Home / Активний спосіб життя / Гімнастика / Вправи слов’янської гімнастики

Вправи слов’янської гімнастики

Швидше за все, кожен з нас стикався з жінкою, яка, не володіючи розкішними зовнішніми даними, привертає до себе всю увагу оточуючих, в першу чергу, чоловіків. У таких випадках кажуть, що її краса йде зсередини і цим притягує. Деякі цим даром наділені, але його можна розвивати і самостійно. Допомогти в цьому може слов’янська гімнастика, яку успішно практикували наші далекі предки.

На якийсь час вона була забута, але сучасні інструктори згадали про неї, і сьогодні вона набирає популярність не тільки серед слов’ян, а й серед багатьох інших народностей, хоча генетично вона все ж ближче жителям наших широт.

Вправи слов’янської гімнастики: суть методики

Вправи слов'янської гімнастикиСучасна жінка амбітна і сильна духом. Іноді здається, що вона бажає підкорити весь світ, досягти всіх можливих вершин, побудувати кар’єру. Багато сучасних леді в прагненні досягти своїх цілей нерідко застосовують чоловічі методи. Все це позбавляє її жіночої енергетики, адже жіноча природа така, що представниця слабкої статі може бути щаслива, знайти силу, досягнувши гармонії. Матеріальні блага не допоможуть це зробити і, схоже, наші далекі предки знали про це.

На відміну від сучасних жінок вони були набагато більш тісно пов’язані з природою, а ще вони застосовували слов’янську гімнастику, яка допомагала їм зберегти жіночність і ніжність. Щоб стати гармонійною особистістю, необов’язково відмовлятися від матеріальних благ, звільнятися з улюбленої роботи і присвячувати себе без залишку коханому чоловікові і дітям. Досить скористатися методикою, що прийшла до нас з далекого минулого. У комплекс слов’янської гімнастики входить 27 вправ, поділених на три світи:

Нижній;

Середній;

Верхній.

Всі вправи нижнього світу розраховані виключно на жінок, тому чоловікам їх виконувати протипоказано, щоб не приглушити свою чоловічу сутність. Не обов’язково одночасно виконувати всі 27 вправ – досить вибрати декілька з них. Коли через якийсь час вони почнуть дуже добре виходити, можна підібрати з усіх ще ряд вправ і відпрацьовувати до ідеального виконання їх.

Вправи слов’янської гімнастики: переваги техніки

Методика має масу переваг. Безпосередньо схудненню вона не сприяє, але на загальний стан здоров’я вона впливає дуже позитивно. А саме:

Дозволяє тілу отримати м’які округлі лінії, привабливі для чоловіків;

Поліпшується зір;

Поліпшується репродуктивне здоров’я;

Техніка допомагає побороти проблеми з хребтом. Виконуючи вправи регулярно, ви помітите, що ваше тіло стало легким, вам легко ним управляти.

Незаперечна перевага методики в тому, що для виконання вправ слов’янської гімнастики не потрібно відвідувати дорогих залів – виконувати їх можна самостійно вдома. Сьогодні можна знайти масу майстер-класів і докладних описів комплексу.

В даний час докладного опису вправ з курсу жіночої слов’янської гімнастики присвячено чимало книг. У них же можна знайти рекомендації про те, як правильно їх виконувати, які з них підійдуть конкретній жінці виходячи з індивідуальних особливостей і багатьох інших факторів. Необхідні рекомендації зможе дати і тренер, практикуючий дану методику.

Вправи слов’янської гімнастики: протипоказання і запобіжні заходи

Перш ніж приступити до занять, згадайте про те, що це не просто фітнес, який приносить користь здебільшого тілу. Необхідно вірити в те, що методика принесе гармонію. Досягнення потрібного результату має стати не приводом до того, що слов’янська гімнастика для жінок може більше вами не виконуватися, а стимулом до продовження занять. Є думка, що ця методика погано «уживається» з гормональними препаратами. У силу цього може бути значно знижено вплив медикаментів або, навпаки, самої техніки. «Переможець» в цьому випадку визначається особливостями організму.

Багато сучасних інструктори вважають, що виконувати вправи може жінка будь-якого віку, включаючи дівчаток і молодих дівчат. Проте чимало їхніх колег з цією думкою не згідні, стверджуючи, що практикувати цю методику можна тільки дорослим жінкам, статева система яких вже сформована. Пов’язано це з побоюванням занадто раннього розвитку. Спрямована на жіноче здоров’я, слов’янська гімнастика може нашкодити чоловікам будь-якого віку. Тому не рекомендується виконувати вправи в їх присутності.

Рекомендується проводити сеанси слов’янської гімнастики на самоті. Потрібно це і для того, щоб отримати можливість зосередитися на заняттях, побути з собою наодинці. Інструктори стверджують, що жінки, які виконують вправи слов’янської гімнастики, стають більш безтурботними і жіночними. Вони намагаються більше часу приділяти своїм жіночим турботам, ніж проблемам на роботі, підкорення нових вершин у кар’єрі.

Вправи слов’янської гімнастики: ведасонь

Так називають базовий комплекс слов’янської гімнастики, яка іменується ще сухожильною. Вправи, що входять до цього комплексу, відносяться до 1-го рівня складності, тому починати методику рекомендується з них. Завданням комплексу є активізація м’язового і сухожильного апарату. Завдяки йому опрацьовуються суглоби, зв’язки тіла людини.

Крім того, заняття сприяють активізації психіки і енергії, завдяки чому виробляється оздоровчий вплив на весь організм. В рамках комплексу виконуються здебільшого скручування спини, що сприяють встановленню правильного дихання, приведення організму в тонус, завдяки чому людина отримує заряд бадьорості. Виконуватися сухожильна гімнастика може практично будь-якою людиною незалежно від рівня її фізичної підготовки. Робити це можна де завгодно – перебуваючи на природі, на роботі, вдома.

Вправи слов’янської гімнастики: комплекс вправ

Наведені рухи дозволять знайти гармонію, відчути щастя, оптимізм, жіночу силу.

Виконується рух стоячи. У вихідному положенні ноги розставляємо нарізно, трохи згинаємо в колінах, при цьому стопи повинні розташовуватися паралельно. Руки згинаємо в ліктях і заводимо за спину, кисті знаходяться в області попереку, близько одна до одної, але не змикаються. Плечі розслаблюємо, опускаємо. Робимо вдих, підвівшись на носки. Далі руки переводимо вперед, кисті повинні опинитися під грудьми, щільно прилягаючи до тіла. Плавним рухом піднімаємо їх нагору. Нагорі переплітаємо кисті таким чином, щоб вийшов «бутон», і тягнемося вгору всім тулубом. Видихаємо, повертаємося в початкове положення;

Одну ногу піднімаємо вгору таким чином, щоб її стопа опинилася під колінною чашечкою другої (опорної) ноги а коліно відводилося в сторону. На вдиху здійснюємо всім тулубом поворот у бік піднятої ноги. На видиху повертаємося в початкове положення. Далі проробляємо дзеркальні рухи для другої ноги;

Стаємо на коліна, їх розсовуємо так, щоб вони виявилися на рівні плечей, при цьому гомілки були розташовані паралельно. Руки заводимо за спину. Далі стуляємо стопи (коліна не рухаються), руки, як і в першій вправі, піднімаємо вгору, сплітаємо кисті в «бутон», верхньою частиною тулуба робимо по 1 нахилу в сторони (не скручуючись і не опускаючи голови). Повертаємося в початкове положення;

Вправи слов'янської гімнастики 1

Для виконання наступного руху, яке пропонує слов’янська гімнастика, стаємо на коліна, подаємося вперед, кисті заводимо за голову, ліктями спираємося об підлогу. Ногою робимо рух у бік грудей, а потім випрямляємо її назад, здійснюючи мах. Проробляємо те ж саме з другою ногою;

Стаємо на коліна, їх розсовуємо так, щоб вони виявилися на рівні плечей, при цьому гомілки були розташовані паралельно. Тулубом подаємо вниз, торкнувшись щокою підлоги, руки відводимо в сторони, потім над головою стуляємо кисті в «бутон». Повертаємося в початкове положення Виконувати рухи можна стільки разів, скільки хочете і скільки вимагає того ваше тіло. Головне, щоб при цьому ви не відчували втому.


Check Also

Ранкова зарядка. Ефективні вправи для виконання вдома

Дізнайтеся, як правильно проводити тренування вранці, щоб відчути приплив бадьорості на весь день і підтримувати …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *