Home / Активний спосіб життя / Гімнастика / Вправи дихальної гімнастики: вибираємо прийнятний варіант

Вправи дихальної гімнастики: вибираємо прийнятний варіант

Що робити, якщо всі ліки і навіть оперативні втручання не призводять до покращення стану здоров’я? Впадати в депресію, або шукати альтернативні методи лікування? Ми впевнені, що вас більше приваблює другий варіант, тим більше що він допомагає не просто знизити дозування ліків або інтенсивність прояву патології, але і дає реальний шанс повністю позбавитися від захворювання.

Ще більш дивно дізнатися, що заради всього цього не завжди потрібно докладати значних зусиль або викладати астрономічні суми коштів. Досить просто розслабитися у себе вдома, і правильно виконати вибрані вправи дихальної гімнастики.

Так, тепер лікуватися можна, просто роблячи вдихи і видихи за заздалегідь розробленим, затвердженим і випробуваним методикам, завдяки яким вже тисячі людей знову отримали можливість жити повним життям.

Вправи дихальної гімнастики  Бутейко

Методика, яка була розроблена ученим Бутейко ще в 60-х роках, заснована на контролі рівноваги між концентрацією вуглекислого газу і кисню в легенях людини. Досягти цього можна шляхом правильного і неглибокого дихання, в процесі якого буде задіяна діафрагма.

Дихальна гімнастика Бутейко допомогла самому автору позбутися застарілої бронхіальної астми, хоча самі вправи здатні на більше.

Відповідно до проведених досліджень і дослідів, з їх допомогою можна вилікувати такі недуги:

стенокардію;

алергію;

погане поводження крові в мозку голови;

пневмосклероз;

енфізему легенів і артеріальну гіпертензію.

Основні принципи, на яких грунтуються всі дихальні вправи даної методики, полягають у наступному:

Вдих повинен бути неглибоким і займати не більше трьох секунд, а робити його слід виключно через ніс. Неприпустимі рухи животом або грудною кліткою, а повітрю можна дозволяти опускатися нижче ключиць;

Видихати слід аналогічним чином, але вже протягом 3-4 секунд;

4 секунди – ідеальна пауза між вдихом і видихом.

Навчатися такому диханню можна тільки під наглядом лікаря, який буде вказувати на яких припускаються помилки і неточності. Звичайно, можна постаратися виконувати вправи самостійно, але малоймовірно, що вони принесуть свій довгоочікуваний ефект.

Дихальна гімнастика цигун

Цигун – це одне з відгалужень давньокитайського навчання тай-цзи. Якщо вірити всім тим, хто випробував дану методику на собі, виходить, що вона допомагає впорається з такими труднощами:

Відновитися після перенесених фізичних чи емоційних навантажень;

Досягти психологічної рівноваги;

Знизити відчуття голоду при дотриманні дієти;

Прискорити речовинний обмін;

Стимулювати обіг крові;

Запустити циркуляцію енергії Ци.

Вправи дихальної гімнастики  цигун не зобов’язує запам’ятовувати і виконувати всі вправи відразу. Та й робити їх можна в будь-який час доби, здійснюючи по три-чотири повтори. В принципі, це найлояльніша і нешкідлива китайська методика, яка підходить початківцям і тим, хто регулярно сидить на дієтах.

Ібуки – це специфічні силові дихальні системи для шанувальників карате шотокан, які є різновидом посиленого цигуна. Їх основне завдання – підвищити готовність учасника рукопашного бою нестандартних ситуацій, які виникають у ході поєдинку.

Також є можливість знизити збиток від наслідків бою. Якщо більше цікавитися дихальними вправами системи Ногаре, то стає зрозуміло, що від основної Ібуки її відрізняють абсолютно безшумні видихи, які робляться через рот, і повне розслаблення всього тіла (ногаре-1).

По черзі виконавши все, що рекомендує китайська дихальна гімнастика цигун, можна відчути, як вправи допомагають наповнити організм киснем, дуже швидко повернути сили і відновити психологічну рівновагу.

Крім цього, варто вивчити тонкощі стабілізуючої методики дихання, яка більше відома як ногаре-2. Поки виконується вправа, людина отримує контроль над уповільненням частоти биття пульсу, який підвищується після перенесеного фізичного чи психічного тиску.

Робити його потрібно таким чином: швидко вдихнути носом, затримати дихання на 4-5 секунд, а протягом цього часу з напругою викинути вперед руки з випрямленими пальцями. На етапі безшумного видиху слід досягти повного розслаблення, а руки опустити до стегон.

В принципі, даний комплекс вправ дихальної гімнастики  доступний не тільки тим, хто пов’язав своє життя з карате. Освоївши його, можна навчитися легше переносити стресові ситуації, швидше позбуватися від втоми і емоційного перенапруження.

Артикуляційна гімнастика З дихальні вправи

Всі ми звикли, що тренувати потрібно тільки ноги, прес або руки, тоді як про язик і зовсім забуваємо. Насправді ж, язик – це дуже важлива м’яз, який повинен бути добре розвиненим і здатним вимовляти звуки з потрібною чіткістю.

Артикуляційна гімнастика особливо актуальна в дитячому віці, коли дитина легко піддається корекції порушень звукової вимови.

Виконуючи подібну методику в домашніх умовах, важливо знати, що вправи дихальної гімнастики  і артикуляційна мовна гімнастика – речі нерозривні, і робити їх потрібно по встановленим правилам і рекомендаціям.


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *