Home / Кулінаріні рецепти / Картопля по селянськи. Підбір рецептів

Картопля по селянськи. Підбір рецептів

Картопля по-селянськи – наша відповідь всім відомим різновидам картоплі фрі. Основна відмінність – у формі такої картоплі, а також в способі приготування. Найчастіше цю картоплю запікають на відкритому повітрі під тихо тліючим вугіллям. І немає нічого смачнішого, ніж таке просте частування.

Картопля по селянськи

Жодна картопля не зрівняється за смаком з тієї, яку ви самі приготуєте на природі.

Однак якщо для поїздки на природу ще занадто холодно, але картоплі вже дуже хочеться, ми розповімо, як приготувати картоплю по-селянськи в домашніх умовах. Це дуже просто і швидко зробити на пательні з високими бортиками або в звичайній каструлі. Отже, уперед за молодою картоплею – і почнемо готувати.

складові

Молода картопля –  5-7 шт.

Рафінована рослинна олія – (300 мл

Перець чорний мелений

Харчова сіль – за смаком

Для приготування картоплі по-селянськи ідеально підійдуть трохи витягнуті круглі бульби. Підберіть однакові за розміром картоплини, щоб вони рівномірно приготувалися.

Так уже повелося, що молоду картоплю ми не чистимо, а як би зішкрібаємо з неї шкірку ножем під прямим кутом. Робити так необов’язково: це щось на зразок ритуалу і на смак ніяк не впливає. Можна і зовсім просто добре промити картоплю і залишити її неочищеною.

Готують таку картоплю, розрізаючи бульби строго на чотири частини. Саме тому розумно підходьте до вибору картоплі. Середній розмір – саме те. Підготуємо картоплю до обсмажування. Наріжемо на рівні частини.

На вогонь виставляємо глибоку пательню або каструлю з рослинною олією. Олію заливаємо в залежності від кількості картоплі. Для приготування необхідно, щоб олія повністю покривала шар картоплі. Спочатку нагріваємо олію і тільки після цього опускаємо в каструлю скибочки картоплі.

Смажиться картопля від 10 до 15 хвилин. Готовність оцінюємо на смак і погляд. Зовні вона повинна покритися золотистою скоринкою, а всередині залишитися досить м’якою, але приготовленою. Якщо так вийшло, що золотистий колір з’явився, але картопля не готова всередині, нічого страшного. Виловлюємо шумівкою скибочки, складаємо в термостійкий посуд і накриваємо кришкою.

За кілька хвилин картопля дійде до готовності сама. Краще буде викласти на дно посуду щільний паперовий рушник, щоб забрати зайву олію.

Картоплю присипаємо сіллю і перцем, а також будь-якими спеціями на свій смак. Перемішуємо і подаємо до столу в гарячому вигляді. Картопля по-селянськи  готова.

Картопля по-селянськи в духовці

Багато хто з нас пробували таку страву, як картопля по-селянськи, а сьогодні ми подивимося, як приготувати її в духовці.

Отже, вам знадобиться:

3 картоплі середнього розміру (приблизно по 250-300 грам кожна),

прянощі (сушений помідор, базилік, чорний перець, кмин, орегано, чебрець, майоран) – по 1 чайній ложці кожної,

оливкова олія,

цукор, сіль – за смаком,

часник,

пергамент, а також прямокутна форма для запікання.

Духовку потрібно попередньо розігріти до температури 200-220 градусів. Далі змішуємо оливкову олію, цукор, перець, сіль, часник (нарізаний дрібними кубиками), орегано, кмин і інші зазначені спеції, а цукор і сіль за смаком.

Картоплю не потрібно чистити, а просто ретельно промити і відварити до напівготовності. Після цього кожну картопля розрізається навпіл, отримані половинки перевертаються зрізом вниз, потім розрізають кожну на чотири часточки. Отримана «соломка» укладається на пергамент в форму для запікання шкіркою вниз.

Потім часточки поливаються заздалегідь приготовленою сумішшю спецій і оливкової олії, і форма відправляється в духовку (без кришки) на 10-15 хвилин. Потрібно щоб картопля стала золотистою. Коли картопля по-селянськи  в духовці буде готовою, її бажано прибрати з олії. Така страва відмінно поєднується з рибою та м’ясом.

Є також і інші рецепти приготування. Для ще одного варіанту вам знадобиться картопля, соняшникова олія і спеції. В цьому випадку картоплю не потрібно попередньо відварювати, а просто почистити і порізати на великі шматочки, посипати спеціями і полити олією, після чого викласти в форму для запікання, змащену олією, і відправити в духовку, попередньо розігріту до 180 градусів.

Час готування становить – 30-40 хвилин. В кінці запікання потрібно збільшити температуру до 200-220 градусів для утворення золотистої рум’яної скоринки. Цю страву можна подавати з квашеною капустою і солоними огірками.

Третій рецепт схожий на другий, але відрізняється лише тим, що в спеції додається паприка і каррі, а тривалість готування становить годину. В результаті картопля виходить гострою і дуже засмаженою, навіть трохи сухуватою.

Картопля по-селянськи в мультиварці

Страви з картоплі для багатьох сімей повинні бути присутніми на столі 3 рази в тиждень і більше. Готуються з картоплі не тільки повсякденні страви, а й святкові. Картопля по-селянськи – якраз такий варіант, коли і сім’ю нагодувати можна, і гостей почастувати. Готується картопля по-селянськи  в мультиварці швидше, ніж в духовці, виходить дуже смачною.

Чому така назва? У селах люди були зайняті веденням домашнього господарства і щоб приготувати смачну вечерю і нагодувати сім’ю, виділяли трохи часу. Цей рецепт тим і відрізняється, що картоплю не потрібно навіть чистити, тільки порізати на великі шматки, додати спеції за рецептом і відправити запікатися в піч. У нас же є сучасний прилад, який допоможе приготувати аналогічну страву ще швидше, ніж це робили наші бабусі.

Знадобляться продукти:

бульби картоплі – 0.5 кг;

часник – 2 зубч .;

подрібнена зелень петрушки і кропу – по 1 ч.л .;

олія – 2 ст.л .;

сіль – щіпка;

столовий хрін – 1 ч.л.

Щоб страва вийшла ароматною, обов’язково додають до основного інгредієнта приправи. В даному випадку це свіжий кріп і петрушка, ще для гостроти і пікантності страви потрібно додати трохи хрону і часнику. Вся ця пишнота заправляється домашньою соняшниковою олією. Уявляєте, який аромат заполонить кухню? Отже, почнемо з того, що підготуємо картоплю.

Для приготування цієї страви знадобиться звичайна картопля, не обов’язково, щоб вона була молодою. Бульби обполосніть, витріть насухо.

Потім картоплю треба розрізати на 4 частини, якщо купили дрібну картоплю, то на 2 частини. Але занадто дрібну картоплю для приготування страви за цим рецептом краще не брати, тому що смак буде змінений, та й зовнішній вигляд вийде не таким привабливим.

Якщо купили велику картоплю, то доведеться розрізати кожну на 8 рівних частин. Що стосується олії, можна використовувати будь-яку яка подобається, оливкова, кукурудзяна або звична нам соняшникова. Звичайно, найсмачніша картопелька вийде з домашньої олії, вона ароматна і надає особливого смаку готовій страві.

Підготуйте невелику піалу, туди потрібно вилити 2 великі ложки олії, додати подрібнену зелень, часник (можна нарізати ножем або пропустити через прес). Що стосується інших приправ, можна класти будь-які, особливо ароматною вийде картопелька, якщо покласти в цю суміш щіпку прованських трав, особливо – розмарину. Якщо такої суміші немає, покладіть гілочку сушеного розмарину, він надає страві ніжний смак і витончений аромат.

Не забудьте додати сіль, цей інгредієнт кладемо за смаком, але намагаємося страву не пересолити.

Тепер викладаємо картоплю в чашу мультиварки (чисту і абсолютно суху), виливаємо нашу заправку, перемішуємо гарненько. Дуже важливо, щоб кожен шматочок картоплі щедро «викупався» в ароматичній суміші.

Задаємо програму –  «Випічка», час від 30 до 50 хвилин (виходячи з параметрів потужності мультиварки). Також час приготування картоплі по-селянськи може варіюватися, залежно від завантаження чаші.

Можна відправитися займатися своїми справами, тому що з процесом готування впорається мультиварка. Якщо далеко не пішли, не полінуйтеся і перемішайте хоча б 1-2 рази картоплю, тоді вона приготується рівномірніше.

Молоду картоплю можна готувати 20-30 хвилин в цьому ж режимі, потрібно перемішати страву в процесі теплової обробки, а за 10 хвилин до завершення програми, ще раз поворушити картоплю, щоб рум’яна скоринка вийшла з кожного боку.

Після сигналу пробуємо страву на смак. Картопля по-селянськи  в мультиварці повинна вийти ароматною, добре пропектися і зарум’янитися. Накладайте повні тарілки і запрошуйте домашніх до столу. Цю страву бажано їсти гарячою, поки не охолола.

Картопля по-селянськи з прованськими травами

Ця страва часто займає лідируючу позицію в меню багатьох ресторанів, люди цінують відмінний смак картоплі. Ця страва калорійна і дуже ситна, а ще – неймовірно ароматною і смачною. Неможливо встояти, щоб не спробувати хоч кілька шматочків смачної картоплі. Що стосується закладів громадського харчування, то, швидше за все, щоб поліпшити смак і аромат готової страви, кухарі додають підсилювачі смаку.

Готується така картопля у великій кількості олії. Смачно, але не корисно. Ми ж будемо готувати картоплю по-селянськи в мультиварці, вийде і смачно, і ситно. Що стосується користі, то 1-2 рази в тиждень з’їсти невелику порцію приготовленої картоплі таким чином не зашкодить.

Підготуйте:

Картоплю – 0.5 кг;

олію  оливи – 2 ст.л .;

каррі і орегано в порошку – по щіпці;

сушений або свіжий часник, сіль – за смаком;

прованські трави – 1 щіпку.

Весь секрет – в способі приготування плюс ароматні приправи. З цієї кількості інгредієнтів вийде 2 великі порції або 3 середні. Процес не займає багато часу, а результат – неодмінно порадує.

Бажано купити молоду картоплю. Вимийте овочі під краном, можна потерти щіточкою. Що стосується «старої» картоплі, з неї також виходить смачна страва, тільки якщо шкірка щільна, то доведеться її зчистити.

Картоплю треба нарізати на 4-6 або 8 частин, тут все буде залежати від розмірів бульб.

Спеції змішайте разом з олією в мисці, можна відразу взяти велику глибоку миску, щоб в ній перемішати всі інгредієнти. Що стосується часнику, якщо купили сушену приправу, досить щіпки, якщо кладете свіжий часник, покладіть 2 зубчики. Можна як подрібнити, так і покласти цілими, важливо, щоб він поділився своїми ефірними маслами з іншими інгредієнтами.

Також кладемо сіль за смаком, перемішуємо спеції з олією, висипаємо картоплю, перемішуємо кілька разів гарненько, щоб повністю кожен шматочок був в олії і спеціях. А тепер залишаємо миску з картоплею і приправою на 7 хвилин, щоб картопля ввібрала аромат всіх спецій.

За цей час можна підготувати чашу мультиварки, вимити, висушити. Зверніть увагу, що клапан також потребує очищення, і не забудьте ще протерти м’якою вологою губкою внутрішню частину кришки.

Викладіть картоплю в чашу мультиварки, закрийте кришку. Користуйтеся програмою «Випічка», час від 40 хвилин і трохи більше, це залежить як від розмірів картоплі, так і від потужності приладу.

Через 15 хвилин або 20 потрібно відкрити кришку, щоб перевірити ступінь готовності страви, обов’язково перемішайте картоплю, тоді апетитна золотава скоринка вийде рівномірною.

За 10 хвилин до відключення таймера потрібно знову відкрити кришку, щоб перемішати ще раз і спробувати картоплю по-селянськи в мультиварці на смак, щоб знати, скільки ще часу знадобиться на підготовку.

Готову страву потрібно розкласти по тарілках, щедро присипати подрібненою свіжою зеленню, додати ложечку домашньої сметани. Поєднується ця страва з салатом зі свіжих овочів, м’ясними і грибними стравами.

Картопля по-селянськи в мультиварці з грибами

Будь-які страви, приготовані з лісових грибів, неймовірно ароматні і дуже смачні, тому ми ділимося з вами цим простим рецептом приготування картоплі по-селянськи в мультиварці з додаванням лісових грибів.

Необхідно:

молода картопля – 700 г;

гриби – 300 г;

сіль і суміш перців – за смаком;

часник – 2 зубчики;

рослинна олія – 2 ст.л .;

цибуля і свіжа петрушка – за смаком.

Щоб страва вийшла ароматною і смачною, необхідно відправитися в ліс, зібрати гриби або купити їх на ринку. Бажано, щоб це були білі гриби, можна взяти маслюки, боровики або лисички. Вітається і мікс з лісових грибів. Не менш смачна картопля по-селянськи  в мультиварці вийде і з грибів, куплених в магазині: глив, печериць.

Що стосується картоплі, то віддається перевага вибору молодої картоплі, тільки не поспішайте купувати в супермаркетах цей продукт в холодну пору року, така картопля вирощена на підсилювачах зростання і пестицидах, нічого корисного в ній немає.

Картоплю треба вимити, добре витерти, нарізати на 4, 6 або 8 частин, в залежності від вихідного розміру бульби. Вибирайте картоплю однакового розміру.

Гриби треба обсмажити в олії на пательні або зробити цю частину роботи в мультиварці. Режим «Жарка», час задається автоматично.

Гриби спочатку потрібно вимити, почистити, цілими проварити у воді з добавлянням солі і цибулини, відкинути на друшляк, щоб забрати зайву рідину. Легенько відіжміть воду руками і наріжте грибочки на невеликі шматочки.

Зелень, цибулю і часник – подрібнюємо. Можна ножем порубати або часник пропустити через прес, добавляємо сіль і перець, можна улюблені спеції, збагачуємо заправку домашньої росинної олією.

Кладемо картоплю в заправку, перемішуємо, залишаємо на 5 хвилин, після чого викладаємо в мультиварку, перемішуємо з грибами. Готувати можна двома шляхами: в режимі «Варіння» 20 хвилин і 10 хвилин в режимі «Випічки». Або відразу приготувати тільки картоплю (гриби поки викладати не потрібно), режим «Випічка», час – від 30 до 45 хвилин, в залежності від завантаження чаші мультиварки і потужності приладу.

В кінці, за 10 хвилин до завершення програми, потрібно відкрити кришку, щоб додати гриби, перемішайте лопаткою обережно разом ці інгредієнти, знову закрийте кришку і продовжуйте готувати картоплю по-селянськи в мультиварці до сигналу.

Насолоджуйтесь ароматом і тонким смаком цієї страви разом з рідними або друзями.

Картопля по-селянськи в мультиварці з гірчицею

Незвичайне поєднання продуктів іноді дає приголомшливий результат. В даному випадку рецепт перевірений роками і можна сміливо приступати до готування. Вам обов’язково сподобається така смачна і пікантна картопля по-селянськи, приготована в мультиварці.

Купуємо такі продукти:

картопля молода – 1 кг;

зерна гірчиці – 2 ч.л .;

рослинна олія – 2 ч.л .;

спеції і сіль – за смаком.

Що стосується вибору картоплі, якщо сезон збору молодого врожаю вже завершено, не варто відкладати бажання приготувати цю страву, візьміть будь-яку картоплю, головне, щоб вона була цілою, без пошкоджень.

Картоплю потрібно вимити, якщо купили на ринку, то ще й почистити щіточкою шкірку, прополоскати під струменем води і витерти насухо.

Кожну картоплю потрібно розрізати на 6-8 частин, покласти у велику миску.

В окремій піалі приготуйте ароматну заправку з гірчичних зерен, солі, спецій. Обов’язково покладіть щіпку меленого орегано і розмарину, налийте олію, перемішайте.

Заправку потрібно вилити в миску з картоплею, перемішати, залишити на 7-10 хвилин, щоб картопля просочилася ароматами спецій.

Через 10 хвилин потрібно перекласти все в чашу мультиварки, активувати програму «Випічка», час 45-50 хвилин. Радимо через кожні 10 хвилин перевіряти роботу мультиварки і перемішувати картоплю, щоб рум’яна скоринка утворювалася рівномірно.

Як тільки пролунає сигнал і таймер приладу відключиться, необхідно ще раз перемішати вміст мультиварки, спробувати готовність картоплі по-селянськи в мультиварці, якщо м’яка, пора накривати на стіл.

Картопля по-селянськи в мультиварці з м’ясом

Ситна страва, це коли картоплю подають разом з м’ясом. Щоб не готувати окремо дві страви, пропонуємо поєднати інгредієнти і зробити смачну і ситну картоплю по-селянськи в мультиварці.

Що знадобиться:

картопля – 700 г;

реберця свинячі – 4 шт .;

цибуля і зубчики часнику – по 2 шт .;

сіль, перець, сушені трави, свіжа зелень – за смаком;

волоські горіхи – 2 шт .;

твердий сир – 100 г;

сметана – 3 ст.л .;

рослинна олія – 3 ст.л.

Займемося спочатку м’ясом. Необхідно обсмажити в чаші мультиварки або ж на пательні на плиті цибулю (чистимо, ріжемо кільцями або півкільцями). Як тільки цибуля трохи обжариться, додаємо реберця.

Якщо готуєте в мультиварці, включіть програму «Жарка». Злегка підсоліть і поперчіть м’ясо. Обсмажуйте до рум’яної скоринки.

Картоплю: вимити, обсушити, нарізати на 6-8 частин.

Кладемо в чашу мультиварки, обсмажуємо разом з м’ясом до напівготовності. Тут важливо, щоб випарувалася зайва рідина і картопля зарум’янилася.

Додаємо спеції і сіль, перемішуємо. Включаємо програму «Випічка» на 15 хвилин, потім «Варіння» на 20 хвилин.

Поки картопля по-селянськи в мультиварці готується, встигаємо підготувати соус. Чистимо волоські горіхи, натираємо на тертці, додаємо свіжий кріп, кладемо за смаком сіль, перець і інші ароматні приправи (наприклад, базилік, орегано, розмарин).

У процесі приготування картоплі по-селянськи в мультиварці потрібно перемішати всі інгредієнти, щоб страва готувалася рівномірно, особливо в режимі «Випічки».

Гарячу картоплю розкладіть по тарілках, в кожну додайте по 1-2 ст.л. смачного соусу, притрусіть подрібненою зеленню.


Check Also

Новорічне меню на 2021 рік. Корисна підбірка страв

Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *