Home / Діти / Як зміцнити іміунітет дитині на весні (весною)

Як зміцнити іміунітет дитині на весні (весною)

Як зміцнити іміунітет дитині на весні (весною). Весняне загострення

На жаль, навесні нагадують про себе не тільки перші проліски, а й хронічні захворювання. Багато хвороб навесні загострюються. Цистити, пієлонефрити, холецистити, гастрити … Список можна продовжувати до безкінечності. Щоб звести ризик загострень до мінімуму, напередодні міжсезоння займіться профілактикою, попередньо порадившись з лікарем.

При хронічному гастриті і холециститі зверніть увагу на харчування, воно повинно бути дієтичним! Ніяких фаст-фудів, газованої води, шоколаду, гострих і копчених страв. В ідеалі вони ні взимку, ні влітку не повинні бути присутніми на дитячому столі. Але якщо ви допускаєте такі вольності протягом року, навесні від них точно варто відмовитися, щоб уникнути неприємних наслідків.

При пієлонефритах і циститах слід дотримуватися дієти з переважанням відварених і приготованих на пару страв. А також включити в дитячий раціон журавлинний морс, який прекрасно бореться з бактеріями сечовидільної системи. Під контролем фахівця можна попити настої з сечогінних трав.

Як зміцнити іміунітет дитині на весні (весною). Як не захворіти навесні. правильне обмундирування

Головний біль мам навесні – як правильно одягнути дитину. У перехідний весняний період треба особливо уважно стежити за тим, щоб не було мокрих ніжок, перегрівання та переохолодження. Адже по суті небезпечно все. Перекутаєш – спітніє, потрапить під протяг і з’явиться застуда. Одягнеш легко – промочить ноги, замерзне і знову-таки захворіє.

Єдиний варіант, як зміцнити іміунітет дитині на весні (весною) – одягати багатошарово. Тобто так підбирати одяг, щоб можна було варіювати ступінь нагріву, знімаючи або надягаючи той чи інший шар і, відповідно, не захворіти навесні.

Наприклад, йдучи вранці в сад, надіньте на малюка трикотажну кофту, сорочку і легкий светр, зверху шапку і весняну куртку. Ідеально, якщо вона буде виконана зі спеціальної мембранної тканини, яка не пропускає вітер і вологу, але при цьому не дозволяє дитині спітніти. До того ж вони легкі, не сковують рухів і дозволяють вільно бігати і грати на вулиці.

Повертаючись з саду, можете зняти з дитини один з шарів одягу – сорочку або светр, в залежності від погоди. І тоді він точно отримає тільки користь і задоволення від прогулянки на свіжому повітрі.

Як зміцнити іміунітет дитині на весні (весною). Що робити при перших ознаках застуди у дитини?

Іноді навіть короткочасне переохолодження може послужити поштовхом для виникнення гострих респіраторних захворювань, особливо бронхітів і фарингіти.

При перших ознаках застуди постарайтеся негайно прийняти ряд заходів, щоб захворювання швидше закінчилося і не привело до розвитку неприємних ускладнень.

Якщо у дитини немає температури, можна активно використовувати теплові процедури. На ніч парити ноги з гірчицею і надягати шерстяні шкарпетки, проводити інгаляції з шавлією, ромашкою або евкаліптом (при відсутності на них алергічних реакцій).

В обов’язковому порядку слід дати дитині антигістамінний, тобто протиалергічний засіб. Він знімає набряк слизової носа і глотки, який може привести до порушення дихання, а у важких випадках навіть до задухи.

Зволожуйте повітря в кімнаті дитини. Для цього можна використовувати спеціальний прилад, або розвісити на батареях центрального опалення мокру тканину, або розставити ємності з водою. Такі заходи допомагають в боротьбі з нежиттю і корочками в носі, що виникають через пересушенеповітря. І сприяють поліпшенню дихання.

Використовуйте народні засоби лікування – поїть малюка липовим відваром, давайте йому чай з медом і малиновим варенням.

Як зміцнити іміунітет дитині на весні (весною). Харчування

Дитячий організм розвивається інтенсивно, і якщо є дефіцит корисних речовин і імуноглобулінів, це неминуче призведе до зниження опірності  організму, а звідси з’являються і загальні нездужання, застуди і вірусні інфекції.

Перш ніж брати ліки, ви повинні знати, що при включенні відповідних продуктів в щоденне дитяче меню, можна стимулювати імунітет, а це дуже важливо, особливо навесні.

Здоровий режим харчування є одним з основних факторів для створення гарного імунітету. Продукти, які ми вибираємо, повинні бути якомога менше хімічно забруднені, не повинні містити консервантів, цукру, барвників і покращувачів. Вибір продуктів повинен бути предметом балансу між групами харчових продуктів, а не за рахунок одного або іншого. У період росту дітей потребує вуглеводи, білки і здорові жири. Тому в меню не повинні бути відсутніми яйця, риба, молоко і м’ясо, з великою кількістю сирих овочів, фруктів, зернових, бобових, різних горіхів. Звичайно, всі продукти повинні бути включені в харчування відповідно до віку дитини.

При можливості придбайте свіжі яйця домашніх курей (4-5 яєць на тиждень). Готуйте всмятку або у вигляді парового омлету. Можна використовувати яйце з магазину.


Check Also

Новорічні прикраси на 2021 рік своїми руками. Корисна підбірка

До жодного свята не готуються і не прикрашають своє житло так, як до зустрічі Нового …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *