Home / Здоров'я / Папілома – причини, види та ефективне лікування

Папілома – причини, види та ефективне лікування

Папілома є доброякісною пухлиною, яка формується з сполучної і епітеліальної тканини. Сьогодні це новоутворення зустрічається у дуже великої кількості людей і вважається найпоширенішою пухлиною шкірних покривів.

Папілома. Причини виникнення папілом

Папілома – причини, види та ефективне лікування

Усередині папіломи розташовуються кровоносні судини, через що при травмуванні відбувається кровотеча. Зазвичай після свого виникнення пухлина не схильна до значних змін в розмірі. Папіломи можуть мимовільно зникати і з’являтися знову. Якщо на тілі виявляються множинні папіломи, в цьому випадку у пацієнта діагностується папілломотоз.

Причиною розвитку цих новоутворень є папіломавірус, який може передаватися від батьків дитині або набуватись в процесі життя. Вірус проникає в базальні клітини епітеліальних тканин і починає активно розмножуватися. У тому випадку, коли у інфікованої людини починається падіння імунітету, відбувається зростання папілом.

Види папілом

Всі папіломи поділяються на кілька видів:

гострі;

плоскі;

ниткоподібні;

прості;

підошовні.

Для жінок особливу небезпеку становлять гострі новоутворення, які можуть спровокувати розвиток раку шийки матки.

Основні місця зростання пухлин

Папіломи виникають переважно на шкірних покривах і слизових оболонках. Основними місцями розташування новоутворень є:

пахви;

повіки;

шия;

ділянки під грудьми (у жінок);

ротова порожнина;

носова порожнина;

сечовий міхур;

кишечник;

голосові зв’язки;

слизові жіночих статевих органів.

Незважаючи на те, що небезпечними, здатними переродитися в злоякісне новоутворення вважають тільки папіломи, які розташовані на слизових статевих органів (у жінок), позбавлятися слід від всіх новоутворень незалежно від місця їх появи.

Симптоми папіломи, що дозволяють відрізнити її від інших новоутворень на шкірі

Новоутвореннями на шкірі є не тільки папіломи, але також бородавки і родимки. Для того щоб відрізнити одну пухлину від іншої, слід знати їх симптоми. Основними ознаками папіломи є:

грибоподібна форма;

розмір від двох міліметрів до одного сантиметра;

безболісність на дотик;

дрібнозерниста або грубозерниста поверхня;

зростання новоутворення безсимптомне;

колір від тілесного до насичено-червоного;

вкрай повільне збільшення в розмірах.

Зазвичай при неінфікованих і багаточисельних пухлинах медики їх видалення не проводять. Однак легко можна позбутися від папілом народними засобами, які абсолютно безпечні і дуже ефективні.

Папілома. Ускладнення папіломи

Всі ускладнення папіломи зазвичай виникають внаслідок травмування новоутворення. Основними з них є:

кровотечі (можливі сильні при пошкодженні судини);

інфікування, через утворені рани;

гнійні запалення.

При наявності папілом на слизових як ускладнення може відбуватися їх переродження в злоякісні утворення і поліпи. У тому випадку, коли є підозра на схильність новоутворення до переродження, проводять видалення папіломи і її подальше дослідження.

Папілома. Медикаментозні способи лікування папіломи

Лікування захворювання зводиться до підвищення функцій імунної системи і видалення самого новоутворення. Для позбавлення від пухлини застосовуються:

кріодеструкція – припікання за допомогою рідкого азоту;

радіоножем – папілома видаляється раз і назавжди;

лазерна хірургія – процедура безболісна і безкровна;

електрокоагуляція – видалення відбувається під впливом високочастотного струму;

видалення за допомогою скальпеля – на сьогоднішній день практично повністю відійшов, як метод лікування.

Консервативне лікування

Поява папілом на поверхні обличчя, рук і тіла говорить про зниження імунітету пацієнта і неможливості його організму самостійно перемогти вірус. Тому після виявлення на тілі даного утворення слід негайно відвідати дерматолога або терапевта.

Новоутворення малого розміру можна усунути без оперативного втручання, якщо застосовувати такі препарати для боротьби з папіломами за призначенням лікаря:

Дермавіт. Препарат здатний безслідно усувати папіломи, не викликаючи рубців та опіків. Для захисту здорових ділянок шкіри до використання препарату фахівці рекомендують наклеїти навколо утворення лейкопластир.

Після цього можна наносити Дермавіт на поверхню папіломи. Даний засіб фахівці не рекомендують застосовувати для усунення папілом в області пахвових западин, молочних залоз, на поверхні обличчя і в зоні паху

Ферезол. Препарат може застосовуватися не тільки для усунення папілом, але і для видалення бородавок, сухих мозолів і гострих кондилом.

Даний препарат відрізняється подвійною дією: припалюючою – за рахунок видалення епітеліальних пухлинних волокон за допомогою хімічного опіку, і бактерицидну – за рахунок усунення мікробів і запобігання поширенню інфекції.

Ферезол слід наносити строго на область папіломи, без охоплення здорових шкірних ділянок. Втирати препарат потрібно досить довго, 20-40 хвилин. Видалення утворення відбувається за 2-5 процедур. При відсутності ефекту слід відразу відвідати лікаря.

Кріофарма. Препарат випускається у вигляді аерозолю, він здатний знищити вірус папіломи та усунути утворення. Холодоагент в складі даного препарату дозволяє застосувати метод кріотерапії на дому.

Аплікатор балона з кріофармою необхідно помістити в область папіломи і розпорошити препарат на її поверхню. Суміш впливає на епітеліальні пухлинні тканини, пацієнт може відчувати невелике печіння або поколювання.

Папілома набуває білуватий відтінок, після чого починається її поступове відмирання. Папілома висихає через 1-2 тижні. Для утворень малого розміру необхідна одна процедура, для великих папілом – від 2 до 3 процедур. Упаковки препарату вистачає на обробку 12 середніх папілом.

Веррукацід. Препарат являє собою розчин з вмістом метокрезола і фенолу. За допомогою аплікатора Веррукацід обережно наноситься на область папіломи. Для усунення невеликого утворення досить однієї процедури, для великих папілом – від 2 до 3 процедур. Для видалення сухих мозолів і бородавок на підошвах потрібно 7-10 нанесень препарату. Даний препарат не рекомендований до застосування в період вагітності і лактації, а також для усунення папілом у дітей

За статистикою, 80% людей – носії вірусу папіломи, і лише у 20% пацієнтів даний вірус має прояви у вигляді доброякісних новоутворень слизових оболонок і шкіри. Так відбувається тому, що імунітет здорової людини здатний пригнічувати вірус папіломи.

При будь-якому збої імунної системи вірус здатний активізуватися, тому після хірургічного або консервативного лікування папіломи пацієнт повинен бути готовий до рецидиву.

З цієї причини медичний фахівець може призначити прийом противірусних препаратів, наприклад, Ацикловіру, валацикловіру, алпізаріна, що продаються за рецептом і застосовуються лише під наглядом лікаря.

Дані препарати блокують розвиток клітин вірусу папіломи і перешкоджають його потраплянню в здорові клітини організму пацієнта.

В окремих випадках препарати для боротьби з вірусом папіломи призначаються лікарем в поєднанні з інтерфероном. При всмоктуванні в кров пацієнта подібні засоби впливають на організм в цілому, запобігаючи подальшому розвитку інфекції.

Для цього застосовуються різні препарати, наприклад, Циклоферон, Реаферон, Віферон, Кипферон і Лейкинферон. При їх використанні важливо враховувати можливість розвитку алергії, тому медикаментозне лікування на основі даних препаратів проводиться під наглядом лікаря.

Людський імунітет – складний механізм з тонкою організацією, тому самостійне лікування медикаментами заборонено фахівцями. Варто також налаштуватися на те, що ніякий препарат не позбавить повністю від вірусу людської папіломи. Щоб уникнути рецидивів фахівці рекомендують стежити за здоров’ям, займатися спортом, правильно харчуватися, максимально часто гуляти на свіжому повітрі і перебувати в добросердому і веселому настрої.

Рецепти народних препаратів для позбавлення від папіломи

Більшість засобів народної медицини направлено на зовнішній вплив папіломи, завдяки якому відбувається її відсихання.

Хорошими ліками від папілом є свіжий сік чистотілу. Треба зірвати стебло рослини, вичавити з нього сік і змастити ним новоутворення. Далі хворе місце краще закрити лейкопластиром, який теж просочений соком рослини. Змінюють пластир і знову мажуть папілому один раз в дві доби. Лікування продовжують до тих пір, поки пухлинне утворення не відпаде.

Допоможе звести папілом і часниковий крем. Для нього необхідно взяти одну головку часнику і подрібнити її в блендері. Потім одну ложку часникової маси змішують з двома великими ложками будь-якого жирного крему.

Отриману мазь наносять на бинт і прикладають до новоутворення один раз на добу, зафіксувавши пов’язку за допомогою лейкопластиру. Триває процедура три години. Після зняття пов’язки оброблене місце промивають проточною водою з дитячим милом. Проводять це лікування до тих пір, поки папілома  не відпаде.

Вилікують папіломи і квіти кульбаби. Головками кульбаби набивають скляну банку якомога щільніше і заливають потрійним одеколоном. Препарат настоюють протягом чотирнадцяти днів в темному місці, періодично струшуючи.

Після цього ліки проціджують і поміщають в скляний посуд відповідного розміру. Зберігати настій слід в холодильнику. Ним змазують новоутворення до п’яти разів на добу до повного відсихання. Зазвичай курс лікування становить два тижні.

Можна використовувати в боротьбі з папіломами листя алое. Для позбавлення від новоутворень слід взяти свіжий лист, розрізати його на дві половини і прикласти м’якоттю до папіломи. Зафіксувавши шматки алое пластиром, їх залишають на ніч. Для зникнення новоутворення потрібно максимум десять процедур.

Хороший результат дає використання свіжого білка курячого яйця. Білок наносять на очищену шкіру, покривається ним не тільки сама папілома, а й місце навколо неї.

Після того як білок повністю висохне, наносять його наступний шар, не видаляючи попередній. Лікування триває таким способом протягом декількох діб. Результатом його стає повне висихання новоутворень і їх відпадання.

Вираженим лікувальним ефектом володіє масло чайного дерева. Ним змазують папіломи до шести разів на добу, намагаючись не зачіпати навколишні шкірні покриви. Повне висихання новоутворення настає через три – п’ять днів.

Відмінним засобом проти папіломи є прополіс. Його прикладають до хворого місця на кілька діб, зафіксувавши лейкопластиром. Коли з’являється відчуття сильного свербіння, пов’язку знімають. Зазвичай папілома видаляється разом з нею.

Допомагає очистити шкіру і настій з картоплі, туї і чистотілу. Для його приготування одну третину літрової банки заповнюють зеленими паростками картоплі, другу третину – висушеним чистотілом і місце, що залишилося займають пагонами туї (молодими).

Потім в посуд по самі вінця заливають медичний спирт. Після цього, щільно закривши банку кришкою, ліки настоюють протягом десяти днів. Отриманим препаратом папілом мажуть три рази поспіль з інтервалом у дві хвилини. Таку процедуру проводять три рази на добу. Тривалість курсу лікування – десять днів.

Успішно видаляє новоутворення лушпиння ріпчастої цибулі. У літрову банку укладають висушену лушпиння, трохи утрамбувати її. Далі посуд до країв заповнюють звичайним столовим оцтом. Горловину банки закривають пергаментом або, при його відсутності, дуже щільною тканиною.

Настоюється препарат два тижні при кімнатній температурі. Після цього лушпиння цибулі витягують і, трохи просушити, прикладають до папіломі на цілу ніч. Вранці після зняття пов’язки обробляється місце мажуть вазеліновим маслом. Тривалість курсу – до семи днів.

Усуває папіломи і такий препарат: сто мілілітрів медичного спирту змішують з двома з половиною грамами аспірину, двома з половиною мілілітрами  п’ятивідсоткового йоду і двома грамами борної кислоти.

Отриманим препаратом один раз в день дуже обережно мажуть новоутворення, намагаючись не зачіпати шкірні покриви. Після кількох процедур папіломи повністю висихають і відпадають.

Відмінним засобом, що очищає є настій з листя волоського горіха. У термос кладуть п’ятдесят грамів свіжого листя і заливають їх двомастами мілілітрами дуже гарячої води. Настоюють препарат протягом двадцяти чотирьох годин.

Після відціджування отриманими ліками змащують новоутворення до шести разів на день. Тривалість курсу лікування – двадцять один день.

У тому випадку, якщо у папіломи є добре виражена ніжка, можна позбутися від новоутворення за допомогою шовкової нитки. Для цього папілому біля основи ніжки дуже туго перев’язують ниткою. Не отримуючи крові, папілома швидко висихає і відпадає. Важливо в період такого лікування стежити за тим, щоб не виникало нагноєння в папіломі, які розвиваються при недостатньому перетягуванні ніжки новоутворення.

Профілактичні дії проти папілом

Для того щоб не заразитися папіломавірусом, слід дотримуватися простих правил.

обробляти антисептиком навіть незначні пошкодження шкіри;

не допускати не захищеного  сексу з випадковими партнерами;

регулярно проходити курси іммунозміцнення;

своєчасно позбавлятися від перевтоми;

своєчасно позбавлятися від депресії.

Оскільки вилікувати папіломи значно складніше, ніж попередити зараження вірусом, слід дотримуватися правил профілактики хвороби. Якщо все ж уберегтися від папілом не вдалося, їх треба постаратися звести якомога швидше і провести курс, спрямований на посилення імунної системи.


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *