Home / Здоров'я / Рибячий жир. Корисні властивості, застосування

Рибячий жир. Корисні властивості, застосування

Рибячий жир  є продуктом тваринного походження, який добувають безпосередньо з риб. За рахунок високого вмісту незамінних кислот, його досить часто застосовують як в сфері косметології, так і в процесі традиційного і народного лікування.

Рибячий жир

Рибячий жир. Корисні властивості, застосування

Оскільки в свідомості багатьох людей дана речовина асоціюється з жахливим ароматом і не менш жахливим смаком, на сьогоднішній день великою популярністю користується рибячий жир  в капсулах. У цій формі його вживати досить легко.

Крім того, оскільки жирні кислоти омега-3, що входять до його складу, схильні досить швидко окислюватися при контакті з киснем, втрачаючи свої корисні якості, желатинова капсула стає надійним захистом від подібного явища.

Варто зауважити, що цей препарат буває білим, бурим і жовтим. При цьому саме білий жир найбільш поширений, в зв’язку з тим, що його піддають найбільш ретельній обробці, і, отже, його можна вважати максимально якісним.

Рибячий жир  – чудодійний склад

Що стосується складу даної речовини, то він являє собою унікальну суміш всіляких гліцеридів.

Як його базовим компонентом виступають олеїнові кислоти, концентрація яких досягає 70%. Пальмітинова кислота, а також кислоти з розряду омега-3 і омега-6 теж містяться в досить істотніфй кількості. Варто зауважити, що цілющий ефект забезпечується саме завдяки жирам, які містяться в його складі.

Про суттєву користь даного препарату свідчить наявність в ньому таких вітамінів, як А і D.

Вміст вітаміну А забезпечує покращення росту і відновлення клітин шкірного покриву, слизової оболонки і пігментів зору. За рахунок нього рибячий жир  славиться користю для нігтів, волосся та шкіри.

Завдяки ж вмісту вітаміну D істотно знижується ступінь нервової збудливості, зменшується ймовірність виникнення судом м’язів литок, а також забезпечується вільний доступ фосфору і кальцію всередину клітин.

Так звані поліненасичені жирні кислоти, які відносяться до групи омега 3, є, мабуть, найбільш цінним елементом представленого засобу. Вони зменшують процеси запального характеру і сприяють кращому харчуванню всіх тканин організму.

За рахунок вживання цих кислот, можна запобігти виникненню захворювань судин і серця, атеросклерозу, утворення тромбів, аритмії, а також зменшити концентрацію некорисного холестерину.

Рибячий жир – як приймати?

Для того щоб забезпечити собі лікувальний ефект, необхідно ознайомитися з тим, як приймати рибячий жир.

Перш за все, варто врахувати, що приймати капсули необхідно в процесі трапези або відразу ж після її закінчення, запиваючи їх при цьому великою кількістю звичайної води. Що стосується допустимої дози за добу, то вона становить від трьох до шести капсул – три рази на день по одній або дві штуки.

Варто зауважити, що тривалість курсу повинна встановлюватися лікарем, вона безпосередньо пов’язана з наявними медичними показаннями. Мінімальний термін, як правило, становить один місяць, а перерва між курсами не повинен бути меншим, ніж два місяці.

Якщо мова йде про дітей, то їм цей препарат призначають в разі присутності певних показань. Інструкція по застосуванню риб’ячого жиру в такій ситуації може різнитися залежно від ваги, віку, стану здоров’я та наявності тих чи інших особливостей.

Рибячий жир  – цілющі властивості

Завдяки наявності в складі продукту всіляких кислот, а також різноманітних мікроелементів, користь риб’ячого жиру просто незаперечна.

Отже, до числа факторів, які визначають, чим корисний даний тип жиру, відносяться:

нормалізація роботи кровоносної системи, запобігання утворенню тромбів;

зниження концентрації холестерину;

попередження виникнення хвороби Паркінсона, рахіту та остеопорозу;

зниження ризику появи діабету;

активізація роботи мозку;

покращення настрою, ясності мислення і запам’ятовування;

профілактика хвороби Альцгеймера;

активізація імунних функцій організму;

покращення зору;

профілактика хвороб простудного характеру;

протизапальний ефект.

Кірм  того, є думка, що рибячий жир  наділений антигістамінними характеристиками, а завдяки його регулярному застосуванню, можна захистити себе від алергічних реакцій різних типів.

Також рибячий жир  неймовірно корисний для діток. Він сприяє розвитку м’язової і кісткової тканин, удосконалює дрібну моторику, підвищує рівень інтелекту дитини, а також сприяє зміцненню нервової системи. Крім цього, завдяки йому можна знизити надмірну активність і збудливість у імпульсивних малюків.

Незважаючи на високу калорійність, рибячий жир  просто незамінний в процесі схуднення. Секрет його користі для тих, хто бажає позбавитися від зайвих кілограмів, полягає в тому, що він сприяє нормалізації речового обміну і підвищує ступінь продуктивності функціонування м’язів. До того ж, регулярно вживаючи препарат, можна підвищити інтенсивність спалювання жирів до 15%.

Зайва вага, відсутність талії, нездорове серце і болі в суглобах – це нерідко є наслідком неправильного харчування, коли в раціоні відсутнє джерело Омега-3 незамінних кислот, якими багатий рибячий жир. Якщо цей продукт включити в своє щоденне меню, можна позбутися від перерахованих проблем, привести себе в гарну форму, тобто схуднути.

Користь риб’ячого жиру для серцевого м’яза

Найбільшу цінність продукт являє для здоров’я серця. Цій властивості було присвячено ціле дослідження, проведене в кінці минулого століття.

Дослідникам GISSI-Prevenzone був проведений експеримент, в якому брали участь близько 11 323 випробовуваних, які перенесли серцевий напад. Через три з половиною роки, у людей, які щодня приймали по одному граму риб’ячого жиру, шанси рецидиву і смерті від серцевого нападу знизилися на 50%.

Подібні результати дійсно вражаючі. Таким чином, виходить, людині, ризик смерті якій від серцевого нападу дорівнює ста відсоткам, допоможе вижити рибячий жир.

Аналогічне дослідження було проведено в Японії. Воно показало те, що включення цього корисного продукту спільно зі статинами дозволяє підвищити шанси залишитися в живих ще на 16% у тих, хто переніс серцевий напад.

Подібні результати дійсно вражають. Вони підтверджують користь Омега-3 для серцевого м’яза, а, отже, і всього організму в цілому. Складно повірити в те, що включення лише одного продукту здатне врятувати життя, але дослідження підтверджують даний факт.

Як рибячий жир впливає на суглоби?

Фізичні тренування корисні для загального стану здоров’я, але важкі присідання, жими і прес, що виконується лежачи на лаві, наносять досить серйозної шкоди суглобам, які старіють набагато швидше. З подібною проблемою доводиться стикатися всім, хто займається спортом на професійному рівні, щодня піднімаючи велику вагу.

Необов’язково йти на такі жертви. Мати гарну фізичну форму і здорові суглоби можливо, якщо приймати омега кислоти. Більшість людей, які страждають від суглобових болів, після щоденного вживання риб’ячого жиру відразу відчувають полегшення свого стану. Тут, головне, врахувати дозування. Щоб запобігти летальному результату від серцевого нападу, необхідно приймати 1-1,5 г.

Від болю в суглобах цього дозування недостатньо. Деяким людям може знадобитися приймати подвійну або потрійну норму препаратів і комплексів, що містять жирні багатофункціональні кислоти, оскільки все залежить від стану.

Який вплив робить рибячий жир на схуднення?

Це перше питання, яке цікавить багатьох, охочих привести свою вагу в норму. За процес спалювання жирів в організмі відповідають три жири – CLA, EPA / DHA. Останні два і являють собою Омега-3. Вони, будучи жирами, що звучить досить парадоксально, допомагають позбавитися від зайвої ваги.

Щоб стати підтягнутими, необхідно відмовитися від сформованого раніше стереотипу. Так, в 80-х і 90-х роках минулого століття, культуристи вживали в їжу продукти, які були практично позбавлені жирів. Дослідження про вплив риб’ячого жиру на схуднення почали проводити порівняно недавно.

Результати, отримані в ході клінічних досліджень, доводять реальну ефективність засобу. Потенційні властивості, що впливають на жироспалювання, були виявлені при більш серйозних клітинних і молекулярних біологічних дослідженнях.

Чи допомагає рибячий жир  схуднути за відсутності фізичних навантажень? Щоб відповісти на це питання, необхідно розглянути результати проведених досліджень. Міжнародний журнал «Obesity» провів експеримент, в якому взяли участь 324 чоловіки, що мають надлишкову вагу і навіть ожиріння. Випробовувачі сіли на дієту, яка передбачає знижене загальної калорійності харчування. Добавкою до мізерного раціону була жирна або пісна риба, або рибячий жир  в капсулах.

Дієта для схуднення  була продумана до кінця. Половину меню становили вуглеводи, а на білки доводилося не більше двадцяти відсотків всього раціону. Худанти не займалися спортом, тобто ніякої додаткової активності в ході експерименту передбачено не було. Спочатку дослідження, як можна зрозуміти не переслідувало будь-якої «великої» мети.

Середня втрата маси склала близько 6 кілограмів. Чоловіки, які вживали рибу або брали курс з омега кислот, втратили на один кілограм більше. Подібний результат був навіть у тих, хто вживав нежирне філе тріски. Пояснити цей факт дослідники не могли, але він, як нескладно здогадатися, обумовлений присутністю омега кислот.

Перше наукове дослідження, яке доводило ефективність риб’ячого жиру для схуднення, було проведено в 1997 році. Його учасники були на дієті, яка передбачала вживання 50% вуглеводів, а також заміну 6 грамів звичайного жиру на риб’ячий останні 3 тижні з 12, протягом яких тривав експеримент.

Це було зроблено для того, щоб порівняти загальні результати від урізання калорійності і дії продукту на процеси спалювання жирів. Продукт був введений в раціон не всіх, а деяких учасників.

У людей, які 3 тижні, замість жирів вживали рибу, втрата ваги за цей період склала 1 кілограм, а у залишеної групи випробовуваних за аналогічний час було втрачено приблизно 300 грамів, тобто в 3 рази менше.

Багатьом, звичайно, подібні результати можуть здатися не зовсім вражаючими, але слід врахувати той факт, що учасники експерименту не займалися спортом, а лише замінили звичайний жир на риб’ячий, а їх раціон практично повністю складався з продуктів, багатих на вуглеводи.

Ці дослідження підтверджують, що рибячий жир  дозволяє худнути навіть тоді, коли людина не займається ніякою фізичною активністю, споживає велику кількість вуглеводів.

Рибячий жир і фізичне навантаження

Найбільш цікаве і широке дослідження було опубліковано в одному з випусків American Journal of Clinical Nutrition. Воно, на відміну від описаних вище, полягала у використанні риб’ячого жиру у вигляді рідкої добавки. Вона відрізняється високою концентрацією DHA.

Учасникиами експерименту виступила група чоловіків. Одні вживали олію, а інші рідкий рибячий жир. Частина учасників виконувала фізичні вправи, а частина не займалася спортом. Тренінг передбачав активність з частотою серцевих м’язів, що дорівнює 75% від максимальної, протягом 45 хвилин. Вправи виконували тричі на тиждень.

Найкращі результати в схудненні продемонстрували ті, хто займався фізичною активністю, вживали риб’ячий рідкий жир, ніж інші групи учасників. Автори дослідження відзначили той факт, що регулярні аеробні навантаження і багаті DHA жири дозволяють зменшити жировий прошарок.

В опублікованих даних не було відзначено одного важливого моменту, оскільки він не ставився до процесу схуднення, що стосується частоти серцевих скорочень. У чоловіків, що вживають рибячий жир, було відзначено значне зниження частоти серцевих скорочень, ніж у тих, хто не брав Омега-3 кислоти.

Вправи, які виконували худ анти зводилися до того, що потрібно було досягти 75% серцевого ритму, що вимагало докладати набагато більше зусиль тим, хто пив рибячий жир. Це один з моментів, який призвів до того, що дана група учасників втратила більше ваги, ніж інші.

Механізм впливу риб’ячого жиру на серцеві скорочення ще не вивчений повністю. Наявні на даний момент дослідження показують лише те, що вживання EPA і DHA, які укладені в Омега-3 кислоти, здатні поміняти електрохімію серцевого м’яза.

В цьому криється головна причина того, що продукт знижує ймовірність летального результату при серцевому нападі. Це, як можна припустити, і є основною причиною того, що знижується частота скорочень серцевого м’яза.

Описане вище дослідження доводить ефективність риб’ячого жиру в процесі схуднення. Продукт може вводитися в раціон як добавка, тобто без занять спортом, будучи пасивним помічником у втраті зайвих жирових відкладень.

Ще більших результатів домогтися можливо, якщо займатися певною фізичною активністю. Головне, враховувати той факт, що деякі механізми, дійсно, підсилюють ліполіз, а інші не надають будь-якого подібного впливу.

Як змусити рибячий жир працювати

Втрата ваги відзначається в дослідженнях, де люди займаються фізичною активністю, а також в експериментах, коли заняття спортом були повністю виключені. Щоб покращити ефект від прийому риб’ячого жиру, існує кілька перевірених способів:

підвищена концентрація DHA запобігає утворенню і сприяє знищенню адипоцитів, поки вони ще не стали жировими безсмертними клітинами;

особливо добре хиломікрони і жири очищаються при вживанні риб’ячого жиру після трапези, що дозволяє вибирати найкращий час для прийому добавки, щоб посилити максимальний ефект;

зменшення частоти скорочень серцевого м’яза дозволяє підвищити рівень бажаного навантаження з метою досягнення найбільш високої інтенсивності при фізичних тренуваннях;

Омега-3 окисляє жири в жировому прошарку і сприяє регулюванню мітохондріальних механізмів.

Підвищена чутливість до інсуліну не входить в список механізмів, що сприяють покращенню результату від прийому риб’ячого жиру. Вивчення широкого кола досліджень з цього приводу дозволяє зрозуміти, що даний аспект надає досить малий ефект, особливо на здорових людей. Більш виражена чутливість на інсулін у тих, хто страждає від діабету другого типу.

Приймаючи даний препарат на порожній шлунок, може виникнути незначний стрибок цукру в організмі. Хтось із хворих на діабет може навіть не помітити цього, а хтось може відчути значне погіршення самопочуття.

Крім цього, вирішивши вживати рибячий жир  при діабеті, слід заздалегідь проконсультуватися з лікарем, для того, щоб переконатися, що у вас відсутні протипоказання.

Що потрібно зробити для того, щоб почати худнути?

Існує не менше двох причин для прийому комплексу омега кислот. По-перше, добавка з Омега-3 допомагає уникнути летального результату після перенесення серцевого нападу. По-друге, вона дійсно допомагає схуднути навіть тим, хто не займається будь-якою фізичною активністю.

Щоб знайти бажану стрункість, необхідно дотримуватися кількох досить простих правил:

Дозування безпосередньо обумовлене тими результатами, яких хоче отримати людина. Якщо потрібно скинути не більше 15 кг, добавку слід приймати двічі в день по 1-2 г, коли позбавляються від більшої кількості кілограм, потрібно пити по 5-6 р.

Вживати рибячий жир  слід після прийому їжі. Це дозволяє уникнути виділень жовчі і розладу шлунка. Оптимальна тривалість курсу становить 25 днів. Потім обов’язково роблять перерву до 5 місяців.

Інструкція по застосуванню препарату з метою схуднення передбачає:

Вибір натуральної та ефективної добавки, оскільки дешевші бренди досить часто викликають нудоту, вимагають прийому збільшеної дози. Найбільш корисним вважається продукт, який містить максимальну концентрацію DHA, саме його і слід купувати.

Щоб отримати відчутні результати, кількість прийнятих корисних жирів (EPA і DHA) має становити від 2 і до 3 грамів на добу. Це мінімальна доза. І якщо присутнє ожиріння, то вона може бути підвищена до 5 грам. Все індивідуально.

Якщо вживають мінімальну добову норму, то вона може бути випита за один раз. Більш великі дозування слід ділити на 2 прийоми, наприклад, вранці і ввечері.

Прийом добавки найкраще поєднувати з трапезою. Коли вживання риб’ячого жиру припадає на ранкові години, ідеально пити продукт разом зі сніданком. Це дозволить знизити ймовірність окислення потрапляючих в організм кислот в якості енергії.

Не секрет, що рибячий жир  не відноситься до делікатесів, що володіє прекрасним смаком. Деяких людей після вживання цієї добавки може нудити. Якщо таке відбувається, продукт потрібно помістити в морозилку. Заморожений жир є набагато приємнішим, і він перестає викликати огиду.

Рибячий жир не для всіх

Прийнявши рішення приймати даний тип жирів, слід ознайомитися з рядом протипоказань, якими він володіє. До їх числа можна віднести:

підвищений ступінь активності щитовидної залози;

неполадки функціонування нирок;

туберкульоз легень в активній формі;

хвороби системи травлення;

присутність каменів;

гемофілія;

збої в роботі печінки;

підвищена концентрація в організмі кальцію;

надмірний вміст вітамінів А і D;

індивідуальна непереносимість.

Крім того, прийом даного препарату краще відкласти тим людям, які страждають зниженою здатністю до згортання крові. У період очікування малюка приймати жир необхідно з обережністю і лише після того, як буде отримано відповідну рекомендацію лікаря.

Рибний і рибячий жир – в чому відмінність?

Деякі люди абсолютно впевнені, що відмінностей рибного жиру від риб’ячого жиру просто не існує. І дарма.

Мабуть, основною відмінністю виступає те, що рибячий жир  отримують з тріскової печінки, а рибний – з м’язів риб, які відносяться до родини лососевих.

Крім того, є деякі відмінності в ступені якості подібної продукції. Рибний жир славиться зниженою концентрацією токсичних компонентів і важких металів. У риб’ячому жирі їх набагато більше.

І, звичайно ж, ще одним фактором, за яким можна розрізнити ці два типи жирів, є вартість. При цьому придбання риб’ячого жиру завдасть гаманцю меншої шкоди, ніж покупка рибного виробу.

Всі перераховані вище переваги і цілющі властивості риб’ячого жиру – це не порожній звук. Ознайомившись з численними відгуками сотень людей, які оцінили його чудодійні властивості, можна переконатися в тому, що він є неймовірно корисним препаратом.

Підводячи підсумок, варто помітити, що представленому препарату відведена лідируюча позиція в числі ряду засобів, які здатні пригальмувати процеси старіння. За словами знаменитого професора Стівена Іларді, вживання риб’ячого жиру є незамінною складовою воістину щасливого життя кожного з людей.

Не варто відмовлятися від риб’ячого жиру. Цей продукт неймовірно корисний і для серця, і для суглобів, і для фігури. І якщо, здається, що мати чудовий рельєф без будь-яких негативних наслідків для здоров’я, неможливо, це помилкова думка. Беручи добавку або в якості профілактики, або з метою схуднення, людина стає не тільки стрункішою, але і здоровішою.


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *