Home / Кулінаріні рецепти / Рецепти квасу хлібного. Корисна підбірка

Рецепти квасу хлібного. Корисна підбірка

Рецепти квасу хлібного  з шишок хмелю

Складові:

3 л води, бажано очищеної зі свердловини

0,3 кг житніх сухарів

50 г цукрового піску

25 г родзинок темних сортів

10 г свіжих пресованих дріжджів

30 г шишок хмелю

10 г пшеничного борошна

Готуємо дріжджову масу, яку готують, змішуючи дріжджі з теплою водою з добавлянням борошна і цукру.

Житні сухарики необхідно покласти в банку об’ємом 3 л. Якщо сухариків немає, але є просто житній хліб, то можна підсмажити скибочки хліба в духовці.

У банку майже до країв, прямо на сухарики наливають гарячу кип’ячену воду.

Туди ж відправляють родзинки, хміль і 3 ст.л. цукру.

Коли вода в банці охолоне до кімнатної температури, в неї добавляють дріжджову масу, накривають марлевою ганчірочкою і відправляють в тепле місце.

Через 3 дні заглядаємо в банку, квас повинен бути вже готовий до цього моменту. Його необхідно процідити і відправити в холодильник. Частину, залишеної закваски можна використовувати для приготування наступного квасу, добавивши знову 3 л води і цукрового піску 3 ст.л. Через деякий час використання старої закваски частину її можна викинути, а замість неї добавити таку ж кількість смажених сухарів.

Рецепти квасу хлібного «Бородинський»

За основу приготування береться пару шматків бородинського хліба. Перш за все, потрібно порізати його на скибочки середнього розміру і підсушити їх в нагрітій духовці. Готові сухарі залити крутим окропом. Отриманий квас залишити настоюватися протягом декількох годин. Після встановленого часу потрібно розвести 15 грам дріжджів з однією чайною ложкою борошна, дану суміш повільно добавляємо в квас.

Через добу квас акуратно процідити через марлю і розлити по скляних або пластикових пляшках. Для «гостроти» смаку в тару можна добавити трохи родзинок. Квас залишити в теплі на пару годин, після чого слід прибрати їх в холодне місце. Напій буде готовий через чотири дні.

Рецепти квасу хлібного з м’ятою

Складові:

– 3 л води

– 1 шматок бородинского хліба

– 3 ст. ложки цукру

– 2 ст. ложки порізаної свіжої м’яти

– 10 г дріжджів

Хліб трохи розламати і залити окропом. Дати настоятися 3-4 години. Процідити.

Добавити м’яту, цукор, дріжджі. Залишити бродити на 1-2 дня.

Рецепти квасу хлібного з рисової крупи

Рецепти квасу хлібного  домашнього передбачають, що можна використовуючи не тільки традиційні інгредієнти. Дуже смачним цей напій виходить з добавлянням рису. В першу чергу, необхідно промити 100 г рису, залити його водою і довести до готовності на повільному вогні.

Після цього, в зварений рис додати дрібку сухих дріжджів, столову ложку бурякового або коричневого цукру і трохи родзинок. Каструлю з рисом загорнути щільним рушником і залишити її на одну годину в теплому місці.

Після закінчення цього часу влити в рис півтора літра підсолодженої теплої води. Каструлю з квасом потрібно обернути за допомогою харчової плівки і залишити доходити в теплому місці не менше чотирьох днів. Коли рисовий квас готовий, на його поверхні з’являється пінка. Тільки в такому випадку його можна процідити, розлити по пляшках і прибрати в холодильник.

Крім традиційного використання всіх цих чудових напоїв для втамування спраги, можна використовувати квас для схуднення. Існують спеціальні спортивні дієти на квасі. Основа напою в такому випадку складається з цукрових буряків, а традиційний цукор замінюється медом. Систематичне вживання такого квасу дозволяє скинути гнітючі зайві кілограми.

Рецепти квасу хлібного з морквою

Складові:

– 3 л води

– 200 г чорного хліба

– 200 г моркви

– 25 г дріжджів

– 1/2 склянки рідкого меду

Відварити попередньо очищену моркву, дрібно її протерти і змішати з водою, в якій вона варилася.

Добавити дріжджі, мед, хліб. Дати побродити 2 дня.

Рецепти квасу хлібного  з кмином

Славиться він тим, що такий напій є дієтичним. Він здатний налагодити роботу травного тракту і захистити від застуди. Готувати його легко і просто.

Кминний квас робимо за тим же принципом, що і традиційний. Різниця тільки в тому, що потрібно розтерти зерна кмину в кількості 5-6 грам на 2 літри води, добавити їх в процесі приготування разом з дріжджами і цукром. Напій настоюємо за всіма правилами і проціджуємо, розливаємо в пляшки і охолоджуємо. Квас з кмином готовий! Можна пригощати ним сім’ю і насолоджуєтесь цікавим і освіжаючим смаком.

Рецепти квасу хлібного  з сухарів

Для цього напою, рецепт якого зберігся з давніх часів, потрібно мінімум часу і компонентів. Він дуже корисний, тому що готується на меду, а додавання хрону надає напою дуже цікавий присмак. Нам потрібно взяти на 2 літри води такі інгредієнти:

400 г сухарів з чорного хліба;

150-200 г цукру;

30 г меду;

50 г хрону;

Сухарі робимо тим же способом, що і для традиційного рецепту квасу. Потім заливаємо їх окропом і настоюємо протягом двох годин. Потім хліб потрібно протерти через сито, добавити до нього дріжджі і цукор. Квас залишаємо в спокої на 5-6 годин, щоб він настоявся. Потім напій можна процідити, добавити до нього мед і хрін, натертий на дрібній тертці. Перемішуємо квас і розливаємо по пляшках: коли він трохи постоїть в холодильнику, можна пробувати напій.


Check Also

Новорічне меню на 2021 рік. Корисна підбірка страв

Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *