Home / Кулінаріні рецепти / Домашня кухня / Варення з айви – кращі рецепти

Варення з айви – кращі рецепти

Айва – це плід споріднений яблуку і груші з вираженим терпким і злегка терпким смаком. Фрукт надзвичайно корисний завдяки наявності в його складі вітамінів, органічних кислот, пектинів і мінералів. Як приготувати варення з айви розберемо далі.

Варення з айви – рецепти приготування

Через свій специфічний смак айву складно вживати в свіжому вигляді. Зате з неї готують ароматні і смачні желе, соки, компоти і пироги. А яке варення виходить з цього фрукта! Причому будь-яке варення з айви  – найсмачніший рецепт натурального смаколика, так як по корисним якостям такі заготовки ні в чому не поступаються навіть цілющому варенню з чорноплідної горобини.

Варення з айви з лимоном

Простий в приготуванні спосіб несподівано дає дивовижний результат – тонкий цитрусовий аромат, чудове по консистенції прозорий смаколик, а смак такий, що зупиниися просто неможливо!

Інгредієнти:

айва – 1 кг

лимон – 1 шт.

цукровий пісок – 1 кг 200 г.

Айву вимити, протерти м’якою губкою або ганчірочкою, щоб прибрати наліт. Всі фрукти очистити від шкірки. Розрізати на 4 частини і видалити серцевину. Кожну частину нарізати тонкими пластинками.

Шкірку і серцевину залити 1 літром окропу і поварити на повільному вогні 30 хвилин – це буде основою сиропу. Відвар процідити і змішати з половиною цукру. Залити гарячим сиропом айву і залишити на 4 години. Довести до кипіння і залишити на 6 годин. Додати нарізаний невеликими шматочками лимон.

Шкірку зчищати не потрібно. Всипати цукор. Довесті до кипіння і залишити на 6-10 годин. Повторити ще 2 рази. Перелити гарячим в стерильні банки. Герметично закрити. Закутати в рушник на добу. Зберігати при кімнатній температурі.

Просте варення з айви часточками

Класичний рецепт з айви часточками має приємний бурштиновий колір, насичений смак і аромат, а шматочки відмінно зберігають форму в сиропі. Для приготування цих ласощів знадобляться найпростіші інгредієнти.

Продукти:

стиглі плоди – 1 кг

 вода – приблизно 0,5 л

цукор – 1,5 кг.

Готуємо плоди: миємо їх, нарізаємо невеликими скибочками, не забуваючи видаляти жорстку серцевину з насінням. Порізаний фрукт поміщаємо в каструлю і заливаємо водою. Необхідно, щоб фруктові шматочки були повністю покриті рідиною. Далі потрібно варити скибочки до тих пір, поки вони не стануть м’якими. Зціджуємо воду і засипаємо в неї цукор.

Нам потрібно тримати сироп без плодів на невеликому вогні до розчинення кристалів. Після цього необхідно залити сиропом часточки і готувати суміш хвилин 30-40 – рівно до тих пір, поки варення не стане прозорим. Спочатку вогонь повинен бути досить сильним, потім його необхідно зменшити до мінімуму. Залишилося розлити ароматну фруктову масу по заздалегідь підготовленим ємностям і насолоджуватися неповторним смаком домашньої ласощі.

Варення з айви японської: рецепт на зиму

Айва, яка дачникам і садівникам відома як «японська» має невеликі за розміром, щільні плоди з вираженим смаком. Зазвичай чагарник висаджують заради декоративності – дуже вже гарний він у період цвітіння. Але з її невеликих плодів можна приготувати чудові ласощі, яке буде мати легку кислинку і неймовірний медовий присмак і аромат.

Японська айва (хеномелес) відрізняється від звичайної витонченим мініатюрним розміром, а на смак нагадує лимон. Дійсно, в плодах цього фрукта міститься багато вітаміну С, а також пектину, який сприяє очищенню організму. Готове варення з японської айви своїм пікантним кисло-солодким смаком і чудовим ароматом припаде до душі справжнім гурманам. Ми підібрали простий рецепт айвового варення – доведеться запастися терпінням, але результат того вартий!

Що нам знадобиться:

айва – 1 кг

цукор – 0,7 кг

мед – 0,2 кг

вода – 0,3 л.

Плоди айви розрізаємо на половинки і звільняємо від насіннєвої коробки. Кожну частину ділимо на кілька шматочків.

Нарізану на шматки айву поміщаємо в каструлю і засипаємо цукром. Перемішуємо, накриваємо ємність кришкою і ставимо в холодильник на добу – для сокоутворення.

Заливаємо плоди водою і доводимо до кипіння на помірному вогні. Варимо 5 хвилин, знімаємо і даємо варенню охолонути. Потім знову відправляємо на вогонь і проварюємо з наступним охолодженням. Після 5 – 6-ти кратного повторення процедури можна відзначити, що варення стало насиченим, а часточки – прозорими і апетитними.

Готові ласощі відразу розкладаємо по попередньо стерилізованим банкам і закручуємо. Взимку таке айвовое варення можна використовувати в якості начинки для домашніх пиріжків, рулетів, а також як доповнення до сирників і млинців. Приголомшливо смачно, просто і дуже корисно!

Айвове варення з цукатами

Якщо страва чисто з однією айвою вам не зовсім до смаку, то можна спробувати доповнити смак цього фрукта, наприклад, яблуками або гарбузом. Для цього рецепта потрібно використовувати не дозрілі плоди зі щільною структурою, такі плоди не завжди підходять для приготування варення традиційними способами.

Необхідні інгредієнти:

Айва – 600 гр.;

Яблука – 200 гр.;

Гарбуз – 200 гр.;

Червона смородина – 500 гр. або сік червоної смородини – 3 склянки;

Цукор – 1,5 кг.

Айву промити нарізати часточками або кубиками, насіння видалити, а ось шкірку видаляти не рекомендується, з шкіркою плоди і сироп будуть смачнішими і насиченішими;

Тепер потрібно підготувати яблука, помити їх, нарізати також як нарізали айву (форма повинна бути однаковою), видалити насіння і жорстку середину. Важливо брати тверді ще не зовсім дозрілі плоди, в іншому випадку м’якоть розвариться і цукати просто напросто не отримають;

Гарбуз також помити, очистити від насіння, а ось шкірку з гарбуза потрібно зрізати вона занадто тверда, нарізати так само як і айву;

Якщо у вас не виявилося соку з червоної смородини, але є ягоди, з них можна вичавити сік. Робиться це дуже просто, потрібно взяти шматок марлі, скласти її в кілька шарів, покласти в центр ягоди і закрутити кінці так, щоб ягоди виявилися в своєрідному мішечку, кінці марлі сильно закручуються і сік вичавлюється. Можна вчинити по-іншому і перетерти ягоди через сито, в загальному потрібно вичавити з ягід сік будь-яким способом;

Тепер отриманий сік змішати з цукром, поставити на плиту, дочекатися поки цукор розчиниться і довести суміш до кипіння, зменшити вогонь і варити ще деякий час. Сироп готовий в той момент, коли він помітно посвітлішає;

У готовий сироп висипати підготовлені фрукти. Варити довго їх не потрібно, просто перемішати, а потім прибрати з вогню;

Фрукти залишити в сиропі настоюватися 6 годин;

Далі поставити суміш на плиту, варити 5-7 хвилин;

Трохи проварити, залишити суміш для настоювання, тепер уже на 12 годин;

Через 12 годин знову поставити на вогонь, знову ж довести до кипіння, прибрати з вогню і залишити настоятися ще 12 годин;

Маса повинна доводитись до кипіння і настоюватися протягом 12 годин чотири рази;

Після цього варення в гарячому стані розливають по банках і закривають кришками.

Якщо після приготування заготовки у вас залишилися яблука, то ви можете також використовувати їх для приготування яблучного варення, смак якого знайомий кожному з нас з самого дитинства, або яблучного соку власного виробництва.

Бурштинове айвовое варення

Плоди айви в поєднанні з яблуками – справжня вітамінна «бомба» і знахідка в період зимових застуд. Яблучно-айвовое варення за даним рецептом виходить прозорим, з апетитно «плаваючими» бурштиновими часточками м’якоті. Насичений фруктовий смак і ніжний аромат десерту надовго запам’ятається всім, хто його спробує – доставте таке задоволення рідним і близьким. Заготовивши на зиму кілька баночок варення з айви, ви завжди буде мати під рукою чудовий засіб для підвищення тонусу організму і просто смачні ласощі до чаю.

Бурштинове варення з айви має дуже гарний колір, але сама м’якоть айви в сиропі ніжна і м’яка. Така консистенція плодів досягається не тільки тривалою тепловою обробкою, але і використанням більш зрілих і м’яких плодів. Така закрутка прекрасно підійде для прикраси десертів, як начинка і просто як додаток до чаю.

Необхідні інгредієнти:

Плоди айви – 1 кг;

Цукровий пісок – близько 1 кг;

Вода – 3 склянки;

Сік одного лимона;

Трохи ваніліну.

Плоди очистити від шкірки, розрізати навпіл, видалити насіння, розрізати на часточки;

Воду змішати з цукровим піском і зварити сироп, для цього достатньо довести суміш до кипіння і переконатися в тому, що цукор розчинився;

У сироп викласти м’якоть, ще раз довести до кипіння, прибрати з вогню, залишити остигати на кілька годин;

Три рази доводити суміш до кипіння і залишати для настоювання і виділення соку протягом декількох годин;

Після цього м’якоть необхідно приготувати до готовності, тобто до повного розм’якшення м’якоті плодів;

Приблизно за 5-10 хвилин до готовності варення, в нього додати трохи ваніліну і сік вичавлений з одного лимона;

Залишилося тільки розкласти ласощі по банках і закрити кришками. Після охолодження відносимо банки з айвовим варенням для постійного зберігання в комору або льох.

Рецепт пюреподібного варення з айви

У деяких випадках варення повинно бути схожим на пюре, наприклад, для прошарку десертів, для додавання в торти, саме цей рецепт допоможе приготувати м’яке пюре, причому ступінь подрібнення плодів можна вибирати самостійно, можна залишити м’якоть невеликими шматочками, а можна повністю подрібнити. Пюре готується дуже швидко, а виходить оригінально, смачно і апетитно.

Необхідні інгредієнти:

Айва стигла – 1 кг;

Цукор – 1 склянка.

Для пюреподібного стану плоди необхідно ретельно очистити від насіння, грубої серцевини і шкірки, тепер необхідно нарізати плоди, форма великого значення не має;

Тепер наш стиглий плід необхідно подрібнити, тут можна вибирати різні варіанти, можна пропустити суміш через м’ясорубку, натерти на тертці, а можна скористатися блендером і пробити м’якоть за допомогою нього, вибирайте самі; Тепер подрібнену м’якоть необхідно перекласти в каструлю, добавити цукровий пісок і поставити на вогонь;

Готується варення приблизно 10 хвилин. Важливо, щоб сироп і м’якоть не пригоріли, їх необхідно постійно помішувати і сильний вогонь не включати;

Коли варення приготувалося, залишається тільки розкласти його по банкам і закупорити кришками.

Айвове варення з горіхами

Айвове варення має екзотичний смак, а якщо підкреслити цю екзотику горіхами, то вийде просто приголомшливе частування. Приготувати таке варення не складе великих труднощів, і не займе багато часу, а ось горіхи можна додавати будь-які і сміливо експериментувати, наприклад, можна використовувати волоські горіхи, фісташки, фундук, лісовий горіх і навіть гарбузове насіння.

Необхідні інгредієнти:

Айва – 1 кг;

Цукровий пісок – 1000 гр .;

Вода – 1 склянка;

волоські горіхи будь –які – 1 склянка

Підготовлені фрукти помити, нарізати на четвертинки, видалити серцевину. Айву потрібно подрібнити, це можна зробити декількома різними способами: пропустити через м’ясорубку перетерти на тертці, подрібнити в блендері;

Тепер потрібно приготувати сироп, для цього змішуємо цукор і воду, туди ж можна додати очищення від айви, сироп трохи уварюють. Або можна вчинити по-іншому: засипати м’якоть цукром і залишити на деякий час для виділення соку. В цьому випадку цукор допоможе виділитися соку з самої м’якоті, і вода вже не додається;

Тепер м’якоть потрібно змішати з сиропом, поставити на вогонь і варити до м’якості фрукта, на це знадобиться близько 10 хвилин;

Саме час підготувати горіхи: їх можна обсмажити на сухій пательні або підсушити в духовці, потім остудити і подрібнити. Подрібнити можна по-різному, можна перетерти в борошно, а можна залишити невеликі шматочки, це справа смаку; Після того, як суміш м’якоті і сироп змішуються разом, саме час додати приготовані горіхи, їх необхідно проварити в варення близько 10 хвилин;

Простерилізуйте банки, підготуйте кришки і розлийте по ним гарячу суміш. Закупорювати таке варення можна будь-якими кришками.

Айвове варення з медом і корицею

Айвова суміш має гарний колір, але додавши в нього ще й корицю, то можна отримати дивовижний колір. А мед додасть солодкість і неповторний аромат.

Необхідні інгредієнти:

Айва – 960 гр .;

Вода – 390 мл .;

Кориця – 2 гр .;

Мед – 1,45 кг.

Для початку необхідно правильно підготувати плоди. Їх потрібно очистити від шкірки і грубої серцевини. Нарізати плоди потрібно часточками, але так, щоб товщина часточок не перевищувала 1,5 сантиметра, інакше варення буде з жорсткими плодами;

Тепер шматочки потрібно проварити в киплячій воді, це займе близько 10 хвилин;

Воду, в якій варилася м’якоть не виливати, вона стане в нагоді для сиропу. Саме в цю воду потрібно додати мед і корицю. Поставити на плиту і помішуючи дочекатися повного розчинення меду, помішувати необхідно постійно;

Коли мед розчинився, запустити в сироп відварені часточки і ще трохи проварити, потрібно щоб сироп загус;

Коли сироп загус його переливають в банки і закривають кришками. Важливо, що зберігати таке варення потрібно в холодильнику. Рецептів айвового варення багато, можна приготувати кожен, але з такого фрукта як айва в будь-якому випадку, вийде дивовижне варення. Частування з айви саме по собі смачне, але якщо доповнити його іншими інгредієнтами, то смак цього дивного фрукта підкреслюється і доповнюється незвичайними нотками.

Варення з айви в мультиварці

Свіжа айва багата вітамінами А і С, залізом, моносахаридами і харчовими волокнами – всім тим, що так необхідно для повноцінної роботи організму. Крім того, до складу цього чудесного фрукта входять дубильні речовини, які надають плодам терпкість і жорсткість. Однак для приготування варення, повидла, джему або цукатів айва підходить просто ідеально – ласощі виходять м’якими, ароматними і дуже ніжними на смак.

Спробуємо зварити найсмачніше варення з айви по простому покроковому рецептом з фото, а замість звичайної каструлі використовуємо мультиварку. Для наочності пропонуємо відео з докладним записом рецепта айвового варення – удачі в приготуванні десерту!

Необхідні інгредієнти для приготування найсмачнішого варення з айвою в мультиварці:

Для цього знадобиться:

айва – 1 кг

цукор – 900 гр.

Плоди айви промиваємо під проточною водою і витираємо паперовим рушником. Розрізавши надвоє, видаляємо внутрішню частину з насінням.

М’якоть плодів потрібно нарізати часточками середньої величини і засипати цукром в емальованій мисці. Для того щоб шматочки фруктів як слід наситилися цукром, перемішуємо їх і залишаємо настоятися приблизно на три доби. Протягом цього періоду масу регулярно перемішуємо для кращого розподілу цукру.

Після «соковипускання» вміст миски відправляємо в чашу мультиварки.

Виставляємо програму «Варення / Десерти» або «Варіння» приблизно на 22 хвилини.

Після сигналу мультиварки переливаємо ласощі в окрему ємність і готуємося насолодитися результатом – варення з айви виходить дуже смачним і ароматним. Приступаємо до чаювання!


Check Also

Новорічне меню на 2021 рік. Корисна підбірка страв

Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і …

One comment

  1. “доки варення не стане прозорим.” А воно з самого початку яке, непрозоре чи що? Жіноча антилогіка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *