Home / Кулінаріні рецепти / Десерти / Варення з айви з імбиром – найсмачніші рецепти приготування

Варення з айви з імбиром – найсмачніші рецепти приготування

Айва – соковитий і дуже смачний фрукт, який відрізняється унікальним вітамінно-мінеральним складом. Варення з айви з імбиром, приготоване турботливою мамою на зиму, допоможе вилікувати застуду, поліпшить травлення і зміцнити імунітет.

Варення з айви з імбиром. Склад і користь

Варення з айви з імбиром – найсмачніші рецепти приготування

Ми звикли вживати фрукти в свіжому вигляді – так і смачніше, і корисніше. Але айва – зовсім інший випадок: сирий плід специфічний на смак, а ось після термічної обробки розкривається дивним ароматом. Якщо ви хочете зберегти всю користь фрукта на зиму, то кращий спосіб – консервація. Тому вибирайте свій рецепт варення з айви з імбиром  і насолоджуйтеся, адже це справжній делікатес.

Айва – близький родич яблука і груші. Це помітно по зовнішньому вигляду плода. Але ось смак у неї – терпкий, кислий. Сам фрукт, навіть стиглий, дуже жорсткий. Зате скільки в ньому користі.

У айви надзвичайно багатий склад, і при цьому калорійність її – 40-57 ккал на 100 г продукту.

В айвовому варенні містяться в великій кількості вітаміну С і Р, а вони, як відомо, зміцнюють стінки кровоносних судин. Каротини і органічні кислоти регулюють обмінні процеси. Високий вміст калію в цьому варенні допоможе від хвороб серця. Антиоксиданти надовго збережуть молодість і допоможуть з нервовою перенапругою.

Так само антиоксиданти запобігають розвитку ракових захворювань. Високий і вміст в айвовому варенні заліза, що допоможе справитися з анемією.

Чудесне айвове варення дуже корисне при інфекційних захворюваннях шлунково-кишкового тракту.

Так як це варення володіє сильним сечогінним ефектом, то його рекомендують використовувати і при циститі.

Варення з айви з імбиром відмінне жарознижуюче, рекомендується для зниження високої температури.

Завдяки високому вмісту різноманітних вітамінів, айвове варення відмінно підвищує імунітет і стійкість до сезонних простуд та різних вірусних захворювань. Тому цей чудовий ароматний смаколик буде незамінним гостем на вашому столі, підвищуючи настрій та надаючи міцне здоров’я.

Моно- і дисахариди: глюкоза, фруктоза, галактоза, рибоза, дезоксирибоза, лактоза, сахароза, мальтоза

 – є джерелами енергії;

– входять до складу клітин;

– беруть участь в обміні речовин;

– підтримують функцію печінки;

– стимулюють вироблення серотоніну;

– активізують кровообіг в спинному і головному відділах мозку;

– допомагають роботі селезінки

Органічні кислоти: яблучна, лимонна, винна

– активізують вироблення шлункового соку;

– мають антисептичну дію;

– гальмують процеси гниття;

– стимулюють перистальтику

Вітаміни А, С, РР, Е, В1, В2, В3, В6

– підтримують імунітет;

– стимулюють вироблення колагену;

– прискорюють процеси регенерації тканин;

– беруть активну участь в метаболізмі;

– відновлюють нервові закінчення;

– підтримують функції внутрішніх органів і шлунково-кишкового тракту;

– покращують зір;

– нормалізують роботу дихальної системи

Мінеральні речовини: натрій, залізо, магній, кальцій, фосфор, мідь

– беруть участь в обміні речовин;

– регулюють водно-сольовий баланс;

– підтримують роботу видільної системи;

– тонізують стінки судин;

– відновлюють кісткові тканини;

– регулюють роботу серця;

– є важливою складовою кисневого обміну;

– покращують засвоюваність білків і вітамінів

В айві багато води (близько 84 г) і грубих харчових волокон (майже 2 г). Цей фрукт нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту і очищає кишечник, але у великій кількості може викликати розлад травлення, здуття, діарею або запор. При термічній обробці грубі волокна розм’якшуються і «неприємні» побічні ефекти згладжуються.

Не рекомендується вживати айву при наступних станах:

вагітність – може викликати здуття і кишкову кольку;

грудне вигодовування – спровокує порушення калу і метеоризм у дитини;

гастрит, гастродуоденіт, панкреатит – загострить стан.

Для діабетиків айва протипоказана саме у вигляді варення через великий вміст цукру. А ось вживання без цукру (в сирому вигляді, як гарнір або, наприклад, запеченою) цілком допустимо.

Варення з айви з імбиром. Підготовка плодів

Приготування ідеального на смак варення з айви з імбиром  вимагає особливого підходу. Знавці називають особливо важливими такі вісім моментів.

Стиглість. Фрукти повинні бути неодмінно стиглими, жовтого кольору. Якщо зібрана зелена айва, значить, їй потрібно «дозріти». Для цього покладіть її в будь-яке сухе місце при кімнатній температурі і дочекайтеся, коли плоди пожовтіють. Швидкість цього процесу залежить від сорту і початкового ступеня зрілості айви.

Шкірка. Її краще не зчищати – саме в шкірці найбільша концентрація корисних речовин. Вона надає варенню більш виражений аромат. Просто ретельно вимийте поверхню плоду, якщо є ворсинки – пройдіться жорсткою стороною губки для посуду.

Насіння. Традиційно варення з айви з імбиром варять без кісточок, так як в них міститься амигдалин – токсична речовина, яка у великих дозах може викликати отруєння навіть у дорослої людини. Однак є рецепти, в яких насіння айви варяться в окремому посуді і додаються в самому кінці приготування, за відгуками це підсилює смак і аромат страви.

Нарізка. Спочатку плід розрізають на четвертинки. А потім можна різати айву по-різному: уздовж (довгі часточки), поперек (короткі часточки) або кубиками. Але врахуйте: чим тонші шматочки, тим швидше вони приготуються і тим м’якшою буде консистенція готового варення.

Бланшування. Якщо перед приготуванням плоди проварити в окропі, то можна значно полегшити їх подальшу нарізку, попередити потемніння м’якоті і прискорити приготування страви. Але після бланшування легко пропустити момент, коли часточки розваряться. Якщо любите в варенні шматочки «на зубок», то краще опустити цей етап – так легше контролювати процес.

Спосіб варіння. Можна варити айву в уже готовому сиропі з води і цукру, а можна пересипати цукром і залишити на ніч. У першому випадку консистенція вийде більш рідка, а шматочки м’якими. У другому – майже як мармелад, з відчутними шматочками «на зубок».

Варити  можна різними способами:

можна заварити варення в один прийом, а можна поетапно в декількох прийомів;

можна кусочки айви перед варкою бланшувати, а можно і не бланшувати;

айву можна очистити від шкірки, а можна варити з шкіркою;

можна варити кусочки айви в сиропі а можна тільки засипавши цукром.

В любому випадку результат підійде вам до смаку! Ароматне варення з айви з імбиром  надзвичайно корисне. Це незамінний продукт для активного та здорового життя.

Час варіння. Можна варити варення довго, в один прийом. А можна зробити кілька коротких за часом кип’ятіння. У першому випадку консистенція вийде більш м’якою і однорідною, в другому – фактурню.

Готовність сиропу. Його перевіряють так: на сухе блюдце налийте трохи сиропу і остудіть. Тепер плоскою паличкою проведіть «стежку» через середину «калюжки». Якщо краї не стікаються – це правильна густота, варення готове.

Варення з айви з імбиром. Як зварити варення з айви?

Якщо ви хочете приготувати смачне варення з цього фрукта в домашніх умовах, то почніть з правилами вибору та підготовка айви:

фрукти повинні бути свіжими з солодким ароматом;

купуйте тільки ті фрукти, шкірка яких забарвлена в оранжево-жовтий колір;

плід може бути зеленим, але головне уникати фруктів, на шкірці яких є розриви, чорні плями і інші відмітини;

незрілу айву покладіть так, щоб на неї падали сонячні промені, а вже через 2-3 дні ви зможете використовувати плоди для варення;

якщо плоди пахнуть гниллю або не мають запаху, то перед вами або поганий фрукт, або той, який обробляли хімікатами. Натуральна айва відрізняється просто запаморочливим солодким ароматом;

серединку обов’язково видаляйте, а ось шкірку варто залишити, адже вона придасть варенню аромат і корисні речовини.

Порада! Зберігайте фрукти в прохолодному місці у відкритому посуді, адже айва просто не переносить високої вологості.

Варення з айви з імбиром – рецепти приготування

Класичний рецепт. Варення від застуди і поганого настрою з імбиром

Айва і імбир – це дуже вдале поєднання, тому таке варення з задоволенням з’їдять ваші діти.Найсмачніше варення з айви з імбиром  ви зможете приготувати за цим рецептом! Для приготування використовуйте наступні компоненти:

1 кг айви

1 кг цукру;

1-2 склянки води;

½ чайної ложки лимонної кислоти, яку можна замінити 2-3 ч. л. лимонного соку.

Фрукти добре промийте і поріжте, перекладіть в каструлю, залийте водою. До початку варіння додайте до фруктів половину лимонної кислоти або соку, щоб попередити зацукрювання готового варення з айви з імбиром. Варити цю суміш необхідно 7-10 хвилин, після чого ніжно витягнути з рідини фрукти, використовуючи шумівку.

Тепер приготуйте сироп:

в каструлю з водою, в якій варилися фрукти, додайте 1 кг цукру;

добре перемішайте рідину до тих пір, поки кристали цукру не розчиняться;

якщо цукор буде розчинятися погано, то можна додати ще 100-200 мл теплої води;

зваріть сироп, а потім перевірте його готовність, капнувши краплю на блюдце. Якщо крапля тримає форму, то сироп готовий!

У гарячий сироп швидко перекладіть фруктові частки, варіть їх на маленькому вогні протягом 5 хвилин, постійно перемішуючи варення з айви з імбиром. Зніміть суміш з вогню, накрийте її рушником, залиште в теплому місці. Майбутнє варення потрібно проварити через 12 годин, а потім ще через 6 годин, додавши в ласощі залишок соку або лимонної кислоти.

Важливо! Пам’ятайте про те, що айва – солодкий фрукт, тому варення пригоратиме. Якщо хочете зробити смачний джем без запаху паленого цукру, то беріть посуд з товстим дном і часто перемішуйте солодку суміш.

Варення з айви з імбиром

Складові:

2 склянки айви, почищеної і порізаної

дві третини склянки очищеного і порізаного кореня імбиру

2 склянки цукру

2 склянки води

Айву залийте водою, додайте цукор і, помішуючи, доведіть до кипіння. Варіть на повільному вогні до тих пір, поки айва не стане м’якою.

Дайте охолонути і подрібніть айву в блендері (або протріть через сито). Перекладіть в інший посуд, додайте імбир, перемішайте і варіть до тих пір, поки крапля варення не буде застигати на блюдці.

Варення з айви з імбиром – відгуки

Ірина. мммм, які смачненькі рецепти, треба буде спробувати з осінніми яблуками, якраз вони ще залишилися, побалую домашніх новинкою.

Влад Андрєєв. Спробуйте, Ірина, це дійсно смачно, а який запах!)))

Zegeberg. До речі, багато чув про те, що яблучний джем за рахунок високої концентрації вітаміну С допомагає побороти абстинентний синдром, так що можуть це взяти на олівець любителі бурхливих застіль.

Галина. Дуже цікаві рецепти. Звичайне варення і джем перетворилися в вишукані ласощі.


Check Also

Новорічне меню на 2021 рік. Корисна підбірка страв

Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *