Home / Здоров'я / Рецепти квасу з цикорію. Корисна підбірка

Рецепти квасу з цикорію. Корисна підбірка

Рецепти квасу з цикорію і сухого квасу

Рецепти квасу з цикорію  пропонують як зробити з сухим квасом використовуючи наступні компоненти:

Сухий квас – 7 столових ложок

Цукор – 11 столових ложок

Сухі дрожжі – 0.5 чайної ложки

Родзинки – 30 гр

Цікорій – 1 столова ложка

Вода – 7 л

Приступимо до приготування закваски. Вибираємо зручну ємність, наприклад, банку, всипаємо цукор (4 столових л.), добавляємо сухий квас (3 столових л.), дріжджі (0,25 чайної л.), родзинки. Заливаємо вміст водою (2 літри), накриваємо і залишаємо для бродіння. Процес займе приблизно 48 годин.

Через 2 доби воду зливаємо. А з залишеною на дні гущею продовжуємо працювати. Добавляємо в неї цукор (2 столових л.) і сухий квас (2 столових л.), Знову заливаємо водою (2 літри) і залишаємо за тією ж схемою на 48 годин.

Третій, завершальний, етап – знову зливаємо воду, добавляємо цукор (5 столових л.), сухий квас (2 столових л.), а також дріжджі (0,25 чайної л.) і цикорій. Заливши водою (3 літри), залишаємо в теплому місці для повторного бродіння. Через три доби готовий квас проціджують і розливають по пляшках. Не забуваємо, що потрібно залишити місце для накопичення газу, тому не наливаємо пляшки доверху.

Пийте квас з цукром, отримуйте вітамінний заряд бадьорості і будьте здорові!

Рецепти квасу з цикорію, лимону та цукру

Вода – 5 літрів

Дріжджі сухі – 100 гр

Екстракт м’яти – 10 крапель

Цукор – 400 гр

Лимон- 1 шт

Цикорій – 2 ст.л.

Лимонна кислота – 1 ч.л.

Пропонуємо приготувати разом з нами смачний і освіжаючий напій в домашніх умовах. Ним не тільки можна освіжитися, а й пригостити всю сім’ю, гостей на свято чи вечірку. За своїм смаком нагадує шампанське, так що це прекрасний варіант для тих хто не вживає алкоголь. У такому випадку не використовуємо м’ятний екстракт, а з ним виходить смак мохіто.

Для початку необхідно закип’ятити необхідну кількість води, наприклад на 5 літрів. Потім охолодити до теплого стану.Далі беремо чисту каструлю необхідного літражу, в нашому випадку 6 літрів.

Лимон миємо і подрібнюємо в блендері. Перекладаємо отримане пюре з соком в марлю. Формуємо мішечок, зав’язуємо і кладемо на дно кастрюлі. Далі в цю ж ємність насипаємо дріжджі, цукор, лимонну кислоту, цикорій. Все це заливаємо теплою водою.

Розчиняємо всі інгредієнти і 6-8 разів віджимаємо рукою мішечок з лимоном. Таким чином витягаємо необхідну кількість запаху і кислоти. Додаємо за бажанням м’ятний екстракт. Готову суміш інгредієнтів розливаємо в чисті пляшки залишаючи три пальці до верху (місце для газу).

Виносимо на прямі промені сонця, щоб прискорити процес бродіння. Ми залишаємо на 2 години. По закінченні часу перевіряємо готовність, натискаємо руками на пляшку. Якщо вона тверда як камінь і не прогинається, значить квас готовий. Не перетримуємо, інакше перетворимо квас в брагу.Забираємо  пляшки в холодильник.

Після закінчення доби напій повністю готовий до вживання. Обережно відкриваємо пляшку квасу лимонного з цукром (може підірватися як шампанське), наливаємо в склянки і пригощаємо всіх, насолоджуємося самі.

Рецепти квасу з цикорію, цукром і сухими дріжджами

Складові:

цикорій – 3 ст. ложки;

кислота лимонна – 0,5 ч. ложки;

цукровий пісок – 310 г;

вода очищена кип’ячена – 5 л;

сухі дріжджі – 5-7 м

У п’ятилітрову пластикову пляшку всипаємо цукровий пісок, лимонну кислоту, дріжджі сухі і цикорій. Вливаємо приблизно літр трохи теплої кип’яченої води і інтенсивно збовтуємо вміст, щоб всі компоненти розчинилися по максимуму.

Тепер доливаємо залишену також трохи теплу воду і, не закриваючи бутель, залишаємо її в теплі дві-три години, після чого розливаємо по півторалітровим або дволітровим пляшках і ставимо на полицю холодильника охолоджуватися.

Через кілька годин напій можна пробувати.

Рецепти квасу з цикорію –  з меню діабетиків

Традиційний напій – квас з його приємним кислуватим смаком сприяє поліпшенню травлення. Цю його властивість оцінили лікарі, тому квас рекомендують використовувати для втамування спраги і для наповнення питного раціону.

Особливості дієтичного квасу

Звичайний квас готують на простій воді з добавлянням солоду, хліба, фруктів і ягід. Багато з цих компонентів не можна вживати діабетикам, тому для даної категорії слід готувати дієтичний цілющий квас.

У дієтичному напої низький вміст вуглеводів, це головна відмінність такого сорту квасу від традиційного напою. Замість цукру для приготування квасу слід взяти сухофрукти, найчастіше родзинки.

Нюанси приготування квасу

Для приготування дієтичного напою можна взяти: яблука, брусницю, вишню, смородину, полуницю, журавлину та інші ягоди. Потім до цих продуктів добавляють сухофрукти або родзинки. Однак слід дотримуватися правильного співвідношення: на 10 л води можна добавити тільки 300 г різних сухофруктів або тільки 100 г солодких родзинок. Замість звичайної води можна взяти мінеральну.

В квас додають прянощі. Причому традиційно в напій додавали ті трави, якими багата певна місцевість. Тому рецепти квасу сильно відрізняються в залежності від регіону. Крім солоду в квас додавали мед, патоку, бруньки і кору дерев. Використовувати готові концентрати квасу для діабетиків не рекомендується.

Тонкощі рецептів домашнього квасу і правила його приготування

Спочатку потрібно добре підсушити хліб. Цей хліб потрібно скласти у відро. До нього добавляються трави і прянощі (частіше м’ята або меліса). Заливається все водою, закутується відро і так залишається для бродіння в досить теплому місці.

Через добу масу потрібно процідити. У проціджену рідину добавляються мед, родзинки і підбійки (мука + дріжджі). Також можна додати тертий горох. Суміш потрібно поставити на шість годин на тепле місце. Після цього його можна розливати по пляшках. Проціджений квас може зберігатися до шести днів в прохолодному приміщенні. Щоб змінити смак напою, то на першому етапі потрібно добавити фрукти і ягоди. цикорій, тоді у напою буде злегка кавовий смак.

Пропорції продуктів: 8 літрів окропу, 1,6 кг підсушеного хліба, 45 г прянощів, 60 г родзинок, 35 г меду. Для підбойки потрібно 2 ст. л. борошна, 30 г дріжджів і 0,5 столової ложки цикорію.


Check Also

Великдень у 2021 році – цікаві традиції, історія та прикмети

Коли святкується православний Великдень у 2021 році, якого числа він буде – багато хто з …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *