Home / Діти / Як зміцнити іміунітет дитині на весні (весною)

Як зміцнити іміунітет дитині на весні (весною)

Для створення гарного імунітету першорядне значення має кишкова мікрофлора, яка повинна бути добре збалансованою. Для цього рекомендується щодня приймати йогурт, який містить лактобактерії. Діти, які регулярно приймають йогурт, рідше хворіють на грип, запалення верхніх дихальних шляхів і вуха.

Ці продукти необхідно включити в раціон будь-якої дитини, особливо навесні, для зміцнення його імунної системи:

М’ясо – яловичина або птах, печінка, яєчний жовток, молоко і молочні продукти, бобові продукти.

Переважно свіжі і сирі фрукти і овочі – краще, щоб були такі, які характерні для регіону, в якому ми живемо, але через високий вміст вітаміну С можна давати і цитрусові – банани, ківі, ананас, манго. Зелені листові овочі також повинні щодня бути присутніми на столі. Звичайні порції фруктів і овочей повинні становити близько 200 грам.

Для того щоб в організм добувати достатню кількість вітаміну Е, діти більш старшого віку можуть приймати сирі горіхи – волоські, мигдаль, фундук, насіння соняшнику, гарбуза і кунжуту. Поряд з цим можна давати оливки і  олію оливи.

Ненасичені жирні кислоти мають істотне значення для організму, так як вони його захищають від алергічних реакцій і підвищують силу білих кров’яних тілець, допомагаючи подолати запальні процеси. Можуть поставлятися в організм через різні види жирної риби – скумбрію, тунець, лосось.

Корисні напої. Постарайтеся щоранку робити своїй дитині яблучно-морквяний сік. Це не складе вам особливих зусиль, а результат буде чудовий. Та й протягом дня чай з лимоном, відвар шипшини або трав’яний чай не будуть зайвими. Можна робити відвари з заморожених ягід, тільки не варто варити довго – краще залити окропом і дати постояти. Робіть компоти з сухофруктів: родзинок, чорносливу і кураги – кращі помічники. Особливу увагу приділіть кисломолочним продуктам – 1-2 склянки кефіру в день допоможуть не тільки травній системі, а й імунітету дитини.

Мед. Важко перебільшити користь меду, про нього сказано все і навіть трохи більше. Тому якщо у дитини немає алергії на мед, сміливо давайте йому чайну ложку цього чарівного зілля перед сном.

Залізо. Практично будь-який організм страждає анемією (зниженням гемоглобіну) у весняний період. Вона проявляється у відсутностиі апетиту, млявості, дитина швидко втомлюється і вередує. Спробуйте впоратися з цим, добавивши в меню дитини петрушки, гранатовий сік, зелені яблука, волоський горіх.

Щодня давайте хоча б половинку стручка червоного солодкого перцю. Бажано 1-2 рази в тиждень готувати дитині бефстроганов з охолодженої печінки. Всі ці продукти містять найважливіші для імунітету вітамін С з рутином і гесперидин, вітамін А і бета-каротин, широкий асортимент вітамінів групи В, вітамін Е, залізо і цінні мінеральні речовини.

Крім правильне харчування для поліпшення здоров’я важливо пройти санацію носа і горла в лор-кабінеті, санацію зубів у стоматолога.

Емоційне здоров’я

Чим більше у дитини занепокоєння і стресів, тим частіше вона хворіє. Це тому, що фізичний стан організму безпосередньо залежить від психічного. На жаль, також як у дорослих, так і у діток стрес впливає на рівень кортизолу та адреналіну, які мають погану славу імуно-руйнівників. Ось чому важливо піклуватися про спокій і психічну рівновагу дитини. Забезпечення достатнього часу на ігри, відпочинок і позитивні емоції має особливе значення для нервово-психічної рівноваги, отже, і імунітету. Загальновідомо, що у психічно стійкої дитини захворювання протікає легше і коротше.

Як зміцнити іміунітет дитині на весні (весною). Загартовування і фізична активність

Не слід недооцінювати фізичну активність у діток, при цьому на відкритому повітрі. Часті прогулянки і пікніки корисні для правильного розвитку і зміцнення дитячого імунітету. Практика різних видів спорту також має значення – плавання, лижі, їзда на велосипеді, теніс і більшість видів спорту, повинні проводиться за межами закритих приміщень.

З лікарем з лікувальної фізкультури або самостійно проводите щодня дихальну гімнастику, а також курс масажу грудної клітки у дитячого масажиста. Це дуже ефективні методи при бронхо-легеневих захворюваннях у дитини.

Тілесний контакт і увага батьків не менш цінний, ніж турбота про правильний раціон харчування і увагу лікарів. Тому частіше радуйте дитину, обіймайте, більше приділяйте уваги, особливо коли вона здорова. Часто хворіють діти, які потребують уваги і любові батьків. Вони вибирають хворобу, як кращий спосіб побути з мамою, отримати її увагу і турботу. Пам’ятайте про це!

Сон і відпочинок

Сон і відпочинок має важливе значення для зростання малюка. У стані спокою, дитячий організм відновлює свої сили і балансує всі фізіологічні процеси. Залежно від віку, дитина повинна спати 10 і 14 годин на добу. Щоб був повноцінний відпочинок, необхідно добре провітрити дитячу кімнату, вона повинна бути чистою і тихою, а температура не вище 20 градусів. У кімнаті не повинно бути ніяких електронних пристроїв, таких як телефони, комп’ютери, телевізори.


Check Also

Новорічні прикраси на 2021 рік своїми руками. Корисна підбірка

До жодного свята не готуються і не прикрашають своє житло так, як до зустрічі Нового …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *