Home / Здоров'я / Вагітність і пологи / Вагітність по тижнях з описом розвитку плода

Вагітність по тижнях з описом розвитку плода

Вагітність по тижнях. 6 тиждень

Після важливих змін, що відбулися настає час стабілізації – нові органи ембріона закріплюються і починають рости, відбувається їх подальший розвиток. Мама в цей час відчуває втому, всі ознаки токсикозу лише поглиблюються. Скоро малюк почне вже подавати сигнали своєї присутності, але поки жінці слід якомога більше відпочивати.

Перебудова організму матері йде своєю чергою – дивно починають сприйматися запахи, а не тільки смак продуктів; коле в грудях. Про дратівливість і скачках настрою вже і говорити не варто – вам здається, що вони стали вашими супутниками назавжди. Щоб уникнути зривів і не нашкодити здоров’ячку, на шостому тижні краще якомога більше відпочивати, в ідеалі – взяти лікарняний або відгули, щоб гарненько відіспатися і набратися сил.

Справитися з болем, нудотою та іншими ознаками токсикозу допоможе рідина – зараз слід якомога більше пити водички і соків. Але також потрібно врахувати, що водичка повинна бути без газу, а соки – бути розведеними і мати нейтральний смак, так як цитрусові і ряд інших можуть послужити алергеном і доставлять проблеми і матері, і майбутній дитині. Не варто лякатися незначного зменшення ваги – для шостого тижня це нормально, і вже дуже скоро ваша вага значно збільшиться.

Вагітність по тижнях. 7 тиждень

Сьомий тиждень вагітності – найнебезпечніший період. Те саме жовте тіло, яке до цих пір забезпечувало необхідний гормональний фон і провокувало токсикоз, перестає працювати на вироблення гормонів. Ця функція повністю переходить до плаценти. Саме момент переходу небезпечний для плоду – на сьомому тижні можливий викидень. Уважно також слід поставитися до свого здоров’я жінкам зі слабкою щитовидкою. Якщо батьки дитини мають різні резуси крові, саме час зробити заходи щодо запобігання резус-конфлікту.

На сьомому тижні малюка вже добре видно під час УЗД. Можна зафіксувати серцебиття плоду, побачити, як він починає розпрямлятися і вже більше не нагадує букву С. Зараз величина майбутньої дитини – не більше сантиметра, але вже в цей час формується мозок і травна система, закінчується формування дихальних шляхів.

У той же час у матері погіршується токсикоз, крім головного болю, нудоти і блювоти відчувається постійний дискомфорт в шлунку. Можливе здуття живота, розлади шлунка. Всі смаки і запахи все ще відчуваються в зміненому стані. Якщо не хочете, щоб вас нудило цілодобово, краще виключіть зі свого оточення всі різкі запахи. Не користуйтеся ароматними кремами, парфумами і дезодорантами. На сьомому тижні часто починаються шкірні роздратування, які, якщо вчасно від них не позбутися, переростають в екзему.

Вагітність по тижнях. 8 тиждень

Восьмий тиждень – останній етап складного часу виношування дитини. Після закінчення другого місяця вагітності справи підуть на лад, залишилося потерпіти всього один-два тижні.

Майбутня мама починає відчувати найдивніші смакові примхи – аж до того, що хочеться спробувати на смак полуничне мило або насипати в чай солі. Не соромтеся потурати собі в подібних бажаннях, головне – не перестарайтеся. Різке відчуття голоду або, навпаки, пропажа апетиту також можливі – тому завжди майте при собі що-небудь для перекусу. Харчуватися зараз краще невеликими порціями, але дуже часто – до 7 разів на день.

На восьмому тижні збільшується матка і продовжують рости груди. Через зміни в черевній порожнині відчуваються спазми, схожі з уже забутися менструальними відчуттями.

На цьому тижні варто здати все ще відсутні аналізи, відвідати гінеколога, пройти зважування. Саме час почати відвідувати курси підготовки до пологів або зайнятися йогою для вагітних. Відчуває тіло сильну слабкість зараз найбільш корисні  прогулянки на свіженькому повітрі.

Рухи і поштовхи дитини ще не відчуваються, але до восьмого тижня у ембріоні вже майже завершено формування основних органів і систем – він стає повноцінним плодом, його вже можна вважати людиною. У плода з’являються смакові рецептори, закладається нюх. На восьмому тижні визначається стать дитини.

Вагітність по тижнях 9 тиждень

У матері все ще зберігаються ознаки токсикозу. Крім звичної нудоти, хворобливих відчуттів в грудях і стомлюваності з’являються неприємні зовнішні зміни. Можна помітити, наскільки сухим стало волосся, як змінилася шкіра – вона також стає набагато більш гладкою і сухою. Блакитною сіткою проявляються вени – на ногах, руках, грудях. Зміни грудей вже наполегливо вимагають зміни бюстгальтера – за весь час вагітності груди можуть вирости на 2-3 розміри! Жінці не можна перевтомлюватися, категорично заборонено піднімати тяжкості, навіть довго стояти або сидіти на місці. Якщо робота або просто фізичний стан такий, що доводиться більше півгодини сидіти або лежати, потрібно хоча б покласти ноги на піднесеність – наприклад, якусь подушку або пуф. Зараз саме час попросити лікаря призначити якісь вітаміни.

Живіт трохи округляється, вагітність може стати помітна стороннім людям. Підвищена чутливість шкіри   доставляє масу дискомфорту – роздратування може викликати навіть найзвичайнісінький одяг, тому подбайте білизною з натуральних тканин.

Поштовхи і рухи дитини на дев’ятому тижні можна побачити тільки під час УЗД, але вони вже є! У нього завершується формування головного мозку, він навіть може по-своєму намагатися пояснити свої потреби.

Вагітність по тижнях. 10 тиждень

На десятому тижні майбутню маму чекає черговий похід в жіночу консультацію, в якій на облік ставлять вже з шостого тижня вагітності. Постійні перепади настрою все ще зберігаються, але токсикоз проявляється тільки вранці. Стінки матки продовжують розтягуватися, збільшується об’єм живота – все це нормально і природно для даного терміну. За тиждень жінка набирає пару кілограм – такий стрибок ваги також нормальний.

На десятому тижні у багатьох жінок спостерігаються значні проблеми зі сном – починає мучити безсоння, відбувається “випадання” з режиму дня, сон стає чуйним, поверхневим. Часто хочеться в туалет. Ці явища вщухнуть через пару тижнів, але поки майбутній мамі необхідно навчитися розслаблятися – спокій і тиша, велика кількість прогулянок на свіжому повітрі якнайкраще цьому допоможуть.

Якщо на десятому тижні спостерігаються незначні виділення білого кольору, то лякатися їх не треба – але ось фарбування в бурий або червоний має викликати занепокоєння і є приводом звернутися до лікаря.

Плід продовжує зростати – його величина вже більше 4 см, і він розвивається все більше. Малюк перебуває всередині плодового міхура і починає бути все більше схожим на маленьку дитину – побачити це можна під час УЗД.

Вагітність по тижнях. 11 тиждень

Зараз мамі дуже важливо утримувати стабільний рівень цукру, тому особливу увагу слід приділити своєму харчуванню. Найкраще – це зменшити об’єм споживаної їжі, їсти  часто, але потроху, а також відмовитися від великої кількості солодкого. Жінці слід звернути увагу на те, як вона рухається – не можна робити різких поворотів, рухів і стрибків, все це загрожує ускладненнями. Ходити слід плавно, не поспішаючи.

На одинадцятому тижні прискорюється обмін речовин, калорії спалюються в чотири рази швидше, а тому і збільшується апетит. Одне з дій прискореного обміну – постійне відчуття жару. Не поспішайте знімати з себе верхній одяг або відкривати вікна – розщепіть, посидьте спокійно, прогуляйтеся по вулиці. Також можливий швидкий ріст волоссячка і нігтиків – також зворотна сторона прискореного обміну. Незабаром ці явища припиняться.

Плаксивість і дратівливість все ще зберігаються – так само, як і тривога за малюка і інші негативні відчуття. Постарайтеся заспокоїтися і відволіктися від цих думок.

На одинадцятому тижні малюк вже досить великий – можна дізнатися на УЗД його стать і побачити, як він ворушиться. Плід ковтає навколишню  його живильну рідину і навіть може відчувати її смак. У нього з’являється райдужка очей і налагоджується власний обмін речовин, починає працювати система виділення.

Вагітність по тижнях. 12 тиждень

На дванадцятому тижні вагітності очевидною стає необхідність в новому одязі – живіт вже виріс настільки, що старі штани і спідниці не защіпаються. Дуже важливо зараз простежити за харчуванням і попередити виникнення закрепів. Пора вчитися зберігати поставу і тримати спинку рівно у всіх випадках життя – від цього залежить правильне положення малюка і здоров’ячка матері.

На дванадцятому тижні відбувається значне поліпшення стану здоров’ячка жінки – вже майже не спостерігаються явища токсикозу, зменшується ризик викидня, так що настрій помітно поліпшується.

Якщо раніше ви не відвідали стоматолога, то зараз настав час нанести візит і цього лікаря. Якщо раніше УЗД не робилося, то на дванадцятому тижні пройти цю процедуру обов’язково потрібно – зараз можуть виявитися серйозні відхилення в розвитку дитинки, в тому числі діагностується синдром Дауна. Різниця з більш пізнім виявленням полягає в тому, що на дванадцятому тижні негативні наслідки ще можна попередити або мінімізувати.

Оскільки тіло кожної жінки реагує на вагітність індивідуально, переживати через майже не набрану вагу не варто. Втім, і з-за додавання 2-3 кілограм також не потрібно турбуватися.

Вагітність по тижнях. 13 тиждень

На тринадцяту тиждень припадає, напевно, саме спокійний час життя матері за весь період вагітності. Остаточно зникли ознаки токсикозу, закінчилися гормональні зміни, що доставляли стільки клопоту; заспокоїлися нерви. Єдине, що тепер хвилює жінку – це швидко зростаючий живіт і починаються проблеми зі шлунком і травною системою. Останні пояснюються досить просто – зростаюча матка залишає все менше місця іншим чином, і в черевній порожнині стає дуже тісно. Прохідність стисненого кишечника значно зменшується – звідси і постійні закрепи і гази, через які болить живіт.

Щоб зменшити ризик утворення геморою і полегшити собі життя, слід вживати природне проносне і продукти, багаті на клітковину. Не нехтуйте кисломолочними продуктами і буряком. Знеболюючі засоби при закрепах вживати не рекомендують – як і будь-яка зайва хімія, вони зараз шкідливі для організму.

На тринадцятому тижні у дитини формуються молочні зуби, він потихеньку починає накопичувати жирок і м’язову масу, збільшується в розмірах. У кишечнику з’являються ворсинки – малюк вже може перетравлювати їжу.


Check Also

Як зробити дитину дівчинку – найкращі дієві способи

Більшість потенційних батьків запевняють, що для них важливо лише щоб дитина була здоровою, і вони …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *