Home / Здоров'я / Вагітність і пологи / Як позбутися задухи при вагітності?

Як позбутися задухи при вагітності?

Задуха – порушення частоти і глибини дихання. Дуже часто задуха при вагітності  супроводжується на різних термінах. Супроводжується воно гострою нестачею повітря і доставляє масу незручностей. Спочатку жінка відчуває труднощі з підйомом по сходах, потім вона не може вдихнути на повні груди, потім, можна сказати, з’являються напади, коли важко дихати і сильно частішає серцебиття.

Чому це тривожне явище виникає у вагітних жінок, про що воно свідчить і як позбутись?

Причини появи задухи у першому триместрі

Спровокувати цей стан може досить велика кількість факторів. Значення має і те, на якому місяці розвитку дитини воно виникло, і якими захворюваннями страждає майбутня мати.

Наприклад, задуха, різко виникла на ранніх термінах, найчастіше свідчить про неправильний спосіб життя, але іноді вона є ознакою будь-якої внутрішньої патології.

У першому триместрі можуть утруднити подих наступні фактори:

Сильне емоційне перенапруження;

Значні фізичні навантаження;

Куріння;

Вживання алкоголю;

Занадто різкий гормональний сплеск;

Збільшення об’єму циркулюючої по організму крові;

Анемія;

Хвороби легенів, наприклад, астма, туберкульоз;

Носіння синтетичного, тісного одягу.

Поява задухи в другому триместрі

Варто відзначити, що на ранніх термінах це явище – велика рідкість. Майбутні мами в цей час можуть сповна насолодитися своїм становищем. У переважній більшості випадків задуха починає проявлятися з початком другого триместру.

Саме на цей період припадають серйозні зміни в організмі жінки:

Дитина стає більшою, відповідно, їй необхідно додаткове місце;

Щоб плід нормально розвивався, матка розтягується і тисне на прилеглі органи;

Тиск матки сильніше інших позначається на діафрагму, тому саме в цей час виникають перші, поки що малопомітні, симптоми задухи;

Підсилюють неприємні симптоми куріння, алкоголь, анемія, неправильно підібраний одяг. Також роль відіграють наявні у майбутньої матері захворювання внутрішніх органів і систем, особливо легень;

Ступінь ускладнення подиху залежить від того, наскільки високо кожного дня піднімається матка.

Виникнення задухи на пізніх термінах

Задуха при вагітності  в третьому триместрі особливо яскраво виражена. Матка на цьому терміні настільки збільшена, що вона сильніша починає тиснути на діафрагму. У даному випадку нічого поробити не можна і доведеться терпіти.

За кілька тижнів до пологів плід опускається в таз, що дозволяє знизити тиск. Цей момент характеризується тим, що дихати стає набагато легше.

Практично всі перераховані вище причини допомагають майбутнім матерям зрозуміти – все що відбувається, є цілком закономірним і природним.

Тривожні ознаки задухи при вагітності

У деяких випадках жінці потрібно якомога швидше звертатися до лікаря або викликати швидку допомогу. Це роблять у тому випадку, коли задуха супроводжується іншими явищами – болем у грудях, прискореним серцебиттям, стрибками пульсу, вологістю ступень і долонь.

Якщо лікар запідозрить анемію, то обов’язково дасть направлення на здачу аналізу крові, щоб підтвердити або спростувати діагноз.

Методи усунення задухи при вагітності

Якщо жінка на початку вагітності випробувала на собі це неприємне явище, значить, їй потрібно переглянути свій спосіб життя, усунути чинники, які призвели до таких наслідків.

У першу чергу потрібнозвернутися до лікаря і пройти обстеження на наявність патологій внутрішніх органів і систем, звертаючи особливу увагу на легені. Звичайно ж, виключаються важкі фізичні навантаження, але це не означає, що потрібно всі 9 місяців лежати на дивані.

Вагітна жінка повинна бути активною на всіх термінах, але в міру. Стреси, емоційні потрясіння, психологічний тиск – всі ці фактори повинні бути виключені. Якщо є необхідність, лікар випише заспокійливі засоби, наприклад, настоянку валеріани або пустирника.

Такі шкідливі звички, як куріння і вживання алкоголю, повинні виключатися відразу після того, як жінка дізналася про свій стан, а краще – ще на етапі планування. Останньою причиною є незручний одяг, тому потрібно віддати перевагу вільним речам з натуральних тканин.

Цих простих рекомендацій повинна дотримуватися кожна жінка в період виношування малюка.

Якщо причиною стала тільки зростаюча в матці дитина, то можна вдаватися до добре знайомих методів, які можуть усунути задуху зовсім або хоча б полегшити її напади:

Регулярно займатися дихальною гімнастикою;

Частіше бувати на свіжому повітрі;

Намагатися спати в положенні напівлежачи;

Сидячи біля комп’ютера, телевізора, за роботою, частіше міняти пози;

Провітрювати приміщення, де жінка перебуває тривалий час;

Віддати перевагу дробовому харчуванню. Вживати їжу потрібно часто, але маленькими порціями. Це дозволить не перевантажувати шлунок і тримати його розслабленим. Він, у свою чергу, візьме на себе частину тиску, оскільки знаходиться близько до матки;

Можливо, лікар призначить заспокійливі збори з лікарських рослин;

Під час прояву симптомів не потрібно піддаватися паніці.

Якщо брати до уваги ці поради, то задуха при вагітності  перестане турбувати, покращиться самопочуття і настрій. Жінка повинна зрозуміти – не потрібно страждати від нападів і терпіти їх. Хоч вони практично завжди є результатом природних процесів, але негативно впливають на емоційний стан, викликаючи тривогу.

Фзичні вправи під час задухи при вагітності

Щоб під час нападу збільшити об’єм грудної клітки і нормально вдихнути, потрібно підняти руки над головою. Потрібно постаратися дихати повільніше і глибше. Крім того, існують різні методики дихання, завдяки яким задуха при вагітності  повністю зникає.

Деяким з таких вчать на курсах для майбутніх мам. Освоївши певний ритм заданих видихів і вдихів, можна нормалізувати свій стан.


Check Also

Як зробити дитину дівчинку – найкращі дієві способи

Більшість потенційних батьків запевняють, що для них важливо лише щоб дитина була здоровою, і вони …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *