Home / Здоров'я / Позбавляємося від затримки рідини і пари зайвих кілограмів

Позбавляємося від затримки рідини і пари зайвих кілограмів

Одна з причин набряків – затримка рідини в організмі. Позбутися від цього допоможуть сечогінні засоби. Але не радимо бігти в аптеку за пігулками. Краще спробувати збільшити виділення рідини за допомогою натуральних продуктів харчування і напоїв.

Борючись із затримкою рідини, ви зможете не тільки зменшити набряки, але і трохи постройнішати. Цим прийомом користуються моделі і знаменитості перед дефіле і червоною килимовою доріжкою.

Алкогольні напої мають сильний сечогінний ефект, але не варто на них сподіватися. Оскільки побічним ефектом буде дуже сильне зневоднення і вимивання поживних речовин. Зловживати алкоголем як діуретиком не варто.

Перед вами 10 кращих діуретиків натурального походження, які допоможуть прибрати вагу води і боротися із затримкою рідини, не позбавляючи себе зволоження.

1. Напої з кофеїном

Краще не використовувати колу та інші солодкі газовані води, але чай і каву можна назвати одними з кращих природних сечогінних напоїв. Правда, зловживати ними теж не варто, тому що занадто багато кофеїну кожен день позначається на організмі не кращим чином. Більше 300 міліграмів кофеїну в день призводять до порушення сну і ризику серцево-судинних захворювань.

Оптимальна доза в день: 5 чашок чаю або 230 мл кави.

2. Лимон

Лимон, сік лимона, а також цедра лимона володіють натуральним сечогінним ефектом. У багатьох сучасних дієтах лимонний сік є їх невід’ємною частиною. Починати день з лимонної води – відмінна ідея. Вона допомагає збалансувати рН, виводить токсини. Також не варто викидати шкірку лимона. Подрібнену цедру корисно додавати у випічку, салати, інші страви.

Оптимальна доза в день: Верхня межа споживання вітаміну С в день – 2000 мг (перевищення може призвести до діареї, каменях у нирках, підняти рівень в крові у діабетиків). В 1 склянці лимонної води міститься 60,5 мг вітаміну С. Оптимальним можна назвати 1-2 лимона на день (враховуючи, що вітамін С ми отримуємо ще й з інших овочів і фруктів).

3. Журавлинний сік

Ті, хто хоч раз відчував ознаки циститу, дуже вдячні журавлинному соку, оскільки він чарівним чином зцілює від неприємних відчуттів і симптомів. І все завдяки гарному сечогінному ефекту, саме тому він здатен вилікувати від інфекцій сечовивідних шляхів. Цей продукт (якщо він натуральний) ще й від токсинів позбавить. Але занадто вживати журавлинним соком не варто, його надлишок призводить до утворення каменів у нирках.

Оптимальна кількість на день: Запобігти інфекції сечовивідних шляхів допомагає від 10 до 8 унцій на день (це від 220 до 280 мл). Верхня межа в день – більше 4 чашок.

4. Вівсянка

Натуральними сечогінними засобами, в основному, є овочі або фрукти з високим вмістом води. Вівсянка в цьому ряду виняток. Це сухий продукт, але він також має сечогінний ефект. Найкраще робити вівсянку на воді і без цукру, і споживати за сніданком.

Оптимальна кількість на день: 3/4 склянки – це кількість сухої вівсянки, а в приготованому вигляді 1,5 склянки вівсяної каші.

5. Імбир

Корінь імбиру відмінно допомагає позбутися від затримки рідини і «скинути» вагу води. Саме тому імбирні напої або в сам імбир частоо включаються детокс-дієти. Максимально корисним може бути свіжий імбир, а не сушений. Його слід подрібнити в кавомолці і додавати в страви та напої. Аромат більш насичений – також у свіжого імбиру.

Оптимальна кількість в день: не більше 4 м.

6. Баклажан

Баклажани зберігають свої сечогінні властивості і після приготування і термічної обробки. Якщо хочете прокинутися вранці без набряків, приготуйте на вечерю блюдо, в якому жирне м’ясо замініть на баклажани. Або скористайтеся цими овочами як гарніром. Кухні багатьох країн світу пропонують дуже велику різноманітність страв з баклажанами: від салатів до рагу. Вивчайте їх, пробуйте. Від баклажанів тільки користь!

Оптимальна кількість на день: обмежень немає.

7. Селера

Ці «Палички для схуднення», як їх іноді називають худнучі дівчата, – чудові діуретики рослинного походження. Вони допоможуть тримати нирки в кращій формі, а також тримати вагу під контролем.

Оптимальна кількість на день: обмежень немає.

8. Яблучний оцет

Натуральний яблучний оцет має хорошу сечогінну дію, тому сміливо додавайте його в різні страви. А можете пити розведений у воді яблучний оцет – це хороший напій для детокс, активізування травлення, в цілому, для здоров’я. Хочете дуже швидку реакцію? Змішайте в стакані води кілька чайних ложок яблучного оцту і додайте трохи лимонного соку (або часточки лимона) – випийте відразу і краще на голодний шлунок.

Оптимальна кількість на день: від 2 ч.л. до 6 ч.л.

9. Кавун

Сезон баштанних не за горами, а вони не тільки допомагають втамувати спрагу (за високого вмісту води в цих плодах), а й сприяють виведенню зайвої рідини з організму. При цьому, наповнюючи антиоксидантами. Правда, діабетикам варто ставитися до кавунів з обережністю, бо надто солодкі сорти дають раптовий стрибок рівня цукру в крові, а слідом за цим – різке відчуття голоду.

Оптимальна кількість в день: від 1.5 до 2 чашок кавуна, порізаного кубиками.

10. Петрушка

Багата антиоксидантами, ця приправа – один з кращих сечогінних продуктів. Додавайте сиру петрушку в салати, інші страви – тоді будь-яку страву буде допомагати позбуватися від затримки води і набряків.

Оптимальна кількість в день: не більше 1 чашки в день, оскільки дуже великі дози вітаміну А, К і С небажані (а всі ці вітаміни містяться в петрушці в дуже великій концентрації).


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *