Home / Твоя краса / Тіло / Масаж камінням: особливості, техніка та цікаві факти

Масаж камінням: особливості, техніка та цікаві факти

Серед сучасних салонних процедур слід виділити в окрему категорію масаж камінням, іншими словами – стоун терапія. Вона покликана не тільки розслабити людину фізично, а й дати позитивний емоційний заряд. Енергетичний вплив здатне навіть зцілювати, але за умови, що матеріал і техніка були підібрані правильно.

 Найбільш популярним є тайський підхід. У чому особливість кожної методики і як правильно провести подібний сеанс?

 Що таке масаж камінням, основні види

 Про подібну методику напевно чула кожна людина, яка цікавиться оздоровчими процедурами. Масаж камінням називається не інакше як стоун терапія. Його суть полягає у впливі на м’язи і активні точки обличчя і тіла з метою розслаблення і стимуляції природних процесів.

 Кожен камінь має свою особливу структуру і склад. І хоча це неживий предмет, він також володіє пам’яттю, тому здатний зчитувати негативну енергетику і направляти на людину все хороше, що в ньому приховано. Тобто відбувається очищення і розкриття чакр – енергетично активних зон. Це сприяє набуттю гармонії та здоров’я.

 Існує кілька різновидів цієї процедури. Насамперед варто розрізняти методики виконання поцедури. За своїм принципом вони практично ідентичні, але залежно від країни походження мають деякі відмінні риси. Їх назви відповідають східним країнам: Японія, Китай, Індія, Таїланд. Саме тайський вид масажу є найпопулярнішим.

 Слід розрізняти і такі види цієї процедури:

    Масаж гарячим камінням – традиційний спосіб, на тіло впливають за допомогою нагрітих елементів. Визначити потрібну температуру можна за допомогою простого прийому: покладіть камінь під коліно і, якщо вам комфортно – значить, все зроблено ідеально;

   Контрастний масаж – крім гарячих каменів використовують і холодні. Це стимулює обмінні процеси і благотворно позначається на стані судин;

   Масаж дорогоцінним камінням – для нього використовуються особливі зразки. Інакше ця техніка називається інтуїтивною, так як майстер на ходу визначає, який мінерал потрібен клієнту і які рухи будуть оптимальними.

 Також можна розділити всі зазначені методики на такі групи:

    класичний;

   моделюючий;

   енергетичний;

   ароматичний.

 Переваги і користь масажу камінням для здоров’я

 Чим же хороша стоун терапія? Перевагами перед іншими видами масажу виразно є такі моменти:

    фізичний та енергетичний контакт з природними матеріалами;

    духовне очищення;

    глибоко розслабляються м’язи;

    задіюються біологічно активні точки, що дозволяє вилікувати багато хвороб;

    приємна і розслаблююча корекція фігури.

 Ще один позитивний момент – на людину впливає цілюща енергія каменів. Спочатку клієнт може відчути якийсь емоційний дискомфорт. Це означає, що був запущений процес очищення чакр.

 Проте зовсім скоро настане умиротворення і будуть нарешті знайдені світ і душевна гармонія. Крім того, мінерали мають властивості, здатні лікувати деякі хвороби на ментальному рівні.

 Тайський масаж здатний зміцнити здоров’я людини не тільки в емоційному плані, а й фізичному.

 Завдяки глибокому впливу на активні точки і внаслідок використання контрастних температур запускаються такі процеси:

   зміцнюється імунітет;

   поліпшується настрій;

   тонізуються м’язи;

   активізуються обмінні процеси, спалюється жир;

   розгладжується целюліт;

   виявляється благотворний вплив на всі системи органів;

   зміцнюються серце і судини;

   вирівнюється тиск;

   проходять головні болі і багато іншого.

 При локальному впливі на шкіру обличчя розгладжуються зморшки, запускаються процеси регенерації на клітинному рівні. Однак варто знати, що будь-яка процедура приносить заявлену користь тільки тоді, коли відсутні протипоказання і за умови правильного її виконання.

 Рекомендації та протипоказання масажу камінням

 Стоун терапія буде корисна практично для будь-якої людини. Особливо її проведення рекомендується при наявності таких проблем:

    головні болі;

   емоційне перенапруження, депресія;

   безсоння;

   м’язові болі;

   знижений імунітет;

   гіпертонія;

   проблеми з обміном речовин;

   наявність зморшок і жирових відкладень;

   зниження тургору шкіри.

 Масаж камінням корисний для обличчя, особливо якщо ви бажаєте уповільнити процеси старіння і поліпшити свій зовнішній вигляд. А контрастний тайський підвищить еластичність шкіри і активізує омолоджуючі процеси.

 Протипоказання при масажі гарячими і холодними каменями:

    серйозні проблеми з опорно-руховим апаратом;

    патології нервової системи;

    вагітність;

    пошкодження шкірного покриву;

    ускладнення внаслідок цукрового діабету.

 Як підібрати каміння для масажу

 Для стоун масажу використовують каміння різного походження. Це можуть бути гладкі морські або необроблені відколені елементи. Діаметр залежить від зони впливу. В основному використовують каміння розміром 5-10 см.

 У салонах для стоун процедур застосовують дві основні породи: базальт і мармур. Базальт – це темно-сірий мінерал вулканічного походження. При намоканні він набуває чорний колір. Саме їх розігрівають до максимальної терпимої температури.

 Біле каміння – це мармур. Це повна протилежність базальту не тільки за кольором, але і по температурі – його остуджують у холодній воді для проведення контрастного масажу. Тайський метод грунтується на застосуванні саме цих порід, хоча в домашніх умовах можна підібрати і більш доступні зразки.

 Для обличчя в основному проводять масаж дорогоцінним камінням. Їх підбирають за енергетичними властивостями. Найчастіше використовують агат, амазоніт, халцедон. Також можуть використовуватися грифелі і кулі з напівкоштовного каміння.

 Техніка виконання масажу камінням

 Тайський оздоровчий масаж камінням здійснюється за таким алгоритмом:

    Камені готують до роботи, в цей час тіло клієнта натирають маслами;

    На активні точки спини і стегон укладаються великі елементи, на руки і ноги – середні, між пальцями – найдрібніші;

    Майстер починає плавно масажувати тіло камінням, пересуваючись від ніг до рук, від спини до голови.

 Масаж гарячим камінням займає близько 40-80 хв., Поки матеріал не охолоне. Якщо проводиться контрастна стоун терапія, спочатку розкладають гарячі елементи, а потім холодні. Після певного терміну їх міняють місцями.

 Подібним чином проводять і масаж обличчя розігрітим камінням. Їх розкладають на центральну область чола, під очима, підборіддя. Дуже популярний для цієї зони масаж дорогоцінним камінням. Після такої процедури шкіра обличчя освіжається і на ньому розгладжуються дрібні зморшки.

 Тайський масаж камінням заснований на використанні таких прийомів: погладжування, вібрація, постукування, натягування і струшування. Комбінування цих технік дозволяє повністю розслабити клієнта і відновити його фізичне та емоційне здоров’я.

 Зони впливу

 При проведенні процедури слід враховувати не тільки загальні протипоказання, а й локальні особливості тіла клієнта. В ідеалі ж відбувається залучення всіх ділянок тіла: від голови до пальців ніг.

 Масування обличчя здійснюється тільки уздовж масажних ліній. Виробляється легкий натиск на активні точки. При головних болях слід приділити увагу скроневій області і потилиці.

 Тайський масаж спини дозволяє впливати на всі системи організму. Залежно від галузі накладання каменів виявляється вплив на нирки, жовчний міхур, кишечник і т. д. Для цього їх потрібно розташовувати вздовж хребта на певній групі хребців. Для релаксації елементи зосереджують по обидва боки від хребта, розминаючи бічні м’язи.

 Також при масажі задіюються руки, особливо долоні, ноги, зона під колінами і ступні. Стоун терапія для ніг дозволяє привести їх у норму після виснажливої ходьби в незручному взутті. Головні зони впливу: щиколотки, область між пальцями і самі ступні.


Check Also

Привітання з днем Святого Миколая. Корисна підбірка

Святого Миколая люблять всі діти і чекають його не менш Санта Клауса. Саме він є …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *