Головна » Твоя краса » Догляд за ногами » Як позбутися від хрускоту в колінах

Як позбутися від хрускоту в колінах

Практично кожен з нас, незалежно від способу життя і активності занять фітнесом, зустрічався з проблемою хрускоту в колінах. Від чого він виникає, чи слід його боятися і як з ним боротися?

Перш за все, треба відповісти на одне питання: чи супроводжується хрускіт (або будь-який інший звук) в колінному суглобі болем чи ні? Якщо больових відчуттів не виникає, то хвилюватися, швидше за все, не має через що. Причина виникнення звуків, схожих на хрускіт, криється в скупченні газу в синовіальній рідини, яка змащує суглоби. Він утворює бульбашки, які, накопичуючись, збільшують об’єм порожнини суглоба і при русі лопаються. У цей час і відбувається чутний щиглик. Зайве повітря виходить, і віддалені один від одного суглобові поверхні кісток знову починають зближуватися. Цей процес систематичний і може відбуватися приблизно раз на 15-20 хвилин. Хрускіт такого походження вельми дзвінкий. У всіх інших випадках, про які йтиметься нижче, хрускіт буде глухим і не дуже гучним.

Тобто, якщо хрускіт відбувається не частіше ніж раз на 15-20 хвилин і не викликає хворобливих відчуттів, то, швидше за все, хвилюватися не треба. Якщо ж тимчасові інтервали стають коротшими або характер звуку при хрускоті змінюється – необхідна консультація лікаря, щоб він визначив причину і призначив лікування.

Які ж можуть бути причини хрускоту?

Причина 1. Гіпермобільність суглобів.

Вона викликається різними дефектами сполучної тканини. Зовні це зазвичай проявляється в так званому перерозгинанні колінного суглоба (коли він неприродно прямий і як би трохи вигнуть тому). Люди з такою проблемою потрапляють в групу ризику, сполученою з підвищеною травмонебезпекою і захворюванням артрозом.

Причина 2 Захворювання колінного суглоба.

В даному випадку хрускіт чується набагато частіше, ніж раз на 15 хвилин, при цьому виникають неприємні і хворобливі відчуття і / або обмежується рухливість суглоба. Хвороби можуть бути різними – бурсит, артрит, остеоартроз, тендиніт і так далі. У будь-якому з цих випадків вам необхідно терміново показатися лікарю, пройти обстеження (рентген або МРТ) і негайно почати лікування.

Причина 3. Недостатня рухова активність.

На жаль, більшість людей в наш час ведуть малорухливий спосіб життя, через який слабшають м’язи, суглоби і зв’язки. Щоб уникнути такихпроблем, намагайтеся додавати в свій розпорядок дня піші прогулянки, частіше вставати з-за робочого столу, рухатися при будь-якій можливості. Однак якщо ваша гіподинамія ускладнена надмірною вагою, це ускладнює вирішення проблеми. Один кілограм зайвої ваги збільшує робоче навантаження на суглоби на 10%, тому перевантажувати коліна частими прогулянками не варто. Вам підійде плавання.

Причина 4 Надмірні фізичні навантаження.

Варіант, зворотний попередньому. Причому, неважливо, що за важкості ви тягаєте на собі – меблі днем на роботі або штангу ввечері в залі, ваші колінні суглоби зношуються від цього з подвійною силою. Щоб знизити рівень навантаження, приймайте хондропротектори – спеціальні добавки, що сприяють відновленню суглобової поверхні і зняттю запалення зв’язок. Їх можна придбати в будь-якому магазині спортивного харчування (знову ж, попередньо проконсультувавшись з лікарем і продавцем-консультантом).

Причина 5 Ослаблення суглоба.

Воно може бути як набутим (внаслідок вивиху або розтягування), так і вродженим (так звана дисплазія, або неповний розвиток сполучних тканин в суглобі). І тут вам теж допоможе лікар, який направить вас на обстеження, призначить лікування і допоможе уникнути вторинних захворювань.

Які вправи для профілактики подібних явищ можемо ми робити самостійно в повсякденному житті?

– Скорегуйте рівень фізичної активності протягом дня, причому як у більшу, так і в меншу сторону, в залежності від способу життя.

– Використовуйте бандажі і в звичайному житті, і при заняттях спортом. Вони забезпечать підтримку суглоба і зменшать його бічну активність (рух вправо-вліво, наше коліно не пристосоване до руху в такій площині), а також забезпечать рівний тиск на всю робочу поверхню суглоба.

– Позаймайтеся суглобовою гімнастикою . Вона активізує кровообіг в області суглобів, а значить, сприяє їх оздоровленню.

– Жінкам бажано позбутися від каблуків. Більше 6 годин на добу носити таке взуття неприпустимо.

– Займіться аквааеробікою або йогою. У цих видах занять знижено навантаження на суглоби, отже, і ризик їм нашкодити.

– Пийте більше води. Дотримуйтесь норми 30 мл на 1 кг ваги в день. Вода потрібна для утворення синовіальної рідини.

– Мінімізуйте споживання тваринних жирів. А також відмовтеся від солоного, солодкого і гострого. Це допоможе вам зменшити вагу, якщо у вас є з ним проблеми, і уникнути відкладення солей у суглобах. Їжте більше продуктів, багатих кальцієм, омега-3 кислотами і вітаміном С. Останні беруть участь в синтезі хрящової тканини в організмі, а кальцій зміцнює кістки.

Check Also

Місячний календар краси на березень 2018 року

Місячний календар краси на березень 2018 року

Нарешті настала весна, за якою ми всі скучили. Зима вже порядком набридла, хочеться нарешті зняти …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *