Home / Твоя краса / Догляд за волоссям / Що робити, якщо болять корені волосся на голові

Що робити, якщо болять корені волосся на голові

Будь-який біль заподіює людині дискомфорт. Кожен бажає швидше усунути таку проблему. Але перш ніж позбавлятися від неї, слід з’ясувати її причину. ому виникає біль в корені волосся, які чинники впливають на них? Можливо, це пов’язано з образом життя самої людини, станом інших органів або сторонніми причинами. У будь-якому випадку проблему слід вирішувати.

Будова волосся людини

Перш ніж дізнатися, що робити,потрібн розібратися в їх будові. Визнано вважати, що волосся – це ороговілі неживі клітини. Його видима частина, звана стрижнем, дійсно не має волокон, нервових закінчень і не забезпечується кров’ю. Завдяки цьому людина не відчуває болю в процесі стрижки.

Тим не менш, волосся росте, а на місце випалого з’являються нові. Справа в тому, що глибоко в шкірі голови знаходиться корінь, в якому відбувається розмноження клітин. Швидкість цього процесу настільки велика, що довжина волосся за місяць збільшується на пару сантиметрів.

Інакше корінь називається волосяний фолікул. Вінволодіє чутливістю завдяки нервовим закінченням і має мускулатуру. Саме тому людина може відчувати біль в області коренів волосся на голові.

Які причини больових відчуттів в корені волосся

Що ж викликає дискомфортні відчуття? Факторів може бути декілька:

Якщо перед початком болів була змінена зачіска. Наприклад, раніше ви носили косички, але вирішили зробити «кінський хвіст». У цьому випадку змінюється звичний для волосся нахил по відношенню до голови. Це впливає на сам корінь, що викликає дискомфорт. Якщо причина в цьому, через час негативні відчуття зникають;

Туге стягування волосся. Особливо, якщо пережимаються стрижні ближче до кореня. Біль викликається мікро-розривами, які негативно впливають на волосся і саму шкіру голови. Робити тугі зачіски бажано якомога рідше. А при виникненні больових відчуттів, на деякий період відмовитися від них;

Невідповідні засоби гігієни. Іноді біль коренів провокується шампунем, бальзамом або іншим засобом. Після його заміни зникають і дискомфортні відчуття. Причиною також може стати пластмасовий гребінець, якийтеж слід замінити;

Сухість шкірного покриву. Часто це супроводжується лупою. Для таких проблем бажано застосовувати спеціальні засоби, що живлять і зволожують волосся. Також купувати шампуні та інші гігієнічні продукти спеціально для сухого волосся;

Порушення кровообігу.Впливає низька температура, при якій відбувається звуження судин. Тому взимку потрібно утеплювати голову. Ще одним з факторів порушення кровообігу є проблеми з судинами. У цьому випадку краще звернутися до лікаря;

Психологія. Наслідком негативних реакцій можуть служити стреси, нервові потрясіння. Однією з них може бути біль в коренях волосся. У даному випадку слід усунути основну причину.

Як позбутися негативних відчуттів

Методики усунення больових відчуттів залежать від їх причини. Винна туга чи нова зачіска? Змініть її. Проблеми в будь-яких захворюваннях? Лікуйтеся. Не зловживайте засобами для укладання.

Якщо, крім того, що болять корені волосся вони ще й випадають, слід провести комплекс заходів:

визначте тип свого волосся і використовуйте відповідні засоби гігієни;

Не робіть тугих зачісок, частіше давайте відпочинок голові;

вибирайте гребінці та щітки з натуральних матеріалів і частіше міняйте їх;

використовуйте мінеральні комплекси, маски і відновлюючі засоби для волосся;

проводьте курси масажу для шкіри голови.

Якщо ці методи не допомагають і волосся все одно випадають, зверніться до фахівця – трихолога. Він знайде причину і дасть слушну пораду щодо її усунення.

На стан волосся (і не тільки їх) впливає спосіб життя людини. Харчуйтеся раціонально, щоб організму вистачало всіх потрібних мікроелементів і вітамінів. Спробуйте їсти проростки пшениці. Вони покращують не тільки стан волосся, але і нігтів, шкіри.


Check Also

Місячний календар стрижки на лютий 2021 року детальний

З року в рік астрологи складають гороскоп для кожного знака Зодіаку, щоб ми не тільки …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *