Home / Діти / Як зміцнити іміунітет дитині на весні (весною)

Як зміцнити іміунітет дитині на весні (весною)

Весна – це не тільки час першого теплого сонечка, дзвінких струмочків і співу птахів, що повернулись. Це ще промоклі ніжки, застуди, загострення хронічних болячок. У ваших силах дізнатись, як зміцнити іміунітет дитині на весні (весною), зробити так, щоб малюк зустрів весну міцним і веселим.

Як зміцнити іміунітет дитині на весні (весною)

Діти навесні часто стають більш примхливими і хворобливими. І це не дивно – на стані дитини позначаються перенесені взимку хвороби, нестача сонця і вітамінів. Як зміцнити іміунітет дитині на весні (весною)?

Авітаміноз у дітей, як, втім, і у дорослих, частіше за все проявляються навесні. Це і зрозуміло, адже за зиму організм витратив весь запас сил і корисні речовини. До весни вміст вітамінів у фруктах і овочах зменшується, тому з їжею ми отримуємо менше корисних речовин, ніж зазвичай, а запаси корисних речовин організму виснажуються.

Симптоми авітамінозу:

Погіршення зору. У наше століття комп’ютерів і смартфонів перебування дітей у екранів – поширене явище. Нерідко саме навесні батьки помічають, що дитина починає мружитися, у нього виникають проблеми з гостротою і фокусуванням зору. Також саме навесні частішають випадки запальних захворювань очей і вражень очного яблука. Погіршення зору – сигнал про те, що в дитячому організмі нестача вітаміну А, завдання якого забезпечити необхідні обмінні процеси в органах зору.

Сухість шкіри, тріщини, свербіж, лущення. Якщо навесні шкіра обличчя і тіла дитини стає сухою, утворюються тріщини між пальцями, близько нігтів, на подушечках пальців рук і ніг, лущиться і свербить в області колін, ліктів, живота або сідниць – це ознака нестачі вітаміну А.

Захворювання слизових оболонок горла, рота, язика і губ. Весняний авітаміноз нерідко є причиною активізації стоматитів, хейлітів (заїд в куточках рота), глоссіти, появи висипань різної етіології. Причина – нестача вітаміну В2.

Проблеми з зубами і яснами. Кровоточивість і запалення ясен в поєднанні з втомлюваністю і втратою апетиту є ознакою дефіциту вітаміну С. Розвиток карієсу – ознака дефіциту вітаміну D.

М’язові судоми, слабкість, рахіт, затримка росту. Подібні симптоми весняного авітамінозу у дітей говорять про нестачу вітаміну В1 і D.

Порушення сну. Підвищена сонливість або безсоння можуть бути ознакою нестачі вітаміну В1.

Загострення хронічних захворювань. Нерідкі весняні загострення і збої в роботі серцево-судинної (почастішання пульсу, блідість, задишка), нервової (хандра, нервозність, меланхолійність, поганий настрій) або шлунково-кишкової систем (загострення гастриту і виразкової хвороби, відсутність апетиту, закрепи).

Зміна смакових пристрастей. Той факт, що дитина без сперечань, а навіть з радістю регулярно вживає продукт, до якого до цього не мав особливої любові, говорить про те, що в його організмі не вистачає певного вітаміну або мікроелемента, що міститься в цьому конкретному продукті.

А вітаміни? До весни не залишається корисних яблук і морквин в наших коморах. За час тривалого зберігання в них руйнуються практично всі вітаміни і цінні речовини. А в деяких овочах, наприклад в капусті, навіть накопичуються шкідливі! Саме тому заряду бадьорості і енергії від них чекати не доводиться. Як і підживлення дитячого імунітету і захисних сил для того, щоб перемогти хвороби навесні.

Що ж робити? Зміцнювати імунітет у дитини! Намагайтеся частіше бувати з дитиною на сонечку. Нехай він підставляє щічки теплим променям і дихає свіжим повітрям. Тільки не гуляйте поблизу доріг і заводів, а у вихідні обов’язково виїжджайте в ліс. Пора діткам заповнити недолік сонячного світла, вітаміну D і гарного настрою. Запасіться гумовими чобітьми, непромокаючими штанами і куртками – і вперед, на природу!

Якщо не виходить погуляти, провітрюйте квартиру, а особливо кімнату, де спить дитина, як можна частіше. Головне, щоб малюка не було в цей час в кімнаті або він був укритий від холоду й протягу.

Напередодні весни рекомендується приймати вітаміни для імунітету дітям і попити рослинні засоби, які зміцнюють імунітет (наприклад, женьшень, ехінацея, прополіс і т.д.). Порадьтеся з педіатром. Він підбере хороші вітаміни для імунітету дітям, які підходять саме вашому малюкові, і порадить засоби, що сприяють зміцненню імунітету навесні.


Check Also

Новорічні прикраси на 2021 рік своїми руками. Корисна підбірка

До жодного свята не готуються і не прикрашають своє житло так, як до зустрічі Нового …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *