Home / Діти / Як правильно загорати – правила перебування на сонці

Як правильно загорати – правила перебування на сонці

Оскільки літню відпустку зазвичай асоціюється з відпочинком на пляжі, то багатьох цікавить питання красивої і рівномірної засмаги. На пляжі під прямими промінчиками сонця можна отримати сонячний або тепловий удар, заробити запалення або активувати небезпечні захворювання. Важливо знати, кому строго протипоказано перебувати на сонці біля водички, а кому можна засмагати не більше 15 хвилинок в день, як доглядати за шкірою під час прийняття сонячних ванн. Золоті правила розкажуть, як правильно загорати  на сонечку.

Як правильно загорати. Показання і протипоказання для засмаги

Як правильно загорати - правила перебування на сонці

Розробити свою схему для рівномірної засмаги необхідно кожній жінці. Для цього враховуються такі моменти:

тип шкіри;

генетичні фактори;

здатність шкіри швидше або повільніше накопичувати меланін, змінюючи колір;

наявність родимок;

наявність проблем з серцем, нервовою системою;

наявність шкірних захворювань.

Шкідливо приймати сонячні ванни тим особам, у кого дуже світла дерма і волосся. Це означає, що меланін в нижніх шарах накопичується повільно або взагалі не накопичується. Крім того, в зону ризику потрапляють такі категорії людей:

людям, у кого дуже багато родимок на тілі;

якщо на тілі є родимки більше 1,5 мм;

при наявності пігментних плям;

якщо організм не сприймає ультрафіолетові промені.

Медики настійно рекомендують утриматися від засмаги в разі:

наявності злоякісних або доброякісних утворень;

захворювання щитовидної залози;

гіпертонії;

наявності інфекційних захворювань;

цукрового діабету;

розвитку туберкульозу;

наявності “жіночих” захворювань (міома, полікістоз яєчників, ерозія шийки матки, мастопатія);

розвитку псоріазу.

Крім того, заборонено перебувати під прямими промінцями сонця маленьким дітям (до 2-х років), вагітним жінкам, в період лактації, людям похилого віку, під час критичних днів.

Як правильно загорати: золоті правила

Використовуйте сонцезахисні креми з підвищеними фільтрами (з показником 20 або 30). Ніколи не залишайте шкіру на обличчі без спеціального крему, коли виходите на пляж. Вибирайте якісні продукти, які дійсно будуть захищати шкіру від негативного ультрафіолетового випромінювання.

Перед виходом на сонце нанесіть захисний крем і дайте йому ввібратися. Тільки через 20 хвилинок після нанесення можете виходити на сонце для прийняття сонячних ванн.

Під час засмаги оберігайте ніжні ділянки шкіри: ніс, плечі, груди, коліна. Нанесіть сильні захисні засоби для засмаги.

Вибирайте тільки водостійкі засоби для засмаги або для захисту від засмаги. Змащуйте шкіру кремом або олією після кожного купання.

Оптимальний час для здорової засмаги: до 11 години ранку і після 16 години дня. Під час обіду необхідно бути в тіні.

Після повернення з пляжу обов’язково прийміть душ і нанесіть на шкіру живильний і зволожуючий крем. Це необхідно, щоб заспокоїти шкіру, зняти роздратування і закріпити отриманий результат.

Починайте засмагати з 5 хвилинок на сонці, поступово збільшуючи цей проміжок. Після відведеного часу повертайтеся в тінь.

Пам’ятайте: шкіра загорає навіть в тіні, тому не забувайте відновлювати шар захисного крему навіть будучи під парасолькою.

Змінюйте положення при засмазі. Через 5-10 хвилинок перевертайтеся зі спини на живіт, по пляжу ходіть, лягайте на бік. Крім цього, не забувайте про головний убір. Прямі сонячні промені можуть викликати сонячний удар і непритомність.

Ніколи не спіть під прямими промінцями сонця, та й на пляжі взагалі. Шкіра може обгоріти і в результаті лущитися і пересихати.

Крім головного убору, не забувайте про сонцезахисні окуляри. Не жмурьтесь, коли загоряєте на обличчі, тому що інакше в міру засмаги буде видно білі смуги.

Якщо хочете швидше засмагнути, після купання не витирайтеся рушничком, дозвольте шкірі увібрати водичку. Краплі водички підсилюють сонячну активність і дозволяють шкірі швидше чинити опір ультрафіолетовому випромінюванню, виділяючи більшу кількість меланіну. Під час засмаги не пийте холодні напої, інакше можете підхопити запалення легенів або ангіну. Віддавайте перевагу прохолодній мінеральній водичці.

Також пийте більше рідини, коли перебуваєте на пляжі, щоб уберегти організм від зневоднення.

Як правильно загорати дитині

Всі батьки мріють, щоб їх діти росли щасливими, а найголовніше здоровими. Але, на жаль, в дитинстві малюки дуже хворіють, особливо частими є простудні захворювання.

Чого тільки не роблять матусі, щоб зміцнити імунітет дитини: готують трав’яні чаї, купують в аптеці гомеопатичні препарати, проводять процедури загартовування і, звичайно ж, в літній сезон вивозять дітей на море, щоб морське повітря і сонячні промені оздоровили організм.

Але ось чи корисні сонячні промені для здоров’я наших дітей і як правильно загорати? Цими питаннями задаються багато батьків, адже сонце крім користі, може принести і шкоду. А щоб такого не сталося, потрібно чітко усвідомити, скільки часу можна перебувати малюкам на сонці, і в який час доби краще засмагати. Отже, як правильно засмагати  дитині?

Якщо ви відпочиваєте в своїй місцевості, яка радує тінистими алеями і зеленою рослинністю, то вберегти малюка від настирливого сонця не складе труднощів. Але якщо у ваші плани входить провести відпустку на морському узбережжі, то від сонця уберегтися буде вже складніше. На щастя ця проблема легко вирішується, якщо знати і головне, дотримуватися деяких правил перебування дитинки під сонечком.

Ось і прийшов час поговорити про користь, яку приносять сонячні промінці організму дитини.

Найголовніше – промінчики сонця допомагають малюку уникнути такого серйозного захворювання як рахіт. Адже під впливом ультрафіолетових променів виробляється достатня кількість вітаміну D, а він, у свою чергу, сприяє всмоктуванню кальцію в кишечник дитини, який необхідний для зміцнення кісточок і зубів.

На рахіт може захворіти навіть трирічна дитина, тому не тільки на першому році життя малюк знаходиться в небезпеці, наступні роки також потрібно стежити за достатньою кількістю вітаміну D в організмі.

Спробуємо розібратися глибше в користі кальцію для зростаючого організму дитини. Він забезпечує відмінне згортання крові, але ж малюки часто під час падінь отримують кровоточачі ранки. Кальцій також необхідний для налагодженої роботи ферментів, що знаходяться в кишечнику, він підсилює секрецію шлункового соку.

Прийом сонячних ванн – це своєрідне загартовування організму. Але, як і в будь-якому іншому загартовуванні, потрібно починати з малого, в нашому випадку з мінімальної дози ультрафіолету, з часом поступово збільшуючи її. Так що давайте розбиратися, яка саме кількість часу можна перебувати малюкові на сонці, щоб не нашкодити своєму здоров’ю, і які правила поведінки при цьому потрібно дотримувати.

Не дозволяйте малюкові знаходитися під прямими сонячними промінцяями в період з 11 до 17 годин, саме в цей час сонце найнебезпечніше. Якщо ж ви все-таки вийшли на прогулянку, то ховайте малюка під деревами і гуляйте тільки в тінистій місцевості. Крім цього обов’язково одягніть малюка в одяг з легких натуральних матеріалів, і простежте, щоб його тіло було прикрите по максимуму і захищене від впливу ультрафіолету.

Найголовніше правило перебування на сонці – наявність головного убору. Нехай малюк знаходиться на сонечку зовсім короткий час, все одно його голова повинна бути покрита панамкою або косинкою. Відсутність головного убору може спровокувати сонячний удар, наслідки якого відомі, напевно, всім.

Колір волосся і шкіри у всіх діточок різний – одні смагляві від природи, інші светлошкірі з біленьким волоссям. Цей факт безпосередньо впливає на якість засмаги, наприклад, дітям, у яких руда шевелюра, білосніжна шкіра і зелені очі, навіть хвилинне перебування на сонці може спровокувати опік. Тому їм рекомендують перебувати на сонечку не більше ніж 10 хвилинок, саме цей час для світлошкірих дітей є допустимим опіковим порогом. Сіроокі, блакитноокі і зеленоокі красені блондини також повинні уникати тривалого перебування на сонці, правда, їх опіковий поріг трохи більший – він продовжений до 20 хвилинок.

Якщо на вулиці світить яскраве сонце – неважливо день це чи ранок, візьміть для малюка сонцезахисні окуляри. Деякі батьки вважають, що вони для дитини всього лише іграшка. Це помилкова думка – якісні окуляри від сонечка дуже добре захищають очі дітей від шкідливого ультрафіолету, але ж всі ми знаємо, що зір потрібно берегти в першу чергу.

Не забуваємо про сонцезахисні креми для захисту ніжної шкіри дитини. У наш час майже всі косметичні фірми випускають спеціальні лосьйони саме для чутливої дитячої шкіри. Є засоби, які потрібно наносити безпосередньо перед виходом на сонечко, а є такі, завдяки яким вже засмагла шкіра заспокоюється і охолоджується. А в разі тривалого перебування на сонці, виступають як засоби, що допомагають при опіках.

Вибирати захищаючий засіб для малюка потрібно дуже ретельно, крем повинен бути не ароматизованим, гіпоалергенним, не містити в складі консервантів і штучні барвники. Крім цього стежте, щоб в складі дитячого крему не було ПЕГ-емульгаторів, мінеральних масел і парабенів.

І все ж фахівці рекомендують використовувати захисні креми діткам, яким вже виповнилося три роки. Малюкам до трьох років найкраще в найспекотніший час (11-17 годин) перебувати в приміщенні або в тіні, а вранці і ввечері загорати без застосування захисних кремів.

Якщо ж ви все-таки захищаєте шкіру своєї дитини спеціальним засобом, не забувайте наносити його після кожного купання, адже він легко змивається водичкою, не залежно від того прісна водичка або солона. І пам’ятайте, використання захисного крему все одно не дозволяє маляті знаходитися на сонці в заборонений час!


Check Also

Малюнки по клітинкам для дітей. Цікава підбірка схем

Дітей буває складно здивувати, але це не означає, що зробити це неможливо. І після цілого …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *