Home / Твоя краса / Догляд за ногами / Які вправи виконувати при артрозі коліна?

Які вправи виконувати при артрозі коліна?

Артроз – досить коварне захворювання, що характеризується змінами хрящової тканини, болем і хрускотом при навантаженнях, погіршенням рухливості суглоба. Головна небезпека патології полягає в тому, що вона повністю не виліковується.

Але можна призупинити розвиток хвороби, поліпшити рухливість і запобігти абсолютному руйнуванню хряща. Крім медикаментозних методів добре себе зарекомендували вправи при артрозі колінного суглоба.

Ранкова зарядка

Процес займає зовсім мало часу, але є обов’язковим, так як покращує циркуляцію крові. Для досягнення ефективного результату спину потрібно тримати рівно, а ноги розвести на ширину плечей.

Кожну з поданих нижче вправ необхідно виконувати мінімум 30 секунд:

Почергове підтягування носків на себе, п’яти залишаються нерухомими. Одночасно масажуються коліна. Масаж надає розігріваючу і стимулюючу дію, надає терапевтичний ефект;
Підйом п’ят. Вправа аналогічна першій;
Зведення-розведення ніг в сторони, п’яти не рухаються;
Згинання-розгинання колін;
Ходьба вперед і назад.

Лікувальна фізкультура включає в себе кругові, згинальні й розгинальні рухи суглоба без осьового навантаження. Рекомендується проводити самомасаж і розминку. В якості останнього добре підійде ранкова зарядка. Дихання повинне бути глибоким, рівним, без напруження.

Виключаються присідання, нестійкі рухи і положення, які викликають біль. В основному вправи виконуються сидячи або лежачи.
Вправи для розробки колінного суглоба в положенні на спині і на животі

Для поліпшення свого стану ви можете виконувати наступний комплекс вправ:

Згинання ніг у колінах. П’яти тягнуть до сідниць, при цьому стопи від підлоги не відривають, а ковзають ними. Виконують кожною кінцівкою від 2 до 10 підходів;

Підняти обидві кінцівки вгору. Зігнути одну в коліні, притуливши п’яту до сідниці. Випрямити, щоб кінцівка стала паралельною підлозі. Підняти назад вгору. До 15 підходів кожною ногою;

Пряму ногу піднімають трохи вище підлоги і тримають протягом кількох секунд. Потрібно виконати 2-20 підходів.

У положенні на животі: згинати ноги, дістаючи п’ятами до сідниць; впертися носками в підлогу і підняти коліна; виконувати кругові рухи зігнутою в коліні ногою з спрямованою до стелі стопою.

Щоб домогтися ефективного відновлення здоров’я, вправи потрібно виконувати щодня. Якщо є можливість, то варто зайнятися плаванням. Обов’язково робити масаж. Потрібно носити тільки зручне взуття і займатися фізкультурою при кожному зручному моменті.

Якщо поєднувати останню з медикаментозними препаратами, то можна призупинити прогресування хвороби і поліпшити свій стан.

Вправи після проведення артроскопії колінного суглоба

Артроскопія – хірургічне втручання, що дозволяє досліджувати і лікувати внутрішні структури суглобів. Така операція застосовується для огляду тканин і їх оцінки, а також для видалення пошкоджених ділянок хряща, меніска, запаленої синовіальної оболонки. У деяких випадках процедура використовується для реконструкції пошкоджених структур суглоба.

Відразу після артроскопії можна допускати надмірні навантаження. Не можна багато гуляти, займатися спортом, повертатися до роботи. Інакше можуть виникнути болі і набряки, інші післяопераційні ускладнення. Тільки через тиждень можна сідати за кермо. Якщо робота сидяча, то приступити до неї можна вже через тиждень, в інших випадках – пізніше.

Активність збільшується поступово виходячи із загального стану пацієнта, больових відчуттів і наявності набряків. Рівень нормальної фізичної активності звичайно спостерігається вже через місяць-півтора, проте тільки через два або навіть три місяці можна приступати до занять спортом і фізичної праці. Чим сильніше виражений артроз, тим більше часу буде потрібно людині.

Необхідно буде регулярно виконувати вправи для відновлення сили м’язів колінного суглоба. В основному комплекс фізкультури виконується в домашніх умовах по 20-30 хвилин 2-3 рази на день. У разі коли інтенсивність тренувань занадто висока, то людина відчуває тимчасове погіршення.

Якщо суглоб стає припухлим і теплим, то потрібно або знизити навантаження, або припинити заняття. Під час погіршення стану необхідний спокій, холодні компреси, пов’язка, що давить і підняте положення ніг. Якщо набряк не проходить через пару днів, потрібно показатися оперуючому хірургу.

Через 3-7 днів після операції можна виконувати такі вправи для зміцнення зв’язок колінного суглоба:

Людина лягає на спину і згинає ноги. П’яти притискаються до підлоги, одночасно напружується задня частина стегна. У такому положенні утримуватися до 5 секунд, потім розслабитися. Ці і всі наступні вправи необхідно виконати по 10 підходів;

Лягти на живіт. Під стопи покласти валик. Стопою тиснуть на цей валик, випрямляючи по можливості ногу. Триматися 5 секунд і розслабляються;

Повернутися на спину. Здорову ногу зігнути в коліні, хвору покласти на підлогу. Випрямити оперовану кінцівку, напружуючи стегно, і повільно підняти її на висоту близько 30 см, потім опустити;

Обидві ноги зігнути в колінах, спертися п’ятами на підлогу. Напружувати сідниці;

Стоячи біля стіни (стільця, столу) піднімати хвору ногу на кут 45 градусів і зафіксуватися, не рухатися кілька секунд. Повторити з розгорнутою назовні стопою.

При пошкодженні зв’язок відновлення триває досить довго. Спочатку можна виконувати тільки згинальні-розгинальні рухи стопами, довільно напружувати м’язи стегна, займатися дихальною гімнастикою. Не можна ходити, спираючись на напівзігнуту ногу, активно розгинати гомілки в суглобі.

Після того як стан стабілізується, можна здійснювати невеликі піші прогулянки на 500-600 м. Гуляти рекомендується не більше 3 разів на тиждень. Швидкість рухів – лише повільно. Після цього дозволяється займатися на велотренажері.

Вправи, рекомендовані при синовіті колінного суглоба

ЛФК в цьому випадку включає в себе цілий комплекс вправ, які спрямовані на поліпшення кровообігу в пошкодженій області і зміцнення м’язів постраждалої частини тіла. Лікувальна гімнастика застосовується як при стиханні, так і поза загостренням.

Для уражених суглобів рекомендується використовувати розвантажувальні або полегшені вихідні положення, виконувати махові рухи. Під час ходьби спочатку використовуються милиці або поручні. Ефективно себе зарекомендували заняття в басейні.

ЛФК є невід’ємною частиною терапії. Дуже важливо спрямувати зусилля на зміцнення м’язів, що оточують уражений суглоб. Крім того, вправи допоможуть частково зняти з нього навантаження, оскільки спрямовані на зміцнення найближчих суглобів, щоб вони в свою чергу краще виконували компенсаторну функцію.

Візьміть до уваги, що час процедури лікувальної гімнастики при артрозі поступово збільшується. Спочатку це 10-12 хвилин, в кінці курсу – 30-40.

Варто згадати, що, як і у вищеперелічених випадках, гімнастика при синовіті повинна бути щадною, амплітуда рухів – до болю, темп – середній, повільний. У комплекс входить багато вправ на розслаблення, які поєднуються з розтягуванням спини і кінцівок.


Check Also

Місячний календар краси на вересень 2018 року

Кожна жінка хоче бути гарною. Тому вона повинна стежити за своїм зовнішнім виглядом, правильно харчуватися …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *