Home / Догляд за шкірою / Алое – корисні властивості, застосування, протипоказання

Алое – корисні властивості, застосування, протипоказання

Алое  вера – лікарська рослина, яке може виростати до 4 м у висоту. Його листя м’ясисті і соковиті. Плодом є коробочка з насінням. З безлічі видів рослини в медичних цілях використовуються тільки 15 різновидів. Лікарська квітка має досить багатий хімічний склад, що пояснює корисні властивості.

Алое. Збір і заготівля

Алое - корисні властивості, застосування, протипоказання

Корисні властивості алое  давно відомі традиційній і народній медицині. Людство навчилося добувати сік з листя алое методом випарювання, щоб потім використовувати в фармацевтичних препаратах або випускати в чистому вигляді з додаванням спирту.

Свіжий сік рослини можна отримати вдома самостійно. Для цих цілей вам підійде рослина, якій більше п’яти років, так як в більш молодому віці лікування алое  справжнім малоефективно.

При цьому вам досить вичавити з нижнього листя сік і використовувати його відразу за призначенням. Більшість заготовляють настоянку алое   у  вигляді сиропу, додаючи в свіжовичавлений сік цукор і 20% розчин заліза закісного сульфат.

Алое. Медичні показання

Алое  справжнє чи барбадос має латинське походження. Допускається використання в медицині, якщо вік домашнього лікаря більший 4 років. Лікування народним способом включає в себе використання свіжого листя. Сік можна отримати методом упарювання. Фармацевтична промисловість використовує сабур для виготовлення різних препаратів.

Щоб зробити вдома свіжу лікувальну рідину, використовуються м’ясисті нижні листки. Його потрібно використовувати негайно і тільки за призначенням. З його допомогою можна прискорити процес регенерації. Барбаденсис – хороший імуномодулятор, що прискорює процес одужання пацієнта. Для цих цілей використовується також вода лікувальної квітки.

На тлі сильного впливу активних речовин сабуру посилюється перистальтика кишечника. Користь алое полягає в усуненні атонічних і хронічних закрепів. У малому дозуванні корисні властивості Барбаденсисі покращують травлення, підсилюючи процес відділення жовчі.

Користь сабуру полягає ще й в наявності в ньому антибіотика барбалоін, ефективного проти туберкульозу і шкірних патологій. Його призначають при хронічному гастриті, панкреатиті, коліті.

Цілющі властивості взагалі досить численні. Алое  барбадос допомагає швидко усунути симптоматику кон’юнктивіту. Короткозорість дана лікарська квітка не лікує, але здатна уповільнити цей процес.

Алое. Застосування різних засобів

Для лікування пацієнтів і приготування медикаментозних засобів використовуються листя, сік, сабур і екстракт. Перераховані вище засоби виготовляються з нижнього і середнього листя, довжина якого перевищує 18 см.

Препарати, до складу яких входить сабур, призначають для лікування гастриту з низькою кислотністю. Якщо гноїться рана, то роблять зрошення соком. Ефективність такої терапії досить висока, весь сік робить згубний вплив на мікроби.

Користь сиропу з горшкової культури цілком доведена медициною і використовується для лікування недокрів’я.

Медикаменти з алое  барбаденсис використовуються при пошкодженні шкірного покриву рентгенівськими променями. Подібна терапія призначається, щоб зняти симптоми сонячного опіку.

Рослина успішно лікує невроз, астенічний стан, головний біль. Вчені довели, що корисні властивості алое  вера допомагають швидко вилікувати бронхіальну астму, виразку органів шлунково-кишкового тракту, очні патології.

Рідкий екстракт алое  використовується при очних хворобах, таких як, блефарит, кон’юнктивіт, кератит, ірит.

Особам, які перенесли важке захворювання, можна приймати всередину наступні ліки: Барбаденсис, мед і червоне вино змішуються, настоюють 5 днів. Ліки приймається тричі на день по 1 ст. л.

Якщо організм дитини ослаб, можна приготувати таку поживну суміш:

0,5 склянки соку;

товчені волоські горіхи;

мед;

лимонний сік.

Суміш приймається всередину не частіше 3 разів на день до їди.

За рахунок унікального складу лікарська квітка може побороти туберкульоз легенів. Але така терапія ефективна в поєднанні з прийомом медикаментів. Комплексне лікування допустимо на ранніх етапах туберкульозного процесу.

Не слід забувати, що у будь-якого препарату є протипоказання. Перевіряти, чи немає алергії на компоненти суміші, потрібно обов’язково.

Приготування інших засобів

Якщо з’явився нежить, використовується водяниста рідина лікарської квітки у вигляді крапель. Терапія триває 8 днів. Якщо запалилися мигдалини, то сік розводиться водою і отриманими ліками полощуть горло. Після маніпуляції можна прийняти всередину 1 ч. л. соку алое  з молоком. Користь рослини полягає і в швидкому усуненні зубного болю.

Ефективне проносне можна приготувати за наступним рецептом. Листя подрібнюють, заливають підігрітим медом. Через 24 години суміш розігрівається і фільтрується. Якщо з’явився герпес, можна використовувати лікувальну рідину з рослини. Лікування проводиться тільки свіжим листям.

 За допомогою мазі з соку рослини легко усувається свищ. Засіб виготовляється з меду, соку, спирту. Компоненти перемішують. Мазь зберігається в холодному місці.

Розрізавши листя, можна отримати водянисту рідину з гірким смаком, яку потрібно приймати в малих дозах. В іншому випадку людина може отруїтися. Протипоказання до застосування:

цистит;

місячні;

вагітність.

Якщо пацієнт скаржиться на дизентерію, приймається сік алое  3 рази в день. Для усунення туберкульозу рекомендується віддати перевагу столітнику. Ця рослина вролодіє множинними лікувальними властивостями. Висота багаторічної рослини становить 4-10 м.

Його листки гострі, великі і м’ясисті. У них містяться вітаміни, антраглікозід, ферменти. При трофічній виразці допускається зовнішнє застосування соку рослини. Аналогічна терапія показана при екземі, променевому дерматиті власної поверхні. Рецепт приготування соку досить простий:

витримка листя 12 днів (температура повітря + 4 … + 8ºС);

миття листя в холодній, але кип’яченій воді;

рослина подрібнюється, віджимається, кип’ятиться 3 хвилини.

Так як у соку лікарської квітки лікувальні властивості втрачаються швидко, потрібно застосовувати його тут же після виготовлення. При ларингіті на 1/2 ч. л. суміші потрібно 1/2 ч. л. меду. Компоненти розводять в теплому молоці. Ліки випиваються за 30 хвилин до їди. Лікування триває 3 тижні.

Застосування меду

Поєднання меду з алое  посилює лікувальний вплив рослини. Але так як засоби з такими компонентами дуже активні, вживати їх можна не більше 1 місяця. Якщо виявляються симптоми застуди, лікування повинно тривати 5 днів.

Користь маски з алое  і медом доведена при наступних симптомах:

облисіння;

лупа;

випадання волосся.

Щоб підтримати імунну систему, приймають такі суміші:

перемелені листя рослини і волоські горіхи;

склянку меду і алое.

Перераховані вище компоненти перемішуються, настоюють 3 дні. Лікування проводиться тричі на день. Протипоказання теж є, перш за все це алергія на мед. Можна підвищити імунітет, приготувавши таку суміш:

сік алое;

коров’яче масло;

какао;

мед.

Після того як всі компоненти змішуються, ліки вживаються з молоком.

При легеневій хворобі рослина з червоним вином настоюється на спирту. Ліки зберігаються в емальованій  або скляній ємності.

Екстракт рослини продається в аптеках і представлений у вигляді прозорої рідини жовтого або червоного відтінку. Засіб випускається у формі ін’єкцій, соку, пігулок, сиропу. Рідкий засіб слід приймати 5 мл 3 рази на добу.

Така терапія показана при анорексії, патологіях ШКТ. Таблетки випивають тричі на день за 20 хвилин до їди. Якщо призначена підшкірна ін’єкція, її вводять дітям до 5 років в дозуванні 0,2 мл, а дорослим 1 мл.

Протипоказання до прийому:

діарея;

алергія;

високий артеріальний тиск.

Лікування дорослих передбачає прийом по 1-2 ст. л. засобу до їжі, терапія для дітей старших 5 років по 1 ч. л. настоянки.

Терапія шкірного покриву

Дерматологи часто лікують шкірні захворювання за допомогою медової маски і алое. Маска і крем швидко допомагають пацієнтам з чутливою дермою, схильною до алергії. Косметика з алое  зволожує шкіру, збагачуючи її необхідними поживними речовинами. Одночасно шкірі виявляється захист від сонця і інших чинників.

Постійне нанесення препаратів з алое  запобігає появі гнійників, запалення, псоріазу та екземи. Можна використовувати для сухої дерми наступний рецепт. Слід взяти мед, гліцерин, вівсяне борошно, сік алое. Компоненти збивають блендером. Суміш використовується 1 раз в 2 дні. Якщо шкірний покрив в’яне, змішується ложка соку з 2 ст. л. меду. Суміш тримається на шкірі 40 хвилин.

Рослина застосовується, якщо січуться кінчики волосся. Після такої терапії волосся стає густішим, з’являється здоровий блиск. Сік втирається в шкіру голови. Засіб використовується 1 раз в тиждень. Терапія триває 2 місяці. Якщо волосся жирне, сік застосовується з горілкою за 3 години до миття голови.

Щоб надати волоссю блиск і об’єм, готується наступний засіб:

сік рослини;

касторове масло;

мед.

Після терапії рекомендується помити волосся шампунем.

За допомогою рослини можна швидко позбутися від прищів, попередивши появі рубців і шрамів. Щоб запобігти запаленню дерми, рекомендується постійно протирати обличчя листям. Але попередньо шкіру потрібно ретельно очистити.

Для обличчя готується наступна маска. Подрібнене свіже листя рослини перемішуються з білком. Суміш пропускається через блендер. У кашу додається сік лимона. Маска наноситься в 3 шари на 30 хвилин. Протипоказанням є алергія на будь-який інгредієнт.

Щоб зробити протизапальну маску, змішується рідина алое  вера з блакитною глиною. Суміш наноситься на обличчя без попереднього розігріву. Маска знімається через 15 хвилин.

Так як водяниста рідина виготовляється з листя, їх потрібно вміти правильно збирати. Цілющими властивостями володіють тільки нижні листки рослини. Сира заготовка зберігається на вулиці 3-4 години. Щоб листя не висохли, їх загортають у целофан, та зберігають в холодильнику. Можна сушити алое  на папері, прикривши тканиною. Не можна використовувати рослину, яказберігається довше 2 років.

Алое в гінекології. У вигляді тампонів алое вера застосуються для лікування ерозії шийки матки, внутрішній прийом допомагає при відсутності менструації.

При ослабленому імунітеті, після перенесеного важкого захворювання, а також для збільшення апетиту рекомендується до їжі випивати столову ложку настоянки три рази в день: 10г соку, 30г меду і 50г червоного кріпленого вина. Даній суміші потрібно настоятися близько п’яти днів, перед тим як приймати всередину.

Лікування туберкульозу пройде швидше, коли поряд з медичними препаратами будете приймати додатковий засіб з соком алое: 5г соку, 20г смальцю або масла вершкового, 20г меду і какао. Такі ліки ви зможете приймати і в чистому вигляді, а також додаючи в гаряче молоко.

Зубний біль пройде миттєво, якщо соковитий лист алое  покласти на вогнище болю.

Алое. Список медикаментозних засобів

Гель ефективний при різних травмах. А щоб покращити кровообіг, роблять уколи з екстрактом алое  вера. Його вводять в м’яз або під шкіру. В останньому випадку голка шприца вводиться в живіт або в плече. Якщо показано внутрішньом’язове введення, тоді голка вводиться в стегно або сідницю.

Дозування підбирається з урахуванням патології і віку пацієнта. Дорослим і дітям засіб вводять 3 рази на день. Протипоказання до введення ін’єкцій:

вагітність;

серцеві патології.

Щоб стимулювати захисну систему і підвищити апетит, рекомендується пити настоянку лікарської квітки, до складу якої входить стебло або листя рослини і горілчаний або спиртовий розчин, який можна купити в готовому вигляді.

Перед самостійним виготовленням листя зберігають в холодильнику. Через тиждень їх заливають горілкою. Через 10 днів настоянка вживається по 1 ч. л. до їжі. Протипоказанням є алкоголізм і непереносимість компонентів.

При ерозії, щоб відновити піхву, використовують тампон, змочений в настоянці. Якщо вагітна жінка страждає закрепом, можна пити настоянку по 1 ст. л. Інші показання до прийому засобу:

запалення  піхви;

дисплазія матки.

Існує і комплексний засіб, який можливо використати практично при будь-якому захворюванні. Це подрібнене листя, перемішане з медом. Окремо запарюється звіробій, який кип’ятиться на водяній бані.

Відвар перемішується з першими компонентами, розбавляється вином. Ліки можна починати приймати через 10 днів. При безплідді до листків додається гусячий жир, масло обліпихи. Перед вживанням 1 ст. л. засобу розмішується в гарячому молоці.

Будь-який засіб, приготований з алое, володіє цілющою дією. За рахунок швидкої переробки сировини, яка запобігає розщепленню вітамінів, фітонцидів. Щоб посилити смакові властивості, в ліки додаються інші речовини.

Як біогенний стимулятор пацієнтові призначають пігулки з алое. Щоб приготувати натуральний гель, використовується свіжий сабур з подальшою концентрацією активних речовин. Але медикаменти на основі алое не призначають при патологіях печінки і жовчі, геморої.

Щоб уникнути безсоння, сік рослини випивається за 2 години до сну. Тривалий прийом медикаментів з алое  сприяє виведенню мінералів. Це призводить до порушення водного та сольового обміну.


Check Also

Привітання з днем Святого Миколая. Корисна підбірка

Святого Миколая люблять всі діти і чекають його не менш Санта Клауса. Саме він є …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *