Home / Твоя краса / Обличчя / Як уникнути фотостаріння шкіри

Як уникнути фотостаріння шкіри

Дуже скоро настане спекотна пора, і з радістю хочеться по засмагати.
А ви вже помітили, що після сонячних процедур шкіра стає смаглявою, жвавою. Це відбувається завдяки захисному механізму організму: у відповідь на сильний вплив ультрафіолету в клітинах починає вироблятися пігмент здатний захистити органели від можливих пошкоджень. На поверхні шкіра набуває гарний відтінок, який з часом відлущується, повертаючи звичний вид шкірному покриву.

Однак, як би засмага не здавалася гарною або корисною для організму в цілому, такий процес може нести серйозну загрозу красі в довгостроковій перспективі. Шкіра поступово в’яне, пошкоджується епідерміс і є ризик появи гіперпігментації – все це і є фотостаріння шкіри.

Ознаки фотостаріння шкіри:

Зазвичай при такому ушкодженні людина відчуває підвищену сухість шкіри, з’являються темні плями і утворюються дрібні зморшки. Сам процес фотостаріння може запуститися ще в молодому віці (з 20 років) через досить тривалі сонячні ванни.
Якщо ваша шкіра перевтомилася від засмаги, то ви відчуєте сухість і зниження еластичності, а також з’являться дрібні зморшки. Звичайно ж в молодості косметичні засоби швидко допоможуть усунути проблему, але через 10-15 років зловживання сонячними ваннами може дати про себе знати досить неприємним чином.

Більш того, чим світліший власний колір шкіри, тим імовірніше всього роздобути пошкодження від сонячного випромінювання. У такому епідермісі погано виробляється меланін, і тому організм погано справляється з природним захистом від ультрафіолету. Але, так само майте на увазі, що відсутність шкірних опіків – запорука здорового епідермісу.

Фотостаріння шкіри може проявитися з часом! Так само, рекомендується приймати обережно сонячні ванни жінкам під час гормональних змін (при вагітності, менопаузі, ендокринних порушеннях). У цей час підвищується чутливість до ультрафіолету, а, значить, збільшується ризик пошкодження епідермісу.

Будь яка спостережлива людина зможе виділити здорову шкіру на тлі старіючої, в’янучої шкіри, по явним особливостям:

рівномірне забарвлення;

еластичність;

відсутність зморшок, рубців та інших дефектів;

достатня зволоженість;

немає слідів клінічних ознак захворювань.

Для того, щоб забезпечити здоровий вигляд вашій шкірі, необхідно над цим попрацювати.

При найпростішій профілактиці ви можете просто використовувати сонцезахисні засоби в місті і на відпочинку. Продукт повинен містити комплекс фільтрів від ультрафіолету, що підтримають нормальне вироблення меланіну. Денний або тональний крем бажано брати з SPF не нижче 10. Крім захисту, навчіться кожного дня живити свою шкіру корисними речовинами. Креми і сироватки з вітамінами С і Е допоможуть зберегти цілісність клітин. Якщо з’являються зморшкуваті поверхні, то добре зволожуйте шкірний покрив. Для такого щоденного догляду чудово підійдуть продукти з морськими водоростями і комплексом рослинних масел. Антиоксиданти не тільки боряться з негативним впливом променів на організм, але і значною мірою допомагають відновитися шкірному покриву.

Безсумнівно, сонячне світло благополучно впливає як на шкіру, так і на все живе. В сонці потребують всі. Але в усьому необхідно дотримуватися норми. Невпинне зловживання сонячними ваннами і часті відвідування солярію ведуть прямо до патологічного процесу, що характеризується несприятливими морфологічними змінами в епідермісі організму, тобто починається фотостаріння шкіри.


Check Also

Місячний календар стрижок на січень 2021 року детально по дням

Плануючи оновити стрижку в січні 2021 року, обов’язково зверніть увагу на місячний календар, який дозволить …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *