Головна » Дозвілля » Місячний календар городника на липень 2017 року

Місячний календар городника на липень 2017 року

Ще кілька сотень років тому селяни практично не застосовували хімічних методів боротьби з шкідниками. При цьому врожаї були щедрі. Зараз же, незважаючи на зусилля найпотужніших отрут, шкідників на полях і городах стає все більше. А корисність вирощених плодів поступово падає. У чому ж секрет наших прадідів? Напевно, в тому, що вони користувалися підказками самої природи. Спробуйте і ви скористатися порадами/, що пропонує місячний календар городника на липень 2017, і ви побачите, наскільки легше вам стане доглядати за улюбленою ділянкою.

Місячний календар городника на липень 2017. Фази місяця

Місячний календар городника на липень 2017 року

Липень – один з найбільш спекотних літніх місяців, який може бути вдало використаний в зростанні будь-яких дачних рослин. У цьому місяці нас чекають такі фази:

Молодик: 23 липня

Повний місяць 9 липня

Перша чверть: 01 июля

Остання чверть: 30 июля

Зростаючий місяць: з 1 по 8 липня і з 24 по 31 липня

Місяць: з 10 по 22 липня

Місячний календар городника на липень 2017 року по днях

Оскільки саме на початок липня припадає зростання місяця, це означає, що він буде підтягувати і спрямовувати соки рослин вгору. Тому, цей період найвдаліший для тих рослин, плоди яких дозрівають високо над землею. Крім того, він хороший для того, щоб займатися пересадкою, добривом і прополкою всіх рослин.

Місячний календар городника на липень 2017 року повідомляє, що 1 і 2 число відмінно підходять для висадки різних квітів, які люблять тепло. Можна садити і кісточкові фруктові дерева. Крім того, період найбільш вдалий для того, щоб займатися зрізанням вже дозрілих бутонів квітів, створенням орнаментів на газоні, доглядом за всіма рослинами, що знаходяться в будинку або на балконі. Полив рослин, прополка бур’янів, обробка від шкідників.

Сприятливі дні для посадки тих рослин, які призначаються для збору насіння, а також суниці садової, всіх видів салату, лікарського городу, кімнатних декоративних рослин. В саду добре приживеться жимолость.

З 3 по 8 липня, тобто дні до повного місяця, добре йде робота з посадкою капусти, томатів і огірків, перців і гарбуза. Не рекомендовано розмноження рослин корінням, також протипоказаний збір лікарських та інших трав, висаджування дерев. Можна підрізати ягідні кущі, займатися їх поливом, добривом, щепленням. Сприятливі дні для очищення від хвороб і інших видів робіт по догляду та оздоровленню. В цей період часу, розділення кущів всіх видів, буде найбільш плідним.

3 і 4 липня, У ці дні особливо вдалими виходять різні заготовки на зиму з фруктів і овочів. Не вітається розмноження рослин розподілом бульб і цибулин. Можна зайнятися стрижкою газону, прищепити нові сорти на штамби фруктових дерев, шипшини, поливати, підгодовувати комплексними добривами. Продовжуємо знищувати шкідників і віруси небезпечних грибів. Ще допускається посів рослин на зелень, салатів, кропу, базиліка.

5, 6, 7 липня, Посів зелені кропу, петрушки, шпинату, щавлю, різних злаків. Не варто починати формування крони дерев або санітарну обрізку, а також полив. Час хорошеий для вкорінення живців, як садових, так і квіткових культур. Можна зрізати квіти на продаж або просто для букета, видаляти бур’яни, косити траву в саду, підсівати газон.

8 липня. Посів і посадка хрону, ревеню, дайкона, спаржі, редьки зимової. Догляд за садом і городом: прополка, полив, зрошення, розпушування.

Повний місяць припадає на 9 липня. Цей час абсолютно не підходить для посадки і посіву. Дуже пасивний день, в який рекомендується відпочивати і набиратися сил перед наступною роботою. Активність протипоказана, якщо необхідно приділити увагу рослинам – то краще зайнятися їх поливом. Триває період спокою близько трьох днів, але приступати до роботи можна і трохи раніше. Далі починається період спаду місяця.

Оскільки саме на спаді місяця починається відтік соків рослин до коріння, цей період найбільш корисний для роботи з коренеплодами, цибулинами і всім, що знаходиться в землі. Місячний календар городника на липень 2017 радить приділити увагу маленьким рослинам, догляду за корінням і добрив під час спадаючого місяця.

З 10 по 12 число не рекомендується продовжувати посадку овочів і фруктів, краще збирати вже дозрілі і коренеплоди. Можна зайнятися обприскуванням і лікуванням дерев, кущів, прищипувати і удобрювати їх. Проріджування рослин, пасинкування, розпушування грунту, необхідні поливи, боротьба з шкідниками без застосування хімічних препаратів, робити заготовки на зиму, обрізати сухі і хворі гілки. Можна також прищипнути трав’янисті рослини для кращого їх кущіння.

13 і 14 липня рекомендовані для посадки селери, якщо вона входить у ваші плани. Можна висаджувати редиску і цибулю, займатися доглядом за цими рослинами, прополювати бур’яни і проріджувати грядки.

Не рекомендується в цей день викопувати картоплю на зберігання, так само як буряк і моркву, цибулю і часник.

Не рекомендується що-небудь садити й пересаджувати. Але можна працювати на землі – прополювати бур’яни, рихлити, поливати і мульчувати. Дні хороші для збору лікарської сировини, фруктів і ягід і їх обробки. Не забуваємо знищувати шкідників.

Наступні два дні, 15 і 16, вважаються періодом спокою. Не рекомендовано садити, полоти, пересаджувати будь-які рослини. Краще приділити увагу самому грунту городу – підготувати його, удобрити, прорідити і прополоти. Якщо вже є – зібрати огірки, томати, синенькі, солодкі перці і інші овочі. Сушка фруктів і ягід на зиму. Догляд за рослинами літнього посіву.

Час сприятливий для заготовок цілющих трав, городньої зелені, фруктів і ягід з наступним сушінням. Добре вдається в ці дні консервування та маринування вирощених овочів, варіння варення, джемів, компотів.

17 і 18 липня закликають зайнятися або продовжити підстригати дерева і чагарники, можна робити запаси фруктів і овочів на холодні періоди. Краще не займатися активною роботою на городньому просторі. Посів зелені, висадка цибулі і часнику на перо.

Місяць все більше старіє і втрачає свої сили, тому щось садити і сіяти не рекомендується. Все інше допускається – розпушувати грунт, удобрювати, поливати і мульчувати, пасинкувати і обрізати зайві пагони, а також видаляти бур’яни, і заготовляти лікарську сировину.

19 числа і до молодика настає ще один період спокою, але можна продовжувати збір врожаю. Особливо, якщо це зелень, коренеплоди, фрукти або ягоди. Лікарські трави та квіти в ці дні краще не пересаджувати, але можна збирати і сушити. В останні дні місячного циклу збирають все, що не стоятиме дуже довго. Можна починати займатися соліннями і закрутками, все що побажаєте можна підготувати і зберегти на зиму!

Check Also

Гороскоп на травень 2018 року для всіх знаків зодіаку

Гороскоп на травень 2018 року для всіх знаків зодіаку

Рік Земляної, Жовтої Собаки за даними астрологів буде мирним, без особливих нищівних подій. І воно …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *