Home / Твоя краса / Догляд за волоссям / Стрижка «шапочка» на коротке волосся: технологія створення та рекомендації по укладанню

Стрижка «шапочка» на коротке волосся: технологія створення та рекомендації по укладанню

Короткі стрижки вже давно перестали бути лише чоловічою прерогативою: сьогодні навіть жінка, що дотримується класичного стилю в одязі і не визнає брюки, може носити коротке волосся  і виглядати елегантно. Серед усього їх різноманіття особливої уваги заслуговує стрижка «шапочка», що припускає укорочену потилицю, тим більше що її можна виконати навіть в домашніх умовах.

Кому підійде стрижка «шапочка»?

І жіночий, і чоловічий варіанти стрижки «шапочка» являють собою максимально укорочену потилицю і довжину від верхівки, причому вільна маса волосся не ділиться проділом, а рівномірно розходиться від центру вперед, в сторони і назад. Зріз у класичній «шапочці» рівний, лінія знаходиться трохи нижче середини вуха. У асиметричних варіантів допускається діагональний зріз вперед або назад, а також бічна асиметрія, коли з будь якої сторони вухо повністю відкрито, а на протилежній до мочки прикривається волоссям. За рахунок укладання, стрижка «шапочка» створює об’єм у зоні верхівки і верхньої частини голови, а також округляють цю зону і приховують лоб.

Виходячи з цього, можна говорити, що найкраще стрижка «шапочка» підійде жінкам з високим та/або вузьким чолом, а також з важкою нижньою частиною обличчя (форма «трапеція»), коли потрібно врівноважити всі параметри. Також цікаво виглядає шапочка і на обличчях форми «трикутник», знову ж таки, за рахунок того, що краде об’єм чола, і на «прямокутнику», оскільки згладжуються грубі лінії. Але через подібне пом’якшення не слід вдаватися до даної стрижки дівчатам з круглим обличчям і при формі обличчя «квадрат», оскільки будь компактна форма з «шапочкою» стане ще компактнішою.

При цьому, дана стрижка все ж володіє локальним витягаючим ефектом: за рахунок відкритої потилиці вона візуально подовжує шию, тому професіонали її рекомендують дівчатам невисокого зросту, а також схильним до повноти, оскільки стрижка не погіршить останній нюанс. Але відноситься це тільки до класичної короткої стрижки «шапочка»: її різновид, при якій на нижньому шарі залишається деяка вільна маса довгого волосся, обстрижену каскадом, шию витягати вже не буде, зате звузить обличчя, внаслідок чого її можна пробувати для круглого або квадратного обличчя.

Що до типу волосся, які найкраще утримають стрижку «шапочка», то, безумовно, ідеальні тут пряме тонке волосся: при зменшенні довжини вони створять об’єм, який не пропаде незабаром, а самі пасма не змінять своєї форми, внаслідок чого збережеться чіткий зріз. Важке густе волосся в такій стрижці виглядають не завжди добре, оскільки прикореневого об’єму вони позбавлені, і пасма будуть просто обрамляти обличчя, що набагато привабливіше в разі довжини до плечей або нижче. Хвилясте ж волосся дозволяють зробити стрижку «шапочку» у її не класичній версії: наприклад, з асиметрією або довгою скошеною чолкою. Правда, тут найчастіше укладку роблять таку, щоб відкрити лоб, тому при бажанні скорегувати його, стрижка «шапочка» на хвилясте волосся небажана.

Стилісти рекомендують не забувати, що подібна стрижка вимагає однотонного фарбування в силу невеликої довжини пасом, тому від переходів кольору з коренів до кінців доведеться відмовитися. Вертикальне широке мелірування допустиме, але в м’якій версії, без сильного контрасту (темна база, білі пасма), інакше укладання буде виглядати непривабливо.

Стрижка «шапочка»  на коротке волосся з чолкою: фото та рекомендації

Традиційна «шапочка» припускає дуже густу чолку з рівним зрізом, яка майже прикриває брови. З цієї причини, як уже згадувалося, таке укладання дозволяє приховати всі недоліки чола, але чи кожній дівчині підійде подібний варіант? І чи не можна урізноманітнити «шапочку» іншими версіями чолки?

Стрижка «шапочка» на коротке волосся технологія створення та рекомендації по укладанню 1

Модні тенденції сьогодні пропонують вибирати з асиметричних чолок: кардинальні зрізи, укорочення, «сходинки» тощо. Ідеї, що зійшли з світових подіумів і прижилися серед дівчат, готових дивувати оточуючих своїм новим образом. Стилісти стверджують, що до жіночої стрижки «шапочка»  застосовна будь-яка з цих версій чолок, хіба що треба розуміти, як грамотно її подати, і чи не виникне складнощів з її укладанням.

Наприклад, діагональна чолка, яка вже давно стала такою ж повсякденною, як і традиційна з рівним зрізом, прекрасно підходить тим, хто хоче подовжити обличчя, а також змістити акценти з носа на нижню частину обличчя. Таку чолку все ще можна скорегувати ширину лоба, значно зменшивши її, і відвести увагу від можливих асиметрій обличчя. Гармонійніше всього вона виглядає з «шапочкою», що має діагональний зріз в сторону, оскільки тоді найдовша частина чолки м’яко зіллється з основною масою волосся.

Витягнути обличчя допоможе і укорочена чолка, але з плавним переходом від лінії зрізу «шапочки» до найкоротшої її зони. Однак подовження обличчя відбувається за рахунок збільшення висоти чола, тому такий варіант уже підійде не всім дівчатам. Зате він чудово виглядає на прямокутних обличчях, оскільки також сприяє пом’якшенню гострих кутів.

З рахунків не можна скидати і креативні версії чолки при стрижці «шапочка»: ті ж «сходинки», коли довжина чолки змінюється від короткої до довгої, але ліній зрізу кілька і вони представляють собою чітку драбинку. Для кучерявого волосся це неактуально, оскільки форму вони не втримають. Крім того, така чолка орієнтована на овальне або трикутне обличчя, оскільки робить його більш фактурним, але майже не коригує за параметрами.

Стрижка «шапочка» на коротке волосся : технологія створення

Стрижка «шапочка» на коротке волосся технологія створення та рекомендації по укладанню 2

Дана стрижка відноситься до категорії тих, що під силу виконати вдома навіть початківцю перукарю, проте в ній є кілька нюансів, які важливо дотримати. Зокрема, це ідеально рівний зріз, незалежно від того, паралельний він підлозі (класика) або ж знаходиться під кутом (асиметрія). Не допускається вибивання окремих пасом із зачіски: всі вони повинні у фіналі лягти гладко і не заходити за крайню лінію. При цьому допускається 2 варіанти зрізу довжини: каскадний і традиційний. Останній передбачає найбільш довгі пасма на верхньому шарі, і більш короткі – на нижньому, внаслідок чого за місцем зрізу вони повністю порівнюються. Каскад, навпаки, робить всі верстви однаковими по довжині, якщо волосся підняти до паралелі з підлогою, але в спокійному стані виходить, що верхній шар виглядає коротше, ніж кожен з тих, що під ним. Така методика прекрасно виглядає на дуже тонкому і не густому волоссі, оскільки максимально додає об’єму біля коріння.

Для виконання даної стрижки на коротке волосся  вдома потрібні філіррувальні і традиційні ножиці, затискачі, а також тонкий гребінець з частими зубчиками. Волосся попередньо змочуються і розчісуються. Як і при будь якій стрижці, спочатку потрібно розділити голову на кілька зон: скронево-бічну, потилицю, верхівку і лобову. Волосся на всіх, за винятком потиличної і скронево-бічних, стягуються зажимами, щоб не затуляти огляд. У нижній частині скронево-бічної зони з кожного боку діагонально оформляється тонке пасмо над вухом. Край його для традиційної «шапочки» майже торкається мочки вуха – при висиханні волосся трохи піднімають.

Проділ, що відокремлює нижню потиличну частину, від великої зони маківки, розташовується у точки вушного хрящика і йде паралельно підлозі. Волосся на потилиці потрібно обстригти методом тушування: ножиці розташовують навскіс (15-20 градусів) до поверхні гребінця, робота здійснюється самим краєм лез. Пасма при цьому підведені знизу гребінцем ставляться перпендикулярно голові, зрізаються вони теж знизу вгору. При необхідності перехід до шиї підчищається бритвою.

Далі увага приділяється фронтально-тім’яній зоні і волоссю, що йде від верхівки до потилиці. Довжина з них забирається вкругову, робота проводиться від центру лоба, орієнтиром служить пасмо, яке було зрізане над вухом. Якщо Вам не дуже зручно працювати з таким великим об’ємом волосся, можете поділити його на 2-3 частини горизонтальним круговим проділом, обстригаючи спочатку нижній шар, потім середній, і на завершення – верхній.

Останній крок – надання стрижці цілісності: для цього виконується перевірка чіткості лінії зрізу з можливим її підрівнюванням, а також фінальне тушування і філірування решт, особливо чолки. Якщо Ви хочете зробити не класичну стрижку «шапочку», а додати асиметричності укладанню, міняйте діагональ зрізу на попередньому етапі. Те ж стосується чолки, яка не обов’язково оформляється рівно: можна зробити радикальну асиметрію або просто пом’якшити її контури.


Check Also

Місячний календар стрижки на лютий 2021 року детальний

З року в рік астрологи складають гороскоп для кожного знака Зодіаку, щоб ми не тільки …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *