Home / Кулінаріні рецепти / Рецепти квасу вівсяного. Корисна підбірка

Рецепти квасу вівсяного. Корисна підбірка

Домашній вівсяний квас – незаслужено забутий напій. А ще сто років тому для нього обов’язково знаходилося місце на обідньому столі. Все змінилося, коли сучасні дієтологи звернули увагу на старовинний ігристий квас з неочищеного вівса. Виявилося, що він здатний відновлювати сили і зміцнювати імунітет. Квас з вівса тонізує, покращує травлення, «чистить» організм. Після бродіння смак квасу стає кисло-солодким. Про рецепти квасу вівсяного  дізнаємось далі.

Рецепти квасу вівсяного. Цілющі властивості

Регулярне вживання квасу сприяє поліпшенню травлення, адже вівсяний напій добре засвоюється організмом і нормалізує в організмі всілякі процеси обміну. Всі корисні речовини з вівса легко замінять собою прийом синтетичних вітамінних комплексів. Біологічно активні речовини в натуральному питві посилюють окислення жирів, внаслідок чого квас сприяє м’яке, поступове зниження ваги.

Чим корисний квас з вівса:

завдяки високому вмісту кальцію в злаку, зміцнює кісткову систему, особливо у дітей;

покращує стан волосся, зубів, нігтьових пластин і при тривалому вживанні продовжує і зберігає їх здоров’я;

знижує кількість холестерину, який приносить шкоди організму;

корисний діабетикам, тому що знижує цукор у крові;

відновлює і нормалізує роботу нервової системи;

серцево – судинна система активно зміцнюється, як відомо, напій з вівса рекомендований гіпертонікам як регулярне пиття; виводить всілякі поклади шлаків і токсинів, які накопичувалися на стінках кишечника;

шлунково-кишковий тракт і підшлункова залоза також не залишаються осторонь, натуральний напій регулює їх роботу, особливо корисний такий квас після курсу антибіотиків;

 коригує фігуру і сприяє схудненню.

Рецепти квасу вівсяного: користь і шкода

Мало у кого залишаються сумніви в цінних властивостях вівса, кашу з якого рекомендується вживати більшістю дієтологів. Зміцнювати здоров’я, зцілювати від багатьох хвороб, творячи справжні чудеса, може і вівсяний квас. Рецепти квасу вівсяного  в старовину були у кожної сім’ї, його пили в будні і свята, і про більшість хвороб, які поширені у нинішнього покоління, навіть не чули.

У квасу з вівса відмінний смак. Він приємний, трохи терпкий, тонізуючий, відмінно позбавляє від відчуття спраги. Багато з тих, хто особисто намагався з’ясувати користь і шкоду вівсяного квасу і спробував його, стверджують, що навіть склянка напою добавляє бадьорості, наповнює енергією, підвищує працездатність. Вся справа в величезній кількості біологічно цінних речовин, які є в напої. Вони переходять в нього з вівса, а властивості їх багаторазово посилювати роботу інших компонентів, наприклад, мед, фрукти.

Цілющі якості напою тому такі високі, що зерно не піддається термічній обробці, зате довго настоюється, віддаючи всю природну силу. Властивості напою дійсно чудові, і спробувати його дію на собі повинен кожен! Що стосується лікування, то вівсяний квас може по праву зайняти почесне місце серед інших засобів скарбнички народних рецептів, адже він надає такі дії:

Підвищує імунітет

Знижує цукор в крові у діабетиків

Відновлює пошкоджені тканини

Допомагає реабілітуватися після інфекційних хвороб

Зменшує показник холестерину в крові

Підвищує швидкість обміну речовин

Усуває явища авітамінозу

Робить найміцнішою зубну емаль

Лікує нервові розлади

Зміцнює нігті, волосся, кістки, омолоджує дерму

Виводить шлаки, токсини

Усуває безсоння

Корисний тим, хто відчуває хронічну слабкість, занепад сил.

Рецепти квасу вівсяного  стануть в нагоді всім, але особливо корисний буде  тим, хто страждають хворобами серця і судин, неврозами, діабетикам, тим, у кого порушена робота імунної системи, а також мріють постройнішати і помолодшати зовні і внутрішньо. Нескладно зрозуміти, що користь вівсяного квасу зашкалює, і шкода його мінімальна. Він стосується протипоказань, які описані нижче. Крім того, напій досить калорійний. Тому, незважаючи на прискорення обміну речовин і чистку організму, тим що худнуть його потрібно пити помірно, без зловживання.

Рецепти квасу вівсяного. Протипоказання до прийому

Квас з вівсяних пластівців або з цільного зерна дуже корисно, але деякі люди можуть принести шкоду. Всім, у кого є висока кислотність шлунка, гастрит, його слід пити помірно, невеликими порціями. При виразці шлунка в загостренні доведеться відмовитися від квасу зовсім. Обережніше треба бути з напоєм людям з такими захворюваннями:

ентерити і коліти

хвороби печінки

алергія на компоненти напою

При целіакії (непереносимості глютену) квас можна вживати зовсім, а при подагрі доведеться повністю відмовитися від нього на період чергового загострення.

Рецепти квасу вівсяного

Інгредієнти для приготування квасу з вівса:

3 л води

350-400 г неочищеного вівса

150 г цукру

20 г дріжджів свіжих

20 г родзинок

Вівсяний квас можна готувати без дріжджових компонентів, зберігаючи всі інші пропорції продуктів. Але тоді час настоювання потрібно збільшити до 3-4 днів. Якщо відмовитися від дріжджів, смак напою стане м’якшим. Дріжджі потрібні для добавляння насиченості і гостроти, в цьому випадку виявиться «ігристість»: бродіння створює мініатюрні бульбашки вуглекислого газу.

Овес перебирають, очищаючи від випадкових домішок. Неочищені зерна потрібно промивати ретельно: спочатку овес витримують дві-три хвилини в теплій воді, потім зерна пересипають в сито і ставлять під проточну холодну воду. Коли стікаюча вода стане бездоганно-прозорою, овес кладуть в трилітрову каструлю.

Ще раз оглядаєте поглядом  промитий овес, так як присутність кількох темних зерняток може зіпсувати смак напою.

У каструлю висипають цукор. Вівсяний квас не повинен бути надто солодким.

Овес заливають остиглою кип’яченою водою.

У каструлю кидають  промиті родзинки і дріжджі. Розмішують до розчинення дріжджів і цукру.

Вміст каструлі переливають в трилітрову банку. Доливають  холодну кип’ячену воду, щоб вона «добралася» до горлечка.

Банку накривають марлею, залишають на кухонному столі на 2 дня. Ознаки готовності домашньогу квасу з вівса – поява бульбашок і легка піна.

Квас проціджують двічі, переливають в пляшки. Обов’язково щільно загвинчують кришки.

Проціджений вівсяний квас повинен ще один день настоюватися в холодильнику.

При подачі напій переливають в глечик. Квас з вівса, приготований в домашніх умовах, стає напівпрозорим, для нього характерний холодний молочний відтінок.


Check Also

Новорічне меню на 2021 рік. Корисна підбірка страв

Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *