Home / Твоя краса / Догляд за ногами / Як лікувати плоскостопість в домашніх умовах: вправи і масаж

Як лікувати плоскостопість в домашніх умовах: вправи і масаж

Здавалося б, нешкідлива на перший погляд і не заподіює великих клопотів проблема плоскостопості насправді може обернутися великою неприємністю, яка без належного лікування може наповнити життя муками.

Це захворювання має кілька стадій і вилікувати його у дорослої людини повністю неможливо. Однак можна значно полегшити свої страждання і навіть звести їх до нуля, але натомість доведеться заплатити постійною турботою про свої стопи.

Як лікувати плоскостопість

Насамперед необхідно провести ретельне обстеження і отримати всі супутні рекомендації у лікаря – ортопеда. Чим раніше розпочато профілактичні та лікувальні заняття, тим більш значного результату можна добитися.

Повністю позбавитися від плоскостопості не можна, але при використанні комплексного, різнобічного підходу, що полягає у виконанні спеціальної гімнастики для стопи і фізичних вправ для всього опорно-рухового апарату, масажних, оздоровлюючих і зміцнюючих заходів, можна підтримувати ноги в хорошому стані.

Всі ці нескладні процедури можна проводити в домашніх умовах навіть недосвідченій людині. Різнобічний, позитивний вплив робить масаж при плоскостопості. При можливості, його можна довірити досвідченому майстру, який підбере оптимальну кількість сеансів, необхідну в конкретному випадку.

Можна робити цю процедуру і самостійно, курсами по 10-14 щоденних сеансів, тривалість кожного з яких повинна бути не менше 8-12 хвилин. Чудово, якщо є хтось, нехай навіть не професійний масажист, хто може допомогти в цій ситуації.

Лікування плоскостопості за допомогою масажу в домашніх умовах

Отже, безпосередньо процедури починаються з зволоження масажуючої області спеціальним маслом або кремом.

Не можна відразу приступати до глибокого впливу і першим ділом необхідно пройтися від литкового м’яза вниз до пальців.

Після погладжування слідують: розтирання, розминка і навіть легке лупцювання м’язів нижньої частини ноги за аналогічною траєкторією зверху вниз, від коліна і закінчуючи пальцями ніг.

Всі дії проводяться максимально акуратно і не повинні викликати хворобливих відчуттів. В принципі техніка масажу ніг нічим не відрізняється від звичайного, класичного масажу.

Плюс до цього можна використовувати спеціальні пристосування для масажування стоп, у вигляді м’яких, з шипами м’ячиків, колючих, дерев’яних масажерів і т.д.

Вправи при лікуванні плоскостопості

Важливим доповненням в комплексному підході є вправи при плоскостопості. Це гімнастика для ніг, робити які треба щодня.

Найпростіший варіант – це ходіння по колоді, піску, гальці, або просто босоніж по землі. На додаток до цих простих заходів варто один-два рази на день виконувати:
ходьбу поперемінно на носках, п’ятах, зовнішніх і внутрішніх сторонах стопи;
ходьбу з носка на п’яту і навпаки (30-35 разів);
обертання стопами в різні боки, з упором п’яти в підлогу;
почергові випади вперед;
згинання та розгинання пальців на ногах;
стійку протягом 5-10 секунд поперемінно на зовнішній і на внутрішній стороні стопи;
утримування невеликого м’ячика між стопами піднятих вгору ніг – перекладання невеликих предметів стопами з місця на місце.

Дуже ефективні вправи з палицею при плоскостопості.

Буде потрібна невеликого діаметру, гладка, метрова паличка. Найпростіше – це покласти її на підлогу і ходити прямо, як по канату, а потім – розташувавши стопи боком.

Крім того, її можна катати, поперемінно то однією, то іншою ногою протягом двох хвилин. Ці процедури не тільки добре зміцнюють м’язи, але й дозволяють робити свого роду масаж ступень, що, безумовно, позитивно позначається на стані опорно-рухового апарату.


Check Also

Місячний календар краси на вересень 2018 року

Кожна жінка хоче бути гарною. Тому вона повинна стежити за своїм зовнішнім виглядом, правильно харчуватися …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *