Home / Кулінаріні рецепти / Варення з айви і гарбуза – підбірка цікавих рецептів

Варення з айви і гарбуза – підбірка цікавих рецептів

Айва володіє кислотним смаком, тому вона мало кому подобається в сироватці. А ось заготовки з неї отримуються ароматними і смачними. Частіше всього, з японського яблока роблять варення, яке володіє цілющими властивостями. Про смачні рацепти варення з айви і гарбуза  піде мова далі.

Варення з айви і гарбуза – вибираємо айву

Айва знайома людині більше 4 тисяч років. Спочатку вона з’явилася в Азії, сьогодні росте в південних широтах. Жовті терпкі плоди квіткової яблуні багаті мікроелементами, амінокислотами і вітамінами. Досить одного плоду в день, щоб організм отримав потрібну для належного функціонування організму кількість корисних речовин.

Айва – лідер за вмістом заліза, в 100 грамах знаходиться дві добові норми елемента. Тому її рекомендують вживати при залізодефіцитній анемії. Антиоксиданти значно зменшують ризик розвитку онкології. Айва добре зміцнює імунітет, адже в ній міститься чверть добової дози аскорбінової кислоти. Знижується ризик утворення тромбів і інших проблем з судинами.

Фруктоза і глюкоза не тільки надають сил організму, але і позитивно впливають на роботу мозку. Фрукт має загальнозміцнювальну дію на організм, підвищує стійкість до стресів, знімає нервову напругу і допомагає налагодити сон.

Низька калорійність (всього 40 ккал) дозволяє без проблем їсти фрукт при дотриманні дієти. Діабетики також можуть дозволити собі поласувати цим корисним фруктом без ризику для здоров’я.

У айви трохи незвичайний аромат – це сплетіння запахів кислого яблука, кори дерева і спецій. Колір зазвичай лимонний або темно-жовтий.

Щоб фрукти були максимально корисними, необхідно їх ретельно вибрати і правильно зберігати.

Плоди повинні бути великими і досить щільними.

Жовте забарвлення повинне бути рівномірним, без зелених плям.

М’яті плоди не підійдуть для тривалого зберігання.

Перед тим, як відправляти плоди на зберігання з них потрібно змити пушок.

Фрукти зберігаються 2 місяці в холодильнику в поліетиленовому пакеті.

Айва і груші – погані сусіди. Якщо фрукти перебувають поруч, то айва швидко зіпсується.

Варення з айви і гарбуза. Кілька смачних рецептів

У сирому вигляді айву зазвичай не їдять. Це пов’язано з тим, що плоди досить щільні і мають кислувато-терпкий смак. А ось запечена, тушкована або відварна айва має іншу структуру. При обробці квіткова яблуня стає м’якою і цукристою. А цілюща дія не губиться, навпаки, проявляється в більшій мірі.

Готують з айви компоти, желе, мармелад, начинки для пирогів, чаї. Особливо популярні айвові джеми і варення.

Для приготування потрібно обирати спілі плоди без слідів гниття і вмятин. В кістках містяться шкідливі речовини, тому їх обов’язково видаляємо.

Джем можна використовувати для приготування солодких бутербродів, морсів або добавляти в випічку.

Десерт вариться за простою технологією. Тому без досвіду ви швидко зробите лакомство, яке подобається всім членам сім’ї та гостям. Можете трохи змінити метод, додаючи різні пряності та інгредієнти.

Як говориться на смак і колір товаришів немає. Єдиної думки який рецепт найсмачніший немає. Ви вирішуєте самі виходячи зі своїх переваг. Благо в айвовому варенні можуть бути найрізноманітніші поєднання.

Класичний рецепт з айви

Вам знадобитися:

один кілограм плодів

один кілограм цукру

зовсім небагато води, близько п’ятисот мілілітрів.

Вимийте і просушіть айву, наріжте її на часточки і відокремте насіння і тверду серцевину. Опустіть в каструлю і варіть приблизно 25 хвилин, через цей час вона повинна стати м’якою. Тепер додайте цукор. Постійно помішуйте щоб не було грудочок.

Довівши до кипіння варимо 5 хвилин. Залиште варення з айви і гарбуза на 6-8 годин для просочення айви цукровим сиропом. Через вказаний час ще раз доведіть до кипіння і розлийте по стерильним банкам поки воно гаряче.

Варення з айви і гарбуза без води

Варення з айви і гарбуза з таких корисних продуктів зміцнює здоров’я. Ця солодкість буде відмінним доповненням до святкового столу. Якщо все зробити правильно, то аромат і смак ласощі нікого не залишить байдужим.

Складові:

500 г айви;

1 кг гарбуза;

½ лимона;

1 апельсин;

500 г цукрового піску.

У айви видаляємо серцевину, у гарбуза витягаємо насіння і очищаємо шкірку. Потім плоди нарізаємо шматками будь-якої форми і відправляємо в каструлю з товстими стінками і дном.

У ємність з частками висипаємо цукровий пісок і ретельно перемішуємо, щоб кристалики розчинилися.

Цукор можна замінити фруктозою (300 г).

Потім вливаємо апельсиновий і лимонний сік. Ми залишаємо на 2-3 години, після чого ставимо на плиту і доводимо до кипіння. Варимо протягом 10 хвилин.

Каструлю знімаємо з конфорки і знову залишаємо на кілька годин. Такі дії виконуємо ще 2-3 рази. А потім розподіляємо варення по стерилізованим банкам.

При бажанні можете подрібнити зубчики занурювальним блендером, перш ніж розкладати їх по банках.

Айвове варення

Три інгредієнта, які перетворюють варення в вишуканий десерт: гарбуз, айва та сушена журавлина.

З гарбузом часто трапляється така історія: купуєш цілий або половину гарбуза, і хоча б невеликий шматок, але залишається.

Рецепт (1 л варення):

400 г очищеного гарбуза

200 г очищеної  айви

400 г цукру

50 г журавлини

Сік 1 лимона

½ ч.ложки кориці

½ ч.ложки кардамону

Гарбуз і айву нарізати кубиками: гарбуз – кубиками побільшими, айву – більш дрібними, приблизно 1*1 см, але можна і меншими.

У сотейник покласти гарбуз і айву, засипати цукром, закрити кришкою і на маленькому вогні варити 5 хвилин, щоб цукор розчинився. Потім зняти кришку, збільшити вогонь до середнього рівня і готувати варення 30 хвилин.

Додати журавлину, лимонний сік, корицю і насіння кардамону, перетерті в ступці. Варити варення ще 10 хвилин. Розлити варення з айви і гарбуза  по стерилізованим банкам. Зберігати до 2-х місяців в темному прохолодному місці.

Варення з айви з гарбузом – корисне і незвичайне поєднання

Гарбуз використовується господинями часто, в будь-якому вигляді і в різному поєднанні. Одним з перших продуктів в дитячому раціоні є гарбуз. І все тому, що він відмінно засвоюється організмом і сприятливо впливає на всю травну систему. Поєднання айви і гарбуза – ідеальні  ласощі для всієї родини.

Підготуйте наступні компоненти:

1 кг стиглої айви;

0,5 кг стиглого гарбуза;

1,5 кг дрібного цукру;

30 мл соку лимона.

Сирі продукти очищаєте від шкірки і видаляєте насіння і серцевину. Нарізуєте скибками, бажано, якомога тонше. Далі все складаєте в попередньо підготовлений посуд, збризкують соком лимона і акуратно перемішують.

Проварювати поки не потрібно, просто засинаєте цукром і даєте постояти 12 годин. Ємність краще накрити чистим кухонним рушником.

За цей час продукти повинні пустити сік. Ставите ємність на середній вогонь і доводьте до кипіння. Потім зменшуємо потужність конфорок і вже на маленькому вогні, акуратно перемиваючи, варіть 30 хвилин.

Стерилізацію банок проводьте заздалегідь. Ставте ще гарячим готовий продукт і щільно закручуєте. Варення з айви і гарбуза можна їсти відразу, коли охолоне. А для зимового зберігання банки варто перевернути і укутати до повного охолодження. Зберігати в прохолодному місці.

Як приготувати смачне варення з айви і гарбуза: поради

Кожна господиня володіє якимись «магічними кухонними секретами», які пройшли через роки досвіду, а також методи проб і помилок. Прислухатися до порад досвідчених господинь завжди корисно, а деякими з них ми готові з вами поділитися.

Варення з айви і гарбуза  варити потрібно три дні. Справа в тому, що айва має свої особливості. Якщо процес варіння буде недовгим, тоді вона буде жорсткою. А якщо переварити варення відразу, то зіпсується сироп. У цьому випадку варення вийде густе, але може швидко зацукритися.

Рекомендується варити поетапно три дні. Перша проварка потрібна для отримання однорідної маси, щоб продукти стали схожі на варення. Перерва на добу або мінімум на 6 годин. Два наступних підходи повинні мати по 15 хвилин. Між другою і третьою проваркою знову перерва в 6-12 годин. Тоді айва в варенні вийде ідеальною, м’якою і не перетравитися.

Вибирати ж айву потрібно з рівномірним жовтим кольором, без будь-яких плям. До речі, для варення краще брати більш стиглі плоди, адже вони виходять більш ароматними.

Тепер поговоримо про колір. Айва виходить червоною, а щоб колір став більш ніжним, краще варити її з лимоном або його соком.

Пропорції цього варення з цукром повинні бути строго 1: 1. Але не забувайте, що для зменшення терпкості не завадить додати знову лимон або лимонну кислоту. А також воно любить корицю, ванілін, горіхи та інші східні спеції.

Пробуйте приготувати таке смачне і корисне варення. Пригощайте своїх рідних і улюблених десертом зимовими вечорами, і не забувайте ділитися своїми секретами приготування.

Джем з гарбуза з айвою

Складові:

1 кг гарбуза

1 кг айви

2 кг цукру

2 г лимонної кислоти

3 лимони

200 г води

Лимони обшпарити окропом, вичавити сік. Гарбуз очистити, нарізати кубиками, скласти на чисте сухе деко, запекти в духовці до готовності і протерти через сито. Стиглу айву очистити від шкірки і насіння, нарізати на дрібні кубики, скласти в чисту, суху форму, полити лимонним соком, запекти в духовці до готовності і протерти через сито.

Цедру і м’якоть лимона, що  залишилися після отримання соку, видаливши кісточки, подрібнити, за допомогою блендера, в пюре. Протертий гарбуз і айву змішати з цукром і лимонним пюре, долити 200 г води, добре перемішати, нагріти до кипіння і безперервно помішуючи варити на маленькому вогні 15-20 хвилин. В готовий джем додати лимонну кислоту, киплячим розлити в стерильні банки і закрити кришками. Зберігати в холодильнику.

Варення з айви, гарбуза і імбиру

Для рецепта варення вам буде потрібно:

2 кг гарбуза

3 штуки айви

600 мл води

2 штуки лимона

100 г імбиру (корінь)

1,2 кг цукру.

Гарбуз і айву очистити, м’якоть нарізати великими шматками. Імбир, очистивши, натерти на дрібній тертці. З лимонів теркою зняти цедру, з м’якоті віджати сік.

У каструлі з’єднати воду з цукром, довести до кипіння і варити сироп на сильному вогні до повного розчинення цукру. Виклавши в каструлю з сиропом гарбуз, айву і імбир, додати сік і цедру лимонів, перемішати. Варити на невеликому вогні 2,5-3 години, знімаючи піну, що утворюється.

Знявши з вогню, конфітюр остудити і розкласти в стерилізовані банки. Герметично закрити банки кришками і прибрати на зберігання в прохолодне місце.


Check Also

Новорічне меню на 2021 рік. Корисна підбірка страв

Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *