Home / Діти / Дитяча засмага. Правила безпечної засмаги

Дитяча засмага. Правила безпечної засмаги

Зараз розпал сонячного сезону і в цей час багатьох мам починає хвилювати питання: Чи можна з дитиною відправитися на пляж? Скільки часу можна малюкові знаходитися під відкритим сонечком без шкоди для здоров’я? Як його вберегти від опіків? Чи корисна дитяча засмага?». На всі ці та багато інших питань буде дана відповідь саме в цій статті.

Що таке дитяча засмага?

Дитяча засмага. Правила безпечної засмаги

Засмага – це захисна реакція організму, яка виникає під впливом сонячних промінців, для того щоб попередити опік шкірних покривів.

Всім батькам маленьких дітей слід знати той факт, що пігмент меланін, який відповідає за появу засмаги, в потрібному ступені починає вироблятися після 3 років.

Малюків до трьох років, по можливості, слід оберігати від прямих сонячних промінців, так як повноцінний захист шкіри до цього віку відсутній.

Користь засмаги для дітей:

Під впливом сонячних промінців відбувається активація процесу кровообігу і обміну речовин;

Відбувається поліпшення діяльності респіраторної і ендокринної систем та організму;

В організмі відбувається утворення біологічно активних речовин;

Підвищується імунітет;

Відбувається синтез вітаміну D, як наслідок профілактика і лікування рахіту;

Відбувається природним шляхом збільшення загальної кількості білка в крові;

Посилюється активність ферментів в організмі;

Підвищується емоційний фон.

Дитяча засмага. Протипоказання до прийому сонячних ванн

Захворювання щитовидної залози;

Виразкова хвороба;

Туберкульоз;

Поразки ДНК;

Дефіцит вітамінів групи В або С;

Гепатит;

Злоякісні новоутворення;

Прийом антибіотичних засобів або сульфаніламідів.

Дитяча засмага. Загальні правила

Діти до трьох років повинні перебувати обов’язково під розсіяними сонячними промінцями. Це можуть бути пляжні парасольки, тінь від дерев і так далі. В період з 11:00 ранку і до 18:00 вечора слід обмежувати перебування дітей раннього віку під сонцем. У цей час починають діяти УФ – промені групи В, вони викликають почервоніння і сильні опіки, безпосередньо діють на ДНК клітин шкіри.

Діти старше трьох років можуть засмагати під відкритим сонечком, в період до 11:00 ранку або після 18:00 вечора. У ці години сонячні промінці найбільш безпечні.

Сонячні ванни повинні проводитися за умови обов’язкового використання дитячого сонцезахисного крему. Як його вибрати ми розповімо трохи пізніше.

Очі дитини так само повинні бути захищені від сонця. Якщо дитина не любить носити дитячі сонцезахисні окуляри, то кепка з козирком або панама з широкими полями забезпечить гарний захист.

Під час засмаги у дитини в літній період обов’язково повинна бути покрита голова. Найкраще, якщо головний убір буде з натуральних тканин світлих кольорів.

Завжди майте при собі чисту водичку. Так як під впливом сонячних промінців посилюється потовиділення і дитині слід пити більше звичайного.

Не варто дозволяти дитинці перебувати під прямими промінцями в мокрому вигляді (після купання, обливання водичкою), це може спровокувати сильний опік шкіри.

Для дитини старше трьох років прийом сонячних ванн в тіні, так само буде найбільш безпечним, як і для дітей більш молодшого віку. При цьому якість засмаги не постраждає. Цей варіант знаходження під сонцем краще для малюків зі світлою дермою або мають велику кількість родимок. Про це більш детально в наступному пункті.

Дитяча засмага. Визначаємо тип дерми дитини

Провідні дерматологи всього світу виділяють шість типів шкіри, у відповідність з якими слід регламентувати своє перебування на сонці і вибудовувати своє особливе ставлення до засмаги.

Кельтський тип дитячої шкіри

До цього типу належать діти з дуже світлою, рожевою шкірою, в більш старшому віці нерідко покритою веснянками. У таких малюків світлі очі (світло-сірі, блакитні, зелені). Світле або руде волоссячко. Шкіра таких дітлахів практично не загоряє, від прямого сонця вони швидко обгорають. Час перебування під сонечком таких дітей має становити не більше 3-4 хвилинок в день.

Нордичний (або арійський) тип дитячої шкіри

Діти зі світлою дермою. Волоссячко світло-русяве. Очі сірі, блакитні або зелені. Може бути невелика кількість веснянок. У такого типу дитяча засмага  на шкіру лягає трохи краще, ніж у першого типу, але максимуму, якого вона може досягти це легкий золотистий відтінок. Час перебування під сонечком таких дітей має становити не більше 5-6 хвилинок в день.

Темно-європейський тип дитячої шкіри

У таких малюків темне волосся. Очі сірі або карі. Трохи смаглява шкіра. Веснянки відсутні. Вони добре засмагають. Колір шкіри, після прийому сонячних ванн набуває красивого смаглявого кольору. Час перебування під сонечком таких дітей має становити не більше 7-8 хвилинок в день.

Середземноморський або південно-європейський тип дитячої шкіри

Це чорняві діти з темними очима, найчастіше карі. Їх дерма смаглява. Засмага лягає рівно. Майже не обгорають на сонці. Час перебування під сонечком таких дітей має становити не більше 15 хвилинок в день.

Індонезійська і афроамериканский тип дитячої шкіри

Для цих малюків перебування на сонці, фактично не страшно, тому що їх шкіра від природи темного кольору. Вона добре пристосована для спекотного південного сонця. Волосся таких дітей темне, фактично чорне, як і очі. Час перебування під сонечком таких дітей має становити не більше 20 хвилинок в день.

 Для того, щоб захистити шкіру малюків від сонячних опіків слід правильно підібрати дитячий сонцезахисний засіб.

Дитяча засмага. Які види сонцезахисних засобів є для дітей?

Сонцезахисне молочко для дітей може бути у вигляді пінки, мусу або гелю – цей засіб, має рідку консистенцію, швидко вбирається, завжди легко наноситься. Сонцезахисне молочко ідеально підходить для малюків з чутливою дермою.

Сонцезахисний крем для дітей дозволяє добре живити і зволожувати шкіру. Його рекомендується використовувати, якщо у малюка суха, схильна до появи тріщин і лущення шкіра.

Сонцезахисний спрей для дітей економічний, зручний у використанні. Розподіляється по шкірі малюка так як потрібно – тонким рівномірним шаром. Повністю вбирається, не залишаючи розводів і слідів на одязі.

Водостійкі сонцезахисні засоби для дітей – під час морського відпочинку стійкі до впливу води, поту і піску. Є хорошим варіантом для активних дітей.

Вирушаючи на пляж, не забудьте придбати спеціальну сонцезахисну косметику для обличчя малюка. Вона наноситься на щоки, лоб, ніс, вуха і навіть губи тоненьким шаром, щоб уникнути опіку чутливої шкіри.

Вибираємо дитячі сонцезахисні засоби

Для дітей категорично забороняється використовувати сонцезахисні засоби, призначені для дорослих. Вони не розраховані на малюків і можуть викликати сильну алергічну реакцію.

Будь-який дитячий сонцезахисний засіб повинен мати спеціальне маркування – «сімейний» або «дитячий».

Вибираючи сонцезахисний засіб, багато мам зіштовхуються з незрозумілими написами на упаковці. Що ж означають ці загадкові цифри і букви?

SPF – Sun Protection Factor – в перекладі з англійської означає «фактор захисту від сонця» .Спеціальне маркування у вигляді цифр завжди вказує на ступінь захисту від ультрафіолетового випромінювання:

Високе – SPF 15-25;

Інтенсивне – SPF 30-50;

Блокуюче – SPF 50 і вище.

Слабке – SPF 2-6;

Середнє – SPF 8-12;

При виборі сонцезахисних засобів для дітей варто зосередити свою увагу на те, щоб вони захищали шкіру від ультрафіолетових промінців різних типів (А і В). На упаковці таких засобів буде значитися маркування UVA і UVB.

Для малюків слід використовувати засоби, які мають сонцезахисний фактор не нижчий SPF 15. SPF 50 Вище застосовувати не варто тому, що дерму дитини вони не захистять і завдадуть великої шкоди тому, що містять високо активні речовини.

Щоб правильно підібрати фактор захисту, потрібно орієнтуватися на тип дерми малюка (6 типів шкіри дітей представлені вище). Таким чином, чим світліша дитина, тим показник SPF повинен бути вищим. Відповідно і, навпаки – для темних малюків зі смаглявою шкірою слід вибирати більш низький фактор захисту.

Для кельтського і нордичного типу шкіри малюка захист повинен бути максимальним, так ідеально для них підійдуть засоби з SPF 40 або SPF 50. Для інших типів шкіри захист можна знизити, але не виключати взагалі.

При виборі сонцезахисних засобів для дітей слід орієнтуватися не тільки на фактор захисту. Не менш важливим є склад дитячих косметичних засобів. Уникайте в складі парфумованого аромату, а тим більше таких компонентів, як Оксибензон, Бутил-метілобензолметан, Октил-метоксіціннамат, Наночастки. Ці компоненти завдають шкоди здоров’ячку навіть дорослій людині, не кажучи вже про дитячий і не зміцнілий організм.

Дитяча засмага. Як зберігати дитячі сонцезахисні засоби?

Після відкриття упаковки абсолютно всі сонцезахисні засоби повинні зберігатися на полиці в холодильнику. Максимальний термін зберігання – шість місяців.

Перебуваючи на пляжі, слід уникати потрапляння прямих сонячних промінців на дитячі сонцезахисні засоби, в зв’язку з тим, що вона може зіпсуватися і завдати шкоди здоров’ю маленькому організму.

Дитяча засмага. Як наносити дитячі сонцезахисні засоби?

Перед використанням дитячого сонцезахисного засобу потрібно обов’язково перевіряти чи не викликає він алергічну реакцію. Для цього з ранку невелику кількість засобу нанесіть на ліктьовий згин дитини і залиште до вечірнього купання. Якщо не виникають алергічні реакції у вигляді печіння, свербіння, почервоніння, висипки і бульбашок, то сонцезахисний засіб можна використовувати. Якщо ж виникла подібна реакція, то косметичний засіб слід змити великою кількістю водички.

Наноситься будь-яка дитяча сонцезахисна косметика на всі відкриті сонцю ділянки тіла легкими круговими масажними рухами за 30 хвилинок до виходу. Засіб має добре ввібратися, для цього не варто наносити його багато, так як це не вплине на ступінь захисту.

Якщо стоїть хмарний день, то це зовсім не означає, що на пляжі можна обійтися без дитячої сонцезахисної косметики. Так як через хмари ультрафіолетові промені проникають точно так само, як і в ясну погоду.

Сонцезахисний засіб потрібно оновлювати кожні дві годинки. Якщо малюк купається, то після кожного виходу з водички слід освіжати шар, попередньо промокнувши шкіру рушничком.

Після того, як похід на пляж був завершений, по поверненню додому дитину слід викупати, для того щоб змити всі сонцезахисні засоби. Далі нанесіть засіб «після засмаги» обов’язково тієї ж фірми, що і захисний засіб. Так само можна використовувати дитячий крем з ромашкою.

Якщо ви вирішили відправитися з дитиною в подорож, то сонцезахисні засоби необхідно придбати заздалегідь. Почати їїслід вдома до від’їзду, так як необхідно перевірити, як дерма малюка на неї реагує.

Та й для шкіри буде найменшим стресом, якщо ви перед польотом в жаркі країни, відвідайте місцевий пляж, звичайно, якщо ваша відпустку відбудеться в літній період.


Check Also

Новорічні прикраси на 2021 рік своїми руками. Корисна підбірка

До жодного свята не готуються і не прикрашають своє житло так, як до зустрічі Нового …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *