиці, маленькі плоскогубці, тонкий мідний дріт.

Перед роботою бісер треба висипати на тканину і брати його голкою (дротом) з тканини, а не руками. Також не варто брати занадто довгу нитку, тому що вона може заплутатися.

Паралельне плетіння вважається найпростішою технікою. Її можна використовувати для створення кольє, браслетів, сумочок. Бісер нанизується паралельно двома кінцями нитки. Наприклад, при плетінні пелюстки потрібно надіти на нитку перші два ряди бісерин: перший ряд – одна бісерина; другий ряд – дві бісеріни.

Потім нитка складається навпіл (кінці нитки треба обов’язково зрівняти) один кінець нитки треба протягнути через намистини другого ряду і підтягнути їх за кінці нитки. Після цього на дріт надягають елементи третього ряду і також протягують через них вільні кінці нитки і підтягують бісеріни. Така схема повторюється до тих пір, поки не буде закінчено елемент виробу.

За допомогою ажурного плетіння можна створювати з бісеру ланцюжки, браслети, комірці, кольє або обплітають предмети, наприклад, вази. При даному типі плетіння бісерини нанизують на нитку сіткою. Ширина сітки залежить від форми осередків і їх розміру – вони можуть бути трикутні, у формі ромба, стільники, дрібні і великі.

Перед початком плетіння необхідно спочатку намалювати осередки майбутнього виробу і викласти на них бісерини. Намистини, що знаходяться в вершинах осередків, будуть сполучними. Ажурні вироби створюють однією або двома голками: якщо виріб буде складатися з осередків в половину, півтора, два з половиною ромби, можна його робити однією голкою, якщо в один, два ромби, то тоді підійде техніка плетіння двома голками.

Найпростіше ажурне плетиво – плетіння однією голкою. Бісер нанизується зліва направо, зверху вниз і знизу вгору.

Схеми плетіння бісером.  Техніка «Огалала»

«Оглала» або «Огалала» – нині досить поширена техніка плетіння бісером. Назву вона отримала від одного з семи племен народності Лакота (Lakota). Автор книги «Indian Bead-Weaving Patterns» Horace Goodhue вперше описав один із способів бісерного плетіння, що застосовується індіанцями племені, і назвав його «метеликом оглала» ( «Oglala Butterfly»).

 Давайте докладніше розглянемо схеми плетіння бісером  цією технікою.

 Для того, щоб сплести намисто довжиною 45 см в техніці «Огалала» вам буде потрібно:

бісер №10 40-50г (можна взяти бісер 3-4 відтінків одного кольору),

бусинки діаметром 6-8 мм кількість 40-55 шт. (Замість намистин можна взяти скол натуральних каменів, перлин і т.п.),

застібка карабін.

Виконання:

Наберіть 1-ий ряд. Для цього візьміть одну бісеринку і зафіксуйте її, проходячи крізь неї кілька разів голкою з ниткою. Потім нанизуйте бісеринки першого ряду, так щоб у вас вийшла бісерна нитка, довжиною 60-65 см.

Техніка плетіння бісером. схема 1

Виконуйте з 2-ого по 4-й ряди по схемі 1. В основі кожного воланчика бахроми розташовується 16 бісеринок. Щоб перейти на другий ряд наберіть 17, 18 і 19 бісерин і пройдіть через 13-у бісеринку, потім наберіть ще 3 бісерини і пройдіть через 10-у. Таким же чином сплетіть весь другий ряд.

Для переходу на третій ряд пройдіть через 30-у бісеринку, наберіть на нитку 5 бісерин і далі проходьте через 27-у. Виходить пропускаємо 2 бісерини і додаємо 5. У четвертому ряду плетіння аналогічне з однією різницею – пропускаємо 4 бісеринки, набираємо 7. Зробіть 5-ий ряд, підплітаючи по три бісеринки до 2-ої, 4-ої і 6-ої бісерини кожної з дуг 4-го ряду.

Коли основа виробу буде сплетена, її слід зшити по схемі 2. Кількість бісерин для з’єднання намистини у вас буде індивідуальна (для великих намистин потрібна менша кількість бісерин, і навпаки).

Техніка плетіння бісером. схема 2

Під час зшивання простежте за тим, щоб вони не перекручувались. Всі волани і бахрому потрібно розташувати по одну сторону.

Схеми плетіння бісером  новорічних ялинок

Взимку, найдовгоочікуваніше свято для нас – це Новий рік. В цей час, хочеться вірити в казку і чудеса. Для всіх є традицією, прикрашати новорічну ялинку. Але, мало хто знає, що її можна робити своїми руками з бісеру, і тим самим прикрасити свій будинок.

Наведені схеми плетіння бісером  ялинки своїми руками  допоможуть  легко і швидко це зробити.

У бісероплетіння ялинки входять такі складові:

прямокутний бісер смарагдового кольору;

шоколадного відтінку бісер;

гіпс або розчин алебастру;

волосінь;

дріт;

горщик або декоративна ваза;

намистинки;

стеклярус.

Вся наша фурнітура готова, приступаємо до роботи.

Створення ялинки

Саморобна ялинка з бісеру, за схемою, показаноюнижче, складається з верхньої частини і десяти рівнів гілок. Почнемо з плетіння своїми руками, покривної частини ялинки. Відрізаємо дріт, протяжністю п’ятдесят і нанизуємо золотистого відтінку намистинку, бурштинового і прямі смарагдового. Через два кінця, всуньте намистину білу, бурштинову, сріблясту і зелененьку. Слідом, на кожен з країв, нанизуйте по чотири зеленого кольору.

Краї скрутіть по колу. По кінцях дроту зробіть петельки і нанизуйте такий бісер: чотири зелених, два шоколадних і стільки ж смарагдових.

Далі за цим, краї прокрутіть по колу два рази і скрутіть дві петельки.

У нас з’явилася саморобна верхня частина ялинки. Переходимо до гілок. Чотири відрізи волосіні, протяжністю кожна по двадцять сантиметрів. На кожній спорудити три петлі і наберіть камінці в такій кількості: три смарагдових, два шоколадних і три смарагдових. Скрутіть краї слідом кожної петельки на п’ять витків, попереду залишеної петлі, поверніть три витка.

 

Переходимо до третього рівня і починаємо бісероплетіння гілок. Відмотуємо чотири частини волосіні, довжиною тридцять кожна. На них робимо п’ять петельок з намистинками, тільки на кожній. Первинні петлі, робіть такими, як і в другому ярусі. У заключних двох петлях, нанизуйте чотири смарагдових камінчика.

Схеми плетіння бісером  четвертого ярусу ялинки. Відмотуємо вісім сегментів, протяжністю по тридцять сантиметрів. Творимо по п’ять петель на кожній. Перші три петельки, наберіть, згідно попередньої схеми. А кількість намистин збільште до шести. Після набрання п’яти петель, обмотайте кінці по кілька разів. Об’єднайте всі гілки по дві штуки і скрутіть кінці.

Віджмотайте  4 смужки волосіні, протяжністю тридцять сантиметрів кожна. На них зробіть сем петельок з бісером. Первинні, створіть так, як у другій фазі, а в останніх по шість смарагдових камінців.

Перша половина ялинки, у нас закінчена. Відрізаємо вісім шматків нашої фурнітури, по тридцять сантиметрів. Робимо п’ять петель, таких, як в попередній схемі. Об’єднайте по дві гілки, скручуючи їх дротом. У підсумку, виходить чотири гілочки. Об’ємна саморобна ялина з бісеру, схеми плетіння бісером  її гілочок шостого ряду, показана на фото.

Ще чотири відрізка по шістдесят кубів. У центрі набираєте петельку. На одному краї волосіні, скрутіть сім заворотів, дотримуючись схеми шостого ярусу. Ще одним шматочком прикрутіть  до гілки.

Ще вісім сегментів дроту, протяжністю 35 і 60 см. З відрізка по шістдесят сантиметрів, скрутіть гілку, як в сьомій фазі. П’ять петель скрутіть на гілки з дроту, довжиною тридцять п’ять сантиметрів. Малу гілку і велику, скрутіть разом.

Найостанніший, це дев’ятий і десятий рівень, плетіння якого здійснюється за попереднім зразком.

Настільна саморобна ялина готова, тепер треба скомплектувати всі деталі.

Збірка ялинки

Дротом накручуйте гвинтоподібними рухами всі ряди. Стовбур нашого дерева будить товстим, і не буде згинатися. Проміжок між рядами необхідно збільшувати.

Закінчену ялинку, помістіть у відповідний горщик або вазу.

Фундамент облити гіпсом або розчином алебастру, для хорошого закріплення ялинки.

  

Прикрасьте ялинку декоративним камінням, снігом з пінопласту або мохом.

Під ялину можна поставити маленькі фігури лісових тварин, подаруночки і дідуся мороза. Майстер-клас, котрий використовував бісероплетіння та схеми ялинки закінчено. В кінці, з’явилася така ялина. Так само, ви можете переглянути відео для початківців рукодільниць.

Тепер у вас буде святковий настрій, який ви можете подарувати своїм близьким. Завжди зелена ялина, радує своєю соковитістю. Вирощувати у будинку на вікні її неможливо, а ось зробити за схемою бісероплетіння своїми руками, можна. Пропонуємо майстер-клас по схемі, що відображає бісероплетіння ялинки.

Схеми плетіння бісером  лісового дерева

Необхідно підготувати фурнітуру:

парочку зеленого бісеру;

такого ж кольору стеклярус;

матеріал для бісероплетіння;

декоративні прикраси.

Приступаємо до виготовлення святкової ялинки.

Два метрових відрізка, з’єднуємо разом і скручуємо будь-які з країв.

На всі кінці нанизуйте бісер, а потім по п’ять штук стеклярусу, як намальовано на картинці.

Ще два стекляруси  і один камінчик.

Дивимося на малюнок і продовжуємо робити.

 

Після створення необхідної кількості гілок, їх треба скрутити між собою з відстанню в один сантиметр. Основу волосіні закріплюють в кілька способів:

дозволено залити форму розчином алебастру або гіпсу, присипавши зверху піском, шматками шишок або блискучими камінцями;

прив’язати кінці до каменя;

можна прикріпити своїми руками до пластиліну.

Схеми плетіння бісером  ялинки:

Ми показали вам, відмінні варіанти бісероплетіння та майстер-клас плетіння  своїми руками святкової ялинки. Сподіваємося, що після цього, вам не захочеться рубати в лісі справжню ялину, заради новорічних і різдвяних свят. Адже, набагато цікавіше своїми руками, разом з дітьми, зайнятися бісероплетінням, холодним і морозним вечором.

А якщо, у вас в будинку мало місця, тоді варіант, плетіння своїми руками настільної ялинки з бісеру, саме для вас. І маленькі дітки не зможуть її дістати і поранитися іграшками.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *