Кожна дівчина веде важку боротьбу за красиву і гладку шкіру, намагаючись знайти ідеальний вид епіляції. Сьогодні розроблено дуже багато варіантів як зробити епіляцію, які можуть використовуватися для обробки певної області. Кожен з них має певні переваги і недоліки. Більшість дівчат плутають такі поняття, як депіляція й епіляція. При епіляції волосинка виривається прямо з корінцем, що забезпечує гладкість протягом досить тривалого часу. А при депіляції видаляється лише та частина волосся, яка знаходиться над поверхнею шкіри – наприклад, застосування спеціальних кремів або гоління, в результаті чого буквально на наступний день волоски починають відростати знову.
Як зробити епіляцію – шугаринг
Це один з найбільш ефективних, простих і цілком доступних видів як зробити епіляцію, який можна легко зробити вдома. Даний метод використовується не одну сотню років, але колишню популярність став повертати порівняно недавно.
Сьогодні є кілька різних способів приготування суміші для шугаринга, але не всі вони здатні забезпечити бажаний результат. Спочатку рекомендується зробити невеликий тест: береться трохи цукру (приблизно 3-4 ложечки столових), Лимонна кислота або сік лимона і проста водичка (1 ложечка столова). У водичці розчиняється цукор, і рідина ставиться на плиту. Як тільки вона стане білого кольору, додається лимонна кислота або сік, і проварюється ще кілька хвилинок. Головне, кожні півхвилинки перевіряти суміш, поки вона не набуде світло-коричневий відтінок.
Як тільки проварюють цукрову масу і перестане липнути до пальців, потрібно вимкнути плиту і прибрати суміш з вогню. Далі цукрова паста залишається приблизно на годину, щоб вона могла добре охолонути.
Після того, як цукрова паста повністю охолоне, потрібно відламати невеликий шматочок, розміром з волоський горіх, далі починати обробляти поверхню шкіри. Маса може вийти досить густою або рідкуватою. У другому випадку можна буде провести епіляцію з використанням тканинних смужок – цукор наноситься на шкіру проти росту волосся, прикладається матеріал, злегка приклеюється до шкіри і відривається в напрямку росту волосся.
Результат буде видно відразу ж після завершення процедури. Спочатку шкіра почервоніє, але це тимчасовий ефект, який зникне приблизно через 2-3 години. До числа переваг даного методу відноситься те, що повторна процедура епіляції знадобиться не раніше, ніж через місяць. З кожної проведеної процедури волоски стають більш тонкими і рідшими.
Однак цей спосіб має і деякі недоліки – повторну процедуру можна виконувати тільки після того, як волоски в довжину будуть близько 5-7 мм, що приносить певні незручності.
Як зробити епіляцію воскову
Біоепіляция відноситься до числа практичних і старовинних методів боротьби з небажаними волосками. Однак, не дивлячись на приголомшливий ефект від даної процедури, є ризик того, що відростаючі волоски стануть більш жорсткими, при цьому може з’явитися проблема врослого волосся. Від цих неприємностей ніхто не може бути застрахований, але ймовірність їх появи можна звести до мінімуму, якщо перед проведенням епіляції виконається якісне скрабування шкіри, під час якого втечуть всі відмерлі частинки. Також корисно розпарити шкіру, завдяки чому епіляція буде проходити набагато легше, і принесе менше хворобливих відчуттів.
Спочатку потрібно добре знежирити шкіру, після чого на оброблювану область наноситься спеціальний косметичний віск, потім прикладається паперова смужка і, як тільки вона трохи присохне, різко знімається разом з волосинками.
Для цієї процедури може використовуватися теплий, гарячий або холодний віск. Бажано купувати віск, до складу якого входять спеціальні лікарські трави, які надають заспокійливий ефект і сприяють значному прискоренню процесу регенерації.
Дівчатам з дуже чутливою шкірою не рекомендується використовувати гарячий віск. Також він не підходить при наявності варикозу, оскільки в цьому випадку можуть виникнути больові відчуття. Крім того, є ризик отримати сильні опіки.
При використанні холодного воску, його спочатку потрібно буде добре розігріти, потерши в долоньках. Якщо буде братися тепленький віск, його необхідно підігріти за допомогою водяної бані. Практично відразу після того, як на шкіру буде нанесений віск, потрібно докласти паперову смужку і відірвати її.
Отриманий результат залишається приблизно на 3 тижні. Протягом цього часу потрібно регулярно користуватися скрабами і опрацьовувати проепільовані області мочалкою.
Даний вид епіляції не рекомендується проводити в таких випадках:
Наявність на поверхні шкіри ранок, порізів, подряпин.
Запалення в оброблюваній області.
Варикозне розширення вен.
Підвищена чутливість.
Близьке розташування до шкіри кровоносних судин.
Як зробити епіляцію лазерну
Сьогодні є кілька різних видів епіляції – проста, фракційна, елос. Проводиться така процедура строго в салоні. На клієнта надягають спеціальні захисні окуляри, після чого лікар швидко обробляє всі проблемні області.
Варто пам’ятати, що моментального ефекту після процедури помітити не вийде. Відбувається руйнування безпосередньо кореня волосинки, при цьому сама волосинка залишається на шкірі, і випадає самостійно приблизно через тиждень.
Щоб повністю видалити волоски з ніг, знадобиться провести близько 5 процедур, а для області пахв 2-Цей метод не завжди допомагає усунути світлі волосинки. Справа в тому, що в основі даного способу знаходиться руйнування меланіну.
Лазерна епіляція досить часто супроводжується певними ускладненнями:
Лікар може неправильно підібрати довжину променя, яка визначається строго в індивідуальному порядку, з-за цього може з’явитися опік.
Дуже чутлива шкіра часто запалюється.
Якщо лікар занадто довго затримає промінь на одній області, є ризик отримати сильний опік.
Є ймовірність появи проблеми врослого волосся.
Щоб уникнути негативних наслідків, потрібно дуже уважно підійти до підбору не тільки салону, але і фахівця, який повинен володіти відповідними знаннями та навичками, мати тільки позитивні відгуки.
При лазерній епіляції промінь світла однієї довжини суворої спрямованості впливає на надзвичайно маленьку ділянку шкіри спалахами, під час яких виділяється величезна кількість енергії і волосся нагрівається до восьмидесяти градусів. Це викликає сильне нагрівання і руйнування меланіну, який знаходиться по всій довжині волосся і в його корені, через що руйнуються також розташовані біля нього клітини.
Процесс цей поступово поширюється, добирається до кореня і викликає загибель волосяної цибулини. Якщо промінь недостатньої сили (косметолог зробив процедуру неправильно, заощадив енергію), і волосина не нагрілася до сімдесяти градусів, цибулина лише пошкоджується, в результаті чого волосяний стрижень через деякий час знову з’являється над поверхнею шкіри, правда, світліший і тонший.
Види лазерної епіляції, які роблять за допомогою рубінового і олександритового лазерів, ефективні тільки для власниць темного волосся і світлої шкіри. Проблема в тому, що світлі волосся відображають промінь і не поглинають його в потрібній кількості, а в темній або засмаглій шкірі знаходиться багато меланіну, тому вона здатна забрати на себе світло, спрямоване на знищення волосся, що викличе неминучі опіки.
Нещодавно з’явився лазерний апарат, здатний краще впливати на світле волосся і який можна застосовувати власницям засмаглої або темної шкіри. Принцип роботи діодного лазера Palomar Вектус в тому, що промінь впливає не на меланін, а на клітини всього волосся і кровоносні судини, що живлять цибулину.
При цьому Palomar Вектус автоматично обчислює кількість меланіну як в волосі, так і в шкірі, густоту волосся, визначає реакцію організму на сонці і здатність до засмаги, завдяки чому Palomar Вектус значно полегшує роботу косметолога.
Завдяки отриманим точними даними волосся руйнується зсередини, а позбавлена живлення цибулина гине безповоротно. За відгуками, цей метод кращий тим, що дозволяє назавжди позбутися від небажаного волосся. За допомогою Palomar Вектус деяким жінкам вже після п’яти процедур: лазерна система Palomar вважається найпотужнішою і здатна за один імпульс видати близько 350 Дж.
Процес видалення волосся за допомогою Palomar за відгуками є безболісний і безпечний. Також немає роздратування, і проблеми врослого волосся. При цьому платформа Palomar примітна тим, що в апараті можна зберігати історію проведених процедур кожного клієнта, де вказана дата, ділянка оброблюваної шкіри і параметри процедури.
Як зробити епіляцію – елос-технологія
Деякий час тому з’явився новий метод епіляції, елос технологія, яка поєднала в собі принципи роботи фото-, лазер і електроепіляції. Технологія ця, відома як IPL + RF епіляція, розшифровується як інтенсивне імпульсне світло.
Суть методу в тому, що волосяна цибулина руйнується під одночасним впливом високочастотного струму (RF) і світлового імпульсу (IPL). Світло Відмінність технології від електроепіляції полягає в тому, що вона не така болюча (при проведенні процедури відбувається охолодження оброблюваної ділянки), не залишає почервоніння, на відміну від фотоепіляції здатна впоратися з сивими, світлими, пушковими волоссями над верхньою губою.
Про процедуру IPL + RF немає однозначних суджень: для одних вона дійсно стала порятунком і позбавила від волосся назавжди, інші абсолютно незадоволені і стверджують, що метод хворобливий, а волосся продовжують рости.
Відбувається це нерідко тому, що IPL + RF потрібно повторювати кожні три-шість тижнів, і пройти від п’яти до десяти процедур. Відвідування до косметолога стануть рідшими: як і в інших методиках, технологія IPL + RF передбачає вплив тільки на активні фолікули. Це означає, що видаляти небажане волосся за технологією IPL + RF потрібно за рік до поїздки на море.
По твердженнями розробників методу, наявність болю під час видалення волосся означає, що елос-епіляція проводиться на неякісній апаратурі, неправильно встановлені параметри світлового променя, струму або косметолог заощадив на знеболювальному гелі.
Якщо після IPL + RF волосся починає рости з більшою інтенсивністю, це означає, що потрібно міняти салон краси: косметолог економив на імпульсах (картридж приладу дуже дорогий), деякі ділянки виявилися непошкодженими і відповідно зреагували на роздратування.
Як зробити епіляцію ультразвукову
Під час даної процедури буде використовуватися спеціальний ультразвуковий пристрій і гель. Спочатку виконується процедура з видалення небажаного волосся з певної ділянки за допомогою воску, потім оброблена поверхня тіла змащується гелем. Безпосередньо під впливом спеціального ультразвукового пристрою іони і молекули цього гелю будуть проникати в найглибші шари дерми, досягаючи фолікул волосся.
Завдяки застосуванню даного методу епіляції відбувається значне уповільнення процесу формування і зростання нових волосинок, адже під час першої процедури відбувається повне видалення цибулин, які знаходяться в стадії активного росту.
Є необхідність в проведенні декількох повторних процедур ультразвукової епіляції, щоб усунути і ті волоски, цибулини яких перебували в стані спокою. Позитивні результати помітити можна буде приблизно через кілька місяців. Тому варто запастися терпінням, тому що це дуже тривалий процес, але отриманий результат вартий витрачених зусиль.
До плюсів даної методики, як зробити епіляцію зайвого волосся відноситься те, що дозволяє усунути навіть світлі, тонкі і пушкові волосинки. Однак є один серйозний недолік – використовувані під час процедури препарати не здатні розрізняти клітини, тому мають негативний вплив і на розташовані поруч клітини тканин.
Як зробити епіляцію ензимну
Найбільш небезпечними способами усунення зайвих волосинок є температурні, коли на поверхню оброблюваної ділянки тіла наносяться гарячі суміші. Такі процедури проходять приблизно так, як і воскова епіляція.
Для проведення даної процедури спеціальний склад підігрівається на водяній бані, потім наноситься, безпосередньо, на оброблювану область за допомогою спеціальної лопатки. Через деякий час склад знімається, а разом з ним видаляються і всі волоски.
Під час процедури не відчувається сильний біль, але може деякий час турбувати відчуття свербіння або печіння, які можуть бути яскраво вираженими. Саме тому даний метод, як зробити епіляцію застосовується для обробки ніг і рук, але не вирішено для області пахв, а також бікіні.
Як зробити епіляцію – протипоказання
Всі перераховані вище методи мають схожі протипоказання:
Шкірні захворювання в гострій або хронічній формі.
Вагітність.
Онкологічні захворювання.
Новоутворення на шкірі.
Герпес, інфекційні захворювання.
Цукровий діабет.
Ішемічна хвороба і гіпертонія в важких формах.
Перш ніж зупиняти вибір як зробити епіляцію на конкретному виді, варто ознайомитися з усіма перевагами і недоліками методу, а також пройти консультацію не тільки у косметолога, а й дерматолога.
Як зробити епіляцію – фотоепіляція
Метод фотоепіляції заснований на здатності світлових одиниць, фотонів, руйнувати при своїй спрямованій дії цибулини коренів волосся. Волосся, в яких є русявий або темний пігмент, вловлюють спалах світла, під впливом якого руйнується волосяна цибулина. За рахунок цього феномена волосся після процедури фотоепіляціі випадають і починають рости гірше або ж не ростуть зовсім.
Фотоепіляція годиться для епілювання шкіри практично будь-якої ділянки тіла: гомілок, стегон, зони пахвових западин, зони бікіні (в тому числі глибокого), шкіри обличчя і шиї, живота, спини, грудей. Таким чином, є багато проблемних зон, де можна зробити фотоепіляції.
Апарат для фотоепіляції є укладена в корпус лампу, яка генерує фотоспалахи з певною потужністю і площею впливу. Також в апарат для фотоепіляції вставлена система охолодження. А система автоматичної перезарядки робить апарат для фотоепіляції зручним в експлуатації.
Фотоепіляцію потрібно проводити курсами кожні 1,5-2 місяці. Курс складається з 6-8 процедур. При стабільному гормональному фоні пацієнта, дотриманні всіх рекомендацій і наявності якісного обладнання волосяний покрив «зникає» на термін до 5 років.
Протягом трьох діб після фотоепіляції можна розтирати шкіру на ділянках, оброблених, відвідувати баню, сауну. Два тижні після фотоепіляції не засмагати і при перебуванні на сонці користуватися сонцезахисним кремом на відкритих ділянках шкіри, обробленої фотоепіляцією. У перервах між сеансами фотоепіляції висмикувати волоски, не користуватися восковою епіляцією.
В ідеалі перед проведенням фотоепіляції, за добу, повинна виконуватися проба на тій ділянці, на якій планується зробити фотоепіляцію. Це робиться для підбору потужності і часу впливу з метою досягнення найкращого ефекту від процедури. У разі невірно підібраного співвідношення потужності і часу впливу вірогідний розвиток опіків, які можуть залишати після себе навіть келоїдні рубці, запалення волосяних фолікулів, лімфаденіт. Ті ж самі проблеми можуть виникнути при невмілому використанні портативного апарату для фотоепіляції в домашніх умовах.