Home / Дозвілля / Місячний календар городника на липень 2017 року

Місячний календар городника на липень 2017 року

Ще кілька сотень років тому селяни практично не застосовували хімічних методів боротьби з шкідниками. При цьому врожаї були щедрі. Зараз же, незважаючи на зусилля найпотужніших отрут, шкідників на полях і городах стає все більше. А корисність вирощених плодів поступово падає. У чому ж секрет наших прадідів? Напевно, в тому, що вони користувалися підказками самої природи. Спробуйте і ви скористатися порадами/, що пропонує місячний календар городника на липень 2017, і ви побачите, наскільки легше вам стане доглядати за улюбленою ділянкою.

Місячний календар городника на липень 2017. Фази  місяця

Липень – один з найбільш спекотних літніх місяців, який може бути вдало використаний в зростанні будь-яких дачних рослин.  У цьому місяці нас чекають такі фази:

Молодик: 23 липня

Повний місяць 9 липня

Перша чверть: 01 июля

Остання чверть: 30 июля

Зростаючий місяць: з 1 по 8 липня і з 24 по 31 липня

Місяць: з 10 по 22 липня

Місячний календар городника на липень 2017 року по днях

Оскільки саме на початок липня припадає зростання місяця, це означає, що він буде підтягувати і спрямовувати соки рослин вгору. Тому, цей період найвдаліший для тих рослин, плоди яких дозрівають високо над землею. Крім того, він хороший для того, щоб займатися пересадкою, добривом і прополкою всіх рослин.

Місячний календар городника на липень 2017 року повідомляє, що 1 і 2 число відмінно підходять для висадки різних квітів, які люблять тепло. Можна садити і кісточкові фруктові дерева. Крім того, період найбільш вдалий для того, щоб займатися зрізанням вже дозрілих бутонів квітів, створенням орнаментів на газоні, доглядом за всіма рослинами, що знаходяться в будинку або на балконі. Полив рослин, прополка бур’янів, обробка від шкідників.

Сприятливі дні для посадки тих рослин, які призначаються для збору насіння, а також суниці садової, всіх видів салату, лікарського городу, кімнатних декоративних рослин. В саду добре приживеться жимолость.

З 3 по 8 липня, тобто дні до повного місяця, добре йде робота з посадкою капусти, томатів і огірків, перців і гарбуза. Не рекомендовано розмноження рослин корінням, також протипоказаний збір лікарських та інших трав, висаджування дерев. Можна підрізати ягідні кущі, займатися їх поливом, добривом, щепленням. Сприятливі дні для очищення від хвороб і інших видів робіт по догляду та оздоровленню. В цей період часу, розділення кущів всіх видів, буде найбільш плідним.

3 і 4 липня, У ці дні особливо вдалими виходять різні заготовки на зиму з фруктів і овочів. Не вітається розмноження рослин розподілом бульб і цибулин. Можна зайнятися стрижкою газону, прищепити нові сорти на штамби фруктових дерев, шипшини, поливати, підгодовувати комплексними добривами. Продовжуємо знищувати шкідників і віруси небезпечних грибів. Ще допускається посів рослин на зелень, салатів, кропу, базиліка.

5, 6, 7 липня, Посів зелені кропу, петрушки, шпинату, щавлю, різних злаків. Не варто починати формування крони дерев або санітарну обрізку, а також полив. Час хорошеий для вкорінення живців, як садових, так і квіткових культур. Можна зрізати квіти на продаж або просто для букета, видаляти бур’яни, косити траву в саду, підсівати газон.

8 липня. Посів і посадка хрону, ревеню, дайкона, спаржі, редьки зимової. Догляд за садом і городом: прополка, полив, зрошення, розпушування.

Повний місяць припадає на 9 липня. Цей час абсолютно не підходить для посадки і посіву. Дуже пасивний день, в який рекомендується відпочивати і набиратися сил перед наступною роботою. Активність протипоказана, якщо необхідно приділити увагу рослинам – то краще зайнятися їх поливом. Триває період спокою близько трьох днів, але приступати до роботи можна і трохи раніше. Далі починається період спаду місяця.

Оскільки саме на спаді місяця починається відтік соків рослин до коріння, цей період найбільш корисний для роботи з коренеплодами, цибулинами і всім, що знаходиться в землі. Місячний календар городника на липень 2017  радить приділити увагу маленьким рослинам, догляду за корінням і добрив під час спадаючого місяця.

З 10 по 12 число не рекомендується продовжувати посадку овочів і фруктів, краще збирати вже дозрілі і коренеплоди. Можна зайнятися обприскуванням і лікуванням дерев, кущів, прищипувати і удобрювати їх. Проріджування рослин, пасинкування, розпушування грунту, необхідні поливи, боротьба з шкідниками без застосування хімічних препаратів, робити заготовки на зиму, обрізати сухі і хворі гілки. Можна також прищипнути трав’янисті рослини для кращого їх кущіння.

13 і 14 липня рекомендовані для посадки селери, якщо вона  входить у ваші плани. Можна висаджувати редиску і цибулю, займатися доглядом за цими рослинами, прополювати бур’яни і проріджувати грядки.

Не рекомендується в цей день викопувати картоплю на зберігання, так само як буряк і моркву, цибулю і часник.

Не рекомендується що-небудь садити й пересаджувати. Але можна працювати на землі – прополювати бур’яни, рихлити, поливати і мульчувати. Дні хороші для збору лікарської сировини, фруктів і ягід і їх обробки. Не забуваємо знищувати шкідників.

Наступні два дні, 15 і 16, вважаються періодом спокою. Не рекомендовано садити, полоти, пересаджувати будь-які рослини. Краще приділити увагу самому грунту городу – підготувати його, удобрити, прорідити і прополоти. Якщо вже є – зібрати огірки, томати, синенькі, солодкі перці і інші овочі. Сушка фруктів і ягід на зиму. Догляд за рослинами літнього посіву.

Час сприятливий для заготовок цілющих трав, городньої зелені, фруктів і ягід з наступним сушінням. Добре вдається в ці дні консервування та маринування вирощених овочів, варіння варення, джемів, компотів.

17 і 18 липня закликають зайнятися або продовжити підстригати дерева і чагарники, можна робити запаси фруктів і овочів на холодні періоди. Краще не займатися активною роботою на городньому просторі. Посів зелені, висадка цибулі і часнику на перо.

Місяць все більше старіє і втрачає свої сили, тому щось садити і сіяти не рекомендується. Все інше допускається – розпушувати грунт, удобрювати, поливати і мульчувати, пасинкувати і обрізати зайві пагони, а також видаляти бур’яни, і заготовляти лікарську сировину.

19 числа і до молодика настає ще один період спокою, але можна продовжувати збір врожаю. Особливо, якщо це зелень, коренеплоди, фрукти або ягоди. Лікарські трави та квіти в ці дні краще не пересаджувати, але можна збирати і сушити. В останні дні місячного циклу збирають все, що не стоятиме дуже довго. Можна починати займатися соліннями і закрутками, все що побажаєте можна підготувати і зберегти на зиму!


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.