Home / Кулінаріні рецепти / Пісні страви. Рецепти приготування смачних страв

Пісні страви. Рецепти приготування смачних страв

Так склалося, що після введення Григоріанського календаря в святковому календарі було здійснено істотну плутанину. І пов’язано це з тим, що православна християнська церква не визнала нового літочислення. Це відбилося на календарі православних свят, які автоматичні в новому календарі перенеслися на два тижні пізніше. Але ось дати побутових свят, прив’язаних до календаря, так і залишилися в своїх рамках. Про те які пісні страви  приготувати на Різдво піде мова далі.

Пісні страви: рецепти основних страв

Пісні страви. Рецепти приготування смачних страв

Так і сталося поєднання найвеселішого свята в році – Нового Року з одним із найсуворіших постів – Різдвяним.

Це не означає, що потрібно забути про улюблене торжество і перенести зустріч на 14 січня, коли прийнято відзначати Старий Новий Рік. Навіть церква не забороняє тим, хто поститься приєднуватися до загальних веселощів. Але ось до вибору рецептів для новорічного столу доведеться підійти продумано і, звичайно, приготувати смакоту в пісному варіанті. Це не проблема, особливо якщо скористатися нашими ідеями для пісного меню.

Що ж подати на стіл як гарнір, щоб страва відповідала вимогам посади, і була святковою? Варіантів може бути безліч. Це і картопля в будь-яких варіаціях, будь-які каші з грибами або овочами, пісні страви  з бобових, цвітної капусти та інших овочів.

Вибирайте відповідний варіант з представлених рецептів гарячих основних страв.

Картопля, запечена з часником в сухарях

Картопля – ідеальний вибір для новорічного столу. У будь-якому випадку страва вийде святковою, підходить і для пісного, і для скоромного столу, і неймовірно улюблена і дітьми, і дорослими.

Але на старий Новий Рік відмовимося від звичного варіанту пюре, а приготуємо оригінальну запечену картоплю, смак якої підкреслимо часником.

Нам знадобиться:

картопля дрібна – 1 кг;

масло рослинне – 4 ст. л .;

часник – 4 – 5 зубчиків;

панірувальні сухарі – 4 ст. л .;

сіль

перець чорний мелений – 0,5 ч. л .;

базилік сушений – 0,5 ч. л .;

зелень петрушки, кропу – по гілочці.

Відбираємо невеликі картоплини приблизно однакового розміру. Відварюємо до напівготовності.

Щоб картопля не розварилася, після закипання варіть її не довше ніж 7 хвилин.

Можна зварити вже очищену картоплю. Якщо готували овоч в мундирі, після охолодження очистіть.

Тепер додаємо до відвареної картоплі масло, сіль, базилік, перець і головний інгредієнт цієї  чарівної страви – подрібнений часник. Складаємо все в пакет для запікання, туди ж відправляємо сухарі і добре струшуємо кілька разів. Сухарі повинні рівномірно розподілитися по поверхні картоплі.

Пакет зав’язуємо і відправляємо в духовку на півгодини. Температура запікання – 180 градусів.

Картопля повинна покритися легкою рум’яною скоринкою.

Діставайте картоплю, викладайте на красиве блюдо. Не забудьте ще посипати зеленню і відразу ж несіть пісні страви до столу і приймайте захоплені вигуки гостей.

Аромат буде стояти карколомний, а смак перевершить всі очікування.

Овочеве каррі з нутом

Якщо бажаєте приготувати як гарнір святкову вегетаріанську страву, спробуйте варіант овочевого каррі з нутом.

Це прекрасна альтернатива картоплі, яка вписується в концепцію пісного святкового столу. Страва відноситься до індійської кухні, але завдяки обіднього аромату спецій і незвичайного поєднання смаків швидко знайшло прихильників і серед наших співвітчизників.

Нам знадобиться:

нут – 3 склянки;

картопля велика – 4 – 5 штук;

квасоля стручкова заморожена – 1 склянка;

шпинат – 300 гр .;

морква – 200 – 250 гр .;

помідори у власному соці – 1 банка;

цибуля ріпчаста – 2 – 3 шт .;

перець чилі – 1 шт .;

перець болгарський (можна заморожений) – 1 шт .;

кокосове молоко – 50 мл .;

каррі – 1 ст.л .;

сіль – ½ ч.л .;

цукор – 1 ч.л .;

перець червоний мелений – на кінчику ножа;

перець чорний мелений – ¼ ч.л .;

вода – 350 мл;

часник, лимон – за смаком.

Заздалегідь потрібно замочити нут. Краще це зробити за добу до приготування новорічного каррі.

У великій чан або каструлю з товстим дном наливаємо оливкову олію і прогріваємо його.

Не допускайте перегріву олії, щоб не перетворити на отруту.

У розігріту олію опускаємо різану кубиком цибулю і смажимо її, поки з’явиться золотистий відтінок. Відразу ж додаємо до обсмаженої цибулі різану на шайби або бруски моркву. Туди ж піде квасоля стручкова і болгарський перець.

Обсмажуємо овочі всі разом і додаємо до них вимочений нут і помідори разом з соком. Тепер потрібно добре перемішати страву.

Залишилося відправити в чан нарізану кубиком картоплю, і починаємо добиватися надзвичайного гострого смаку за рахунок спецій.

Класти необхідно відразу всі перераховані в рецепті приправи, а також сіль з цукром. Заливаємо страву кокосовим молоком і водою і ставимо чан на повільний вогонь.

Варити каррі будемо близько 6 годин, періодично помішуючи. Зазвичай додавати рідини не потрібно, але стежте, щоб каррі не підгоріло.

У самому кінці готування додаємо до страви шпинат, вимішуємо і продовжуємо тушкувати до зміни кольору шпинату.

Каррі готове. Викладаємо пісне святкове частування на блюдо. Для прикраси використовуємо листочки м’яти і частки лимона.

Пісні рецепти на новорічний стіл з риби

Під час Різдвяного посту дозволено їсти рибу. Тому будь-які рецепти з рибою будуть доречні на новорічному столі. Це можуть бути і основні рибні страви, і новорічні пісні закуски з рибою. Знайомтеся з новими рецептами рибних пісних страв.

Фарширований запечений короп

Ідеальним вважається фарширований короп без кісток, для чого рибу потрошать і знімають акуратно з неї шкірку. Але зробити це без навичок проблематично. Тому пропонуємо спрощений варіант фаршированого коропа.

Однак і ця страва ідеального смаку не дуже поступається і першому ідеальному варіанту. На новорічному ж столі фарширований короп стане чудовою прикрасою і частуванням.

Нам знадобиться:

короп великий – 1 шт .;

цибуля ріпчаста – 2 головки;

печериці – 0,5 кг;

сіль;

перець чорний, мелений – за смаком;

олія рослинна – 2 ст. л.

Короп очищаємо від лушпиння і кишок, зябер, захищаємо від темних плівок.

Цибулю чистимо, нарізаємо півкільцями, гриби ріжемо пластинками. Цибулю з грибами обсмажуємо до напівготовності, не зажарюючи.

В якості начинки можна використовувати не тільки цибулю та гриби. Підійде гречана каша, будь-які овочі, відварна картопля.

Начинку розміщуємо в черевці риби, яке після цього зашиваємо. Змащуємо рибу олією і відправляємо пісні страви  в духовку.

Запікатись короп буде 40-60 хвилин, при цьому температура в духовці підтримується 180 градусів. Точний час запікання доведеться визначати самостійно, в залежності від можливостей духовки і величини рибини.

Коли з’явиться рум’яна скоринка на тушці, рибу можна діставати і гарячою подавати на новорічний стіл. Прикрашаємо коропа шматками лимона і гілочками кропу. Як гарнір до запеченого коропа можна приготувати відварну або запечену картоплю.

Риба Хе по-корейськи

Приготувати пісне новорічне Хе з риби можна за різними рецептами. Пропонуємо варіант з овочами і спеціями.

Судак, приготований за цим пісним рецептом виходить просто чудовий. Доведеться трохи повозитися, але результат порадує своєю новизною і незвичайним смаком.

Нам знадобиться:

тушка судака – 1 шт .;

морква – 2 шт .;

огірок – 2 шт .;

цибуля ріпчаста – 4 шт .;

коріандр – за смаком;

перець червоний мелений – 1 ст. л .;

оцтова  кислота (70%) – 1 ст. л.

часник – 5 зубків;

перець болгарський (червоний) – 0,5 шт.

соєвий соус – за смаком.

Готуємо рибу. Можна просто почистити і порізати на невеликі шматки.

Краще ж буде підготувати філе, видаливши всі кістки. І тільки після цього розрізати філе на шматки.

Солимо, перчимо рибу і заливаємо оцтовою есенцією. Добре вимішуємо заготовку, можна навіть злегка пом’яти руками рибу. Відправляємо рибну заготовку як мінімум на 6 годин, щоб вона замаринувалася.

Паралельно потрібно зайнятися цибулею. Її очищаємо і ріжемо півкільцями. Збризкуємо підготовлену цибулю лимонним соком і також поміщаємо в холод.

Тепер займемося овочами. На тертці для корейської нарізки натираємо моркву й огірки. Болгарський перець нарізаємо кубиком. Всі овочі складаємо в одну миску і заправляємо олією. Туди ж додаємо цукор, сіль, коріандр і пекучий перець. Маринуватися овочі теж будуть близько 6 годин.

Через 6 годин можна приступати до остаточного етапу готування Хе з риби. Рибу дістаємо з маринаду, промиваємо і промочуємо  паперовими серветками.

До риби додаємо замариновану цибулю, посипаємо страву перцем, додаємо трохи коріандру і рубаний часник. На пательні прогріваємо соняшникову олію і вже в киплячому стані виливаємо на підготовлену рибу. Не забуваємо перемішати рибу зі спеціями та олією.

Залишилося до страви додати всі овочі. Перемішуємо всі інгредієнти і можна закуску подавати до столу. Рибне Хе прекрасно зберігається в холоді, тому таку закуску можна приготувати заздалегідь.

Пісні салати до новорічного столу

Який же старий Новий Рік без салатів? Будемо вибирати новорічні пісні страви  – рецепти салатів з овочів, бобових, зелені, фруктів. Підійдуть варіанти з рибою, морепродуктами і, сухариками, кашами.

Для заправки використовуємо різні рослинні масла, соуси і навіть пісний майонез, який легко приготувати з відвареної квасолі, збитої з маслом, гірчицею і спеціями. Ідей пісних новорічних салатів дуже багато і будь-яку улюблену закуску можна зробити пісною, відкоригувавши список інгредієнтів.

Салат «Буряковий з оселедцем»

Це простий салат зі смаком дитинства. Поєднання оселедця і буряка – багатьма просто забута страва. Хоча всі так люблять класичні салати типу шуби, але забивають натуральний смак майонезними жирними заправками.

Спробуйте приготувати пісні страви  – буряковий салат. Він явно буде вам до смаку і стане частим гостем не тільки на новорічному столі.

Нам знадобиться:

буряк великий – 2 шт .;

оселедця філе – 150 гр .;

цибуля ріпчаста – ½ шт .;

оцет столовий – 3 ст. л.

вода – 24 ст. л .;

кріп – 1 пучок;

сіль – за смаком;

олія рослинна – 2 ст. л.

Буряк відварюємо або запікаємо в фользі. Вже готовий буряк нарізаємо невеликим кубиком.

Щоб буряк був смачнішим, краще його запікати, додавши трохи кориці і 2 горошинки коріандру.

Вливаємо в воду оцет і опускаємо в суміш нарізану півкільцями цибулю, де вона проведе 10 хвилин.

Кріп миємо й дрібно нарізаємо. Оселедець позбавляємо від дрібних кісток і нарізаємо кубиком.

У салатниці з’єднуємо буряк з оселедцем і замаринованою цибулею. Присмачуємо страву рослинною олією і присипаємо зверху підготовленим кропом.

На цьому всі хитрощі закінчуються. Залишилося виставити смачний буряковий салат на стіл. При бажанні можна в якості прикраси добавити зелень петрушки, кінзи. А соняшникову олію замінити ароматною горіховою або лляною.

Салат «Три капусти»

Багато хто вважає пісні страви  з капустою банальними і повсякденними. Думка скептиків змінюється, коли вони пробують оригінальний салат «Три капусти».

Це незвичайне поєднання різних смаків яскраво підкреслює апельсин. Страва грає яскравими фарбами і прямо проситься на святковий новорічний стіл.

Нам знадобиться:

капуста білокачанна – 160 гр .;

капуста червона – 160 гр .;

капуста пекінська – 160 гр;

оцет рисовий – 1 ч. л .;

соус соєвий – 1 ст. л .;

олія рослинна – 15 гр;

апельсин – 1 шт .;

цибуля фіолетова – 1 шт .;

часник – 1 зубчик;

мед – 1 ст. л .;

зелень – 1 жменя.

Всі три види капусти тоненько наріжте. Червону цибулю розріжте на чотири частини і кожну нарізайте тонкими півкільцями.

Апельсин помийте і розріжте на 4 частини. З однієї видавлюємо сік в піалку. Решту три частини очищаємо і ріжемо кубиком досить великим.

У миску наливаємо рослинну олію. Туди ж доливаємо соєвий соус, мед і сік апельсина.

Всі компоненти соусу добре перемішуємо.

У готовий соус висипаємо цибулю і подрібнений часник. До основних інгредієнтів соусу відправляємо хорошу жменю різаного кропу.

Вимішуємо заправку і залишаємо маринуватися в холоді на 10 хвилин.

Починаємо складати салат. Всі три види нашаткованої капусти перемішуємо і гіркою викладаємо на блюдо.

Поливаємо капусту заправкою, а зверху красиво викладаємо шматки апельсина.

Гарний і незвичайний капустяний салат з апельсинами готовий. Якщо бажаєте салату додати східних ноток, можна зверху присипати обсмаженого на сухій пательні насіння кунжуту. І не забудьте про пісні випічки на Новий Рік.

Відео: рецепт пісного салату «Хрустяшка»


Check Also

Новорічне меню на 2021 рік. Корисна підбірка страв

Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *