Home / Здоров'я / Рецепти квасу з цикорію. Корисна підбірка

Рецепти квасу з цикорію. Корисна підбірка

Деякі до цих пір думають, що цикорій – це всього лише натуральна заміна кави. Насправді, цей корінь можна використовувати також для приготування квасу. Рецепти квасу з цикорію  в домашніх умовах, з сухими дріжджами  розглянемо далі. До речі, такий квас сьогодні в магазині точно не придбаєте.

Рецепти квасу з цикорію. Що таке квас?

Це один із найздооровіших, корисних і поживних напоїв, що виготовляється на основі цукристих і борошняних речовин шляхом спиртового і молочнокислого бродіння. Класифікується на такі різновиди:

– окрошка;

 – ягідний;

 – молочний;

– фруктовий;

– хлібний.

У традиційному квасі об’ємна частка етилового спирту становить не більше 1,2%.

Рецепти квасу з цикорію. Користь квасу

Напій цей досить оригінальний, він володіє незвичайним смаком і ароматом, що відрізняє його від багатьох інших варіантів домашнього квасу. Квас з цикорію багатий вітамінами, корисними органічними кислотами, мінералами і корисними для мікрофлори кишечника бактеріями.

Напій надасть неоціненну користь при:

дисбактеріозі;

гастриті (тільки зі зниженою кислотністю);

ослабленні чоловічої потенції.

Рецепти квасу з цикорію. Кому не можна вживати квас

У квасі з цикорію міститься певний відсоток алкоголю, що робить його небажаним напоєм для годуючих, вагітних, дітей та водіїв безпосередньо перед поїздкою;

Не рекомендовано пити хмільне питво із захворюваннями печінки, шлунково-кишкового тракту, особливо при загостренні хронічних недуг;

З обережністю пити напій слід людям, які мають непереносимість вітаміну С;

Спробуйте приготувати прохолодний напій з цикорію по запропонованим нами рецептами, домочадці це оцінять.

Рецепти квасу з цикорію домашнього

Готується напій досить швидко, і возитися з хлібною закваскою не доведеться. Це теж вигідно відрізняє квас з цикорію від інших його побратимів.

Добавляння цикорію до складу напою – це яскравий штрих в класичній рецептурі. Квас набуває красивий горіховий відтінок, легку гірчинку і прянощі в смаку. Зроблений в домашніх умовах, квас з цикорію і лимонної кислоти володіє цілим  списком корисних організму властивостей. Це ідеальний варіант в нестерпну спеку, прекрасно вгамовує спрагу.

Цікаво! За смаком квас з цикорію особливий, він має щось спільне з чаєм і лимонадом, прекрасно підходить влітку як освіжаючий напій. За рахунок свого приємного та ніжного смаку квас з цикорію подобається навіть діткам. Як самостійно зробити домашній сидр.

Рецепти домашнього квасу мають безліч варіацій і в якості сировини використовуються різні компоненти. Часом, навіть складно уявити, що квас можна приготувати з березового соку, буряка, кави, яблучного соку.

Рецепти квасу з цикорію з лимоном в домашніх умовах

Для того, щоб приготувати квас за цим рецептом, потрібно буде мати: 300 грамів цукру, 50 грамів пресованих дріжджів, половинку лимона. Також знадобиться столова ложка цикорію розчинного або меленого (з гіркою), лимонна кислота добавляється і за смаком і така кількість інгредієнтів береться на п’ять літрів кип’яченої води.

Етапи приготування досить прості і зрозумілі. Потрібно буде вимити кілька пластикових пляшок, в яких потім робиться квас. Воду вилити в каструлю, змішати її з дріжджами, добавити цукор і цикорій. Лимон натерти на дрібній тертці (можна подрібнити його через м’ясорубку або з використанням блендера). Тепер викласти лимон в кілька шарів марлі і зав’язати її, перекласти в воду цукром, дріжджами і цукром.

Через кілька хвилин мішечок дістати і квас спробувати – суміш вже на цьому етапі повинна бути кислуватою. Якщо квас ще не став кислим, то потрібно ще потерти один лимон і виконати ту ж процедуру або ж, просто добавити лимонний порошок (не більше половинки столової ложки).

Коли квас доведений до смаку, потрібно будете перелити його в заздалегідь підготовлені пластикові пляшки. Залишити десь 6-10 см від краю порожніми, щоб там було місце для вільного скупчення газів. Тепер пляшки закрутити і на три години залишити. Коли цей час пройде, можна спробувати, чи готовий напій: досить буде натиснути на пляшку і, якщо вона щільна, не прогинається, то квас готовий до того, щоб переставити його в холодильник.

Обережно! Коли будете пити готовий квас, то пляшку з напоєм потрібно відкривати обережно. Тому що, він може вистрілити не гірше, ніж пробка від шампанського.

Також зверніть увагу на те, що на сонці квас тримати довго не можна, інакше, він почне активно бродити. Надмірний процес бродіння призведе до того, що напій вийде не бадьорий, а просто брага.

Рецепти квасу з цикорію з лимонною кислотою

Ще рецепти квасу з цикорію  в домашніх умовах з добавлянням сухих дріжджів. Для реалізації даного рецепта потрібно 50 грамів пресованих дріжджів, 500 грамів цукру, 50 грамів розчинного цикорію, а також 10 грамів лимонної кислоти і п’ять літрів питної води.

Спочатку в каструлю вилити літр води, в ній розвести цукор і цикорій. Все перемішати, поставити на вогонь і зварити сироп. Коли сироп охолоне, в нього влити воду, що залишилася, добавити лимонну кислоту і перемішати. Дріжджі окремо розвести в невеликій кількості води, добавити потім в загальну воду. Накрити квас кришкою і залишити на дві години. Коли цей час пройде, квас розлити по пляшках і відправити в холодильник. Вже через 12 годин можна дегустувати напій.

Зверніть увагу, що якщо п’ять літрів квасу для вас – це занадто багато, то можна зменшити кількість води до 2,5 літрів. Тоді, відповідно, кількість всіх інгредієнтів автоматично зменшується в два рази. Те ж саме відбувається, якщо хочеться приготувати відразу квасу більше, ніж п’ять літрів.

Квас з цикорію в домашніх умовах, рецепт з сухими дріжджами готується швидко і просто. Особливість використання цикорію в тому, що квас за смаком більше нагадує лимонад. Напій готується вкрай просто, але в спекотні літні дні він стане справжнім порятунком для всієї родини, завжди подарує прохолоду і зможе втамувати спрагу.


Check Also

Великдень у 2021 році – цікаві традиції, історія та прикмети

Коли святкується православний Великдень у 2021 році, якого числа він буде – багато хто з …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *