Home / Твоя краса / Обличчя / Убтан для обличчя своїми руками

Убтан для обличчя своїми руками

Убтан представляє собою подрібнену в найдрібнішу муку і просіяні через сито суміш різних трав, глин, горіхів, спецій і навіть круп. Прийшов він до нас з аюрведи і, як водиться, зазнав значних творчих змін на наших швидких на вигадку просторах. Додавати, приміром, до убтану фарбувальну куркуму далеко не кожен домашній косметикороб вирішиться, та й аюрведичні порошки Ашваганда і Трифала теж не завжди під рукою. Але нічого, мелена вівсянка з коренем солодки, горохового борошна і білою глиною теж адже нічим не гірше, хоч і не настільки екзотична.

Готуйте убтан в сухому і чистому посуді і сухими чистими руками.

Убтан для обличчя

Убтан для обличчя своїми руками

Основою домашнього убтана може послужити все та ж мелена вівсянка, яка додасть убтану необхідну мильність і ковзання. Щоб збільшити ці необхідні для якісного догляду властивості, до убтану додають «мильні» трави: корінь солодки, липу, мильнянку, женьшень, льон, календулу.

Ще одна обов’язкова складова убтану – косметична клина. В ідеалі це теж досить мильна глина гассул (рассул), на практиці ж це може бути будь-яка глина, яка підходить для вашого типу шкіри.

Основа, тобто суміш мильних трав, круп і глини може становити приблизно 2/3 вашого майбутнього убтану, решта ж додається в залежності від типу шкіри і цілей приготування убтану. Якщо ви хочете отримати омолоджуючий убтан, добавте в нього добре висушений мелений мигдаль або мигдальні пластівці, мелену морську капусту (тут для обличчя добре підійдуть листи для японських ролів і суші). Ромашка, рожеві пелюстки, лаванда, м’ята, шавлія. Вся аптека в вашому розпорядженні. Вибирайте відповідні для вашої шкіри трави і експериментуйте, експериментуйте, експериментуйте! Жирна шкіра, наприклад, добре відреагує на відомий аптечний збір «Елекасол», який, до речі, вже містить корінь солодки.

Коли суміш для убтану готова, обов’язково подрібніть її в кавомолці або блендері. Зробіть це якомога ретельніше, щоб отримати дрібну муку. Після цього необхідно просіяти борошно через дрібне сито. Убтан – це не скраб в звичному нам розумінні, убтан використовується кожен день і він не повинен травмувати шкіру, а лише дуже м’яко її очищати і відлущувати.

Готовий Убтан для ообличчя перекладіть в чистий сухий посуд з щільною кришкою і зберігайте в сухому місці. У ванній кімнаті можна зберігати трохи порошку, десь на пару днів щоденного вмивання. Не допускайте попадання в убтан вологи.


Check Also

Міцелярна вода – користь та шкода застосування

Багато жінок зранку наносять на обличчя макіяж, в результаті чого весь день шкірі доводиться бути …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *