Home / Кулінаріні рецепти / Консервація / Варення з айви кусочками – підбірка смачних рецептів

Варення з айви кусочками – підбірка смачних рецептів

Кожна господиня вважає, що найсмачніший рецепт варення з айви кусочками  – саме у неї. Його щороку модифікують, додаючи нові інгредієнти і змінюючи їх кількість. Скільки господинь, стільки і рецептів.

Варення з айви кусочками

Варення з айви кусочками - підбірка смачних рецептів

В результаті виходить безліч варіантів смачних заготовок, якими не соромно прикрасити навіть святковий стіл. Досить і вам милуватися картинками в інтернеті, сумніваючись у власних силах. Пора братися за справу!

Плоди айви – неймовірно корисні, і мають широкий спектр цілющих властивостей. Але, на жаль, без спеціальної обробки вони не можуть довго зберігатися. І з цієї причини айву з її корисними властивостями рекомендують зберігати дещо іншими способами, ніж просто зберігання в коробці або ящику.

Найчастіше готують варення з айви кусочками  або ставлять компоти. Айвові ласощі можна приготувати найрізноманітнішими методами, які ми Вам і запропонуємо. Але для початку декілька порад, засвоївши які, впоратися з поставленим завданням заготовки не складе особливих труднощів, а сам процес здасться навіть неймовірно простим!

Поради «Як заготовити смачне частування з айви»:

– Варити зимові ласощі бажано в товстостінному посуді і на низькому вогні (а ще краще – на корону полум’я). А справа в тому, що в ході проварювання плоди вбирають в себе великий об’єм рідини, що  збільшує ймовірність підгоряння страви. Тому, проварюючи айвовое частування, або його потрібно постійно помішувати, або вибрати для цього відповідну посуд, яка дозволить відлучатися від нього хоча б на деякий час.

– У «Варення з айви» рецепт (в будь-які його варіації) необхідно додавати буквально 3-4 кристала кислоти лимонної. І робиться це не для поліпшення смакових якостей! А для того, щоб прозора і густа страва з високим вмістом цукрового піску не зацукрувалася. Закладається лимонка в самому кінці варіння, і навіть при тривалому зберіганні заготівля залишиться по консистенції такою ж, як спочатку.

І, перш ніж почати підготовку айвового варення, кілька слів, як водиться, про його користь. Основна користь даного ласощі полягає в його протизапальні властивості. Також вона буде корисною людям, хто страждає недокрів’ям і низьким гемоглобіном.

Крім цього, варення корисно їсти тим, кому не вистачає в організмі калію і заліза, фосфору і кальцію. Смачний десерт здатний знизити температуру, і благотворно впливає на роботу шлунка і печінки. А в народній медицині їм зупиняють навіть шлункові кровотечі, так як правильно проварене, вариво з даного плода зберігає масу дубильних речовин.

Варення з айви кусочками. Правила варіння варення

Існує думка, що для приготування варення годяться недоброякісні, перезрілі, пом’яті і підгнилі фрукти і ягоди. Це в корені невірно. Смачне варення можна зварити тільки з хороших плодів. Якщо ж фрукти пом’яті і зіпсовані, то краще видалити підгнилі місця, подрібнити сировину і приготувати джем, мармелад або конфітюр. У той же час допустимо варити варення з трохи недозрілих плодів і ягід, що мають сильний аромат.

При варінні варення важливо дотримуватися правильної пропорції, рекомендовані рецептурою. Як правило, цукор і фрукти беруться в співвідношенні один до одного, але для варення з кислих плодів кількість цукру слід збільшити, а при приготуванні варення з солодких плодів іноді рекомендується додати лимонний сік для гармонізації смаку.

Часом, прагнучи зробити варення менш калорійним, господині намагаються використовувати меншу кількість цукру, ніж рекомендовано в рецепті. В такому випадку варення виходить рідким, погано зберігається, може запліснявіти або заграти.

Щоб варення вдалося, в процесі варіння необхідно ретельно знімати піну. Шматки фруктів і ягід повинні бути повністю покриті сиропом.

Найголовніше в варінні варення – не переварити його. Готова страва має мати насичений колір, сильний аромат і яскравий смак. Перетравлене варення зазвичай має невиразний коричневий відтінок і присмак паленого цукру. «Врятувати» таку страву  вже неможливо, тому дуже важливо вчасно припинити варіння варення.

Які ж ознаки готовності варення? Шматки фруктів і ягід повинні стати напівпрозорими і рівномірно розподілитися в сиропі. Якщо крапля сиропу на блюдці  зберігає форму і не розтікається, це означає, що варення готове.

Варення з айви кусочками – рецепти

Айвове варення по-азербайджанськи

Азербайджанська кухня рясніє різноманітними рецептами із застосуванням волоських горіхів. Додані в айвовое варення, вони додадуть йому особливий, екзотичний аромат Сходу.

Для того, щоб покуштувати ці традиційні азербайджанські ласощі, запасіться:

2-ма кілограмами стиглої айви;

3-ма кілограмами цукрового піску;

пригорщею волоських горіхів;

водою.

Ретельно промийте плоди, видаляючи з них сіруватий наліт, і обсушіть паперовим рушником.

Поріжте їх на часточки по півсантиметра товщиною і вийміть всі кістки.

Закип’ятіть в широкій каструлі воду. Складіть фрукти в друшляк і опустіть їх в окріп на кілька хвилин, щоб вони стали м’якими.

Швидко остудіть бланшировані  фрукти, зануривши друшляк в холодну воду.

Відберіть близько 500-600 грамів води, в якій бланшувати плоди, всипте в неї цукор і зваріть сироп. Відвар не виливайте: він послужить основою для смачного компоту.

Викладіть частки фруктів в сироп і варіть, періодично помішуючи, близько години.

Подрібніть волоські горіхи, додайте до фруктів і проваріть ще кілька хвилин.

Тепер можна розкласти готовий продукт в малі скляні банки і закупорити.

Кращий рецепт айвового варення (відео)

Простий рецепт запашного варення з айви з апельсином

Незважаючи на те, що готується таке варення дуже просто, воно виходить незвичайно запашним і смачним. Чай з цими ласощами особливо приємно пити в зимову холоднечу: найтонший аромат апельсинових скоринок нагадає вам про те, що скоро – новий рік …

Що потрібно взяти:

4 кілограми вимитої, очищеної і нарізаної шматками айви;

3 великих апельсина;

2 літри води;

2 кілограми цукрового піску.

Зваріть з води і цукру сироп.

Перекладіть в нього шматки фруктів, доведіть до кипіння і варіть на дуже слабкому вогні 45 хвилин, не забуваючи помішувати.

На наступний день процедуру повторіть.

На третій день вимийте, розріжте на частини і перекрутіть  разом зі шкіркою на м’ясорубці апельсини. Додайте в киплячий сироп.

Прокип’ятіть ще 45 хвилин, розкладіть по банках і закупорьте.

Джем з японської айви за допомогою м’ясорубки

Обов’язково приготуйте такі ласощі! Густий запашний джем можна намазати на тост, покласти в дріжджові пиріжки з несолодкого тіста, а можна діставати з банки ложкою і їсти просто так.

Що потрібно для приготування джему:

3 кілограми стиглих плодів японської айви;

1,5 кілограма цукру;

вода для бланшування;

половина чайної ложки лимонної кислоти.

Помийте плоди, розріжте на вісім частин, викиньте кістки і пробланшуйте до м’якості.

Остудіть і пропустіть через м’ясорубку.

Всипте півкіло цукру, розмішайте і поставте на слабкий вогонь. Врахуйте, джем може пригоріти! Його потрібно зрідка помішувати.

Тепер потрібно довести джем до кипіння і варити з півгодини, після чого відставити на добу.

На другий день додайте ще півкілограма цукру і півгодини кип’ятіть джем, не забуваючи помішувати.

На третій день всипте залишок цукру, проваріть джем ще півгодини. Розкладіть його в сухі стерилізовані банки і дайте повністю охолонути. Зверху покладіть коло пергаментного паперу і влийте ложку рому. Це збереже джем від появи цвілі.

Найсмачніший рецепт варення з айви з яблуками

Готувати таке варення з айви кусочками  досить просто.

Потрібно взяти:

1 кілограм яблук (краще всього солодких і соковитих, наприклад, «Макінтош»)

1 кілограм стиглої айви

1 кілограм цукрового піску

Вимийте, очистіть від шкірки і поріжте на частки плоди.

Засипте їх цукром і залиште на 12 годин, щоб пустили сік. Найкраще зробити це ввечері.

Поставте на плиту і доведіть до кипіння.

Кип’ятіть 10 хвилин, після чого дайте варенню охолонути.

Повторіть маніпуляцію на наступний ранок.

На третю добу додайте до варення сік з половини лимона, прокип’ятіть, розфасуйте по банкам, закатайте гарячим.

Поєднання цих фруктів вважається класичним, а варення з них припаде до душі навіть тим, хто не надто шанує солодкі страви.

Як зварити варення з китайської айви часточками

Правильно зварене за цим рецептом варення виходить дуже красивим і апетитним: рівні бурштинові часточки фруктів в прозорому, золотистого кольору, рідкому сиропі. Частки фруктів залишаються щільними, їх можна використовувати як начинку для солодких пирогів.

Щоб зварити такі ласощі, вам знадобиться:

2 кілограми стиглих плодів айви;

2 кілограми цукрового піску;

1 літр бутильованої води;

чайна ложка лимонної кислоти.

В першу чергу, зваріть густий сироп з води і цукру в широкому тазу і відставте його в сторону.

Тепер налийте холодну воду у велику каструлю і покладіть зверху друшляк, так, щоб більша частина його знаходилася у воді.

Помийте, зніміть шкірку і поріжте тонкими частками плоди. Відразу ж складайте їх в друшляк, щоб ні в якому разі не потемніли – від цього буде залежати колір готового варення.

Коли всі фрукти будуть нарізані, поставте каструлю на вогонь і проваріть їх, щоб вони стали м’якими, але не розвалювалися. На це піде приблизно чверть години.

Підніміть друшляк, даючи воді повністю стекти.

Опустіть зварені фрукти в сироп, доведіть до кипіння і варіть на слабкому вогні хвилин 10-20, не більше.

На другий день знову проваріть.

На третій підготуйте заздалегідь банки і кришки, а потім поставте варити варення.

За 5 хвилин до закінчення варіння влийте в сироп лимонну кислоту, розчинену в невеликій кількості води, і обережно перемішайте.

Готове ласощі розкладіть по 750-грамовим банкам, долийте по плечики сироп і відразу закупорьте.

Повільно остудіть і винесіть в підвал.

Найсмачніший рецепт варення з айви з лимоном

Для приготування цього дивно смачного, запашного і дуже корисного варення з айви кусочками  вам знадобиться:

3 кілограми великої айви

3 кілограми цукрового піску

6-7 великих лимона

Плоди ретельно вимити під краном. Можна використовувати для цієї мети губку, щоб зняти з шкірки сірий наліт.

Обшпарте лимони окропом, поріжте на чотири частини і вичавіть сік. Процідіть його крізь сито, щоб не зіпсувати смак ласощі випадково потрапившими кістками.

Наріжте фрукти гострим ножем на тоненькі скибки, складіть в широкий таз, засипте приблизно третиною цукру і полийте лимонним соком. Залиште на ніч, закривши газетним листом, щоб фрукти пустили сік.

На ранок акуратно перемішайте нарізку дерев’яною лопаткою і поставте на слабкий вогонь. Нехай цукор остаточно розійдеться.

Як тільки варення закипить, всипте залишок цукру і проваріть чверть години при слабкому кипінні, безперервно помішуючи, щоб не пригоріло.

Після цього потрібно відставити варення з айви кусочками на добу, для того, щоб часточки фруктів просочилися сиропом.

На наступний день проваріть знову.

На третій день вимийте і простерилизуйте в духовці півлітрові банки, підготуйте кришки. Потім знову проваріть ваше варення, розфасуйте по банках і відразу закатайте.


Check Also

Новорічне меню на 2021 рік. Корисна підбірка страв

Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *