Home / Здоров'я / Що таке палені квасці і для чого вони потрібні?

Що таке палені квасці і для чого вони потрібні?

Палені квасці мають широкий спектр використання в медицині і косметології. У природі це з’єднання зустрічається у вигляді мінерального утворення, яке називається алюмокалієвого квасцами. Після нагрівання понад 160ºC вони перепалюють, утворюючи речовину, схожу за консистенцією на безбарвну пудру кристалічної структури. Їх можна отримати і за допомогою штучного синтезу.

Зберігають квасці в щільно закритій ємності, інакше вони вивітрюються і розпадаються на повітрі. Також вони легко розчиняються при попаданні вологи.

Властивість препарату

Порошок має наступну дію:

протибактеріальну;
вологовбираючу;
протизапальну;
протимікробну.

Застосування алюмінієвих палених квасців:

при надмірної пітливості, для нормалізації роботи сальних залоз;
у вигляді антисептика, для якнайшвидшого загоєння ран при порушенні цілісності поверхні шкіри;
для боротьби з грибковою флорою і бактеріями.

Любителі тварин високо цінують цілющі властивості цього абсолютно натурального препарату і використовують його для лікування своїх улюбленців. Особливо часто до нього звертаються власники собак. При наростанні «дикого м’яса» у старіючих тварин досить регулярно присипати алюмінієвими паленими квасцями новоутворення, і воно через деякий час зникне.

Рекомендують також використовувати засіб для лікування рваних ран.

Застосування натурального препарату в косметології

Палені квасці застосовують для позбавлення від запаху поту. Порошок наносять в сухому вигляді на зони пахвових западин, стопи і долоні.

При зіткненні з шкірною поверхнею утворюється захисна плівка – альбумінат. Вона обволікає потові залози, блокуючи виділення секрету.

Позбавлений контакту з повітрям секрет не розкладається, відповідно, запаху поту не відчувається.

На основі палених квасців випускаються аптечні засоби – антиперсперанти. Вони діють ефективніше звичайних косметичних засобів, не мають аромату, у зв’язку з чим можливість виникнення алергічних реакцій мінімальна.

Щоб збільшити пружність шкіри молочних залоз, роблять примочки з суміші квасців і оливкової олії – пропорція 1/5. Курс відновлювальної процедури: 2 тижні по 15 хвилин в день.

Серветки, змочені сумішшю, вільно укладають на область молочних залоз. Під час процедури рекомендується лежати на спині.

Власникам жирної і змішаної шкіри алюмінієві квасці допоможуть впоратися з висипом вугрів, прибрати надлишки шкірного жиру:

Маска: у чверті склянки прохолодної кип’яченої води розчиняють половину ч. ложки порошку і стільки ж оливкової олії. Суміш наносять на шкіру на 10-12 хвилин. Далі як її змиють прохолодною водою, поживний крем не наносять;

Маска з квасців і глини. Половина ч. ложки порошку змішується з 3 ложками білої глини, туди добавляють 2-3 ложки аптечної спиртової настоянки прополісу. Наносять на 12-15 хвилин. Після видалення маски необхідно нанести на обличчя зволожуючий крем;

Очищення обличчя можна проводити і за допомогою розчину.

Необхідні компоненти:

будь який спиртовий тонік, придбаний в готовому вигляді – 125 мл;
кип’ячена вода – 125 мл;
аптечний гліцерин – 1 ч. ложка;
кристалічний квасцевий порошок – 10 мг.

Всі компоненти змішують, поміщають в щільно закриваючу ємність. Обличчя обробляють 2 рази на день – вранці і ввечері.

Зберігається суміш у холодному місці не більше 3 тижнів.

Відмінно освіжає шкіру суміш на основі квасців після гоління. Щоб побалувати шкіру, складають засіб з рівних частин порошку, ментолу і декількох крапель одеколону.

Інші сфери використання квасців

Лікування ячменю. В збитий яєчний білок вводять 2 г квасців, перемішують. Застосовується у вигляді примочок;

Палені квасці використовуються при врослому нігті. Лікування комплексне. Вдень на запалену шкіру наносять кристалічний порошок, вночі мазь Вишневського. При врослому нігті таке лікування квасцями допомагає видалити огрубілу ділянку шкіри, а мазь витягує гній. Після зняття запалення на обновлену шкіру наносять синтомицинову або тетрациклінову мазі, що забезпечують якнайшвидше загоєння рани;

Рецепт лікування квасцями при варикозі. 2 рази на тиждень роблять ванночки: 5 л води – 35 г порошку – 100 г харчової соди;

Трофічні виразки лікують ваннами, складеними за наступним рецептом: 5 л води, 100 г харчової соди, 35 г квасців.

Виразки і опіки також можна лікувати за допомогою самостійно складеної мазі.

Інгредієнти:

віск – 200 г;
нутряний жир – 200 г;
каніфоль – 20 г;
оливкова олія – ​​200 мл;
йод – 2 стандартних аптечних пляшечки;
галун – 10 г.

Все змішується, доводиться до кипіння, проварюється 5 хвилин, настоюється 3 хвилини на повільному вогні, остуджують і проціджують. Отриманий засіб бажано зберігати в морозилці. Вживається тільки зовнішньо.

Застосовуються палені квасці також при зовнішньому геморої, як складових компресів при болях у вухах і навіть для запобігання вагітності.

Складаючи лікарський засіб, слід враховувати індивідуальну реакцію шкіри і слизових на використання кристалічного порошку. Якщо з’явиться відчуття печіння, нейтралізувати передозування допоможе цукрова вода або мильний розчин.


Check Also

Як поширюється коронавірус. Головні питання про COVID-19

Ми підготували масштабну візуалізацію даних про те, як поширюється коронавірус  і способи боротьби з ним. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *