Головна » Твоя краса » Обличчя » Як уникнути фотостаріння шкіри

Як уникнути фотостаріння шкіри

Дуже скоро настане спекотна пора, і з радістю хочеться по засмагати.
А ви вже помітили, що після сонячних процедур шкіра стає смаглявою, жвавою. Це відбувається завдяки захисному механізму організму: у відповідь на сильний вплив ультрафіолету в клітинах починає вироблятися пігмент здатний захистити органели від можливих пошкоджень. На поверхні шкіра набуває гарний відтінок, який з часом відлущується, повертаючи звичний вид шкірному покриву.

Однак, як би засмага не здавалася гарною або корисною для організму в цілому, такий процес може нести серйозну загрозу красі в довгостроковій перспективі. Шкіра поступово в’яне, пошкоджується епідерміс і є ризик появи гіперпігментації – все це і є фотостаріння шкіри.

Ознаки фотостаріння шкіри:

Зазвичай при такому ушкодженні людина відчуває підвищену сухість шкіри, з’являються темні плями і утворюються дрібні зморшки. Сам процес фотостаріння може запуститися ще в молодому віці (з 20 років) через досить тривалі сонячні ванни.
Якщо ваша шкіра перевтомилася від засмаги, то ви відчуєте сухість і зниження еластичності, а також з’являться дрібні зморшки. Звичайно ж в молодості косметичні засоби швидко допоможуть усунути проблему, але через 10-15 років зловживання сонячними ваннами може дати про себе знати досить неприємним чином.

Більш того, чим світліший власний колір шкіри, тим імовірніше всього роздобути пошкодження від сонячного випромінювання. У такому епідермісі погано виробляється меланін, і тому організм погано справляється з природним захистом від ультрафіолету. Але, так само майте на увазі, що відсутність шкірних опіків – запорука здорового епідермісу.

Фотостаріння шкіри може проявитися з часом! Так само, рекомендується приймати обережно сонячні ванни жінкам під час гормональних змін (при вагітності, менопаузі, ендокринних порушеннях). У цей час підвищується чутливість до ультрафіолету, а, значить, збільшується ризик пошкодження епідермісу.

Будь яка спостережлива людина зможе виділити здорову шкіру на тлі старіючої, в’янучої шкіри, по явним особливостям:

рівномірне забарвлення;

еластичність;

відсутність зморшок, рубців та інших дефектів;

достатня зволоженість;

немає слідів клінічних ознак захворювань.

Для того, щоб забезпечити здоровий вигляд вашій шкірі, необхідно над цим попрацювати.

При найпростішій профілактиці ви можете просто використовувати сонцезахисні засоби в місті і на відпочинку. Продукт повинен містити комплекс фільтрів від ультрафіолету, що підтримають нормальне вироблення меланіну. Денний або тональний крем бажано брати з SPF не нижче 10. Крім захисту, навчіться кожного дня живити свою шкіру корисними речовинами. Креми і сироватки з вітамінами С і Е допоможуть зберегти цілісність клітин. Якщо з’являються зморшкуваті поверхні, то добре зволожуйте шкірний покрив. Для такого щоденного догляду чудово підійдуть продукти з морськими водоростями і комплексом рослинних масел. Антиоксиданти не тільки боряться з негативним впливом променів на організм, але і значною мірою допомагають відновитися шкірному покриву.

Безсумнівно, сонячне світло благополучно впливає як на шкіру, так і на все живе. В сонці потребують всі. Але в усьому необхідно дотримуватися норми. Невпинне зловживання сонячними ваннами і часті відвідування солярію ведуть прямо до патологічного процесу, що характеризується несприятливими морфологічними змінами в епідермісі організму, тобто починається фотостаріння шкіри.

Check Also

Місячний календар краси на вересень 2018 року

Місячний календар краси на вересень 2018 року

Кожна жінка хоче бути гарною. Тому вона повинна стежити за своїм зовнішнім виглядом, правильно харчуватися …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *