Home / Сім'я / Секс після пологів: коли, скільки і чи варто?

Секс після пологів: коли, скільки і чи варто?

Народження дитини – це не тільки хвилюючий і радісний момент в житті подружжя, це ще й зміна звичного укладу життя, догляд за малюком, і нерідко – виникнення психологічних проблем у молодих батьків. Однією з таких проблем є відновлення сексуальних відносин між подружжям, особливо в тих сім’ях, де з’явився первісток. Молодих мам хвилює безліч питань: коли можна починати сексуальне життя, чи зміниться сам секс після пологів, і, найголовніше, а чи не буде боляче? Важко відповісти на всі питання однозначно, адже кожен організм індивідуальний (в тому числі і сексуальна чутливість), а також багато що залежить від характеру перебігу пологів і вагітності (з ускладненнями або без).

Секс після пологів

Секс після пологів коли, скільки і чи варто

Якщо вірити статистиці, то приблизно половина жінок зазнає труднощів в статевому житті протягом перших трьох місяців після пологів. А близько 18% жінок не можуть від них позбутися протягом року. Але не все так сумно, як то кажуть, секс після пологів  існує і має право на існування!

Секс після пологів. Період статевої стриманості або коли можна?

Всі акушери в один голос твердять, що так званий статевий спокій після пологів необхідно дотримувати  протягом 6-8 тижнів.

Природно, це не голослівне твердження, і засноване воно на деяких фізіологічних змінах, що відбуваються в організмі жінки після пологів. В першу чергу це стосується післяпологових виділень або лохій. Такі виділення тривають у жінки 4-6 тижнів і викликані вони не тільки скороченнями матки (адже їй необхідно повернутися до колишніх форм), але і загоєнням післяпологової рани в матці (там, де прикріплювалася плацента).

З цього можна зробити наступний висновок: ранній секс загрожує інфікуванням матки, розвитком запалення з усіма наслідками, що випливають (ендометрит, аж до розвитку безпліддя). Крім того, недотримання термінів утримання від сексу небезпечно виникненням і / або посиленням кровотечі з пошкоджених під час пологів судин. Додатковим фактором чому не поспішати з початком сексуального життя є розтягнення м’язів піхви. Йому також необхідно скоротитися і повернутися якщо не до колишніх розмірів, то хоча б наблизитися до них.

Така тривалість статевого спокою повинна дотримуватися жінками, у яких не було будь-яких ускладнень під час пологів. Дозвіл на статеве життя все ж необхідно отримати у лікаря, який ретельно огляне жінку і виявить наявність або відсутність протипоказань до сексу. В інших випадках (розриви статевих шляхів, епізіотомія, кесарів розтин) питання вирішується індивідуально з кожною жінкою.

Але, здавалося б, якщо була операція, які проблеми можуть виникнути у жінки?

Піхві скорочуватися не треба, це факт, але матка все одно скорочується. Не варто забувати і про шви на матці і передньої черевної стінки. Навіть якщо рубець на животі перебуває в ідеальному стані, матці все одно потрібен певний час для загоєння швів.

Важко уявити ускладнення, які можуть виникнути після розходження швів на матці в результаті необдуманої пристрасті. Тому акушери настійно рекомендують починати статеве життя лише після огляду і проходження УЗД.

Секс після пологів. А якщо не хочеться або відсутність статевого бажання

Звичайно, шкода чоловіка, який терпів відсутність сексу протягом декількох місяців, але що робити жінці, якщо бажання немає? Причин «фригідності» (в лапках, тому що жінка аж ніяк не стає фригідною після пологів) кілька:

Сухість піхви

Сухість піхви після пологів пояснюється просто: у жінки знижене утворення естрогенів, особливо, якщо вона годує грудьми. Вирішити дану проблему досить просто: скористайтеся додатковими мастилами, кремами і іншим, що не містить гормонів.

Страх болю

Страх виникнення болю в такому інтимному і ніжному місці відчувають багато жінок після пологів, особливо, якщо пологи супроводжувалися розривами або епізіотомією. Під час ушивання таких розривів у процес можуть залучатися пошкоджені нервові закінчення, і тому рубці стають дуже чутливі до будь-якого дотику. В даному випадку можна скористатися пом’якшуючими кремами (контрактубекс), а чоловік повинен бути особливо ніжний і уважний, пестячи дружину.

Втома

Молоді мами настільки поглинені турботами по дому, доглядом за дитиною, що часом у них є в наявності одне лише бажання – виспатись. Ну що ж, і в цьому випадку не все втрачено. Не варто відмовлятися від допомоги рідних, а до турбот про малюка слід активно залучати чоловіка. Це не тільки полегшить фізичні навантаження, але зміцнить, а в деяких випадках і відновить теплі й ніжні стосунки в сімейному житті.

Втрата привабливості

Для багатьох молодих мам відчуття власної непривабливості є забороною на сексуальне життя. Як чоловік може мене любити і хотіти, адже я розповніла, втратила форму та інше. На відміну від жінок, чоловікам не так вже й важливий зовнішній вигляд, а більшість навпаки, вважають, що дружина стала більш привабливою і апетитною. І в цьому випадку не варто впадати у відчай. По-перше, з часом фігура повернеться до колишніх стандартів (адже годування малюка вимагає калорійного харчування мами). А по-друге, потрібно виділяти кілька хвилин в день для гімнастики, танців або інших фізичних вправ.

Секс після пологів.Пози для сексу після пологів

Також медики рекомендують підбирати правильні пози, щоб уникнути дискомфорту і домогтися максимальної насолоди. Для поз, які можна використовувати для сексу після пологів, характери ті, в яких можна контролювати процес: глибину, частоту і швидкість проникнення. Сила тертя йде в даній ситуації на другий план. Крім того, акцент обов’язково повинен бути зроблений на стимуляцію клітора жінки і роботу з точкою G.

У число основних поз для сексу після пологів входять:

– наїзниця;

– на боці;

– місіонерська.

У позі «жінка зверху» молодій матері найлегше контролювати процес, в результаті чого вона сама вибирає комфортну для себе швидкість, частоту і глибину проникнень. Для цього жінка сідає обличчям до чоловіка, коліна зігнуті. Якщо дуже хочеться додатково простимулювати точку G, варто тільки трохи зрушити таз вперед. Завдяки цьому пеніс злегка вийде з піхви, таз же буде тиснути на нього, в результаті чого він і упреться в горезвісну жіночу зону задоволення.

Як варіант, можна не сидіти на чоловікові, а лежати на ньому, але при цьому бути зверху. В цьому випадку навантаження більше розподіляється на руки і ноги.

При заняттях сексом в позі на боці процес виходить більш ласкавим і ніжним. Пов’язано це з тим, що за рахунок лежання на боці проникнення пеніса неглибоке, що, природно, не завдасть особливого дискомфорту жінці.

Щоб гарантовано отримати оргазм в такій позі, потрібно жінці закинути одну ногу на чоловіка, в цій ситуації стимуляція точки G буде сильнішою.

Місіонерська поза часто характеризується як стандартна. Жінка лежить на спині, чоловік знаходиться зверху. У цій позі вся відповідальність за процес лягає на чоловіка, саме він керує кількістю рухів і їх якістю. Фахівці стверджують, що можна трохи підкоригувати це, обхопивши його стегна ногами. Крім того, в цій позі дуже легко робити обертальні рухи, які також сприяють досягненню почуття задоволення.

Інші пози, коли передбачається, що чоловік буде зверху, можливі, але все ж перший час їх краще постаратися уникати. Пов’язано це з тим, що в момент сім’явиверження він може мимоволі здійснювати рухи, від яких жінці буде боляче.

Розкутим парам варто подумати про те, щоб на деякий час відмовитися від анального сексу, щоб не завдати шкоди здоров’ю жінки.

Секс після пологів. З чим можна зіткнутися

Займаючись сексом після пологів, можна зіткнутися з низкою неприємних відчуттів, які при цьому в більшості випадків абсолютно природні. Так, наприклад, якщо молода мати відчуває біль, це може пояснюватися наявністю швів на промежині. Причому в цій ситуації хворобливі відчуття можуть тривати до 4-6 місяців після пологів.

Ще один неприємний сюрприз для подружжя, які вперше після пологів вирішили зайнятися сексом, – відсутність мастила і сухість піхви. Природно, в цьому випадку про особливе задоволення не йдеться, тому що сила тертя досить велика і можуть навіть з’явитися мікротравми піхви. Слід бути готовими до того, що така ситуація може тривати аж до відновлення місячних (це може відбуватися і через місяць, і через рік-два після пологів). Впадати у відчай не варто, досить просто купити в аптеці або спеціалізованому магазині засіб, що заміняє природне змащення.

 Ще одна неприємність – це кров’янисті виділення. Кров під час сексу після пологів сигналізує про те, що ви поквапилися і зарано відновили своє сексуальне життя. Медики рекомендують здійснювати перший секс після пологів  тільки після того, як закінчаться лохії. Варто враховувати і той факт, що кров’янисті виділення під час заняття сексом після пологів природні тільки протягом 8 тижнів. Якщо ж це відбувається пізніше, можливо, організм посилає вам сигнал про нинішнє серйозне захворювання.

В такому питанні, як відновлення статевого життя після пологів, не повинно бути в поспіху. Обов’язково потрібно обговорити всі моменти з партнером. Чоловіки ж повинні в цій ситуації бути справжніми джентльменами і думати в першу чергу про жінку, а не про своє задоволення. Тим більше що секс після пологів  з дотриманням вимог безпеки – захід тимчасовий, трохи пізніше все обов’язково відновиться і вийде на колишній рівень.

Який же висновок можна зробити з усього вище сказаного? Секс після пологів  не тільки необхідний, він ще зміцнює почуття подружжя і приносить радість.


Check Also

Традиції на 14 лютого 2021 року – день святого Валентина

День Святого Валентина, який відзначається 14 лютого, з кожним роком стає все популярнішим у нашій …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *