Home / Сім'я / Тест на овуляцію. Корисна підбірка

Тест на овуляцію. Корисна підбірка

Багато жінок відчувають, коли у них відбувається овуляція. У цей час збільшується в’язкість вагінальних виділень, підвищується статевий потяг, може відчуватися біль в області яєчника. Однак для ефективного планування вагітності покладатися на ці відчуття не можна. Необхідно регулярно проводити тест на овуляцію, який дасть можливість визначити найбільш сприятливий момент для запліднення.

Навіщо проводити тест на овуляцію?

Овуляція – момент виходу готової до запліднення яйцеклітини з фолікула, розташованого в яєчнику, в порожнину живота, а потім в фаллопієву трубу. Тут вона об’єднається зі сперматозоїдом, в результаті чого сформується зигота. Вона переміститься в матку, де і відбуватиметься подальший розвиток вагітності.

Для того щоб точно визначити час виходу жіночої статевої клітини з яєчника і найкращий час для зачаття, дуже зручно використовувати спеціальну тест-смужку. Це просте дослідження допоможе парі спланувати вагітність.

Принцип дії

Овуляцію можна визначити за допомогою звичайного домашнього тесту, який продається в будь-якій аптеці. Принцип дослідження заснований на точному визначенні концентрації лютеїнізуючого гормону в сечі. Рівень цієї речовини у жінок коливається в залежності від періоду менструального циклу. Безпосередньо перед овуляцією він досягає максимальних значень.

Тест на овуляцію  дає можливість зареєструвати таке підвищення рівня лютеїнізуючого гормону, пік якого буде свідчити про настання овуляції. Він працює за таким же принципом, як і тест для визначення вагітності. У ньому використовуються інші речовини, що реагують на підвищення концентрації лютеїнізуючого гормону, а не лХГ.

У продажу є пристрої для визначення лютеїнізуючого гормону в слині. Вони зручніші, розраховані на багаторазове використання, але мають велику ціну.

Позитивний тест на овуляцію  вказує, що найкращий момент для зачаття майбутнього малюка доводиться на найближчі 2 дні.

Деякі жінки використовують таке тестування, щоб визначити «небезпечні дні» при календарному методі запобігання від вагітності. Однак ефективність такого способу невисока. Сперматозоїди, що потрапили в статеві органи жінки, можуть затримуватися в них, «чекаючи» виходу яйцеклітини. Тому завагітніти можна і при статевому контакті, який нещодавно трапився до виходу яйцеклітини.

Правила проведення

Більшість тестів містить 5 смужок. Це пов’язано з тим, що обчислити момент овуляції з одного разу можна вкрай рідко, а повторні дослідження значно підвищують точність діагностики.

В який день правильно робити тест на овуляцію?

Починати тестування потрібно напередодні передбачуваної дати виходу яйцеклітини. Необхідно визначити тривалість менструального циклу і відняти 17 днів. Якщо цикл триває 28 днів, починати дослідження потрібно з 11 дня, починаючи з першого дня місячних. При нерегулярних місячних за основу треба брати середнє значення з 4 або навіть 6 циклів поспіль.

Тест на овуляцію. Як користуватися тестом?

У кожній коробці є докладна інструкція. Потрібно лише помістити тест-смужку в контейнер з теплою сечею або підставити її під струмінь при сечовипусканні, а потім висушити і зберегти. Наступну смужку використовують точно так же в цей же час. Так повторюють до тих пір, поки не отримають позитивний результат.

Для підвищення точності результатів рекомендується дотримуватися таких правил:

протягом 4 годин не пити воду і іншу рідину;

утриматися від сечовипускання як мінімум за 2 години до тестування;

не використовувати першу порцію сечі, отриману з ранку;

найкращий час для тестування – з 10 до 20 години.

Тест на овуляцію. Результати

Виконавши дослідження, жінка може отримати такі показники:

відсутність або дуже слабка смужка (значно блідніша, ніж контрольна) – тест негативний;

є обидві смужки, не рахуючи контрольної – тест позитивний.

Якщо тест негативний, це означає, що до виходу яйцеклітини пройде ще деякий час.

Якщо тест показав дві смужки, це свідчить про можливий вихід яйцеклітини з фолікула протягом найближчих 12-48 годин. Чим яскравіше проявляється друга смужка, тим більша концентрація лютеїнізуючого гормону, і тим ближче овуляція. Позитивний результат зберігається 1-2 дня, рідко протягом 3 діб.

Якщо жодної зі смужок не видно, це ознака непридатності тесту для використання.

Позитивний тест підтверджує найвищу здатність до зачаття протягом менструального циклу. Якщо жінка намагається завагітніти, їй потрібно спланувати статевий акт в найближчі 3 доби після овуляції.

Помилкові результати тестів

Може трапитися так, що результат тесту позитивний, але овуляція не відбудеться. Речовини, що реагують на концентрацію в сечі лютеїнізуючого гормону, дуже чутливі. Тому існує незначна ймовірність того, що вони уловлять невелике зростання концентрації гормону.

Найефективніший спосіб підтвердити овуляцію – ультразвукове дослідження яєчника. Багато жінок одночасно з тестуванням вимірюють базальну температуру. Це простий і інформативний спосіб дізнатися в домашніх умовах про настання овуляції. Температура в прямій кишці підвищується на наступний день після цього. У поєднанні з тестуванням це дає точний результат.

Іноді, незважаючи на негативний результат, овуляція все-таки виникає. Зазвичай це пов’язано з недотриманням інструкції по застосуванню тесту. Дослідження потрібно проводити в один і той же час, вдень або ввечері. Крім цього, причиною може бути нерегулярний цикл, і тоді для визначення час виходу яйцеклітини застосовуються інші методи.

Тест на овуляцію. Протипоказання для використання

Результати можуть бути спотворені під впливом гормональних препаратів, що призначаються жінці з приводу гінекологічних захворювань (полікістоз яєчників, дисфункціональна маткова кровотеча та інші). Однак ці ліки в більшості випадків мають і контрацептивний ефект, тому завагітніти на тлі їх прийому не вийде.

Тест на овуляцію  не проводяться під час вагітності, а також після настання менопаузи.

Кращий тест на овуляцію

В аптеках можна придбати тестові набори різних фірм. Розглянемо деякі з них.

Цифровий тест «Clearblue»

Показує результат з точністю 99%. Він складається з пластмасового корпусу і тест-модуля. Перед початком дослідження потрібно витягти обидві частини тесту і вставити смужку в корпус до клацання. Потім потрібно дочекатися появи на корпусі апарату миготливого символу. Він покаже, що тест готовий до використання.

Далі потрібно зібрати порцію сечі в суху чисту ємність і помістити в неї вбираючу частину смужки на 15 секунд. Можна просто підставити кінець тест-модуля під струмінь при сечовипусканні на 5 секунд, але при цьому існує небезпека намочити сам пристрій.

Корпус можна покласти на рівну поверхню або потримати пробовідбірником вниз. Не можна піднімати його смужкою вгору. Через півхвилини з’явиться миготливий сигнал, який свідчить про готовність результату. Після цього потрібно вийняти тест, зняти з нього ковпачок і почекати 3 хвилини.

Через цей час на корпусі приладу з’явиться «смайлик». Це означає, що настала овуляція, і найкращий час для зачаття – найближчі 48 годин. Якщо кружечок залишається порожнім – значить, рівень гормону в нормі. Після цього потрібно викинути смужку, а на наступний день повторити дослідження.

Не потрібно звертати увагу на смужки, які виникають на тест-модулі. Дізнатися результат можна тільки на дисплеї приладу. Він відображається протягом 8 хвилин.

Цифровий тест на овуляцію  має високу точність. При його використанні не потрібно самостійно оцінювати яскравість смужок. Це робить Clearblue одним з кращих товарів в своєму сегменті. Він коштує дорожче, ніж звичайні смужки, але зате зручнішийе в застосуванні і надійніший.

«Frautest» на овуляцію

Якщо у жінки є причина користуватися не електронним пристроєм, а тест-смужками, їй підійде «Frautest». У комплекті міститься 5 смужок для визначення лютеїнізуючого гормону, а також 2 тести для діагностики вагітності. Крім того, є 7 ємностей для сечі, що підвищує зручність користування.

Смужку слід занурити в контейнер з сечею у напрямку стрілок до позначки Max, глибше занурювати її не потрібно. Через 5 секунд необхідно дістати смужку і покласти її для просушки на край ємності з сечею. Пофарбовані лінії почнуть з’являтися вже через хвилину, але остаточну оцінку роблять через 10 хвилин. Якщо з’явилися 2 яскраві смужки – тест на овуляцію  позитивний. Оцінювати результат після закінчення 30 хвилин і більше не рекомендується.

Тест одноразовий, після вживання його і ємність для сечі потрібно викинути.

Інші популярні тест-смужки – Евіплан, Овуплан, Феміплан.

Планшетні тести

Пристрої, що сполучають в собі легкість застосування і точність – планшентні, або касетні.

Планшетний (касетний, струменевий) тест «Femitest»

Це багаторазові пристосування, що визначають овуляцію в сечі. Досить підставити віконце приладу під струмінь, і через деякий час на екрані відобразиться одна або дві смужки. Приклади таких тестів – касети Фраутест, Евітест, Овуплан люкс, Фемітест.

Електронний тест, що визначає рівень естрогенів в слині

Вважається  найнадійнішим. Звідси його висока вартість. Принцип його роботи полягає в дослідженні краплі слини під мікроскопом. Перед овуляцією в ній починають утворюватися кристали солей, які формують спочатку горизонтальні і вертикальні лінії, а в момент овуляції – малюнок, що нагадує папороть. Якщо овуляція не настала – у зразку слини містяться тільки окремі крупинки – «пісок».

Свідчення цього тесту не залежать від рівня лютеїнізуючого гормону. Тому він особливо підходить жінкам з гормональними порушеннями.

Найпростіший пристрій з серії – мікроскоп MaybeMom. Він оснащений хорошою оптикою і достовірно відображають результат в 98% випадків. Тест на овуляцію  ОВУ дозволяє досліджувати не тільки слину, але і шийковий слиз. Єва-тест являє собою міні-лабораторію, повністю комп’ютеризовану і самостійно видає готові дані про овуляцію.

Електронні тести, що визначають овуляцію по слині, вважаються найбільш точними. Компактні мікроскопи прості у використанні і зручні. Вони багаторазові, немає необхідності постійно купувати тест-смужки. Дослідити слину потрібно вранці, до пиття води і чищення зубів.

Деякі пристрої, як наприклад, Єва-тест, дають можливість не тільки визначити овуляцію, але і запобігти вагітності, вчасно помітити загрозу викидня. Такий тест на овуляцію  показує вагітність на терміні в 1 тиждень. Він здатний допомогти в діагностиці гінекологічних захворювань і навіть встановити стать майбутньої дитини. Хоча відгуки споживачів кажуть про деяку незручність приладу, необхідністю його перенастроювати і високою ціною, деяким жінкам найкраще підійде саме він.

До цієї ж категорії відноситься і прилад «Веста». Виробники заявляють, що такі прилади показують і «безпечні» дні, рівень гормонів в менопаузі, можливу причину відсутності місячних.

Тест на овуляцію.  Часті запитання

Яка ймовірність вагітності в фертильні дні?

Можливість завагітніти буде відрізнятися від циклу до циклу, і у різних жінок. Вона залежить від багатьох умов, таких як вік жінки, її партнера, загальний стан здоров’я і спосіб життя. В середньому ймовірність вагітності в день овуляції становить 33%.

У чому різниця між використанням більшості тестів на овуляцію і Clearblue Fertility Monitor?

Більшість тестів на овуляцію визначають викид лютеїнізуючого гормону, який відбувається приблизно за 24-36 годин до виходу яйцеклітини. Вони допомагають уточнити 2 самих фертильних дня циклу – перед овуляцією і під час цього процесу. Цифровий тест Clearblue Fertility Monitor визначає рівень двох гормонів – лютеїнізуючого і естрогену. Він виявляє до 5 додаткових днів, коли жінка може завагітніти, виявляючи зростання естрогену.

Я недавно перестала приймати протизаплідні таблетки. Це може змінити результат?

Ні, це не вплине на результати. Але якщо жінка лише недавно припинила приймати гормональні засоби, у неї можуть бути нерегулярні цикли. Це призводить до труднощів у визначенні дня початку тестування. Тому краще почекати, поки пройдуть 2 поспіль цикли без протизаплідних, і лише потім починати використовувати тест на овуляцію.

Мій цикл поза діапазону, показаного в інструкції. Як я дізнаюся, коли починати тестування? Коли робити тест при пізній овуляції?

Якщо цикл складає менше 22 днів, почати тестування потрібно на 5-й день, рахуючи першу добу менструації. Якщо цикл більший 40 днів, слід починати тестування за 17 днів до передбачуваного початку місячних і продовжувати дослідження навіть після закінчення 5 днів.

Я користувалася тестом clearblue кілька місяців поспіль і не завагітніла. Може бути, у мене безпліддя?

Буває, що здорова жінка не може завагітніти протягом багатьох місяців. До лікаря слід звернутися через рік безуспішних спроб, якщо жінці менше 35 років. Якщо їй 35-40 років – це потрібно зробити вже через півроку. Якщо пацієнтка старша 40 років ніколи не вагітніла – потрібно терміново йти до гінеколога.

Я зробила всі 5 тестів за інструкцією, але так і не виявила овуляцію. Що робити?

Якщо довжина циклу змінюється щомісяця більш ніж на 3 дні, потрібно почати нову упаковку тесту. Якщо цикл нормальний, значить, він був неовуляторним, тобто виходу яйцеклітини не було. Завагітніти в цьому місяці вже не вийде, але це нормальне явище для жіночого організму.

Чи потрібно використовувати всі тести з набору?

Ні. Можна припинити тестування після овуляції і зберегти залишені смужки для наступного циклу.

Коли шанси завагітніти найвищі і найнижчі?

Пік можливості зачаття припадає на день овуляції і день перед ним. Висока ймовірність вагітності з’являється ще за 4 дні до цього. За межами цих 6-7 днів можливість завагітніти низька.

У чому різниця між днями овуляції і «фертильними» днями?

Овуляція – вихід жіночої статевої клітини з фолікула, це трапляється за 12 – 16 днів до початку наступних місячних. Жінка найбільше здатна до зачаття в день овуляції і в попередню добу.

«Фертильні» дні – час циклу, коли може настати вагітність. Через те, що сперматозоїди зберігаються в жіночому організмі декілька днів, вони можуть «дочекатися» яйцеклітину. Тому «фертильними» днями вважають день овуляції і 5 діб до неї.

Тест на овуляцію. Відгуки

Розглянемо відгуки жінок, які користувалися цифровими тестами і поділилися своєю думкою з приводу їх ефективності.

Надія Лубянова: Ми з чоловіком планували вагітність більше 3-х років. З’ясувалося, що у мене є деякі проблеми з гормональним фоном, тому довелося проходити лікування. Як тільки курс терапії закінчився, я почала купувати цифрові тести на овуляцію, щоб виявити найбільш вдалий час для зачаття. Хочу відзначити, що ціна таких пристроїв доволі пристойна, але для такої справи мені було нічого не шкода, тим більше в аптеці сказали, що це найточніші тести. Як тільки побачила результат про наявність овуляції – відразу взяла чоловіка в оборот. Зазначу, що спроби ми продовжували ще 3 дні після овуляції, так як теж існує вірогідність зачаття в цей час. Дочекатися  менструації я ніяк не могла, тому відразу побігла купувати цифровий тест на овуляцію.  Коли побачила, скільки він коштує – трохи замислилася, чи варто його брати, вже дуже ціна «кусалася». Однак аптекар сказала, що тільки такий пристрій може показати наявність «цікавого положення» ще до затримки. Тому вже не замислювалася і відразу купила його. Зробила тест за 5 днів до затримки і побачила довгоочікуваний позитивний результат! Я навіть не повірила, тому стала робити тести щодня до затримки – і всі вони були позитивними! Тепер усім, хто не може дочекатися затримки, я раджу саме цей пристрій.

Аліса Степанова: Я дуже часто користувалася цифровим тестом на овуляцію digital, так як була необхідність відстеження овуляції. Саме тому добре знала ціну цього пристрою і його ефективність. Коли вирішили з чоловіком завести дитину – теж скористалася цим тестом, щоб спроба відразу була вдалою. Коли помітила в календарику, що у мене вже 3 дні затримки – пішла в аптеку за тестом. Купила найпростіший, так як чула, що після затримки вже будь-який пристрій має визначити стан. Тест показав другу смужку, але дуже слабку – саме тому я засумнівалася. Знову пішла і купила вже цифровий тест, який відразу мені видав позитивний результат. Так що іноді варто трохи переплатити, але отримати достовірну інформацію, а не витрачатися на численні «дешевизни».

Марія Гаврилова: Я використовувала такий пристрій один раз в житті, і він мені відразу видав достовірну інформацію навіть за кілька днів до затримки. Ціна, звичайно, у нього трохи вища аналогів, але тоді я могла собі це дозволити. Хороший, зручний тест.


Check Also

Традиції на 14 лютого 2021 року – день святого Валентина

День Святого Валентина, який відзначається 14 лютого, з кожним роком стає все популярнішим у нашій …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *