Home / Твоя краса / Догляд за ногами / Як позбутися від хрускоту в колінах

Як позбутися від хрускоту в колінах

Практично кожен з нас, незалежно від способу життя і активності занять фітнесом, зустрічався з проблемою хрускоту в колінах. Від чого він виникає, чи слід його боятися і як з ним боротися?

Перш за все, треба відповісти на одне питання: чи супроводжується хрускіт (або будь-який інший звук) в колінному суглобі болем чи ні? Якщо больових відчуттів не виникає, то хвилюватися, швидше за все, не має через що. Причина виникнення звуків, схожих на хрускіт, криється в скупченні газу в синовіальній рідини, яка змащує суглоби. Він утворює бульбашки, які, накопичуючись, збільшують об’єм порожнини суглоба і при русі лопаються. У цей час і відбувається чутний щиглик. Зайве повітря виходить, і віддалені один від одного суглобові поверхні кісток знову починають зближуватися. Цей процес систематичний і може відбуватися приблизно раз на 15-20 хвилин. Хрускіт такого походження вельми дзвінкий. У всіх інших випадках, про які йтиметься нижче, хрускіт буде глухим і не дуже гучним.

Тобто, якщо хрускіт відбувається не частіше ніж раз на 15-20 хвилин і не викликає хворобливих відчуттів, то, швидше за все, хвилюватися не треба. Якщо ж тимчасові інтервали стають коротшими або характер звуку при хрускоті змінюється – необхідна консультація лікаря, щоб він визначив причину і призначив лікування.

Які ж можуть бути причини хрускоту?

Причина 1. Гіпермобільність суглобів.

Вона викликається різними дефектами сполучної тканини. Зовні це зазвичай проявляється в так званому перерозгинанні колінного суглоба (коли він неприродно прямий і як би трохи вигнуть тому). Люди з такою проблемою потрапляють в групу ризику, сполученою з підвищеною травмонебезпекою і захворюванням артрозом.

Причина 2 Захворювання колінного суглоба.

В даному випадку хрускіт чується набагато частіше, ніж раз на 15 хвилин, при цьому виникають неприємні і хворобливі відчуття і / або обмежується рухливість суглоба. Хвороби можуть бути різними – бурсит, артрит, остеоартроз, тендиніт і так далі. У будь-якому з цих випадків вам необхідно терміново показатися лікарю, пройти обстеження (рентген або МРТ) і негайно почати лікування.

Причина 3. Недостатня рухова активність.

На жаль, більшість людей в наш час ведуть малорухливий спосіб життя, через який слабшають м’язи, суглоби і зв’язки. Щоб уникнути такихпроблем, намагайтеся додавати в свій розпорядок дня піші прогулянки, частіше вставати з-за робочого столу, рухатися при будь-якій можливості. Однак якщо ваша гіподинамія ускладнена надмірною вагою, це ускладнює вирішення проблеми. Один кілограм зайвої ваги збільшує робоче навантаження на суглоби на 10%, тому перевантажувати коліна частими прогулянками не варто. Вам підійде плавання.

Причина 4 Надмірні фізичні навантаження.

Варіант, зворотний попередньому. Причому, неважливо, що за важкості ви тягаєте на собі – меблі днем на роботі або штангу ввечері в залі, ваші колінні суглоби зношуються від цього з подвійною силою. Щоб знизити рівень навантаження, приймайте хондропротектори – спеціальні добавки, що сприяють відновленню суглобової поверхні і зняттю запалення зв’язок. Їх можна придбати в будь-якому магазині спортивного харчування (знову ж, попередньо проконсультувавшись з лікарем і продавцем-консультантом).

Причина 5 Ослаблення суглоба.

Воно може бути як набутим (внаслідок вивиху або розтягування), так і вродженим (так звана дисплазія, або неповний розвиток сполучних тканин в суглобі). І тут вам теж допоможе лікар, який направить вас на обстеження, призначить лікування і допоможе уникнути вторинних захворювань.

Які вправи для профілактики подібних явищ можемо ми робити самостійно в повсякденному житті?

– Скорегуйте рівень фізичної активності протягом дня, причому як у більшу, так і в меншу сторону, в залежності від способу життя.

– Використовуйте бандажі і в звичайному житті, і при заняттях спортом. Вони забезпечать підтримку суглоба і зменшать його бічну активність (рух вправо-вліво, наше коліно не пристосоване до руху в такій площині), а також забезпечать рівний тиск на всю робочу поверхню суглоба.

– Позаймайтеся суглобовою гімнастикою . Вона активізує кровообіг в області суглобів, а значить, сприяє їх оздоровленню.

– Жінкам бажано позбутися від каблуків. Більше 6 годин на добу носити таке взуття неприпустимо.

– Займіться аквааеробікою або йогою. У цих видах занять знижено навантаження на суглоби, отже, і ризик їм нашкодити.

– Пийте більше води. Дотримуйтесь норми 30 мл на 1 кг ваги в день. Вода потрібна для утворення синовіальної рідини.

– Мінімізуйте споживання тваринних жирів. А також відмовтеся від солоного, солодкого і гострого. Це допоможе вам зменшити вагу, якщо у вас є з ним проблеми, і уникнути відкладення солей у суглобах. Їжте більше продуктів, багатих кальцієм, омега-3 кислотами і вітаміном С. Останні беруть участь в синтезі хрящової тканини в організмі, а кальцій зміцнює кістки.


Check Also

Місячний календар краси на вересень 2018 року

Кожна жінка хоче бути гарною. Тому вона повинна стежити за своїм зовнішнім виглядом, правильно харчуватися …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *