Головна » Дозвілля » Народні прикмети на липень 2017 року

Народні прикмети на липень 2017 року

Липень – «верхівка» літа, а в народі цей місяць нарекли «грозником». Адже, в липні буває багато гроз. Назвали цей місяць в честь римського полководця і знамениту історичну особистість Гая Юлія Цезаря. Масові гуляння і торжества з липня завершується, тому що всі активно збирають урожай плодів, овочів та інших культур. У лісі починається збір грибів та ягід, а господині будинку займаються закрутками на зимовий період.Селянам в липні доводиться багато працювати для того, щоб в подальшому годувати сім’ю протягом року. Звідси деякі народні прикмети на липень 2017.

Народні прикмети на липень 2017 по дням

Народні прикмети на липень 2017 року

 

1 липня – Іпатія. Якщо в ніч на Іпатія на ріг місяця можна візуально відро повісити і, воно не впаде, то ще півмісяця буде тепла, суха і ясна погода. В цей день потрібно було поклонятися Богу сонця і природи Ярила. У лісі збирали трави, які вважалися лікувальними. Всі йшли в поле сіно косити, а потім ним набивали матраци. В церкві 1 липня шанували святих мучеників Федула, Леонтія та Іпатія.

2 липня – Зосима і Саватія. День покровителів бджіл. Якщо на Савватія бджоли летять до своїх вуликів, – буде дощ. Якщо бджоли стають агресивнішими, частіше жалять – до посушливої погоди. Якщо ж вони спокійно літають поблизу від вуликів – буде сильна спека. Говорили, якщо бджоли у вуликах сонні, то скоро прийдуть холоди і біди.

3 липня – Мефодія – свято всіх перепелятників. Якщо над озимими культурами в’ються мошки і тенетники- буде улов перепелів. Його також називають павутинним вдень і погодоуказателем. Якщо на Мефодія сильна злива – лити ще буде сорок днів. Народні прикмети на липень 2017  говорять, якщо в цей день зловити на полюванні перепілку, то весь рік щасливим буде. Була й інша прикмета: якщо сова сіла на верхівку будинку, то може бути сильна пожежа. Якщо павук павутину не плете, то скоро дощик почнеться.

4 липня – в народі називали Ульянів день. Потрібно було збирати липу і робити з неї цілющу настоянку. У церкві християни почитали святого Іуліна Тарсійского, якому молилися, щоб позбутися від хвороб. 4 липня потрібно було шкідливих комах винищувати, щоб посіви борошнистої роси не з’їв.

5 липня – в день Євсевія потрібно було віники для лазні готувати. Якщо ними ввечері 5 липня попариться, то весь рік хворіти не будете. Потрібно було сіяти редис, а також промити пагони фіалок і троянди. Людина, яка 5 липня народилапся, вважає своїм символом ялицю, сосну і ялину. Дощ іде на Євсевія – до хорошого урожаю.

6 липня – Горпина. Народні лікарі починають збір лікарських трав. В цей день потрібно було обов’язково скупатися в річці і в лазні ввечері попаритися, щоб весь рік бути здоровим. У церкві християни почитали святу Агрипіну, яку в народі величали купальницею. 6 липня потрібно було зварити ячмінну каш, якою пригощали бідних  селян.

7 липня – день Івана Купали. На Купала молоді люди розпалюють великі багаття і стрибають через них, танцюють, співають пісні і купаються в теплій воді і росі.  Талісманом є  квітка Іван-да-Мар’я. Якщо зірок на небі багато, то урожай буде багатий. Якщо в цей день небо на заході чисте – дощу не буде. Якщо качка або гусак пірнають або плескаються і кричать – буде дощ, якщо ж вони тихо плавають – буде гроза.

8 липня – на Русі цей день був Днем закоханих – Петра і Февронії. Говорили, що з 8 липня починається спекотне літо, а спекотна погода буде стояти ще 40 днів. Ще в народі це свято називають Русальницею. Вважалося, що в річці краще не купатися-інакше русалки на дно водойми потягнуть.

9 липня – Ягоди зазвичай достигають. У церкві християни почитали святого Давида Солунського, який мав дар зціляти людей від хвороб. 9 липня потрібно було помолитися Божій Матері Тихвінській, щоб маленькі діти здоровими і міцними росли.

10 липня – Самсон-сіночний. На Самсона дощ – буде ще сім тижнів йти дощ. За прикметами, якщо сіно почорніло, то пшоно добре вродить.

11 липня – в цей день потрібно було збирати кропиву, з якої господині шили спеціальне лікувальне полотно. Народ 11 липня веселився і гуляв весь день, а роботи в полі скасовувалися. Говорили, якщо знайдеш квітку «петрів хрест», то весь рік будеш щасливим і багатим. Якщо зозуля мовчить, то зима прийде рано.

12 липня – Петрівка, день двох апостолів: Петра і Павла. Петро або Павло жару добавили, а годину зменшили. Починалися проводи літа, масові гуляння та веселощі. Говорили, що в цей день потрібно скупатися відразу в трьох річках, тоді молодий і здоровий буде весь рік. Християни шанували святих апостолів Петра і Павла, а так само пекли пшеничні пироги.

Соловей пісні наспівує до Петрового дня. На Петра сонце яскраво світить. Якщо в цей день дощові бульки швидко лопаються – значить, дощ швидко пройде.

13 липня особливо спостерігають за зозулею. Якщо вона продовжує своє кування, то це літо буде теплим і довгим. В  народі вважали 13 липня Днем дванадцяти апостолів. Потрібно було фарбувати яйця і обмінюватися ними з родичами і сусідами, як на Великдень. Селяни готувалися до жнив, а на полі починався сінокіс. Хто в цей день народився, той виросте цілеспрямованою і успішною людиною. Його талісман – фіалка.

14 липня – Кузьма і Дем’яна за народним календарем. Самий розпал сінокосіння. В цей день також йде прополка городів. З дозрілого агрусу варили варення, а так само йшли збирати звіробій. Якщо соловей дзвінко співає, то до зими ще далеко.

15 липня. Якщо в цей день на деревах з’являється пожовкле листя, то осінь буде ранньою  і сніг рано піде. Озимі в наливанні – гречка на сході.

16 липня – в народі вважали нещасливим, а називався він Моків день. У церкві християни шанували святих Мокія і Марка, а нову роботу починати не прагнули. Потрібно було дозрілий мак збирати, а чоловіки на полювання готуватися. Якщо багато мошкари літає, то скоро настане спекотна і ясна погода.

17 липня – Андрія. Овес до середини доріс, а гречка тільки сходить. У цей день грядки копають – кореневі овочі виривають. Погода 17 липня часто стояла дощова. На полях дозрівав овес і озимі, а по погоді цього дня визначали, якими будуть осінь і зима. Говорили, якщо овес високий виріс, то зима буде холодною.

18 липня – Афанасія. Якщо на Афанасія місяць на сході грає – буде добрий урожай хлібів. В цей день потрібно було обов’язково подивитися на Місяць, щоб зарядитися від нього  позитивною енергією і силою. Християни шанували Афанасія Афонського, який вів усамітнене життя в чернечій келії. У народі говорили, якщо 18 липня місяць не видно з-за туману, то скоро похолодає.

19 липня – Єремієв день. У цей день старожили радять неодмінно закінчити посів всіх культур. В цей день потрібно було рано встати і по росі босоніж пробігтися. Вона володіла цілющими властивостями 19 липня. В церкві почитали Сисоя Великого, який зцілював важко хворих людей. У народі говорили, якщо по небу жовті хмари пливуть, то скоро буде сильний дощ.

20 липня – Єфросинія і Фоми. У цей день дощі знижують якість врожаю і довго простягуються.  Якщо ллє дощик, а сіно на полях прибрати не встигли, то воно пропаде. Потрібно було сіяти редис і висадити суницю. У церкві християни почитали святу Евфросинію, яка будувала  храми і монастирі. Дівчата ворожили на ниву і серп, щоб дізнатися майбутнє.

21 липня – У давнину в цей день починали зажинки жита. По погоді цього дня передбачали, якою буде зима. Перший сніп обов’язково ставили в передньому кутку будинку до Покрови і пов’язували рушником. Якщо в цей день дозрівала чорниця, то настала пора садити хліб.

22 липня. У цей день вся сім’я куштує першою соковиті огірки.  У лісі збирали чорниці, яка допомагала вилікуватися від багатьох хвороб. Перший дозрілий огірок 22 липня закопували в грунт, щоб урожай овочів був хороший.

23 липня – в народі його називали День Антонія і Рясочника, тому що на річці і ставку з’являлася ряска. У церкві християни почитали 23 липня Антонія Печерського, який володів даром лікувати людей. Якщо в цей день на березі водойми жаби стрибають, то буде ясно і сонячно. Гучний грім – до сильного дощу.24 липня – Афімья (Євфимія) стожарниця. На Євфимії на покоси і з’являються стоги запашного сіна.

Check Also

Місячний календар на жовтень 2018 року

Місячний календар на жовтень 2018 року

Розуміння фаз Місяця на жовтень 2018 року залежить від точної кількості днів місяця. Знання місячних …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *