Головна » Твоя краса » Догляд за ногами » Як лікувати плоскостопість в домашніх умовах: вправи і масаж

Як лікувати плоскостопість в домашніх умовах: вправи і масаж

Здавалося б, нешкідлива на перший погляд і не заподіює великих клопотів проблема плоскостопості насправді може обернутися великою неприємністю, яка без належного лікування може наповнити життя муками.

Це захворювання має кілька стадій і вилікувати його у дорослої людини повністю неможливо. Однак можна значно полегшити свої страждання і навіть звести їх до нуля, але натомість доведеться заплатити постійною турботою про свої стопи.

Як лікувати плоскостопість

Як лікувати плоскостопість в домашніх умовах: вправи і масажНасамперед необхідно провести ретельне обстеження і отримати всі супутні рекомендації у лікаря – ортопеда. Чим раніше розпочато профілактичні та лікувальні заняття, тим більш значного результату можна добитися.

Повністю позбавитися від плоскостопості не можна, але при використанні комплексного, різнобічного підходу, що полягає у виконанні спеціальної гімнастики для стопи і фізичних вправ для всього опорно-рухового апарату, масажних, оздоровлюючих і зміцнюючих заходів, можна підтримувати ноги в хорошому стані.

Всі ці нескладні процедури можна проводити в домашніх умовах навіть недосвідченій людині. Різнобічний, позитивний вплив робить масаж при плоскостопості. При можливості, його можна довірити досвідченому майстру, який підбере оптимальну кількість сеансів, необхідну в конкретному випадку.

Можна робити цю процедуру і самостійно, курсами по 10-14 щоденних сеансів, тривалість кожного з яких повинна бути не менше 8-12 хвилин. Чудово, якщо є хтось, нехай навіть не професійний масажист, хто може допомогти в цій ситуації.

Лікування плоскостопості за допомогою масажу в домашніх умовах

Отже, безпосередньо процедури починаються з зволоження масажуючої області спеціальним маслом або кремом.

Не можна відразу приступати до глибокого впливу і першим ділом необхідно пройтися від литкового м’яза вниз до пальців.

Після погладжування слідують: розтирання, розминка і навіть легке лупцювання м’язів нижньої частини ноги за аналогічною траєкторією зверху вниз, від коліна і закінчуючи пальцями ніг.

Всі дії проводяться максимально акуратно і не повинні викликати хворобливих відчуттів. В принципі техніка масажу ніг нічим не відрізняється від звичайного, класичного масажу.

Плюс до цього можна використовувати спеціальні пристосування для масажування стоп, у вигляді м’яких, з шипами м’ячиків, колючих, дерев’яних масажерів і т.д.

Вправи при лікуванні плоскостопості

Важливим доповненням в комплексному підході є вправи при плоскостопості. Це гімнастика для ніг, робити які треба щодня.

Найпростіший варіант – це ходіння по колоді, піску, гальці, або просто босоніж по землі. На додаток до цих простих заходів варто один-два рази на день виконувати:
ходьбу поперемінно на носках, п’ятах, зовнішніх і внутрішніх сторонах стопи;
ходьбу з носка на п’яту і навпаки (30-35 разів);
обертання стопами в різні боки, з упором п’яти в підлогу;
почергові випади вперед;
згинання та розгинання пальців на ногах;
стійку протягом 5-10 секунд поперемінно на зовнішній і на внутрішній стороні стопи;
утримування невеликого м’ячика між стопами піднятих вгору ніг – перекладання невеликих предметів стопами з місця на місце.

Дуже ефективні вправи з палицею при плоскостопості.

Буде потрібна невеликого діаметру, гладка, метрова паличка. Найпростіше – це покласти її на підлогу і ходити прямо, як по канату, а потім – розташувавши стопи боком.

Крім того, її можна катати, поперемінно то однією, то іншою ногою протягом двох хвилин. Ці процедури не тільки добре зміцнюють м’язи, але й дозволяють робити свого роду масаж ступень, що, безумовно, позитивно позначається на стані опорно-рухового апарату.

Check Also

Місячний календар краси на березень 2018 року

Місячний календар краси на березень 2018 року

Нарешті настала весна, за якою ми всі скучили. Зима вже порядком набридла, хочеться нарешті зняти …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *