Home / Твоя краса / Обличчя / Почервоніння шкіри обличчя, рук. Корисна підбірка

Почервоніння шкіри обличчя, рук. Корисна підбірка

Чому виникають почервоніння шкіри  і як від них позбавитися? Коли виникає зміна природного кольору шкіри, багато хто не надає цьому значення, чекаючи, що «пройде саме». Проте, іноді почервоніння шкіри  обличчя може бути викликано суттєвими функціональними збоями в організмі, причому про їх виникнення може свідчити саме нездоровий рум’янець.

Чим може бути спровоковане почервоніння шкіри на обличчі

Отже, причини почервоніння можуть бути наступними:

інфекційні або алергічні захворювання;

використання невідповідних косметичних засобів;

неправильний раціон харчування;

проблеми з нервовою системою;

вплив зовнішніх подразників.

Медиками виділяються такі типи почервоніння:

тимчасове: виникає в результаті припливу крові (еритродермія) через надмірну активність близько розташованих до шкіри судин. Як правило, локалізується в області щік;

виникнення як результат дії зовнішнього подразника: характерне стійке утримання такого стану протягом декількох діб (до моменту початку регенерації шкірних покривів);

наслідок запальних процесів на шкірі: такі почервоніння відрізняються стійкістю і не проходять без усунення вогнища запалення;

дерматологічні захворювання: саме почервоніння в цьому випадку супроводжується лущенням і висипаннями.

Слід розглянути докладніше, як може викликатися гіперемія шкіри. Небажаний ефект провокують чорний чай, кава, а також різні «газовані» напої. Тут працює правило, з якого випливає, що шкіра обличчя в повній мірі відображає всі процеси, що відбуваються в кишечнику.

Надмірна емоційність і психічна збудливість також стають причинами почервоніння шкіри  обличчя. Стреси залишають після себе прояви у вигляді червоних плям, що  довго не проходять. Крім того, схильність шкіри до періодичного почервоніння передається у спадок. Так що винуватця проблеми іноді вдається виявити, опитавши своїх батьків.

Часто шкіра червоніє і при впливі погодних умов. Особливо яскраво проявляється це взимку або при тривалому знаходженні під прямим палючим сонцем. І в тому і в іншому випадку для вирішення проблеми буде достатньо використовувати відповідні косметичні засоби. Звичайно, їх бажано попередньо протестувати, адже шкіра може червоніти і через негативні реакції на косметику – пудру, «тоналку», крем і так далі.

У більшості випадків почервоніння виявляються у власниць сухої шкіри з особливою чутливістю. Важливо вчасно відреагувати на виниклі симптоми, оскільки в подальшому позбутися проблеми може бути важко.

Як можна попередити і усунути почервонінняшкіри

Почервоніння шкірних покривів можна попередити. Найефективнішою профілактичним заходом є забезпечення правильного догляду за шкірою обличчя. Очищати шкіру обличчя слід і вранці, і ввечері, при цьому очищаючий засіб має містити мінімум консервантів.

Методом проб потрібно підібрати м’яке молочко або ефективно знімаючий забруднення тонік. Звичайне мило не можна назвати найкращим засобом для вмивання. Велике значення має і температура води, яку ви використовуєте – вона повинна знаходитися в діапазоні від 32 до 34 градусів.

Основні правила догляду за шкірою, схильноюдо почервоніння, можна сформулювати наступним чином:

обов’язково використовуйте м’який рушник після водних процедур;

чутлива шкіра потребує більш ретельного  підбору доглядаючи засобів;

спиртові лосьйони, скраби, лужне мило і косметичні засоби з парфумованими ароматами – табу для такої шкіри;

бажано використовувати спеціальні заспокійливі спреї;

влітку обов’язково використання сонцезахисні креми.

До того, як прибрати почервоніння, потрібно визначити, до якої групи вони належать. В першу чергу слід виключити шкірні захворювання (такі як лишай) і алергічні прояви (для них характерна періодичність і раптове зникнення).

Якщо проблема пов’язана з використовуваною косметикою, то можна спробувати звичайний зволожуючий крем замінити на дитячий. Зазвичай такі засоби ніяких негативних реакцій не викликають. В якості додаткового догляду ви можете використовувати спеціальні маски від почервоніння шкіри. Залежно від сезону слід використовувати живильні і зволожуючі креми.

На жаль, в більшості випадків одного косметичного догляду недостатньо. Для лікування почервоніння шкіри  доводиться звертатися по допомогу до медичних працівників. Це може бути дерматолог, якщо провиною всьому – шкірні захворювання або ж невропатолог, якщо винна психічна неврівноваженість і часті стреси. В останньому випадку добре можуть допомогти і трав’яні заспокійливі збори.

Є ще одна відповідь на питання, як зняти роздратування на обличчі – в обов’язковому порядку слід відкоригувати раціон харчування. Виключенню підлягають: гостре, копчене і солоне, а також потенційні алергени (якщо гіперемія викликана алергією). А ось овочі, кисломолочні продукти і фрукти повинні бути присутніми у вашому раціоні в великих кількостях.

Незалежно від причини виникнення гіперемії, ваша шкіра зможе вас віддячити, якщо ви станете спати не менше восьми годин щодня і зумієте збагатити свій раціон природними вітамінами і мінеральними солями.

Почервоніння шкіри навколо очей

Найніжніша шкіра обличчя – це область очей. Саме вона перша реагує на різні алергени та інші негативні фактори. Однією з таких реакцій є почервоніння шкіри навколо очей. Якщо ви помітили таку ознаку, необхідно, в першу чергу, визначити причину.

Якщо це алергія, то відразу ж варто ізолювати себе від її джерела. Однак почервоніння може з’явитися і з інших причин.

Якщо до зміни кольору додалися й інші симптоми, наприклад, навислі повіки, шкіра почала лущитися або з’явилися гнійні виділення з очей, потрібно відразу звернутися до фахівця і не займатися самолікуванням.

Чому навколо очей виникає почервоніння шкіри?

Якщо під вечір ви помічаєте, що область навколо очей починає червоніти, очі починають боліти і відчувається важкість, то причиною може бути тривала робота за комп’ютером. Негативний вплив пов’язаний з дуже яскравим або тьмяним освітленням, сухим повітрям в приміщенні і духотою.

У цьому випадку проблему можна усунути дуже швидко. Протріть очі кубиками льоду або прикладіть до закритих повік охолоджені пакетики зеленого чаю. Десяти хвилин буде цілком достатньо, щоб почервоніння пішло.

Почервоніння шкіри турбує деяких протягом тривалого періоду часу, а перевірка на алергію не дає результат. Це може означати, що в організмі не вистачає вітаміну В.

Швидко позбутися від почервоніння, звичайно, не вийде. Щоб дати організму те, чого йому не вистачає, можна приймати вітамін В в таблетках і більше вживати такі продукти:

молоко,

риба,

бобові і злаки,

печінка.

Дізнайтеся, чому з’являються червоні мішки під очима і що з ними треба робити.

Іноді неприємний симптом може несподівано здивувати вранці, якщо на ніч був використаний новий крем для обличчя. Багато з кремів сьогодні не ставимо під офтальмологічний контроль, тому цілком можуть викликати роздратування.

Жінки часто страждають саме через неякісну косметику. Перед тим, як почати використовувати нову туш або тіні, бажано протестувати їх на зовнішньому куточку одного ока. Якщо роздратування і з’явиться, то воно буде мінімальним, і ви забезпечите більшу частину шкіри.

Як боротися з почервоніннями шкіри навколо очей?

Якщо ви впевнені, що почервоніння шкіри  біля ока викликано алергією, то за лікуванням необхідно звернутися до лікаря. До візиту до фахівця необхідно захистити себе від джерела алергену. Наприклад, перестати користуватися косметикою, що викликала це.

Можна також прийняти найпростіші антигістамінні препарати – супрастин, кларитин і т.д. В аптеці можуть також порекомендувати різні креми і гелі (феністил, гістан), які допоможуть від почервоніння.

Якщо алергічна реакція стає небезпечна для здоров’я, лікар призначає гормональні препарати. Коли у пацієнта знижений імунітет, і до алергії додається бактеріальна інфекція, для лікування можуть застосовуватися антибіотики.

Почервоніння шкіри  – народні рецепти

Від почервоніння допомагають і народні засоби, які допомагають також від зморшок. Наприклад, примочки з подрібненої петрушки. Вони добре допомагають зняти роздратування і заспокоїти ніжну шкіру. Для цього необхідно дрібно нарізати трохи свіжої петрушки, загорнути в один шар марлі і прикладати на повіки 10-15 хвилин.

*****

Інший дієвий спосіб зняти почервоніння шкіри  навколо очей – це ромашковий відвар. Це недорогий і дуже ефективний метод для зняття будь-якого роздратування шкіри, і в області навколо очей він також відмінно працює.

*****

Можна використовувати і відвар зі свіжого кропу. Метод такий – спочатку в теплому кроповому відварі змочити ватні диски, які потім прикласти на шкіру з почервонінням. Коли диски почнуть остигати, занурити їх у відвар ще раз, і повторювати таку процедуру 3-4 рази.

Почервоніння шкіри рук

Красива і гладка шкіра на обличчі і тілі – це ознака здорового організму. Якщо на епідермісі з’являються якісь висипання або прищі – це говорить про внутрішній дизбаланс. Іноді почервоніння шкіри  на руках або інших частинах тіла може виникнути під впливом зовнішніх факторів. Самі плями виглядають по-різному – це можуть бути маленькі цяточки або об’ємні розпливчасті кола, вони можуть свербіти або лущитися, і все це є симптомами різних захворювань.

Крок перший: шукаємо причину

Причина може полягати в елементарному укусі комара або мошки. Іноді маленька мошкара може нагородити великою плямою, яка буде не просто свербіти, а й приносити больові відчуття. В аптеках продаються спеціальні мазі, які пом’якшують свербіж від укусів комарів і мошок, а також ви самостійно можете робити содові примочки. Почервоніння іноді свідчить про псоріаз. Це хронічне захворювання, яке зазвичай проявляється від стресових розладів. Плями на тілі будуть опуклі з лущенням.

Зазвичай вони з’являються в області ліктів і колій, але можуть поширитися по всьому тілу. Ще почервоніння свідчать про екзему. Плями при цих неприємних і серйозних захворюваннях утворюються на ліктях, на пальцях рук, на животі, ногах, навіть обличчі. Через долонні еритеми теж шкірний покрив покривається плямами, які з’являються зазвичай в області великого пальця на руці (на горбку долоні близько зап’ястя). Це захворювання хронічне, періодично загострюється. Цятки стають блідими, коли настає ремісія.

Псоріаз не варто плутати з грибковою інфекцією, для неї теж характерні червоні плями на шкірі рук, які лущаться. Плями можуть виникнути через зараження. Зазвичай лінії розпливчасті, краї рівні. Найчастіше позбавляємо хворіють діти (заражаються від бездомних тварин). Почервоніння на шкірі можуть бути викликані стресами. Коли ми нервуємо або панікуємо, частішає пульс, відбувається викид адреналіну, можуть з’являтися почервоніння і свербіж на шкірі рук, шиї, живота та інших частинах тіла.

Алергія на їжу, на пральні порошки, косметичні засоби, на шерсть тварин і так далі – це теж поширена причина почервоніння. Гормональні порушення також впливають на стан шкіри. Можливо, червона шкіра на руках викликана склеродермией. Захворювання, викликані порушеннями в імунній системі. Руйнуються капіляри, з’являються набряки, руки червоніють.

Іноді епідерміс реагує подібним чином на холодну погоду. Якщо ви не захищаєте свої руки рукавицями, то може настати день, коли ви помітите почервоніння, тріщини на пальцях, зап’ястях. Це говорить про холодову алергію. Відчуття не з приємних. На допомогу приходять креми (навіть дитячі).

Крім перерахованого вище причина може виявитися в прийомі тих або інших ліків. Іноді у людей починає боліти голова за кілька днів, вони не можуть з’ясувати причину, поки не перестають приймати якийсь препарат, у якого в інструкції написано «побічний ефект – головні болі». Так само і з плямами – це може бути побічна дія ліків. Найчастіше це пов’язано з алергічними реакціями (наприклад, кропив’янкою). Маленькі червоні цятки на шкірі рук і ніг іноді свідчать про таке захворювання, як геморагічний васкуліт, яке вражає судинну систему.

Проблеми з шлунково-кишкового тракту теж є причиною нездорової шкіри, адже здоров’я починається зсередини. Якщо кишечник засмічений шкідливою їжею (фаст-фуд, випічка, копченості), це обов’язково дасть про себе знати зовні у вигляді прищів або висипки. Причина може полягати в демодекозі (наявність підшкірного кліща), в даному випадку контроль фахівця за лікуванням необхідний.

Червоні цятки під шкірою на пальцях і руках можуть свідчити про наявність гепатиту або цукрового діабету. Це серйозні захворювання, які обов’язково вимагають медичного втручання!

Крок другий: позбавляємося від недуги

Які існують методи лікування? Якщо роздратування на шкірі рук, яке свербить, пов’язане з алергічною реакцією, то необхідно виключити всі алергени з їжі (якщо справа в їжі). Якщо ви точно не знаєте, на що у вас алергія, можна здати спеціальний аналіз крові, за яким будуть відомі небажані для вас продукти харчування. Роздратування можна лікувати і наприклад феністілом або кетопіном.

Якщо почервоніння на шкірі рук у вигляді плям викликані постійними нервовими розладами, то варто звернути увагу на заспокійливі засоби. Краще запастися в аптеці валеріаною, ново-пасітом (на основі трав), а під рукою завжди мати гліцин (дві таблетки під язик). З нервами краще не жартувати, від них можуть виникнути захворювання куди серйозніші, ніж червоні цятки. Тому намагайтеся в даному випадку відгородити себе від стресових ситуацій, слухайте розслаблюючу музику (або звуки моря, лісу), відвідуйте курси масажу.

Якщо колір шкіри рук змінився після довгого перебування на сонці, то це може виявитися опіком або ж алергічною реакцією на сонячні промені. Усунути неприємність з опіком можна за допомогою спеціальних кремів або ж на допомогу прийдуть продукти – сметана, оливкова олія. Якщо ж це наслідок алергічної реакції, то тут потрібні будуть креми, у складі яких знаходиться цинк, іноді потрібні гормональні мазі (залежно від ступеня важкості). Продукти підійдуть – тертий огірок і картопля.

Коли почервоніння епідермісу пов’язано з переохолодженням, то врятують масла або відвари трав (наприклад, заспокійлива і знімаюча запалення ромашка). А також можна змастити уражені ділянки бепантеном. У будь-якому випадку похід до лікаря не буде зайвим, особливо, якщо плями турбують вас тривалий час, а також вони супроводжуються печінням і свербінням.

Почервоніння шкіри на руках у дітей

Тут частими причинами є поширені дитячі захворювання. Мова йде про кір і вітрянку. У першому випадку висип має плямистий характер і з’являється спочатку в зоні обличчя та шиї, поступово поширюючись на руки і ноги. У другому випадку висип з’явиться за вушками дитини і на голові, а потім вже в плямах буде все тіло, включаючи кінцівки. До того ж ви помітите і підвищення температури у дитини (як додатковий симптом). Часто почервоніння на шкірі рук можуть свідчити про рожевий, кольоровий або стригучий лишай.

Червоні плями в даному випадку будуть набувати коричневі відтінки, а сам шкірний покрив покриється тріщинами. Важливо в цій ситуації не відкладати похід до лікаря. З дітьми працює педіатр. При вітрянці або корі лікування буде симптоматичним, а якщо причина плями – кропив’янка, то застосовуються спеціальні препарати (її лікують, наприклад, цетріналом або алерзіном, а також саліциловою кислотою).

Якщо ви виявите почервоніння і печіння шкіри рук, і будете при цьому знати, що це пов’язано з тим, що на вулиці мороз, а ви були без рукавиць; або ви тільки що мили підлогу з миючим розчином, не надівши захисних рукавичок, то тут вам допоможе місцеве лікування за допомогою аптечних мазей і домашніх масел. Якщо ж вам невідома причина цієї шкірної проблеми, а до неї ще додалися додаткові симптоми (загальне погіршення самопочуття), то негайно звертайтеся до лікаря!


Check Also

Міцелярна вода – користь та шкода застосування

Багато жінок зранку наносять на обличчя макіяж, в результаті чого весь день шкірі доводиться бути …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *