Home / Твоя краса / Жіночі груди / Хворобливість сосків: коли норма, а коли патологія?

Хворобливість сосків: коли норма, а коли патологія?

На хворобливість сосків  скаржаться вагітні та жінки. Це не дивно, адже цей неприємний стан може виникнути через декілька днів з моменту зачаття дитини. Воно свідчить про початок гормональної перебудови організму. При цьому істотно підвищується вироблення гормону пролактину, який збільшує груди і готує молочні протоки. А так як тканини сосків ростуть швидше нервових, виникають неприємні відчуття.

Хворобливість сосків і грудей при вагітності не розглядається як щось патологічне, але все ж потрібно повідомити про це спостерігаючому гінекологу.

Також може виникнути свербіж або печіння. Немає потреби вдаватися до використання медикаментів. Коли організм адаптується, симптоми зникнуть самостійно.

Хворобливість сосків, що виникає при годуванні, пояснюється тим, що груди піддаються механічній дії. Хоча вищезгаданий пролактин і готує груди до майбутнього вигодовуванню дитини, і шкіра стає трохи грубішою, це все одно не рятує від появи мікротравм, які, в свою чергу, і провокують появу неприємних відчуттів.

Іноді хворобливість сосків  виникає безпосередньо в момент годування малюка. У переважній більшості випадку це обумовлено вродженим порушенням прикусу у дитини. Анатомічні особливості не дозволяють йому правильно розташувати ротик під час їжі. Жінка при годуванні повинна притримувати голову грудничка і стежити, щоб той захоплював не тільки сосок, але і ореолу.

Дискомфорт може виникнути і унаслідок так званої молочної бульбашки. Остання утворюється при закупорці зовнішнього отвору молочної протоки. Позбутися від дефекту допоможе звичайний прокол, але не можна виконувати його самостійно, необхідно звернутися до лікаря.

Ще однією причиною є тріщини, які нерідко кровоточать, набрякають і червоніють. Справитися з неприємною ситуацією допоможуть не тільки аптечні, але і підручні засоби: пантенол, натуральні та вітамінні олії (оливкова, обліпихова, токоферол), молоко та ін.

Травмовану область потрібно періодично обробляти лікарським засобом і уважно слідкувати, щоб туди не потрапила інфекція. В іншому випадку може виникнути серйозне захворювання – мастит – запалення молочних залоз.

Вплив зовнішніх подразників на груди

Якщо жінка не вагітна і не є годуючою мамою, вона в першу чергу повинна звернути увагу на фактори, які діють ззовні:

Бюстгальтер. Якщо виріб неякісний, зшитий або підібраний неправильно, сильно здавлює або шов проходить по чутливій зоні, то, швидше за все, причина дискомфорту криється саме в ньому;

Хімічні реагенти. Подразником може бути фарба для тканини, засіб для душу, мило, пральні порошки, косметика. Якщо у жінки дуже чутлива шкіра, то перераховані речовини можуть сильно травмувати ніжні області тіла.

Позбутися від дискомфорту в такій ситуації досить просто. По-перше, потрібно більш ретельно підійти до вибору нижньої білизни. По-друге, користуватися  косметикою, що не містить шкідливих домішок і подразнюючих речовин. Можна скористатися спеціальними вкладишами для бюстгальтера і кремами, які посприяють якнайшвидшому загоєнню ранок.

Внутрішні причини хворобливості сосків

Неприємні відчуття можуть виникнути внаслідок м’язових патологій, наприклад, якщо у жінки неправильна постава, вона носить незручний бюстгальтер, сидить в неправильній позі. Подібні ситуації та стани іноді провокують прострілюючі болі в сосках і грудях в цілому. Аналогічні симптоми виникають при фіброміалгії – комплексному розладі організму.

Найнебезпечнішою патологією, яка включається в свою симптоматику болю в сосках, є хвороба Педжета – різновид раку. На початкових стадіях недуг може бути схожим на екзему: сосок і його ореол припухають, червоніють, починають лущитися.

Варто відзначити, що ці симптоми проявляються зовсім незначно і швидко проходять. Проте через час вони нагадають про себе, але у важчій формі, тоді починаються сильні болі, печіння і навіть кровотеча з сосків. Діагноз підтверджують за допомогою біопсії.

Як бачимо, неприємні відчуття в області грудей можуть бути спровоковані як внутрішніми, так і зовнішніми чинниками. Жінка в першу чергу повинна звернути увагу на білизну та засоби гігієни.


Check Also

Вправи для підтяжки грудей – дієві

Вправи для підтяжки грудей  допомагають знайти гарні груди правильної форми, а це мрія будь-якої жінки. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *