Home / Кулінаріні рецепти / Рецепти квасу хлібного. Корисна підбірка

Рецепти квасу хлібного. Корисна підбірка

Коли на вулиці температура повітря зашкалює і плавиться під каблуками асфальт, хочеться випити чогось прохолодного і освіжаючого. Ще бажано щоб це було не шкідливе, без всяких добавок у вигляді всюдивмісних «Е», стабілізаторів, корисне для здоров’я і смачне. Пропонуємо  рецепти квасу хлібного, тим більше це зовсім не складно, а користі від нього сила-силенна – він тонізує, покращує травлення і дає сили, а головне перешкоджає розвитку хвороботворних бактерій і паличок в шлунку, що особливо важливо в літній період.

Рецепти квасу хлібного. Корисні поради і цікава інформація про домашній квас

Коли робите квас в перший раз можна добавити 1 склянку справжнього квасу, він посприяє швидшому бродінню, але квас повинен бути натуральним. Тобто на пляшці повинно бути написано «Квас», а не «Квасний напій». Тут вся справа в складі – квасний напій, це суцільна хімія і замість ефекту правильного бродіння, Ви можете отримати зворотний ефект – ця моторошна хімія вб’є дріжджі і ваш напій буде просто гаснути.

Дуже добре додавати домашній квас в закваску для випічки хліба. Хліб виходить ароматний, пишний і дуже смачний!

Велика користь вживання квасу пояснюються тим, що в його складі є вітаміни групи В, кальцій, фосфор, магній, мікроелементи, амінокислоти (в тому числі незамінні). А кислоти відіграють в нашому організмі величезну роль по розкладанню і виведенню мертвих, хворих і патологічних клітин.

Не дивлячись на те, що квас дуже корисний питний продукт і його цінують нарівні з кефіром, він в поєднанні з деякими продуктами викликає в організмі бродіння, особливо в поєднанні з житнім хлібом.

Рецепти квасу хлібного. Варіант 1

Інгредієнти на 3 літрову банку квасу:

– кип’ячена вода (обов’язково тепла);

– 1-1,5 столові ложки швидких дріжджів;

– 4 столові ложки сухого квасу (зазвичай продається в хлібних відділах);

– 7-10 столових ложок цукру (чим більше цукру, тим квас виходить міцнішим :);

– 1/2 банки порізаних сухарів або хліба;

– жменю чорного родзинок.

Беремо 3 літрову банку і туди кладемо порізаний хліб або сухарі (чим більше житніх і з темного хліба, тим колір квасу буде темнішим), кидаєте туди ж родзинки. Кладемо цукор, дріжджі і заливаємо теплою водою. Заливати треба так, щоб до краю банки залишалося не менше 4-5 сантиметрів. Коли квас почне бродити, він дуже сильно підніметься і якщо залишити мало, буде  витікати.

Банку ставимо в тепле місце.  На всяк випадок можна поставити банку в тарілку на випадок «повені». І все це ставимо на підвіконня. Єдине, стежте щоб не було занадто багато сонця. Ми залишаємо банку в такому стані на 2-3 дні. Найсильніше бродіння в перший день і квас в банці сильно піднімається, а коли починає опускатися, зверху на горлечко банки ставимо в кілька разів згорнуту марлю або бинт – це запобігатиме потраплянню всередину всяких всюдисущих мошок.

Зазвичай на 3 день квас буває готовий. На той час він перестає бути таким каламутним. Спробуйте його. На смак він повинен бути приємним, трохи гостреньким. Якщо він рідкий, то ще недобродив. Можете кинути ще 1-2 столові ложки цукру і залишити ще на добу.

Як зберігати квас і рідку квасну закваску

Коли квас буде готовий, процідіть його і злийте. Можна зливати в півторалітрові пляшки, їх зручно класти в холодильник. Пляшки прибираєте в холодильник – це зробити потрібно обов’язково, інакше квас перекисне і буде на смак як оцет.

Саму закваску залишаємо. Тепер ставити нову порцію квасу ще легше. У банку кладете 2 столові ложки цукру, 1 столову ложку сухої квасної закваски, трохи чорних сухарів і родзинок. Заливаємо теплою водою і знову ставимо на вікно. Цього разу квас буде готуватися швидше – приблизно на наступний день домашній хлібний квас буде готовий.

Кожен раз ви будете добавляти трохи сухарів і з часом осаду і закваски буде багато. Коли її багато, то квас швидко перекисає, тому приберіть зайве, залишивши приблизно 1/5 банки і робіть квас далі.

Іноді квасу накопичується багато і щоб не переводити просто продукти, можна на якийсь час зупинити його виробництво. Для цього, коли будете зливати готовий квас, залишеною закваскою перекласти в 700 грамову банку, закрийте щільною кришкою і приберіть в холодильник. Коли буде потрібно, ви її дістанете і знову зробите квас. Єдине, не зберігайте її занадто довго, інакше з’явиться цвіль.

Рецепти квасу хлібного. Варіант 2

Рецепти квасу хлібного  досить прості і доступні усім бажаючим. Для приготування квасу потрібно взяти 1 кг не свіжого хліба з житнього борошна, порізати його кубиками невеликого розміру, викласти на сухий лист і поставити на 15-20 хвилин в розігріту духовку.

Отримані сухарі необхідно залити п’ятьма літрами окропу і залишити настоюватися протягом трьох годин. Після цього в напій додається 1 склянка цукру і 60 г свіжих дріжджів. Всі інгредієнти ретельно перемішуються. Отриману суміш залишити в стані повного спокою на 2 години.

В кінцевому етапі квас розливається по окремих пляшках, в кожну з яких попередньо додано по 5 г родзинок. Закривати їх не можна до тих пір, поки на стінках тари не утворяться бульбашки. Після цього пляшки слід закупорити і прибрати в холодне місце. Квас буде абсолютно готовий, приблизно, через одну добу.

Рецепти квасу хлібного  з родзинками, імбиром і медом

Складові:

500 г житнього хліба

20 г дріжджів “живих”

150 г цукру

25 г родзинок

3 л води

2-3 ст.л. меду

1/2 чайної ложки імбиру сушеного, меленого

Свіжий житній хліб нарізати кубиками і підсушити в духовці, злегка підрум’янивши. Сухарі скласти в емальований або скляний посуд (банку) і залити потихеньку гарячою кип’яченою водою (2,5 л). Закрити нещільно кришкою і залишити на 4-8 годин.

Потім в посуд влити розведені теплою перевареною водою дріжджі, добавити цукор. Посуд закрити кришкою і поставити в тепле місце на 6-10 годин для бродіння.

Забродивший квас процідити, розлити в пляшки, попередньо поклавши в них по кілька родзинок, 1 столову ложку меду і 1/4 ч.л. меленого сухого імбиру. Пляшки щільно закрити, витримати при кімнатній температурі 2 години, після чого прибрати в холодильник. Через дві доби квас готовий.

У наступні рази закваску не викидати, використовувати для приготування квасу, в цьому випадку дріжджі вже не потрібні. В емальований посуд або банку покласти 1/2 частину отриманої закваски (другу частину викинути), налити в посуд кип’ячену воду (2,5 л) кімнатної температури, покласти 100 г цукру, 200 г підсушених житніх сухарів.

Верх посуду накрити кришкою нещільно або затягнути пергаментом і мотузкою.


Check Also

Новорічне меню на 2021 рік. Корисна підбірка страв

Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *