Home / Здоров'я / Вагітність і пологи / Вагітність по тижнях з описом розвитку плода

Вагітність по тижнях з описом розвитку плода

Вагітність по тижнях. 27 тиждень

Початок двадцять сьомого тижня знаменує настання третього триместру вагітності: животик все ще інтенсивно росте, а разом з ним більше маси з’являється на боках, ногах і руках матері. У крові підвищується рівень холестерину, тому, щоб не підвищувати його ще й штучно, краще відмовитися від смаженого і інших продуктів, що його містять. Завдяки природному підвищенню холестерину плацента виробляє необхідні для подальшого розвитку плода гормони, серед яких знаходиться і прогестерон. Він допомагає матці злегка розслабитися, попереджає спазми, а також відповідає за розвиток грудей – в ній починає з’являтися молочко.

Якщо ноги все ще набрякають, потрібно носити вільні колготи, шкарпетки зі слабкою гумкою і не забувати піднімати ноги на піднесеність, як тільки випадає така можливість.

На цьому терміні більше не можна лежати на спині. Матка вже настільки велика, що своїм тиском може порушити роботу основних вен організму – дозволяється лежати тільки на боці.

На двадцять сьомому тижні особливу увагу слід приділяти своєму настрою, намагатися уникати напружених ситуацій, не нервувати і не засмучуватися.

Все це потрібно не тільки для блага матері, але і дитинки – адже він тепер здатний повністю копіювати стан мами, а значить, він також буде переживати, засмучуватися і вести себе неспокійно.

Вагітність по тижнях. 28 тиждень

Двадцять восьмий тиждень – новий рубіж в діагностиці та спостереженні вагітності. З цього терміну необхідно буде відвідувати жіночу консультацію як мінімум кожні два тижні. Потрібно буде також здати всі аналізи, направлення на які випише лікар.

У жінок з неправильною поставою в цей час із-за тяжкості живота розвивається прогин хребта, що негативно впливає на їх самопочуття. Тому важливо завжди тримати спинку прямо і стежити за поставою.

Раціон вагітної жінки в цей час все ще багатий калоріями – щодня потрібно вживати більше 3000 кілокалорій.

Більшість жінок починають сприймати себе по-новому, виявляючи, що абсолютно не схожі на себе – колишніх ні зовні, ні внутрішньо. Через це може розвиватися передпологова паніка, а нервове перенапруження, як відомо, ніколи не буває супутником здоров’я. Тому особливу увагу слід приділити своєму психологічному стану, побільше спілкуватися з близькими людьми – це не обов’язково повинні бути родичі, краще, якщо це будуть друзі.

Зараз дитина ворушиться не менше, ніж чотири рази на годину і по своїй масі і об’єму нагадує невеликий гарбузик.

Вагітність по тижнях. 29 тиждень

На двадцять дев’ятому тижні вагітності на жінку знову накочує втома. Тепер ходити і робити звичайну домашню роботу стає вже набагато важче, але ж попереду маячить ще більше турбот – прибирання, аналізи, відвідування лікарів, планування пологів. Матка особливо сильно тисне на сечовий міхур і шлунок, сильно болить спина. Можливо почастішання пульсу, дихати все ще важко.

Якщо це не стало більш раннім вашим досягненням, то зараз саме час навчитися швидко і ефективно розслаблятися. Вже дуже скоро велика частина дня і ночі буде присвячена проведенню часу з дитиною, а значить, на сон і відпочинок залишиться дуже мало часу. Розслабити не тільки м’язи, але і свою свідомість – те, що потрібно навчитися робити матері вже зараз.

З раціону краще прибрати борошняні та солодкі продукти. Харчуватися слід так, щоб не набиралая вага.

Зараз малюк стає менш активним і рухливим. Лякатися цього не варто, адже тепер у нього просто мало місць для маневру – він виріс настільки, що сам займає весь живіт. До того ж маса тіла, яку він набрав, вже не дає йому бути настільки активним – м’язи його ще не треновані.

Вагітність по тижнях. 30 тиждень

На тридцятому тижні приходить час задуматися про те, щоб залишати роботу на користь заняття набагато важливішого – турботи про дитину, сім’ю, звичайно, собі самій. Зараз матка розрослася вже настільки, що тисне на діафрагму дуже сильно, жінка задихається, можливі перебої в роботі серця. Будь-які навантаження зараз даються нелегко, а тому потрібно якомога більше відпочивати.

Непритомність і перепади тиску на даному етапі цілком можливі. Якщо вони трапляються часто, краще звернутися до лікаря. Одна з найпоширеніших їх причин – це неправильний сон, коли майбутня мама лежить на спинці, а головна порожниста вена виявляється передавленою маткою – кровопостачання порушується.

Прийшов час вчитися по-новому вставати з ліжка. М’язи живота зараз дуже слабкі, про м’язи преса також можна забути на досить довгий час. Щоб не нашкодити малюкові і собі, вставати треба обережно і поступово – спочатку перекотившись на бік, а після допомагаючи собі руками.

Дитина ворушиться вже набагато рідше, адже він приймає положення, яке збереже до пологів – знаходиться головою вниз.

Вагітність по тижнях. 31 тиждень

У цей час вагітна додає у вазі вже значно повільніше – всього по 300 грам, а то і менше в тиждень. Все ще присутня набряклість. Якщо вона заподіює сильний дискомфорт, є сенс проконсультуватися з гінекологом – цілком можливо, нирки перестали справлятися з великим навантаженням або якось постраждали через розширення матки.

Щоб хоч трохи зменшити болі в спині, найкраще почати носити бандаж, який допоможе м’язам живота і спини перенести нетипове для них навантаження.

На тридцять першому тижні всі органи і системи дитинки вже сформовані, він цілком схожий на звичайне немовлятко, яке з’являється на світ під час пологів. Втім, власне до цього процесу дитина якраз ще й не готова – адже йому належить ще кілька тижнів набиратися сил. Кроха важить близько півтора кілограми і продовжує набирати у вазі.

В цей час варто особливо ретельно прислухатися до свого організму, так як ряд чинників може спровокувати передчасні пологи. Якщо є явне тягнуче відчуття внизу животика, з’явилися сильні слизові або водянисті виділення, слід негайно викликати швидку.

Вагітність по тижнях. 32 тиждень

Тридцять другий тиждень – це час для чергового планового проходження УЗД. На ньому можна буде дізнатися про стан дитинки і уточнити дату пологів. Якщо цього не було зроблено раніше, настає час задуматися про те, в якому пологовому будинку хотілося б народжувати. Є сенс познайомитися з лікарями, подивитися на умови, а також дізнатися, що саме буде потрібно до, під час і після пологів. Тридцять другий тиждень вагітності – дуже вдалий час почати збирати сумку в пологовий будинок, адже і мамі, і майбутній дитині буде потрібна маса необхідних речей.

Найкраще, якщо в цей час у жінки є можливість нормально відпочивати і харчуватися, а також регулярно бувати на свіженькому повітрі. Зараз слід відмовитися від кілець, сережок, інших прикрас, а також прибрати подалі весь тісний одяг.

Дитина до цього часу продовжує активно готуватися до появи на світло. Він сильніше додає у вазі і тепер уже його маса досягає двох кілограм, а розміром він виростає до 42-43 сантиметрів. Втім, відхилень від норми на даному етапі боятися не треба, адже будь-який розвиток дуже індивідуальний, і залежить від статі дитинки і спадковості.

Вагітність по тижнях. 33 тиждень

Сечовипускання частішає настільки, що доводиться підніматися навіть вночі – майбутня мама може за ніч до п’яти разів вставати в туалет. Спазми кінцівок, набряклість, закрепи тривають.

Якщо ваша сім’я готується до партнерських пологів, і тато також буде присутній при появі малюка на світ, вашому чоловікові якраз підходить час також здавати всі необхідні аналізи – без них його не допустять в пологову палату. Продовжуйте готувати речі для пологового будинку, консультуйтеся зі своїми акушерами.

Вживання рідини на даному етапі слід скоротити – краще пити поменше, щоб нирки краще справлялися зі своєю роботою і набряки припинилися. Не можна засиджуватися на одному місці – кожні п’ятнадцять-двадцять хвилинок потрібно вставати для здійснення своєрідної розминки.

На тридцять третьому тижні потрібно скоротити емоційні навантаження, читати лише корисні книги, уникати сварок і стресів. Це допоможе вам розслабитися і не допустити передпологову паніку.

Малюк вже майже не штовхається, а тільце його важить 2 – 2,1 кілограми.

Вагітність по тижнях. 34 тиждень

На тридцять четвертому тижні тіло вагітної жінки починає активно готуватися до пологів – це виражається в усьому, але найпомітніше і дуже болючого відчуття – це помилкові перейми, які в цей час починають відвідувати вагітну. Турбуватися з приводу таких помилкових синдромів пологів не варто – це нормальний процес, який слід перетерпіти. А ось якщо відійшли води, необхідно терміново викликати швидку або їхати в лікарню самостійно – це означає початок пологів. Не помітити таку явну ознаку буде неможливо – так як навколоплодових вод дуже багато.

У цей час слід остаточно відмовитися від солодкого – благо, така вимушена дієта триватиме лише кілька тижнів. Замість тортиків і тістечок корисно їсти сухофрукти і горіхи, а також помірно вживати багаті вітамінами фрукти.

Щоб спина не боліла так сильно, можна взяти собі за правило кожні півгодини робити наступну вправу. Ставши рівно і упершись руками в боки, слід обертати тазом спочатку в одну, а після в іншу сторону.

Якщо ви плануєте партнерські пологи, на тридцять четвертому тижні слід відвідати психологічний тренінг, який підготує пару до цього процесу.

Вагітність по тижнях. 35 тиждень

На останніх термінах вагітності майбутню маму часто мучить безсоння. Щоб уникнути його, слід якомога менше рідини вживати на ніч. У крайніх випадках лікарі призначають валеріану в таблетках – зберігати спокій зараз дуже важливо.

Якщо груди просто-таки спирає, а вільне дихання здається неможливим, можна виконати наступну вправу. Ставши на коліна, кілька разів глибоко вдихніть і видихніть – це на деякий час нормалізує дихання.

Дитині зараз потрібно дуже багато кальцію – його тіло завершує своє формування. Тому потрібно подбати про те, щоб у вас в раціоні було багато продуктів, що містять кальцій. Ними є молочко, сир, риба, горіхи і ряд інших продуктів.

На тридцять п’ятому тижні вже не варто працювати, а виходячи з дому, завжди потрібно перевіряти у себе наявність грошей, документів і мобільного телефону – пологи можуть початися в будь-який час навіть в громадському місці, і потрібно бути готовою їхати в лікарню.

Вагітність по тижнях. 36 тиждень

До тридцять шостого тижня вагітності у жінки знову вимірюють вагу. У порівнянні з початковими показниками, надбавка повинна скласти від 7 до 17 кілограм – все залежить від комплекції, ваги дитини, а також того – одного або двох дітей виношує майбутня мати. Нормою вважається надбавка від 10 до 12 кілограм, хоча у жінок тендітної статури вона може бути і меншою. Якщо надбавка перевищила 13 кілограм, будьте готові до того, що після пологів відновити колишню форму буде дуже проблематично.

На тридцять шостому тижні під суворим табу знаходиться секс – це неминуче зашкодить дитині. Не варто також перенапружуватися, піднімати тяжкості і навіть різко вставати або повертатися.

Досить часто на цьому терміні жінки відчувають задишку, розвивається анемія – це нормально, адже дитина забирає з вашого організму основну масу корисних речовин. Зібравши достатньо підшкірного жиру, дитина виглядає дуже мило – його шкіра рожева і має кілька складочок на ручках і ніжках. Він важить 2,5 кілограма, А його зростання становить 46-47 см.

Вагітність по тижнях. 37 тиждень

До цього часу і тато, і мама малюка повинні володіти хоча б необхідним мінімумом знань про процес пологів і бути готовими доглядати за немовлям після його появи. Потрібно знати, як мити, заколисувати, сповивати дитину, як і коли його годувати. До тридцять сьомого  тижня сумка для пологового будинку повинна бути повністю упакована – адже пологи можуть початися в будь-який момент, і їхати в лікарню може припасти навіть пізно вночі.

До цього терміну груди вже досить розвинені для годування, а на діафрагму і дихальні шляхи вже не надається той  сильний тиск, який був раніше. Правда, з появою можливості нормально дихати, вагітну жінку починають мучити інші проблему – матка більше здавлює сечовий міхур, чому позиви в туалет стають все більш частими.

З сосків починає виділятися перше молочко – організм повністю готовий постачати народжену дитину всім необхідним.

Якщо на цьому терміні з’являються вагінальні виділення, жінці слід негайно прийняти горизонтальне положення і викликати швидку – це може бути порушенням розташування плаценти і утруднить пологи.

Вагітність по тижнях. 38 тиждень

Тридцять восьмий тиждень вагітності вважається лікарями вже достатнім терміном для початку пологів. Вагітність вважається доношеною, дитинка повністю готова до появи на світ. Втім, це не заважає йому і далі продовжувати рости – живіт може збільшуватися в розмірах і через це опускатися вниз, що заважає нормальному життю матері і викликає сильний дискомфорт, а іноді навіть і біль.

Організм все ще потерпає від набряків, поштовхи дитини скорочуються. Припинення поштовхів може означати швидке настання пологів, тому до свого організму і поведінки малюка слід особливо прислухатися. Весь тридцять восьмий тиждень, як і наступні тижні або дні, проходить під знаком очікування, батькам не терпиться побачити малюка, вони турбуються про його здоров’я. Очікування – нормальне явище, а от зайвого занепокоєння висловлювати не треба, адже іноді вагітність по тижнях  невірно діагностується або триває довше покладеного терміну – більше 40 -43 тижнів. Це аж ніяк не означає, що розвиток дитини в чомусь порушено.

Мама все ще потерпає від стомлюваності – вона неповоротка, не може здійснювати різких і швидких рухів – все це негативно впливає на якість життя. Іноді в області тазу і в спині відчуваються болючі відчуття – кістки готуються випустити на світ нової людини.

Вагітність по тижнях. 39 тиждень

На тридцять дев’ятому тижні вагітності дно матки знижується – голова малюка проникає в родовий канал, вже готуючись вийти назовні. Посилюється тиск на внутрішні органи, переносити яке стає все складніше. Може виявитися зменшення ваги, так як апетит матері в цей час вже зменшується. А ось болі в литкових м’язах, спині і попереку все ще не проходять.

На тридцять дев’ятому тижні велика частина дня проходить в очікуванні, і навіть слабкі симптоми можуть прийматися за пологи. З одного боку, звичайно, жінці хочеться скоріше народити – тиск на внутрішні органи надають сильний дискомфорт. З іншого – долає занепокоєння за життя і здоров’я крихти.

У цей час потрібно вже все знати про наближення пологів, проконсультуватися у лікаря про процес відходження плаценти і про те, як вести себе при стрімких пологах – таке також можливо, а зараз матері, як і всій родині, потрібно бути готовою до всього.

Малюк зараз важить близько трьох – трьох з половиною кілограм і продовжує рости. Його зріст становить 51-52 сантиметри. З’явившись на світ, він вже зможе кричати, хапати, смоктати, ковтати і розрізняти предмети і обличчя, розташовані від нього на відстані 30 сантиметрів.

Вагітність по тижнях. 40 тиждень

Як правило, на сороковому тижні і відбуваються пологи – у жінки відходять води, починаються перейми і через кілька годин малюк з’являється на світ. Мати вже не набирає вагу, адже тіло дитини вже повністю сформовано і в будь-який момент може з’явитися на світ для самостійного продовження зростання і розвитку.

Темних слизових виділень на цьому етапі боятися не варто – вони означають, що пробка слизової матки вже відійшла, і скоро почнуться пологи.

У цей час слід уникати паніки, не боятися пологів, навчитися глибоко дихати і концентруватися на позитивних думках. Іноді жінок, які відчувають проблеми зі здоров’ям, в цей час кладуть в пологовий будинок на збереження, щоб надійніше підготуватися до пологів.

Перед самими пологами немовля часто завмирає, перестає штовхатися і ворушитися – це нормально і також не повинно викликати у матері зайвого занепокоєння.

Дитина сильно впирається в тазові кістки, починаючи дещо розсовувати їх. Зараз його стан можна порівняти з перебування в спокої перед великим звершенням – народженням.

Вагітність по тижнях. 41 тиждень

Якщо пологи досі не настали, не варто турбуватися і переживати за здоров’я малюка, адже продовження терміну на два-три тижні навіть медикам не здається чимось дивним. По-перше, не завжди є можливість розрахувати термін правильно, а по-друге, не всі народжують в термін. Цей процес, так само як зростання і розвиток, є суто індивідуальним. Багато що залежить від тривалості циклу, яка у всіх жінок відрізняється, дати і часу зачаття, індивідуальних схильностей організму.

Особливо часто продовження терміну відбувається в разі, якщо у жінки ці пологи – перші, і її організм ще не до кінця усвідомлює, що ж з ним відбувається. Дитина також може розвиватися по своєму особистому шляху.

Щоб заспокоїтися і застрахуватися від можливих неприємностей, можна пройти спеціальні тести і аналізи – але швидше за все, лікарі порадять вам почекати з їх проходженням до сорок третього тижня – якщо ви не встигнете народити раніше.

Якщо на сорок першому тижні малюк все ще знаходиться в матці, то, швидше за все, він просто продовжує набирати вагу, якої йому виявилося недостатньо для самостійного продовження життя.

Вагітність по тижнях. 42 тиждень

На сорок другому тижні народжує лише десята частина всіх жінок світу, але боятися потрапити в їх число не потрібно – це все ще не є відхиленням від норми. Швидше за все, в розрахунок терміну пологів закралася якась помилка, яка тепер не дає вам спати по ночах. Втім, робити цього не слід – адже ні для вас, ні для дитини від зайвих нервів не буде ніякої користі.

Якщо боїтеся не народити вчасно, спробуйте зробити домашні вправи для виклику пологів – помасажуйте соски або просто займіться якою-небудь роботою, що вимагає фізичної активності. Скорочення м’язів під час руху може прискорити процес, а масажування сосків викличе вироблення окситоцину – гормону, який допоможе благополучно завершити нелегкий шлях в дев’ять місяців.

Зараз слід бути особливо уважною до свого здоров’я – виділення з пупка або піхви, неприємний запах – все це може бути ознакою інфекції. Якщо ж таких ознак немає, значить, все йде за планом – просто у природи він трохи довший звичайного. Малюк все ще зростає – за тиждень він може вирости ще на півтора сантиметра. Можливий також додатковий набір ваги – до 500 грам, хоча це і не є обов’язковим.

Вагітність по тижнях. 43 тиждень

Сорок третій тиждень вагітності – досить великий термін, і він виправдано викликає занепокоєння у лікарів. Питання навіть не в тому, що дитинка продовжує рости і приносити багато дискомфорту – мова йде про суттєве перезрівання плода. На сорок третьому тижні найкраще вирушати на збереження в пологовий будинок – адже пологи можуть початися коли завгодно. Також є сенс задуматися про штучно викликанні пологи – втім, якщо стан матері і малюка не викликає занепокоєння, деякий час можна почекати.

Дитина на цьому терміні дуже велика – її зростання вже більш 51-53 сантиметрів, а вага може навіть перевищувати 4 кілограми. Оскільки малюк розвивається за графіком, він робить в будь-якому місці – в зовнішньому світі або у матері в животі. Ось тільки мамі швидше за все вже дуже некомфортно носити в собі дитя яке виросло.

На сорок третьому тижні у дитини ущільнюються черепні кістки, починає скорочуватися кишечник. Меконій – першородний кал, який представляє собою відходи всього, чим харчувався малюк останні кілька місяців, потрапляє в навколоплодові води, що може викликати токсикацию організму матері і становить загрозу для дитини. Втім, якщо цього не відбулося і жінка відчуває себе нормально, можна припустити, що дитина все ще набирається сил для пологів.

Вагітність по тижнях. 44 тиждень

Сорок четвертий тиждень вважається вже досить небезпечним терміном для виношування дитини – плід вважається переношеним. Чому існує небезпека для здоров’я мами і малюка? По-перше, малятку вже перестає вистачати кисню, його легені розвинені настільки, щоб почати дихати – але зовнішній світ все ще наповнений рідиною. Плацента пересихає, адже її час йде, за всіма правилами природи вона вже не потрібна. Через відмирання плаценти дитина не може отримувати необхідного харчування – виникає потреба в базових речовинах, в яких раніше недолік не випробовувався.

Якщо меконій – першородний кал – не потрапив в навколо плодові  води раніше, то на сорок четвертому тижні він вже точно там знаходиться. Дитина починає заковтувати його і сам же отруюється своїми виділеннями – здоров’ячка і життя малюка знаходяться в небезпеці. Про те, наскільки серйозно положення, може розповісти лише УЗД – але стовідсоткової достовірності не дає і воно.

Одночасно мати в цей час відчуває втому, пригніченість, адже через переношування починає здаватися, що в такому положенні можна пробути вічно. Не варто впадати у відчай – потрібно брати своє життя у власні руки і погоджуватися на штучні пологи або кесарів розтин. Це збереже обидва життя і подарує вашій родині довгоочікуване щастя.

Вагітність по тижнях. 45 тиждень

Насправді ніхто не може сказати, скільки може тривати вагітність, адже до сорок п’ятого тижня пологи вже викликаються штучним шляхом. Але якщо вони до сих пір не настали і не були викликані, швидше за все, необхідно буде кесарів розтин, причому робити його потрібно якомога швидше. У навколоплодових водах скупчується вже занадто багато токсичних рідин, що виробляються організмом і матері, і дитинки. Плід досягає дуже великих розмірів і важить до п’яти кілограм – такий малюк вже не пройде через тазові кістки, хіба що у жінки дуже широкі стегна.

Діти, що народжуються на сорок п’ятому тижні, часто мають дуже слабке здоров’я. Переношені малюки ростуть з відхиленнями – як фізичними, так і інтелектуальними. А тому допускати продовження вагітності до такого терміну не можна.

Але лякатися також не варто. Часто буває, що початковий термін вираховують неправильно. Наприклад, вагітність по тижнях  почали рахувати з останніх місячних – а насправді через місяць після них присутні виділення, щь “мажуться” – і насправді точкою відліку був саме цей період. Людський організм – дивовижна річ, і він здатний на будь-яку нестандартну дію! Але не поспішайте пускати справу на самоплив – впевнені, якщо правильно підійти до вибору лікаря, місця пологів і стежити за своїм станом, і після сорока п’яти тижнів виношування можна народити здорового малюка.

 


Check Also

Як зробити дитину дівчинку – найкращі дієві способи

Більшість потенційних батьків запевняють, що для них важливо лише щоб дитина була здоровою, і вони …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *